41716
  • Fantusz
    #39436
    Francesco biztos, hogy jól van feltelepítve?
    A helyes működéséhez kettő mod szükséges, a kisebb a beállításokat, a nagyobb a texturákat tartalmazza.
  • Dobronski
    #39435
    Megvan. Bocs.
  • Dobronski
    #39434
    Rossz hatású potionokat hogy tudok használni az ellenfeleken?
    Meg kell kérni?
  • steweee
    #39433
    nem ez, de ha azt nem találom már meg ez se rossz. köci
  • pointer4
    #39432
    Múltkor lefikázták a screenshoot-jaimat, pedig ez alapján lett beállítgatva. Szerintetek lehetne még szebb ? És hogy?
  • gyonax
    #39431
    Most találtam egy érdekesnek tűnő OBSE plugint:
    Oblivion Stutter Remover - Ez elvileg megszabadít bennünket az Oblivionban egyébként jellemző szaggatástól. Sajnos nincs fent a játék, így nem tudom kipróbálni, de valaki megnézhetné:) OBSE természetesen kell a futtatáshoz.
  • gyonax
    #39430
    Nagy hirtelen ezt találtam, bár szerintem ez nem az, amire gondolsz.
  • Dobronski
    #39429
    De utálom a barlangokat... nem tudok ilyen modról.

    Az normális, hogy level 8-on az úton lévő banditákon még mindig fur (lv1) cuccok vannak? Francesco's leveled creatures/npc-t használok. Tárgyakat megtalálom amiket berakott, de mást nem nagyon... egyszer egy küldiben kellett bemenni egy házba. Na ott elég jól fel voltak szerelkezve,de a természetben nem nagyon vannak ellenfelek, igaz egy Spriggan-t már láttam.

    Fran-hoz még használok unoffi patchet (vanilla+SI), hivatalos pluginokat, meg midas magic-et.
  • steweee
    #39428
    nekem még az a mod kellene, ahol nem ajtó van a barlangoknál, hanem bele lehet látni...

    link vagy név vkinek ?
  • steweee
    #39427
    a saját házad-BAN lévő tárolókba nyugodtan pakolhacc, az ott is marad. azért emeltem ki a bant, mert ic dock districtjében lévő ház előtt és a verandás is van tároló, oda ne pakolj.

    nézd meg az inventorit, hogy van e ott olyan cucc, ami mellett egy piros kéz van. ha igen, akkor az lopottnak minősül. én mindig is gyűlöltem ezt a dolgot, a morrowindben ha skooma volt nálad nem kereskedtek veled, ki tudja honnét tudta bárki hogy az a zsákomban van...

    van rá mod, meg kéne keresni, ha megvan linket kérünk a fórumba....

    karakterlapok (életerő, stamina, mana csíkok) inventory (körben fegyver) spell (körben varázs) térkép és egyéb (jobb alsó a soron) mindenre választ kapsz...
  • Dobronski
    #39426
    A tab-al előhozhatsz mindent amire szükséged van. Inventory, spellek, karakter infó. A karakter infónál tudod megnézni az utolsó oldalon, hogy van-e "vérdíj" a fejeden.

    Házat még sosem vettem, ezért nem tudok ebben segíteni.
  • sirGalahad
    #39425
    Sziasztok!

    Mivel kezdő vagyok a játékban felmerült bennem pár kérdés:

    -Vettem házat a Imperial City-ben a vízivárosban, reméltem hogy lesz ott valamiféle láda vagy konténer amibe a most még felesleges tárgyakat lecuccolhatom, de sajnos nem találok ilyet.
    Ha "berendezem" a házat a megfelelő lakberendezővel akkor kapok ilyen lehetőséget, vagy egyáltalán nem lehet az Oblivion-ban "raktározni"?
    (ismerem a "Hordozható lyuk" nevű mod-ot, de egyelőre nem szeretném használni...)

