41716
  • Dobronski
    #39516
    Én meg arch-mage vagyok, és a saját szobámból kellett lopnom. (:
  • Vlala #39515
    Ezen én is nevettem egy jót, egyszerre voltam a Blades "szent testőrség" tagja, mestertolvaj, és a Sötét Testvériség végrehajtója...
  • ashead
    #39514
    Nem kell hozzá 0 infamy, a meglévő infamydet tünteti el. De semmi értelme a tolvajcéh küldetéseivel párhuzamosan csinálni, ha azokat is meg akarod csinálni vidd végig a tolvajos küldetéseket és csak utána a pilgrimaget. A lovagok közül később is kidobhatnak ha infamyt szerzel, csak jól viselkedő karakter lehet tag.
  • Dobronski
    #39513
    Hehe, nincs mit.
    Oblivion wiki-ről néztem ki, ott mindenre megtalálom a választ, mint az előző kérdésemre is.
  • sirGalahad
    #39512
    Sajnos ezt a kiegészítőt még nem telepítettem, egyelőre az alapjátékkal játszom: segíteni sajnos nem tudok.

    Viszont köszönöm a korábbi tanácsot, a "showracemenu" konzolba való beírásával és a tanácsaid alapján sikeresen változtattam a fizimiskámon...
  • Dobronski
    #39511
    Tudjátok van a Pilgrime küldetéssorozat amit a knights of the nine ad. 0 infamy kell az elkezdéshez? Most csatlakoztam a tolvajok céhéhez, akkor nem is tudom megcsinálni, vagy mi? :/
  • sirGalahad
    #39510
    Köszi a tippet, kipróbálom "biztonságosan"!
  • Dobronski
    #39509
    Asszem' kommanddal is lehet. Megnyomod a 0-t, és oda beírod, hogy showracemenu, showclassmenu, showbirthsignmenu (attól függ mi kell neked), akkor tudsz fajt , meg miegymást választani. Amikor megváltoztattad, ne a Done-ra nyomj, hanem lépj ki a menüből, ments, és tölts újra, mert ha nem így teszel, a skill-jeidet lereszeteli. Ha bűvölt tárgy van rajtad, akkor crash-elhet a játék.
  • sirGalahad
    #39508
    Ez egy nagyon jó ötlet, hasznos lesz mindenkinek!
    (Főleg egy ilyen kezdő játékosnak mint ami én is vagyok...)

    Más:
    Körülnézegettem a TesNexus-on, de komolyabb angol nyelv tudás híján, nem tudtam olyan módot találni amellyel játék közben is lehet a karakterem arc/haj szerkezetét alakítani.
    Ha valaki jártában-keltében ráakad ilyesmire, pls gondoljon rám!
    Előre is köszi!
    (B)
  • Dobronski
    #39507
    Argghh. Sikerült szétbarmolnom a játékot.

    Obse+deadly reflex+ new loading screens. Elindítom. Loadoltam már a meglévő játékot. Ismeretlen helyen vagyok, kószáló emberek, hiányzó textúrák, prisoner ruha. Király. Kikapcsoltam mindent, de még mindig ugyanolyan szar.
  • Dobronski
    #39506
    64 bites rendszerre annak van szüksége, akinek meghaladja a 3,2 gigát a RAM+video RAM.
  • ratgab
    #39505
    alapjáték unofficial patch is hasznos.
  • steweee
    #39504
    az miből más ? nekem a hétvégén lesz két új vinyóm, egyik xp sp3, másik win7-el lesz telepítve. meglátom mi lesz a különbség.

    jó, akkor el is dőlt. a több nem biztos hogy jobb elve alapján, mivel nekem egy megfelelően telepített oblivion sose lépett már ki (alapjátéknál volt jellemző) ezért a Oblivion Crash Prevention System-et is elfelejthetjük sztem.

    akkor ami kell :
    obse (modokhoz)
    obge (vmelyik mod kéri)
    OBMM (manuális berendezed a modokat korábbal leírt elvek szerint)
    BOSS (futtatod, hogy mit talál hibaként az általad szortírozott modok között, és javíjta a betöltési sorrendet)

    na fejből akkor még én is hozzáadok picit, a munkahelyen vagyok épp, nem todok pontosan íri, de azért:

    alapjáték
    si
    si peccs végső 1.2xxxxx
    si unofficial patch
    official kiegészítők (horse armor, KOTH, battlehorn castle stb.)
    unofficial official kieg peccs
    KÉPFÁJL használata és nem crack exe ! (különben bigyózik a KOTH-al)

    egy peccset kihagytam, majd leírom még, fejből most nem megy
  • PiszkosFred
    #39503
    Az 5x szorzo nem kovetelmeny. A jatek nem koveteli meg hogy minden szintlepesnel mindenbol a maximumot hozd ki. Evekig lehet ugy jatszani, hogy nem foglalkozol a szorzokkal, hanem elsz a vilagban, majd ha megvan a szint, alszol egyet es csokolom. Persze aki maximalisan ki akarja hasznalni a fejlodesi rendszert, annak sajnos kinlodnia kell hogy ezt elerje. Ez benne van a pakliban :)
  • Dobronski
    #39502
    Kár, hogy 64 bites rendszerem van. :/
  • ratgab
    #39501
    Na akkor oblivion crash prevention system egy nagyon hasznos program.

