41716
  • rezes
    #20646
    sajna azokat mar kipucoltam addigra, az ektoplazmajukat eladtam es nem tudom visszavasarolni.Szellemet meg mindig nem talaltam ugyhogy ha valaki tudna segiteni azt megkoszonnem mert all a fighter guildos kuldetesem.Keresek Ektoplazmat HONNAN lehet szerezni?
  • Braveheart
    #20645
    Hali! GefFX5600-am van, felraktam az oldbliviont, és mikor indítom a játékot, ált. neml átok semmit csak a menüket. Próbáltam állítgatni mindent, addig eljutottam, hogy már látszik pár dolog, de mind feketén fátyolosak és átlátszóak. Vkinek nem volt hasonló problémája?
  • SaGa Jr
    #20644
    Szia!

    1. Ha már van lélek egy lélekkőben, akkor az benne is marad. nem tudod kivenni.

    2. Erősebbel felülírni sem lehet egy töltött lélekkövet. Ami benn van egy kőben, az ott is marad.

    3. Vagy varázslattal fogsz el lelket vagy olyan tárggyal (fegyverrel) ami találatkor rádoba célpontra egy soultrap varázslatot. Ilyen tárgyakat lehet találni is meg kreálni is.

    4. a lélekkövekkel tudsz saját varázstárgyat készíteni. Ha nincs fenn a wizards tower (fizetős mod), akkor a mágusok céhének tagja kell legyél és benn az egytemen tudsz kreálni varázstárgyat. Kell hozzá egy bármilyen fegyver vagy ruha/ékszer, ami még nem mágikus, kell egy töltött lélekkő, majd a megfelelő helyen létre lehet hozni a kívánt eszközt. Olyan erejű tárgyra azonban gondolni is kár, ami megközelíti a játékban összeszedhető, előre generált tárgyak erősségét.
    Emellett meg ugye töltet feltöltésre jók a már meglévő varázstárgyakhoz.

    Varázstárgy kreálásnál fontos szerepe van a lélekkőben tartott léleknek, mert ez ad egy értéket (grand esetén ez 1600). Ez nem a töltet száma, hanem ennyi Magicka van a lélekkőben. Mikor készül maga a tárgy, akkor kiszámolásra kerül mennyi magickát igényel a belehelyezendő hatás. A kőben lévő magicka érték leosztásra kerül a hatás magicka értékével és az eredmény lesz a töltetek tényleges száma. Mondjuk a töltetek számának csak és kizárólag a fegyvereknél van jelentősége, mert csak fegyvereknél van töltet. A többi varázstárgy állanóan működik ha viseled.
  • SaGa Jr
    #20643
    Hali!

    Összesen 5 random típusú Oblivion helyszín van, a lefixáltakon kívül (fixek azok, amiket a fő küldetésben kell bezárni). Ezeket a program maga teszi be véletlenül. Ments mielőtt belépnél egy kapun és ha nem tetszik amit ott találsz töltsd vissza. Ha bemész újra, elméletileg egy másikat kapsz a variációk közül.

    Ha meg arra a változatra gondolsz, ahol egy magas hegyszerűség tetején van a fő torony, akkor talán nézz körül a térképeden. Amikor elindulsz körbe, elhaladsz egy kis baralng kapu mellett ami a hegy oldalában van. Na itt kell bemenni, majd végigmenni rajta.
    De ha elég jó az akroobatikád, akkor bizonyos helyeken fel tudsz ugrálni a következő szintre, ahonnan lehet tovább menni. én először nem találtam meg a kaput, mert nem használtam a térképet és figyelmetlen voltam. Így én felugráltam. Aztán mikor megint megkaptam ugyanezt a pályát egy másik kapunál, akkor kicsit figyelmesebben mentem és nagyon hamar megtaláltam a keresett bejáratot.
  • tibor16
    #20642
    Lehet, hogy tévedek, (akkor majd úgyis kijavítanak) de nekem az a véleményem, hogy az Oblivion (=értsd pokol) helyszíneit, részben, bizonyos lefektetett szabályok szerint maga a program generálja. Vki írta, hogy negyvenvalahányat számolt össze, ez még önnáló programnak is elég lenne, úgyhogy, ez a részemről érthető. Így viszont, csak a szempontokat lehet tudni (lásd fent a faq-ot, részletes leírást találsz róla), nem lehet a helyszínek pontos térképéről beszélni. A magam részéről, ha nem lennének a Sigil kövek, vagy ha nem lenne muszály, kikerülném, mert ez nem tetszik egyedül a játékban. Jóó, tudom, hogy a játék és talán még az ellenpontozás meg a történet miatt köll - de nem rajongok érte...
  • Ron Ragm
    #20641
    Nem ismerem konkrétan azt a kaput de csomó helyen van hogy barlangból kell megközelíteni a főtornyot.
  • KILROY
    #20640
    Mármint, az Oblivionon belül nem lehet feljutni a főtoronyba, már ideges vagyok, ott szenvedek a sok monsztával, erre nem jutok hozzá a sigilhez.
  • grebber
    #20639
    Nemtudom helyileg hol van ez de én megmászhatatlan hegyet még nem találtam a gameben és ez a része a gamenek elég lol is loval majdnem hogy megmászom a derékszögü falat :D
  • KILROY
    #20638
    Csá, lenne egy kérdésem:
    Brumától keletre van a Jerall Mountains. Ott az egyik hegyen van egy Oblivion kapu, nos ott nem tudok feljutni a főtoronyba, egyszerűen nincs arra vezető ösvény. Tudja vki hogy kell?
  • s0n1c
    #20637
    hm, ez tényleg kiba**ott szép... rakom fel izibe
  • PTW
    #20636
    VÉGRE elkészült a várva várt: -Illumination within- mod (Morrowindből ismert Modman's Window Lights "oblivion változata")! A hatás elképesztő, azthiszem ez a pár kép magáért beszél:



