41716
  • Sipocz
    #18474
    Nyugi! 20-30 óra gamálás után magad is olyakat fogsz szólni, hogy jelenlegi formád csak pislogna nagyokat. Bátorság hogy elkezd, türelem hogy elviseld, kíváncsiság hogy folytasd és a gyakorlat megszerzése után már csak élvezd és kesz!!
  • grayfox
    #18473
    Értem mire gondolsz de ez a szorzó dolog még mindig nem tiszta, annyit tudok hogy arrol van szo, hogy mennyi +adhatsz ha szintet lépsz egy-egy dologhoz (agi, willp. stb) Még azon is gondolkoztam hogy maradjon e a light armor, vagy legyen heavy.. fene tudja
  • b-type
    #18472
    sztem a lengőcsapda a legjobb megoldás. :)
  • cenobite
    #18471
    Thx!
  • b-type
    #18470
    nincs teljesen elrontott karakter, csak eredményesebb..és még eredményesebb..és még eredményesebb..stb.
    Ha gyorsan akarsz szintet lépni akkor ez egy jó karakter.
    ha szorzót akarsz összerakni akkor nem annyira.
    kinek mi a fontos..
    Végül is mindent helyre lehet billenteni.
  • Sipocz
    #18469
    No, akkor vmi nagyon tuti recept kellene nekem arra, hogy pl. egy goblinokkal teli bánya egy átjárójában ha körülvesznek az "aranypofák" vagy 8-an minden oldalról hogyan lehetne kikerülni hogy még csak véletlen se tudjanak megütni avagy ha szemből jön egy marha nagy battleaxe-ot lóbáló csonti mögötted meg leng egy 4 bárdból álló aktív csapdagép és oldalra nincs lefelé nincs meg felfelé sincs mi más segíthetne mint egy gyors shield vazsi, egy pár energiaital és aztán exorcizmus ami csak belefér és sajna az is belefér hogy a szembejövő csontihero minima 1-szer betelál (és mégis túlélte pedig se páncél se többszázas HP, csak agi amivel talponmaradt és szórta a tüzet 1000-vel)?
    (Ösmerem a mer-ek és man-ek tamrieli történetét:))), viszont ha az Oblivion azt írja rá dwarf akkor az dwarf.)
  • OculusDei
    #18468
    szerintem nem bánod meg. csak nehéz lesz a KÉT játék között választani. a többi megszűnik...
  • koschwarz
    #18467
    úristen, néha elolvasok néhány hsz-t itt, és elszörnyülködöm, hogy mik lesznek (vannak) a játékban...nekem ez túl bonyolult lesz


    egy rpg-vel sosem játszó, akinek meglesz a gém
  • grayfox
    #18466
    Hi!

    darkelf
    Magic

    Willpower
    Speed


    Alteration
    Destruction
    Restoration
    Security
    Lightarmor
    Athletics
    Blade

    Sztetek ez igy megér egy probat?
  • OculusDei
    #18465
    hello! vannak ezek a bazi nagy kövek a asztrológiai nevekkel (apprentice, steed, stb...) amik adnak ilyen naponta egyszer használatos képességet. mindet felveheted? vagy keressem meg a sajátomat? vagy? egyenlőre visszatöltöttem és nem vettem fel... valaki?
  • CS@
    #18464
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár ebben már nem vagyok biztos, de úgy emlékszem mintha valaki azt írta volna, hogy ha mind 3x azt mondod, hogy követik, akkor valakiket megölet veled. Gondolom ilyenkor életbe marad, de ez csak tipp.
  • cenobite
    #18463
    Paranoia küldetésről info valaki?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Meg lehet úgy csinálni, hogy nem nyiffan ki a fickó? Mert mondtam neki, hogy nem követi senki (3 embert követtem, 3 napon keresztül), aztán bekattant, mondta, hogy szerinte én is velük vagyok és velem kezdi a mészárlást. Én direkt csak védekeztem, de az őrség kicsinálta. Van másik vége is ennek a story-nak?
  • Kandurex
    #18462
    hmmm lehet #18460 #18461, mondjuk tényleg nem lehet utánna ellenőrizni, hogy mi hova ment :/
  • CS@
    #18461
    Érdekes nálam ez jól működik, mindenki abba költözik amibe éppen belefér, egy rák vagy imp sose megy grandba csak ha nincs más választása.
  • PiszkosFred
    #18460
    Pedig elvileg így van. Mindig megnézi, hogy a lélek nagyságának megfelelő köved van e. Ha igen, oda megy. Ha nincs, akkor megy egyel nagyobba, stb. Így volt MWben is, és úgy túnik hogy itt is. A gond az, hogy amíg MWben láttad milyen lélek van egy kőben, itt sajnos nem tudod olyan egyszerűen ezt a folyamatot lekövetni. De asszem emiatt már CS@ is kimorogta magát pár hete ;]
  • haxoror
    #18459
    Nem az agilityd alacsony hanem a speeded, ha ütik a mágust az már régen rossz ott az agility sem ment meg ;)

