41716
  • Fantusz
    #39476
    Van azért különbség...
    A nehézpáncél sokkal strapabíróbb, könnyűpáncél elvileg hasonló védelmet adhat, mint egy vele egy kategóriában lévő nehézpáncél, de ez csak addig igaz, amíg bele nem veted magad egy közelharci tömegpofozkodásba.
    Nem kell ennek túlzott jelentőséget tulajdonítani, közelharcos is felvehet könnyűpáncélt, bár ez némi védelem csökkenéssel jár majd, íjászokhoz talán kevésbé illő a nehézpáncél viselése, de nem tiltott (nagyobb védelem, de a páncél súlya sokáig terheli a karaktert)
  • Dobronski
    #39475
    Jól értem, hogy light armor, és heavy armor között nincs különbség 100-as skillel?
  • PiszkosFred
    #39474
    Pontosabban, amikor a major skilljeid osszessen nonek 10 ponttal, mindegy milyen kombinacioban. Igen, a powerlevelinghez erdemes a tobbi minor skillel jatszani, es csak utana "aludni."
  • zorrobomber
    #39473
    Olvasgattam azóta sokfelé, már kezdem kapisgálni. Bármilyen major skilled nő 10 ponttal szintet lépsz, eddig kell minor skillek segítségével összetarhálni a neked szükséges attribute bónuszokat.
  • zorrobomber
    #39472
    Ezt a szintlépéses szorzó dolgot kifejtenéd picit bővebben? Ez az első alkalom hogy belevetem magam az Oblivionba és Morrowind is kimaradt, szóval noob alert :) Az mondjuk szerencse hogy csináltam mentést a Sewer végén, lehet újrakezdem a tippeid alapján custom class-al.
  • Fantusz
    #39471
    Ezekkel a "gyári" karakterekkel az a legnagyobb gond, hogy minden fontos képessége majorban van, s a szintlépeseknél kevés szorzót kap.

    Érdemes custom karaktert indítani, ahol igényeknek megfelelően variálható a képességek elosztása.
    Rogue indulhat úgy, hogy a gyorsasághoz tartozó képességek közül csak az athletic kerül majorba, esetleg még a könnyű páncél mellé, de az akrobatika mindenképpen minoros legyen.
    Ügyességnél az íjászat major, lopakodás, zárnyitás mehet másodlagos képességek közé - ezzel kezdetben hártányos helyzetű lesz, de nem 2 pontos szorzókkal lépi a szinteket.

    Többi képességnél is hasonlóan el lehet osztani, melyik legyen fő-és mellékképesség.

    Atlétika
    Könnyű páncél
    Íjászat
    Beszéd készség (vagy kereskedés)
    Kardhasználat
    Block
    Pusztító mágia (vagy gyógyítás) amit dark elfnél majorba raknék.

    Ezt természete4sen nem kell leutánozni, lehet saját elképzelésed, de az előre beállított kasztokra az jellemző, hogy kezdéskor viszonylag erős a karakter 10-15-ös szinten gyenge, 30-35-től meg már nem számít.
    Custom karakter az elején gyengébb lehet (pl. 12 sneakkel még nem lehet ügyesen osongatni), de néhány szint után ledolgozza a lemaradást, s egyre erősebb lesz.
  • zorrobomber
    #39470
    Hali all,

    Dark elf Rogue karaktert indítottam el, The Lady csillagjegyben, ez szerintetek nagyon eltolt indulóhelyzet? Valahogy olyan zavaros az egész karakter hogy mi is akar lenni. A Rogue alapleírása RPG szemszögből jól hangzott, viszont pár tippet elfogadnék hogyan játsszak vele.
  • Vlala #39469
    Most vagy rég játszottam már Obliviont, vagy nem értem a viccet.

    A Sigil követ nem kell tárolóba rakni, ha rákattintasz, a game alapból tudja, hogy Te most enchantolni akarsz.
  • steweee
    #39468
    ja tudom, persze, csak névről most nem ugrott be így
  • Benevolens
    #39467
    fekete golyó, tüzes fénnyel. És nem lehet tárolóba rakni, mert legurul az aljára, és hangja is van. Olyan, mint a kapunak :(
  • Dobronski
    #39466
    Lv17 után érdemes oblivion kaput bezárni, mert akkor trans sigil stone-t kapsz.
  • Vlala #39465
    A Sigil kő az, amit az Oblivion-kapuk bezárása után kapsz.
    Nagy, kocka kő.

