41716
  • Sipocz
    #20406
    Tényleg! az Azura Star "befeketíthető", vagy ennél azért nagyobb artifact ami nem tupírozható tovább?
  • Sipocz
    #20405
    Áhá! (és közben majd mormolom->"lelket küldök hozzád uram, fenséges kín meggyötörte.....":)!) Elég sötét a dolog hangulata!:)
  • SaGa Jr
    #20404
    Hali!

    Annyi, hogy minden NPC fixen grand léleknek számít. Ha van sok ilyen lélekköved akkor gyűjthetsz sok grand töltetet magadnak, mert grand lélekkel rendelkező szörnyekből sokkalta kevesebb akad. Szóval ha van elég sok feleslegesnek vélt üres grand kavicsod, meg egy lélekcsapda varázslatod, akkor keress fel a megfelelő időben egy fekete oltárt és csináld meg a rituálét (oltárba betesz kavics, soultrap varázslat elsüt az oltárra és kész is, de csak akkor működik, ha ragyogó fényoszlop magasodik az oltár fölött).
  • Sipocz
    #20403
    Kösz a választ Fred a csapdákra.
    Kérdés: a fekete soulgem azzal együtt hogy külön feladatot ad az előállítása és alkalmas NPC-k befogására megéri a veszkődést, mert én ugyan még nem találkoztam vele de olvasgattam a különleges rituáléról?
  • SaGa Jr
    #20402
    Hali!

    Az Azura's Stone grand soulgemnek számít, de max 1 lelket tud tárolni. Vámpírok, NPC-k lelkét ezzel befogni nem lehet. Ahhoz black soulgem kell. Olyat meg bizonyos napokon tudsz csinálni összesen 5 helyen és 1 black soulgem létrehozásához 1 db üres, grand soulgem kell.

    A befogható lényekről infót találsz az Oblivion HQ oldalán (a szörnyek leírásában benne van, milyen a lélek, mekkora kő kell a befogadásához).
  • Sipocz
    #20401
    Ém magam is szívtam vmi hasonlót: a bajság az volt hogy itt a Morro.-tól nagyon eltérően írja ki hogy a soulgemben van-e lélek és az mekkora, nálam történt hogy vártam egy amolyan részletes leírást a bezárt lélekről de ez itt nincs és figyelmetlenül olvastam a kijelzést pedig oda volt írva hogy pl. "common gem:common" ami lefordítva "közönséges kő benne egy mindennapi lélekkel". Nem ez a baj Nálad is? Mert vmi ilyesminek kell lennie pl. "common gem:none"
  • PiszkosFred
    #20400
    Vampirt nem raksz az Azura-ba, csak Black Soulgembe, ahogy a tobbi emberi lelket is csak oda tudod zarni.
  • FlatlineHun
    #20399
    Egyszer én is benézem egy ilyet, alaposabb vizsgálat után kiderült, hogy betegség miatt csökkent az adott tulajdonság...
  • Voltan
    #20398
    Azért azt ne felejtsd el, hogy a Blade of Darkness akció játék volt, az Oblivion pedig nem az.
  • SaGa Jr
    #20397
    Hali!

    A make a pilgrimate annyit tesz, hogy keresd fel előbb az adott istenség egy úti szentélyét (wayshrine) a vadonban és annál imádkozz (nem árt ha magas a fame értéked). Na ekkor kapsz egy 10 percig tartó bonuszt ami javítja valamelyik statodat. Ha egy istenség ilyen shrine-jánál már egyszer imádkoztál, akkor utána a templomok bármelyikében a kis oldalsó oltárnál is megteheted ugyanezt és megkapod a bonuszt.

    Ha mindegyik istenség wayshrine-jánál jártál már és aktiváltad is őket (megkaptad a bonuszt) akkor kapsz egy új, erős, ideiglenes javulást, ami egyszerre minden tulajdonságodat 10 ponttal emeli. ezek ideiglenes növekedések csupán. Ha lejár az időtartamuk, akkor elveszíted a bonuszt.