    Nekem bizony az oblivion és fallout 3 is ctd-zet elég sűrűn (rakhattam én rá bármilyen patch-et, telepíthettem akárhányszor újra az egészet és a ctd-t modok nélkül is csinálta) , ezzel viszont, ha nem dobod le kisablakba a játékot, akkor nem ctd-zik (ha lerakod kisablakba utána tuti ctd), szóval hasznos. Ehhez ugye OBSE kell, hogy működjön is.

    OBMM alap, BOSS hasznos (nem kell a legtöbb dolgot manuálisan pakolgatni, ő szépen elrendezi pár mod kivételével, amit nem ismer azt nem tudja besorolni).

    A többi alkalmazást nem ismerem, nem használtam!
  • steweee
    #39500
    nem, hétvégén lesz időm, akkor írok majd egy komplett telepítési, tweakelési útmutatót, és modcsomagokat név szerint. úgy keresővel meg lehet őket találni, illetve obli oldalakat majd linkelek ha csak ott van bizonyos mod.

    amúgy az első és talán legfontosabb telepítést megkezdő hsz.-emre se jött még érdemben reagálás senkitől, pedig jó lett volna, mivel én se nagyon hazsnáltam még a programokat (boss, scriptoptimizer....) és nem a saját káromon szereném kipróbálni - 39.460 hsz.
  • Fantusz
    #39499
    Mindenki maga tudja, mit szeretne változtatni, legfeljebb véleményt kéthet a khasználni kívánt modokról.
    Teljesen más modok hasznosak egy aktív tolvajlással foglaltoskodó karakternek, mint egy mágusnak.
    Lehet persze mindent játszó karaktert csinálni, de azzal több esélyed lesz a modok összeakadására.

    Midas magic spell alapötlete nagyon jó (varázslat készítés), de a játékba integrálása nagyon nem lett eltalálva.
    A játéknak egyébként is alapproblémája, hogy a 30-35-ös szint fölötti karakterek legyőzhetetlen félistenek, nem hiányzik még néhány atombomba erősségű varázslat.
    Nem volt kidolgozva a következmény rendszer sem, egy idézett darázsraj pl. minden következmények nélkül kiirthatott egy szakasz városi őrt.
    Egyedül a fehér tigris tetszett, jó poén, hogy egy kis macskából lesz a tigris, amit ló helyett, és harcban is használhat a karakter.
  • Dobronski
    #39498
    Linkelnél 1-2 hasznos modot?
    Eddig csak francesco van fent, meg midas magic.
  • zorrobomber
    #39497
    talán ennyi off belefér, mount&blade ftw! :)
  • pointer4
    #39496
    Már csak ki kéne adni egyben :D
  • steweee
    #39495
    hát modolva minden, ismétlem minden megvan benne ami csak szem szájanak ingere. hihetetlen mennyiségű új küldetés, táj és épület, fegyverek páncélok garmadája, kétkezes harc, lóról harc. lóról nyilazást mondjuk nem láttam, és hiányzik nekem a lándzsás harc is gyalog és lóról is. + mozdulatok , csonkítás. szuper kezelőfelület, alternatív játékmódok, stb stb.

    csak az alapjátékra volt igaz amit írtál...
  • Dobronski
    #39494
    Egy olyan jó lenne, hogy single maradna, csak pár hely lenne online. Pl. arena. 1v1, 5v5, 50v50. A pvp-t hiányolom a legjobban a játékból.
  • zorrobomber
    #39493
    hát, "nyugodjon online alapokon" csak ne legyen MMO...
  • Dobronski
    #39492
    Pedig annyira rossz. :S Mindig azon aggódni, hogy ne basszam szét az 5xös szorzót. :/

    Jobb lenne, ha xp-t kapnánk, és elosztható pontokat a skillekre...
  • PiszkosFred
    #39491
    Hogy jobb lesz e a szeria kovetkezo darabja, az mindenkinek a szubjektiv megitelese lesz majd. Kovetkezo resz 99%-os valoszinuseggel online alapokon nyugszik, igy aztan a mostani rendszerek kozul vajmi kevessel fogsz talalkozni. Pechedre, a fejlodesi rendszer az, aminek a legnagyobb eselye van maradni...
  • Dobronski
    #39490
    Én 70%-nál nem adnék többet ennek a játéknak. Sok hülyeség van benne, inbalanced, rossz harcrendszer, rossz fejlődés rendszer stb, stb.