  • steweee
    #39464
    hmm. kipróbálom mindjárt. fura, nem is tudtam.
  • Benevolens
    #39463
    ráteszed és kész. A soul gemekhez kéne oltár, de a sigil stone-t csak ráteszed inventoryban. De ezek szerint nem lehet 100%-ot csinálni. Csak mert a bátyám atronach csillagjeggyel azt állította, hogy csinált 100% spell absorbotion-t
  • steweee
    #39462
    hogy lehet sigil követ beleenchantolni a ruhába ? ez nem a mana visszatöltésére jó ? a varla stone meg a varázsfegyók feltöltésére
  • Fantusz
    #39461
    A páncélviselés harcosoknak alap, mágusok büntetéseket kapnak a varázslataik hatékonyságára a páncél miatt.
    Sigil kövekből ruhadarabokba (ami nem páncél) épített shieldre viszont nincs büntetés, ráadásul az ilyen öltözék nem is sérül, nem veszít védőértékéből, ellentétben a páncélokkal.

    85% az elérhető maximális védelem, de már 50% is jelentős védelmet ad a mágusnak, ami mindössze 2 sigil kő, s még legalább két ruhadarabot viselhet.
    Cipő, nadrág, ing (mellény), csukja az alapöltözék, modokkal még lehet köpeny és fejpánt a karakteren, s ezek mind mágiával bűvölhetők.
  • steweee
    #39460
    na visszanézegettem a korábbi oldalakat, nem írok akkor teljes leírást a tweakról, mert már született, igaz a téma nem lett kitárgyalva.

    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=30432

    7 oldalon

    na ami szerintem ebből kell, az az

    - OBSE
    - OBGE
    - OBMM
    - BOSS

    mivel nem vagyok túl fejsze a programozásban és az ilyen jellegű programok kezelésében sem, így a rengeteg felsorol további modot ki sem próbáltam. a wyre bash leírás szerint jónak tűnt még, de nem tudtam használni.

    Oblivion Crash Prevention System Build - ez is jónak tűnik névről, de hozzá kell tegyem egy jól telepített obli nem lépeget ki

    FPS Optimizer 1.5 - aki kipróbálta írta hogy nem dob túl sokat a dolgon, tehát sztem felesleges, egy gonddal kevesebb így, de amúgy jó a neve

    Purge Cell Buffers - Loading 1.0 - sztem ez se kell, következő hozzászólásnál kifejtem az *.ini-ben való turkálást és beállításokat

    TES4LODGen 2.2.2 - ez se lenne rossz, de tájmodokkal csak bekavar, annyit meg nem ad, bár nem próbáltam csak amiket itt már leírtak páran akik próbálták

    kommenteket kérek
  • MaRee
    #39459
    Tudtommal már nem lehet változtatni, esetleg ha töltesz hozzá valami modot.
  • Dobronski
    #39458
    Battlemage-el vagyok, tehát viselek heavy armort, meg kardot+shieldet.
    Arra már én is gondoltam, hogy a sigil stone-okkal majd összeszedem a 100%shieldet (effective 85%, nem is baj, legalább nem lesz imba a játék), és csak cloth lesz rajtam.
  • sirGalahad
    #39457
    Elkezdtem berendezni a kunyhóm, végre van ládám ahová cuccolhatok!
    Átnézegettem a tárgyaimat, valóban volt egy lopott könyv nálam(kicsi piros kéz ikon jelezte), sajnos már nem emlékszem mikor emeltem el.. Mindenesetre megszabadultam tőle és kifizettem a bírságot hogy ne cseszegessenek az őrök.

    Közben volt némi technikai problémám: játék közben belassult a mozgása a karakteremnek! Némi bosszankodás, és kicsivel több fejtörés után rájöttem hogy ez nem a játék vagy a módok hibája lesz, hanem valami egyéb.
    Megoldás: lecsatlakoztattam az USB-ről a controllert, így mindjárt tökéletes lett a bill-el való játék ismét!

    Psze megint van kérdésem: így játék közben tudom-e valami módon változtatni a karakterem kinézetét? (arc/haj stb..)
    Kezdésnél kicsit elsiettem az arc kidolgozását... :(

    Előre is köszi a válaszokat!
  • Dead
    #39456
    Oké, működik, csak először nem kapcsoltam be a launcherben őket.
  • Fantusz
    #39455
    A játékban elvileg bármit meg lehet tanulni, de azért a faji és csillagjegy bonuszok sokat számítanak a kezdeteknél.