    A dwarf valójában dwemer és egy elf faj [#okoskodó szmájli]
  • Kandurex
    #18458
    Ja, érdekes probléma, ez engem is zavart, nem tudom milyen nehéz lett volna, ha a program alapból mindig a legkisebbed próbálná belegyömüszkélni a lelket és ha nem megy akkor egyel magasabb szintűbe ect.
  • Árnyvadász
    #18457
    Akkor Te is megjártad a Hadak Útját! :)
  • SaGa Jr
    #18456
    Hali!

    Ez nekem új, hogy black gem-mel megy a dolog. Igazság szerint nálam annyiban kimerült a black soulgemmel való találkozás, hogy valamelyik mage guild recommend küldetés kapcsán találtam 2 db-ot. Azt már nem szakértettem meg, hogy használhatóak vagy sem.
  • SaGa Jr
    #18455
    Hali!

    Azt elfelejtettem írni, hogy a program sajnos hülye módon először mindig a legnagyobb üres kőbe fogja belökni az elkapott lelket. Szóval ha valakinél akad pár üres common lélekkő, meg egy grand és éppen lecsap egy Minotauruszt, akkor ne csodálkozzon, ha telítve lesz a grand köve és amikor jönne egy nagyobb lélekkő igényű dög, azt már nem tudja elfogni.

    legalábbis én ezt tapasztaltam és ez eléggé tudott bosszantani, főleg mikor az egyik karakterem egy ideig az Umbra nevű karddal rohangászott.
  • Kandurex
    #18454
    Black Soul gemmel be lehet fogni az embereket.
  • PiszkosFred
    #18453
    A különféle Dremora típusokat (churl, caitiff, kynval, kynreeve, kynmarcher, markynaz és valkynaz) nem lehet befogni! Ők NPC-nek minősülnek.

    És talán ez igaz minden emberre is, banditák, nekromaták, városlakók, őrség, Mythic Dawn aktivisták, stb. Hozzájuk a Black Soul Gem kell, ha minden igaz.
  • CS@
    #18452
    „de igazság szerint soha nem is lesz olyanod”
    Ezt te nem tudhatod, lehet, hogy lesz neki olyanja, hiszen bárki tud black soulgemet csinál(tat)ni.
  • obe
    #18451
    ez aztán a kimerítő válasz, nagyon szépen köszönöm
  • SaGa Jr
    #18450
    Hali!

    Egyik megoldás a töltésre a töltött lélekkövek használata. A másik a pénzes módszer azoknál akik feltöltenek, a harmadik, hogy aelyd romokból felszeded a varla stone-okat (ezek a fehér kristályok, nem a kékek, mert azok magickát töltenek), mert egy ilyen elhasználásával minden nálad lévő fegyver töltete maximum lesz. De csak a fegyvereké, emrt csak azokat kell tölteni minden más mágikus cucc konstans, azaz állandóan hat ha viseled.

    Ja és ha nem fogadja el a lelket, akkor vagy már minden nálad lévő szóba jöhető kő telített, vagy nincs megfelelő köved. Bár az NPC-k lelkének befogási kísérleténél is mindig azt fogja kiírni, hogy nincs elég nagy köved, de igazság szerint soha nem is lesz olyanod.