    Remélem a TES V jobb lesz.
  • steweee
    #39489
    van még két nagoyn jó, különböző ilyen átalakított fejlődési rendszer. pár oldallal hátrébb ott a link. érdemes a sneak damage szorzókat felrakni, és hozzá tenni a balanced cameleont meg az real sneakinget, de lehet nem jól írom a nevét. tehát erősebb szorzók a lesből támadáshoz, külön nyílhoz és kardhoz (azzal nehezebb, de nagyobb a szorzója is, tényleg le lehet döfni vkit...) és hozzá nehezíteni a lopakodást, ,mert az alapjátékban fáklyával is lehet szemből lopakodni, ami szánalmas...
  • Fantusz
    #39488
    Sneak szintjétől függ, hogy a lesből támadásra mekkora szorzókat kap a karakter.
    Nem közelező íjászkodni, de egyszerűbb távolabbról, rejtőzködve kilőni egy nyílvesszőt, mint becserkészve karddal hátba döfni.
    Erős íjjal, ezüst nyílvesszővel íjászmesterként az egy lövés egy halál szinthez közeli tudásig fejleszthető az íjászat.

    Küldetésileg a tolvajoknál az Elder Scrolls ellopását nem lehet íj nélkül megoldani (nem kell mesternek lenni, de távolról el kell találni egy kapcsolót egy speciális nyílvesszővel)
  • zorrobomber
    #39487
    nincs, vanilla
  • Dead
    #39486
    Most találtam egy nagyon jó modot, amely kiküszöböli a leveling problémát a fejlődési rendszer átalakításával.

    Itt egy hosszadalmas leírás róla.
    Máshol kommentekben is azt olvastam, hogy akik kipróbálták, azon csodálkoznak, hogy voltak képesek az eredeti rendszerben játszani. Én is most kezdtem egy karaktert vele, eddig nagyon pozitívak a hatásai.

    Letölteni itt lehet: LINK
    Telepítéséhez szükséges: LINK (valamint leírás is van, hogyan kell)
  • Dobronski
    #39485
    Van fent valami mod?
  • zorrobomber
    #39484
    Hát, én 2-3 szint körül vagyok egyelőre de már belefutottam trollokba, akiket egyesével még le tudtam szedni de 3 már erősnek bizonyult :)
  • Dead
    #39483
    Sneakes karival kötelező Íjászkodni? Úgy értem, hogy nélküle nem ér sokat?
  • Dobronski
    #39482
    Francesco fentvan. (: Jó mod.

    De a console-al való tápolásra nem kaptam választ. Eddig egyszer próbáltm advskill-ezni, feltoltam magam level 20-ra, de akkor is patkányokkal küzdöttem. Azért kéne, mert nincs időm felhúzni egy karit, és csak shivering isles-ni akarok. :/
  • Fantusz
    #39481
    Éedekesebb a játék, ha fönt van valamelyik overhaul mod (Francesco, Oscuro, TIE).
    M?odfüggő, hogy mennyire nehezíti meg a kezdést, de realisztikusabb, hogy a játék elején erős, olykor legyőzhetelen ellenféllel is szembe találhatod magad, s más megoldás nem lévén el kell futni...

    Az alapjátékban az ellenfelek megjelenése szinthez kötött.
    Első szinten még csak rákok, patkányok, farkasok, goblinok az ellenfelek, s az NPC-k is gyengék.
    Később jönnek egyre erősebb lények, s a lentebb említett "erőnléti" probléma a barna medvék, spigganok, sárkánygyíkok megjelenésének idején történik (8-10 szint).
    Az ellenfelek max szintje 25, ezért egy 40-es szintű karakter már legyőzhetetlen félisten, de az a nem mindegy, hogy a 10-30 szint között milyen nehézséggel játszható.
  • Fantusz
    #39480
    Alkímiát soha nem raktam majorba, minorból korlátozás nélkül tudtam használni.
    Kezdő karaktereknek a legjobb pénzszerzési lehetőség az alkímia (trénerekre, házat megvenni), de csak akkor lehet kihasználni ha minorban van.
    Mágusom vedelte a restore magicka lötyiket, itt ismét előnyös lett, hogy minorban volt a kotyvasztás tudomány 10-12-es szinten már 100-as alkímiája volt, csak a megfelelő felszerelést kellett minél hamarabb begyűjteni.
  • Dobronski
    #39479
    Ha console-al növelek/csökkentek valamit, az tényleges? Pl. advskill-el egyenként növelem mondjuk a Destruction-t, és level up-olok, tényleg meglesz az a szint? Új szörnyek lesznek, jobb cumók?
  • steweee
    #39478
    volt linkelve egy angol nyelvű oldal, talán obliwiki vagy vmi hasonló nevű. ott is azt tanácsolja, hgoy minden fő attribhoz válassz be egy skillt.