    Egy breton mage csillagjeggyel már első szinten annyi manával indul, mint egy dark elf, nem mágikus csillagjeggyel lesz 100-as intelligenciával.

    A varázslatok mana költsége a tudás növekedésével csökken, sigil kövekből plusz manát is magára aggathat a karakter, de ha céltudatosan indult mágusnak (faj, csillagjegy) nincs szüksége külső mana bonuszra.
    A willpower fontosabb, mint az intelligencia, hiába 100 az intelligencia, ha a mana visszatöltés lassú.

    Breton mágusommal legtöbbször fegyver nélkül, kizárólag varázslatokkal támadva (még botot sem használt) játszottam.
    Páncél nélkül, ruhákba védelmet adó sigil köveket raktam, nem pedig manát, igaz vedelte a restore maricka lötyiket, de nem voltak manaelfogyási gondjai.
    "Kontár mágusoknak" a max. 200 mana hamar elfogy, különösen, ha a willpower alacsony.

  • Dobronski
    #39454
    Közben wikizgettem, és azt írja, hogy minél magasabb szinten van pl. a misztika, annál kevesebb mana kell, hogy elsüssek egy misztika iskolából való varázslatot. Ki is próbáltam, 50-ről 150-re emeltem az illuziót console-al, és 90-ről 21-re csökkent a szükséges magicka az egyik skillnél.
  • steweee
    #39453
    :(

    úgy hogy még játszol vele és magasabb szintű leszel. az alap oblivionban emlékeim szerint 24-es szintig erősödnek az ellenfelek. ez alapján kb ilyen magas szinten lehet egy igen erős karit kiállítani jó szorzókkal léptetve.

    ami korábban elhangzott itt, hgoy nem csak az intelligence, hanem az intelligence és a willpower együttesen határozza meg a maximum mana értékét. sose játszottam varázslót, úgyhogy nem tudom hányas szintre lehet elérni az 500-at, de gyanítom valahol 20-30 körül
  • Dobronski
    #39452
    Nem is, 248 magicka...
  • Dobronski
    #39451
    Hogy tudok elérni olyan magas magickát, mint ami a master skillekhez kell? Kb. 500. Most vagyok lv10-12 nem tudom most fejből, és kb 300magickám van. Breton, mage, mage.
  • steweee
    #39450
    nem, úgy kell csinálni, hogy az összes beállítás és grafikai mod telepítése után kell belenyúlni az inibe, és utána írásvédetté tenni. akkor megy az antialas is egyúttal.

    de az nagy kár, hogy nem lehet hdr-t belső tereken, és külsőn meg anélkül, vagy csinálták volna meg úgy, hogy ne idegesítő legyen a vakító napfény meg az idétlenül csillogó páncél, és akkor tőlem maradhatna.

    most fogok kipróbálni a ultimate 3d person camera és/vagy a custom 3rd person modot. meglátjuk azzal mi lesz. mindenesetre zavaró, hgoy a bal gomb fegyverrel támadás, középső varázs, jobb védekezésre van beállítva, de a varázsnál elmegy a nézet emiatt...
  • Dead
    #39449
    Felraktam sz összes hivatalos plugint és az érdekelne, hogy mentett játékkal működnek?
  • SaGa
    #39448
    Az antialiast úgy tudod függetleníteni, hogy a videokártyád beállításainál azt adod meg, hogy ne foglalkozzon a futó program igényeivel, mindenképp legyen AA...
  • SaGa
    #39447
    A görgő viselkedése lehet, hogy "hardcoded" és az ini hatástalan rá.
    Vagy hdr-t használ a program, vagy nem. A váltáshoz ki kell belőle lépni és újraindítani, így az, hogy kültéren ne legyen, beltéren meg igen, biztosan nem működik. Más "drivert" kell hozzá töltenie...
  • steweee
    #39446
    ja, még azt tudja e vki, mert nem világos, hogy ha be van állítva gombra a camera váltás, akkor az egér görgőre (casting) miért váltja, mikor más funkció van neki adva ? fontos probléma lenne

    meg amit korábban kérdeztem, hogy külső téren hdr nélkül, belül hdr-el be lehet e állatani

    meg még vmi, bár az tudom hogy olvastam korábban, hogy antialisingot függetleníteni lehet a többi beállítástól, de talán van is olyan *.ini-m