    A vadonban, az utaktól nem messze vagy nagyon messze, jelöletlenül állnak az ilyen oltárok. Kis, kerek alakú épület, oszlopokkal, középütt egy kerek oltárral. Változó, hogy mekkora szinten és mekkora fame értéknél aktiválódnak. A főváros körül találhatsz 2 db-ot (az egyiket délnyugatra a fővárostól, a tó túlpartján két út között, a másik meg közvetlenül a fővároson kívül van, ugyanazon a szigeten, a hídtól felfelé, de ha körbejárod az egész szigetet úgyis megtalálod). A térképen nem lesznek jelölve ezek az oltárok!
  • FlatlineHun
    #20396
    Ráadásul a Blade of Darknessben ki lehetett ütni az ellenfél kezéből a potiont (meg a tiedből is) miközben elkezdett inni! :)

    Én vagy 5x végignyomtam azt a játékot, na annak a harcrendszere szerintem jobb volt, mint az Oblivion-é....
  • Neton
    #20395
    Hali! Megszerztem Azura csillagát, már csak azt nem vágom hogyan müxik. Morrowindben okés volt, Soul Trap varázslat és bele ment a kőbe a lélek. De itt nekm azt írja ki, hogy nincs nálam megfelelő kő ahhoz, hogy elejtsek egy lelket. Pedig egy vámpírnál is próbálkoztam... Mi lehet vajon a gond? Illetve hogyan működik pontosan? Előre is köszi!
  • PiszkosFred
    #20394
    Van mod, ami engedi a csapdak "disarm"-jat, sot, a ladak is szetverhetoek, az ajtokkal egyetemben (nint nwnben). Nem teszteltem egyelore, de elraktam a linkjet mert erdekesnek tunik.

    Security Rebalance-Traps and Bash Locks
    Author: Lap

    Description:
    -Bashable locks on doors and chests
    -Disarmable traps on doors and chests
    -Detect traps Spell
    -Better chest loot
    -No more lockpicking in combat
    -"Fixed" the skeleton key
    -Established minimum security requirements to pick certain levels of locks
    -The ability to trap mostly hard locks instead of them all equally.
    -The ability to extract rare poisons from disarmed traps.

    LINK
  • PiszkosFred
    #20393
    Szerezz több fame-t, mert jelenleg az infame a nagyobb. (zárj be 1-2 kaput gyorsan, csinálj kveszteket, adogass pénzt a koldusoknak)
  • KILROY
    #20392
    hi all, segítség kéne, bemegyek egy chapelbe és az egyes istenek oltáránál azt írja ki, hogy "make a pilgrimage". mit kell csinálni?
  • SaGa Jr
    #20391
    Szia!

    Olvass el egy plakátot amin a Grey Fox-ról van szó (a fővárosban mindenütt lehet ilyet találni), majd diskurálj el egy koldussal és viola. Megvan a lehetőség a csatlakozásra.
  • SaGa Jr
    #20390
    Hali!

    legfeljebb akkor nem az van nála, ha 20. szint felett arénázgatsz vagy ha valami modot felraktál. Máskülönben az alap játékban ez a fix felszerelése az orkológus grand championnak.
  • Mayday
    #20389
    "helyi tolvaj céh community managere"

    LOOOL
  • rage at work
    #20388
    Ha a Wizard Tower installja kifagy, akkor installáld fel safe módban
    Ott menni fog.
  • ZaJanga
    #20387