    -Valamiért mindig ha megszólítok 1-1 őrt, azonnal letartóztat lopásért!
    (Ha nem szólítom meg akkor semmi gond!)
    Mivel nem igazán tolvajkodtam idáig így nem tudom hogy csak figyelmetlen voltam és valóban elemeltem más tulajdonát, vagy valami hiba van nálam a játékban...?
    Szval hol tudom meglesni hogy éppen köröznek-e, illetve hogyan tudom a jelenlegi tarthatatlan állapotot megszüntetni?

    Előre is köszi a hasznos válaszokat!
  • koschwarz
    #39424
    szerintem teljesen megállja a helyét ma is. számomra még mindig szép a grafika, pedig egy textúra modot vagy hasonlót nem használok, és ez a hatalmas világ még mindig sok lehetőséget rejt magában.

    ráadásul most készítem az első modomat, ami egy spell és enchanment tweak elnevezéssel illetek...kifejezetten olyan modokhoz, ahol nincs szintezés, mint TIE vagy CUO, ahol sosem tudod, milyen random szintű ellenféllel akadsz össze... vagy van egy legújabb, ami komolyan mondom, jobban tetszik mint a TIE, ami pedig nagy kedvencem. ez a RIBO vagy Realism Immersion and Balance Overhaul, a készítője nagyon rátalált arra, amit én is szeretnék a játékban. itt egy link: RIBO

    nagy része kész van a saját modomnak, de még azért kell tesztelni, és egy feature még nem világos, hogy oldok meg, de majd csak lesz valahogy.

    én sem játszok már folyamatosan az oblivionnal, hiszen kijönnek olyan gammák mint mass effect 2 meg fallout 3, vagy most alien swarm-ozok orrba-szájba... de azért sokszor visszatérek, szinte már "honvágyam" van, lol.
  • steweee
    #39423
    ja ok, akkor még töltés alatt. nagyon köszönjük mindenki nevében, jó kis oldal volt, sok hasznos tartalommal....

    kissé fura, hgoy ezzel a játékkal most évek múltán a megjenenését követően "érdemes" jáccani. nagy monitor vagy lcd tévé, felturbózott kép és hanghatások, elég erős vas a futtatáshoz, szuper moddolás....

    ami érdekes, hogy véletlenül volt egy mentett oldalam a hardwiredről, még az obli megjelenése előtti előzeteskor. voltak benne képek. és ami feltűnt, hogy ott teljesen féloldalas állásból látszott a lovas. ezt nem is lehetett az alap kamerabeállításokkal. vajon hogy készítették akkor a képet a megjelenése előtt ?

    nemrég láttam ilyet egy elég új kamerakezelő moddal, azért tűnt fel
  • cSuwwi
    #39422
    nekem az van.
    simán felmegy minden.
  • Dobronski
    #39421
    #39414
  • steweee
    #39420
    nem igazán megy az obli HQ...
  • Fantusz
    #39419
    Nem érdemes börtönbe kerülni, a skill levonások érzékenyen érinthetnek, az így összeügyeskedhető plusz szintlépésnek meg semmi értelme, hisz 30-35-ös szint fölött már féisteni képességgekkel bír a karakter, annyira lényegtelen, hogy 45-ös, vagy 47-es lesz a max elérhető szintje.
    Elvileg tolvajlás, lopakodás a börtönben fejlődhet, de én még ilyet egyik karakternél sem tapasztaltam (van néhány küldetés, amit úgy lehet megoldani, ha börtönbe csukják a karit)
  • Dobronski
    #39418
    Jaa, de hülye vagyok. Most olvasom. Legközelebb 2x átolvasom, mielőtt kérdeznék.
  • koschwarz
    #39417
    nem, csak a börtönbüntetésed alatt random veszthetsz valamelyik skilledből egy pontnyit. így elvileg ha minden major skilled ki van maxolva, de azokból vesztesz egyet (illetve összesen 10-et), akkor akár megint szintet léphetsz.
  • Dobronski
    #39416
    Bocs a dupláért.