    Petty lélekkőbe tölthető lelkek:
    Deer, Dog, Goblin, Mudcrab, Rat, Sheep, Skeleton, Slaugtherfirs, Wolf

    Lesser kőbe mehet:
    Boar, Ghost, Goblin Skirmisher, valamennyi Horse, Imp, Scamp, Skeleton Guardian, Stunted Scamp, Timber Wolf, Troll, Zombie

    Common kő töltelékek:
    Ancient Ghost, Black Bear, Clannfear, Faded Wraith, Flame Atronach, Goblin Berserker, Headless Zombie, Minotaur, Mountain Lion, Skeleton Hero, Spriggan, Will-o-the-Wisp

    A különféle Dremora típusokat (churl, caitiff, kynval, kynreeve, kynmarcher, markynaz és valkynaz) nem lehet befogni! Ők NPC-nek minősülnek.
  • Jagi
    #18449
    Veled vagyok tesó! :)
    Nyálcsoratás és izgulás rész rám is igaz...
    A shopping viszonylag nyugodtabb volt:

    Péntek émél: CDG - sajna limitált a db-szám.
    2 óra mulva: Örömmel értesítjük!...
    Na mondom király! Legkésőbb keddre itt lesz
    D.u. 2 óra: Futárcég: - baj, ha már hétfőn hozom?
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Dehogy baj... :)
    2 nap körömrágás a hétvége hosszú volt. Pláne a hétfő d.e. 10-től 16-ig...
    De minden jó ha, a munkaidőnek vége...
    KOCKULÁS EZERREL!
    Bár meg van osztva a figyelmem a Silkraod és az OBi között azért nem megy a másik rovására
  • obe
    #18448
    köszi szépen az infót...akkor már csak azt áruld el hogy a kicsi kövekbe kinek a lelkét szippantsam be? farkas? patkány? iszaprák?
    és van egyéb pénzkimélő forrás a mágikus fegyvereim/ruháim feltöltésére?...thx
  • Sipocz
    #18447
    Hú ez nálam is kijött! Én timberwolf meg wildboar (qrvára rühellem ezeket és most már frankó hajtóvadászatokat rendezek rájuk) lelkeket akartam berakni lélekkőbe szépen ki is ment a vazsi, kerengett is a fehérköd a paciens felett, aztán firetouch és jött az írás hogy nincs akkora kő nálam ami elég lenne. Pedig volt egy tucat pici, 4-5 common meg 2 db greater. Elcsodálkoztam!
  • SaGa Jr
    #18446
    Hali!

    Alapból az ilyen mágikus fegyverrel üthető dögöket lehet sebezni daedric vagy silver fegyverekkel/nyílvesszőkkel. A többi faj fegyverei nem károsítják azokat.

    Íjászkodni meg nem kell. Növel fel az acrobatics skillt és akkor lehet vetődni jobbra-balra. Előbb kifáradnak a kedves kis támadó jószágok, mintsem hogy elszédülj. Emellett elég jól kivisz a veszélyeztetett zónából és lehet durrogtatni a varázslatokat a támadókra.
  • SaGa Jr
    #18445
    Hali!

    Nem kell eladni a kisebbeket, fel lehet használni őket a tárgyaid feltöltésére (csak kétszer ráklikkelsz a töltött kőre és a felugró ablakban kiválasztod, hogy melyik tárgyadat töltse). Viszont nem minden lényt lehet bebörtönözni. Többek között például NPC-ket (Daedra páncélos dögök, meg a köpenyes változataik, nekromanták, banditák, marauderek, polgárok, katonák sosem elfogható lelkűek) sosem fogsz tudni lélekkristályba börtönözni (elfogni a lelkét).
    A komolyabbakhoz meg bizony komolyabb kő kell (great vagy grand). A macihoz konkrétan great soulgem kell. Ha nincs ilyened, akkor nem lesz bezárva a lelke. Grand meg talán csak két lényhez kell, amik 20. szint fölött jelennek csak meg.