    oda vagyok érte!
    Inkább Charm varázslat vagy lefizetés!
  • MrAndree
    #20386
    Egyszerűbb módszer ha kicsit pénzelsz egy koldust az utcán akkor elmondja hol kell lenned és mikor hogy tag lehess.
  • s0n1c
    #20385
    kövess el valami csúnya dolgot (én almát loptam az egyik fogadóban :) az őrök szeme láttára, aztán irány a börtön, másnap ha alszol egyet fel fog keresni a helyi tolvaj céh community managere :)
  • stern
    #20384
    Nem tudja vki, hogy az orgazdák miért nem állnak velem szóba? Tagadják, hogy árulnának vmit... Be kéne lépnem a tolvaj klubba? :) Ha igen, akkor hol találom meg őket, mert már nem tudom cipelni a sok szajrét...
  • s0n1c
    #20383
    Hát egen, elég fura volt, hogy lvl1-es tolimmal fullra kiraboltam imp. city-ben az ékszerészt... (meg a többi boltot is egy éjszaka alatt :))
  • diabologic #20382
    Nem tudja valaki, hogy mit lehet tenni abban az esetben, ha néhány wisp-el történt csatározás után a lecsökkentett strength, intelligence, willpower és speed tulajdonságaim közül csak az intelligence-t és a willpowert tudtam visszaállítani? Pedig a próbáltam restore varázslattal, potionnel és még templomban is.
  • tomo
    #20381
    aludni, encsantolni, uj varazslatot kesziteni, oromkodni. stb
  • kisfigi
    #20380
    Mire jó az a saját mágustorony?
  • Sipocz
    #20379
    Erről igen csak megoszlanak e vélemények:)! Pl. én 3 manust ösmerek aki kedveli a gamát ebből 2 minden esetben a "pöckölgetős" módját használja a zárnyitásnak és már 5.-10. skillszinten is kinyitnak "very hard" zárakat, 1 ipse meg minden esetben az auto-attempt-et használja azzal együtt, hogy a másik kettő folyamatosan magyarázza a technológiát és bátorítja a pöcögtetésre, de ő azt mondja hogy ugyanannyi lockpick-kel jut el e célhoz és akkor meg miért "tökölődjön":)). Ráadásul azt is vallja, hogy mivel ő mágus ezért alter.-val fog minden zárat nyitni, mondjuk egyelőre csak annyi a vérzés hogy a skilljének szintje avarage zárakhoz való spellre jogosítja csupán.
    Más: csapdakioldásnál "kézzel" csak a bukózsinórokat tudom elszaggatni, nyomólapoknál ez nem megy csak úgy ha kb.közelről jól belelövök egy íjjal, a nyomólapokat semmiképpen nem lehet kézzel oldani?
  • tibor16
    #20378
    jaja, tegnap 3 átlag polgári házba törtem be IC-ben, egyszerűen nem volt zsákmányom... pedig ezek között volt 2 db 5 pontos zár is. A gyémántos ládában is ezüstöt találtam 40 aranyér, azér meg nem érdemes még az álkulcsot sem koptatni...
  • tibor16
    #20377
    Bár nemtom mit írtál, de fent van 1 faq, meg van egy külön Oblivion oldal is, ahol a főküldinek a végigjátszása részletesen le van írva. Gondolom az admin azért törölt mert a kérdésed most lett 121-ezredjére beírva és vszínű van rá ugyanannyi válasz is. Mi meg a 121 ezerszer feltett ugyanazt a a kérdést unjuk, úgyhogy sztem nem a segítőklészséggel van a bibi... szvsz
  • kovecses
    #20376
    Bírom hogy itt milyen segítőkész emberek vannak...nem hogy segítenének a főküldi egy részével ahol elakadtam, de még a hozzászólásomat is kitörlik!

    Kösz
  • CsőKujts
    #20375
    Szerintem amúgy nagyon jót tenne a játéknak ha a zárnyitás nehezebb volna és sokkal nagyobb értékek lennének a nehéz zárak mögött.
  • CsőKujts
    #20374
    Hát annak amúgy sok értelme van miután simán összeállítasz olyan varázslatot amivel 50-et emelsz a viszonyon 0 illusion követelmény nélkül...
  • Lysandus
    #20373
    Qrva jó ez a saját mágustorony! :-))) Imádom!
  • haxoror
    #20372
    Látom te is imádod a Speechcraft minijátékot
  • haxoror
    #20371
    Passz...

    Töltsd le a warezost az faszán működik!
  • CHEAPBOY
    #20370
    nah senki sem tudja hogy miert van az hogy a netes aktivalas utan a hivatalos plug inok telepitoje lefagy nem valaszolt ir ki s nem csinal semmit???
  • ZaJanga
    #20369
    my hero :-D :


  • arpad vezer
    #20368
    Például majd holnap kipróbálom, hogy elviszek magammal egy vagy két mágust, és együtt próbáljuk kiírtani a Mithyc Dawn rejtekhelyét.
  • arpad vezer
    #20367
    Én belépek minden guildbe, mert csak nyerni lehet rajta.