    Egy gyors kérdés. Egy gyerek ezt írta.:
    "There's an easier way, specially if you are an evil guy, just have a bounty of at least 50,000 gold without being the gray fox, and go to jail, you will be taken off about 50 levels of random skills, do over and over till you are apprentice on each, and level up again. It makes the game even better."

    Akkor most az Oblivionban a börtönben fejlődünk? Még sosem voltam börtönben. :D És nem is akarok.
  • Dobronski
    #39415
    Hmm értem. Sok szerencsét!

    Felraktam Midas Magic Spells modot, megtaláltam hol kell stb., de a hozzávaló itemeket szeretném addolni. Vanilla cuccokat tudok addolni, de amiket a mod rakott be azokat nem tudom, mert azt írja nem találja az itemet.

    Az alap cuccok 00-val kezdődnek, de ezek XX-el.
    Itt nem ír semmit.
  • PiszkosFred
    #39414
    Hosszu tortenet, apro de annal vegzetesebb technikai malorrel, de dolgozom rajta hogy nagyjabol visszakeruljon minden ahogy volt, ha a forum nem is, de az oldalak mindenkeppen.
  • ratgab
    #39413
    Valakinek megvan a játék Game of the year kiadása?

    Ha igen mi a tapasztalat vele? Minden normálisan települ, semmi probléma vele, vagy gondok vannak? Ilyesmire lennék kíváncsi.

    Sürgős lenne a válasz.
  • Dobronski
    #39412
    Akinek kell oblivion HQ
  • Dobronski
    #39411
    De állat. Remélem nem lesz ilyen elcseszett a harcrendszer.

    Elszomorító, hogy a moddereknek nagyobb a fantáziájuk, mint maga a játék készítőinek...

    Fred, nem a tied a HQ? Mi lett az oldallal??
  • PiszkosFred
    #39410
    Hamarabb mint gondolnad :)
  • MaRee
    #39409
    Lesz következő rész? :o
  • steweee
    #39408
    ja, és arról vmi hír, hogy a következő részben lehet e lóhátról harcolni, kétkezes harcot (nem csak imitált pajzsosat) stb. csinálni ?
  • steweee
    #39407
    vmi hír hogy miért nincs a magyar oldal ?
  • steweee
    #39406
    nálam van egy biztonsági másolat az alap+si+patch - ről. elég a modokat pakolni rá. rontott obli könyvtára töröl, biztonságit bemásol, nem kell install sem, mert ua megy, és dobod is rá a modokat egyből
  • Dobronski
    #39405
    Miért csak félig magyar az Oblivion? :D
    Nem tudom miért, de a skillek fele, a potionok, pár tárgy angol. :/
  • Dobronski
    #39404
    Ez nem lehet igaz. Végre felmodoltam, új kari, erre senki sem beszél... Pedig már vagy 14 gigát foglalt. Szerintem a magyarítással ronthattam el, hogy szűz oblivion-nál uninstalláltam, utána installáltam. :/ Mind1, most rakom újra.
  • tibor16
    #39403
    aztaaaa- bocsi :)
  • ratgab
    #39402
    Esetleg a Fallout 3 topicban kaphatsz segítséget...
  • tibor16
    #39401
    sziasztok, - a mothership zeta-nak elkészült már a magyrítása? - és ha igen, akkor hol találom?
    Előre is köszi a segítséget...
  • cSuwwi
    #39400
    shit? :D

    amúgy igen, shift+kattintás = eldobás
  • Molnibalage
    #39399
    Asszem shit lenyomása közben kell ráklikkelni a tárgyra. Ekkor eldobódik.
  • Vizza
    #39398
    HEllo az inventoryt h kell uresiteni? Mert meg telt es nem tudok tovabb menni kerlek segitsetek:)
  • Benevolens
    #39397
    de csak moddal? Akkor tuti, hogy a bátyám kamuzik, mert nincs neki semmilyen modja. Hehe Köszi