    A sigil stonera rábökve látod mit tud. Ezt be lehet építeni nem mágikus fegyverbe vagy bármilyen tárgyba. Két hatás van leírva. Az egyik arra vonatkozik ha fegyverbe foglalod, a másik arra ha vértbe/ruhába. Használni ugyanúgy kell, mint minden tárgyat. Inventroyban kiválasztod aztán klikk kétszer és a felugró ablakban lehet társítani a tárggyal amivel akarod.
  • Sipocz
    #18444
    Óh nagyon sajnálom hogy nincs bepancsolós kesztyű:)?
    Hát nemtom mert egy egyszerű ghost-ba lőttem már bele nem magic elf íjjal+ hozzá dwarf nyíl (lám-lám kooperációra kényszerítettem a két fajt:)), de meg sem nyekkent úgy kellett levarázslanom. (Bár ezt irulva-pirulva árultam el, de kénytelen vagyok a mage-el íjászkodni mert azok a fránya vadmalacok, fakasok, trollok még mindig seggreütik az alacsony agi miatt.)
  • koschwarz
    #18443
    királybírom, ha valaki ennyire lelkesedik egy játékért.
  • Árnyvadász
    #18442
    Arról, hogy mennyire is vártam és szeretem ezt a programot:

    2004 októbere-novembere körül láttam meg előszőr egy újság hasábjain, hogy készül és nemcsak egy részletes leírás volt az eddigi munkáról, hanem mellékeltek hozzá képeket is. Ekkor persze leestem a székről, de mivel még túl új volt nekem az infó és messze a megjelenés, valahogy nem foglalkoztam vele annyira. No meg ott volt a MW és azzal játszottam. Aztán az is közrejátszott, hogy igazából nem lehetett tudni: Mi lesz ennek a gépigénye vagy esetleg érdemes e konzolt venni, de az meg milyen lesz? Szóval ezek még a nagyon kezdeti idők voltak.

    2005 februárban aztán, hogy hogysmint egyszercsak vettem egy új gépet. Megláttam a 6800GT adatait és azt mondtam: Na jó, akkor nekem kell egy ilyen, slussz-passz. És ekkor már a neten is elég sok információ kiszivárgott a TES4-ről. (Nagy respekt az Oblivion HQ-nak, PiszkosFrednek a munkáért!) Új gép, egyre több infó, már készültem a játékra. Ráadásúl már az év végén meg is jelenik, szóval annyira messze sincsen.

    2005 E3. Hát itt aztán a videó mindent söpört és igazából ez volt az a pillanat, amikor előszőr kezdtem úgy igazából várni a játékot. Majd ez erősödött fel a nyár és az ősz folyamán, persze közben folyamatosan potyogtak az újabb információk és képek.

    2005 vége fele, már ez a várakozás átcsapott lázba. Sokszor éreztem azt, hogy basszus, jelenjen már meg, mert ez egyszerűen hihetetlen amit a Bethesda megalkotott. Aztán nemsokára jött a hidegzuhany, hogy várni kell még.

    2006 január-február nagyon keservesen telt. Sóvárogtam a játék után, minden nap figyeltem az eseményeket és életembe nem vártam még ennyire játékot. Március már kínzás volt :) Főleg ahogy közeledett a megjelenés.

    Megjelenés napján (elsők közt rendeltem elő a CE verzióra) hajnali 3-kor már fentvoltam. Gyakorlatilag ezen a héten már alig bírtam aludni és kezdtem bedobni a türülközőt, hisz a warezesek már régen nyomták a játékot. Szóval ez volt a határ már lassan.

    Ami 24-én lement, az nem volt semmi. Emlékszem bejöttem a melóhelyre, feljöttem a netre és láttam: Oblivion átdátumozva 27-re. Azt hittem egy világ dől össze. Mondtam magamban: Nem bírok ki még egy hétvégét! Aztán hogy hogysmint, végül is kiderült, hogy a CE az pénteken azaz 24-én jön, csak az alapverziót tolták el. Na meg még azt hozzáteszem, hogy azért is kellett már egy-két napja izgulni, hogy akkor lesz e CE vagy nem és a többi... De mivel január végén rendeltem így annyira nem izgultam, de azért nem voltam nyugodt.