    ha írja vki megköszönöm, ha nem majd megkeresem hgoyan
  • steweee
    #39445
    a teljesség igényével akarom végre kidolgozni a dolgot, és az eltel időben nagyon sok modnak kijött a végleges verziója is, illetve több kisebb mod egybegyúrásra került. illetve van amihez segítséget szeretnék majd kérni. de most el kell mennem, este írok majd
  • steweee
    #39444
    na gyerekek újraindítom a modolás témát. pár modot kapásból leírok amit használok

    elsőnek a peccs+"szükséges" javítóprogikat sorolnám fel, és várom az észrevételeket
  • Dobronski
    #39443
    Megnéztem 1-2 dolgot, hogy miket tartalmaz a mod, és 1-2 mob-al találkoztam már, amit a mod rakott be. Szóval nincs gond.
    (:

  • Dobronski
    #39442
    A beállításokban már mindent néztem, de csak ilyen flee, meg looking for water opciók vannak.

    A loot-ot akkor normal-ra állítom.
  • Fantusz
    #39441
    Hardcore loot-al nem fog sűrűn elit darabokat dobálni, ha az lenne a célod, hogy sok különleges darabot találj normálon kellett volna hagyni a loot-ot.

    A Francesco lényeinek megjelenése random, véletlenszerű, s alacsony szinten nem szórja neked tele a pályát magasszintű lényekkel, de nem zárható ki a lehetőség, hogy összefutsz valami erősebb változattal - bár itt ismét a beállításokon is sok múlhat.
  • Fantusz
    #39440
    Annak a kis vityillónak is megvan a jelentősége, haszna.
    Mindössze 1000 aranyat kérnek érte, s lesz egy megízható hely, ahol ki lehet pakolni a hátizsákot.
    Bizony én kezdetben szétszórtam a cuccaimat a padlón, a nem használt fegyvereket páncélokat pedig azonnal el is lehet adni, ha a kerskedőnek van pénze, fölösleges gyűjtögetni.
    Alkímiai felszerelések, alapanyagok, kövek, egyedi tárgyak - minden amit nem szertnénk eladni, de a hátizsákban nyomják a súlyt, lerakhatók otthon.

    Ennek a házikónak a berendezése szegényes.
    Amit mindenképpen érdemes megvenni: a láda és a két szekrény (ezekbe lehet pakolni)
    A székek és a polc megvételével a küldetés lezárul, de ezek nem különösebben hiányoznak.
  • Dobronski
    #39439
    Igen, mind a kettő fel van rakva. Egy 40megás, plusz egy 500 megás. A mod működik rendesen, higher spawn rate is, 8 gomblin volt 2 helyett stb., de új mobokat nem találok! Új itemeket még nem nagyon néztem melyik alap, melyik nem, de sokkal több varázs cucc van, gondolom a hardcore loot miatt.
    Már elfáradtam teljesen, fórumokat bújok, de semmi. :'(
  • sirGalahad
    #39438
    Mindenkinek köszönöm a segítséget(!!!), egyelőre így a játék elején a legolcsóbb kunyhót választottam(Birodalmi Város), de abban nincsen sem szekrény, sem láda(doboz). Csak "Ágy,asztal, TV" izé: kandalló.
    Talán ha berendeztetem a Három Testvér Bt.-vel akkor majd lesz.
    Gondolom ha a ház körül/mellett lévő helyre cuccolnék azt könnyedén eltulajdonítaná a pórnép...
    (Szétszórni a padlón nem akarom, még a végén elbotlom benne!)


    Azt hiszem jobban belemerülök az inventory (TAB) adta lehetőségek tanulmányozásába mert nem akarok alap,egyértelmű dolgokat kérdezni később!

    Még egyszer köszi!
  • Fantusz
    #39437
    IC-ben a kalyiba berendezve is szegényes mesz, cuccokat tárolni egy ládában és egy szekrényben tudsz, de ha csak szétszóron a házon belül (amg nincs berendezve) akkor is megmaradnak a cuccaid.

    Minden városban lehet házat venni, de igazán széppé varázsolni csak Chorrorban, és Skingradban lehet a lakást, illetve a lkeg elitebb lakóhely a Battlehorn Castle (hivatalos mod).

    Különböző szemlélet alapján játszunk, van aki egyeltalán nem vesz házat, olyan játékos is van, aki minden városban megveszi, illetve vannak, akik a modok adta lehetőséget használják ki.
    Nekem az a praktikus, ha csak egyetlen saját otthonom van (a kastély), a többit fölöslegesnek tartom, aludni guildokban is lehet.