    nekem az összeállításom ez :

    STR - Blade
    END - Heavy armor
    SPD - Athletics
    AGI - semmi
    WIL - Alteration
    INT - Mysticizm, Conjuration
    PER - Illusion

    spellsword karinak. szeretek varázsolgatni, nem kimaradni a dologból, de alap harcos beállítottságú vagyok. nagyon hasznos ha már az elején konyít a harcos a mágiához, megkönnyíti az életet.

    Ha a korábban elhangzott dologhoz tartanám magam, miszerint nehezítőkkel a használni kívánt skillek kell hogy majorban legyenek, akkor így nézne ki a dolog :

    STR - Blade
    END - Heavy armor
    SPD - Athletics, Light Armor
    AGI - Marksman
    WIL - Restoration
    INT - Alchemy, vagy még egy fegyver és ide semmi
    PER - semmi

    a trükk ott van a játékban, hogy varázslóval sokkal könnyebb, hiszen az alapból csak a varázsskilleket elég ha betolja majorba, verekedni úgyse fog. harcosként viszont magaddal szúrsz ki ha fentiek szerint erősíted be, mert a hand to hand, armorer, block, acrobatics, security, sneak, destruction, restoration, alchemy minorból is iszonyat könnyel fejleszthető, nem véletlenül.

    ha egynél több gyakran használt skill majorban van, hamar lépsz szintet mert meglesz ott a 10 pont, és nem tudod belőni a minoros hozzádolgozást a +5-ös szorzóhoz. a szörnyek pedig 5 szintenként erősödnek.

    szintlépés előtt érdemes kisakkozni, hogy mely attribokat akarod emelni, és úgy "dolgozni" szintlépésig. varázslónál nem próbáltam még, de harcosnál úgy néz ki, hogy erő és állóképesség alap első 10 szinten, és harmadiknak kigondolsz vmit. ez először lehet agility, iszonyat könnyen összejön pár szintig a lopakodás, zárnyitás és nyilazgatásból 10 pont. érdemes a lopakodást és a zárnyitást 25ig gyorsan felvinni, utána már lassabban nő, akkor nem mennek kárba a "véletlen pontok"

    willpower szintúgy hihetetlen gyorsan nő, vagy kardozol és gyógyítgatod magad, vagy tűzlabdát dobálsz... itt is gyorban 25 pontig felfejleszteni

    az intelligence is hasznos, alkímiával megint nem jelent kihívást a 25-ös szint, de még az 50-es sem, csak el kell rakni minden vackot amibe belebotlasz, lerakni a kalyibában már az elejétől ic-ben, és amikor fejleszteni akarod, akkor betolod inventoryba és konyvasztasz

    a speedet kihagytam eddig, fontos nagyon, és harcosként nem adok rá erősítést, kivéve csillagjeggyel, a steed. így jó értékkel indul mondjuk nordként, futni nem nagyon fox mert vagy az apátságban, vagy a horse armor moddal úgyis lesz egyből lovad, amit ajánlok is persze. dungeonban futsz, de amikor fentiekkel végeztél úgy 8 szint körül, akkor elkezdhecc ugrálni szaladás közben, addig ne használd csak amikor tényleg kell, de az nagyon ritka. hihetetlen könnyen fog nőni, pláne addigra felpakolhatsz néhány könnyűpáncél darabot is, akkor vegyesen nő a nehézpáncél skillel. én megosztom a kettőt, nehéz sisak, mellvért, pajzs, könnyű csizma, lábvért, karvért.

    nos, kb ennyi, nagyon erős karaktert lehet fejleszteni elejétől fogva

    ja, az első kaput érdemes bezárni 5-10 szint között, amikor már lesz ezüst kardod vagy buzogányod, és abba beleinvesztálni a követ. előtte mentsél, ha nem tetszik amit kapsz akkor vissztöltöd és újra...
  • Fantusz
    #39477
    Szintlépésig kell a minorban lévő képességek segítségével nagyobb attribute szorzót összeszedni.
    Hiába nem alszik a karakter, a "holdvilág" utáni fejlődés már a következő szintbe számít be.