    Aztán telt az idő. 11 óra és még semmi levél a CDG-től... Hol van már a program? Telefon hegyek CDG és 576-ba is, mert aztán utóbb kiderült ők is kapnak a CE-ből, de szintén drasztikusan keveset.

    Végül is az lett, hogy 11:45-kor fogtam és felálltam a munkahelyemről és távoztam :) 576-ba ugyanis érkezett pár darab, ebből kapásból az eladók is foglaltak maguknak, CDG-ből még mindig semmi. Eladó közölte siessek, mert aki kapja marja alapon megy a dolog... Azt hittem kiszakad a szívem. Durva egy utazás volt. Megérkeztem, volt két darab még, de mikor átvettem az enyimet, telcsin már a másikat foglalták le. Húzós egy menet volt.

    Aztán kiderült, ha várok kb. 5-10 percet a melóhelyemen, akkor láttam volna, hogy a CDG-ből is megjött az értesítés. De hát én már nem tudtam várni.

    Így viszont felszabadult egy példány, ennek legalább az biztos örül akié lett végül.

    És azóta játszom ahogy tudom, ahogy időm van rá. Azt hiszem sosem vártam még ennyire programot és ennyire talán még egyetlen program sem volt jó, mint ez. Megtisztelem azzal, hogy nagyon-nagyon sokáig fogom játszani. Szerencsére nem érdekel más játék, mert igazság szerint már kijátszottam magam, és így időm az lesz bőven rá.

    Sorry ezért a hosszú irományért, csak nekem kimaradt ez a leírás, hogy melyik verzió van meg, és hogyan is jutottam el idáig, hogy megvegyem. És mennyire fontos ez a progi nekem. Hát ennyire :)
  • atkaq
    #18441
    szeretném letölteni azt a modot amit irtál a fórumon amitől szebbek lesznek a textűrák csak a link nekem nem akar működni ha leirnád a cimet vagy a mod nevét az nagyon jó lenne.Köszi
  • N1ggA
    #18440
    A skilleknek, varázslatoknak, képességeknek és a faji tulajdonságoknak van valahol magyar leírása?
  • obe
    #18439
    az én gyakori gondom, a pénztelenségen kívül:)-hogy a sok mágus cuccomat mindig ujra kellene töltenem, de a guildekben iszonyat drágán csinálják, éshamar elfogy:(

    soulgem-ből van common, pretty kb 17, lesser 12 db..szal van jocskán, és mikor az umbrámmal gyilkolok kiirja hogy nincs elég kövem a lélek elraktárazásához...probáltam már necromanta lelkét elcsipni, medvét, stb de mindre csak azt irja hogy nem elég:((..

    most az agond hogy a grandokba lehet csak eltárolni, és a kissebeket el kéne adnom?...és a sigilstone az mire jó? eladjam, vagy vmire használható?...köszönöm
  • tibor16
    #18438
    jaja, tegnapelőtt IC környékén zártam be 2-őt, azok pl egyáltalán nincsenek rajta...
  • SaGa Jr
    #18437
    Bocs, ez lemaradt. Sebző kesztyűt nem fogsz találni, mert nem fegyver, hanem vért és csak konstans mágikus hatást tárol. Viszont egy jó hzh növelő kesztyűvel közvetetten ugyan de növekszik a sebzésed
  • SaGa Jr
    #18436
    Hali!

    Sima ghostot bármivel üthetsz, csak a kicsit fejlettebbek megcsapásához kell mágikus fegyver. Az ilyen fejlettebb szellemek, wraith-ek esetén meg kell egy kesztyű a kézre ami mágikus, különben csak a levegőt csapkodod. :-(
  • Sipocz
    #18435
    Remélem a "pusztakéz" magic fegyvernek minősül itt is? (mint minden rendes gamában, sz..ügy lenne ha a tervezett monkszerű cicámnak egy gelyvás ghost-hoz vmi "rendszeridegen" fegyvert kellene felvennie!!)