  • Szeszmester
    #20635
    Hi!
    A soulgemekkel kapcs lenne néhány kérdés.
    -Ha már lélek került bele, azt nem lehet kivenni?
    -Ha van benne egy lélek, azt "felülírhatom" egy erősebbel (ha belefér a kőbe)?
    -Elképzelhető, hogy valahogy lélek került egy eredetileg üres kőbe, miközben nem használtam soultrap varázslatot? Vagy csak fáradt vagyok? :)
    -Egyáltalán: mire jók?? Csak a cuccok varázserejét feltölteni?
    Köszi előre is!!!
  • Mike
    #20634
    Anvilban egy hajon fix vannak
  • Kandurex
    #20633
    Boldog szülit!
  • CS@
    #20632
    Köszi a jókívánságokat mindenkinek!
  • SaGa Jr
    #20631
    Fenn van az ismertetője és a linkje is az Oblivion HQ oldalán (link felül a bannerben).
    A sötét színt meg nem a BT mod adja, hanem az Dark UI. Az tartalmazza eleve a BT modot is.
    Ismertetők

    Érdemes ám ellátogatni a fenti oldalra, nagyon de nagyon sok dolgról eleve van ott infó.
  • Gunner
    #20630
    megnézed BTmod readme-jét

    lassan leszokhatnál a fórumról, mert csak olyan kérdést teszel föl melyre gyorsabban találsz választ ha utánanézel és nem lustán csak kérdezel-kérdezel
  • AC2
    #20629
    És mit tartalmaz még a BTmod?
  • Mr. Perfect
    #20628
    jaja, a BTmod csinálja.
  • AC2
    #20627
    jó, kössz
  • AC2
    #20626
    Erre céloztam:
  • Action
    #20625
    Asszem ezt a BT mod csinálja.Javitson ki vki ha tévedek,mert én még nempróbáltam,de sztem az lesz az.
  • AC2
    #20624
    Megtudnátok mondani, hogy nektek mért vörös a quest alatt a háttér és hogyan tudom kiíratattni a fegyver hp-ját a fegyver alatt, mászkálás közben?


  • SaGa Jr
    #20623
    Hali!

    nem jelzi sehogya térkép. A fővárosban házat venni a market districtben lehet, lovat meg a városon kívül az istállóban.
    A többi városon kívül is van istálló, itt lehet lovat venni és itt marad kinn a ló ha bemész a városba. Házat meg az uralkodóknál lehet venni, kivéve Anvilt, ahol az eladó ház tulaját meg kell keresni a kocsmában.

    A megvett ház butorozatlan, abba még külön pénzért bútorokat kell venni.
  • AC2
    #20622
    Utánna olvasgattam, szal tudom má ki
  • AC2
    #20621
    Mi a rák az Umbra?
  • AC2
    #20620
    Lovat még nem vettem csak loptam, de elvileg istállóban. Házat meg a fővárosi MarketD. városrészbeli asszem "Imperial Office"??? Én annál a szatyornál vettem házat
  • Gyocsika
    #20619
    Hol lehet lovat és házat venni ? Hogy jelzi a térkép?
  • SaGa Jr
    #20618
    Szia!

    Párszor már le lett írva, ha használod a lap alján lévő keresőt, akkor pontosan megmutatja hol. Ilyen lélekkövet meg csak csinálni tudsz. Kemény 5 helyen egész Cyrodiil területén. Ráadásul üres Grand soulgem kell hozzá, soultrap varázslat és csak bizonyos időpontokban lehet használni a készítő oltárt. Valamikor tegnap is szóba került a dolog délután.

    Az Oblivion HQ oldalán meg fenn is van az egyik Daedra küldetés kapcsán, hogy melyik helyeken lehet ilyen követ csinálni.
  • AC2
    #20617
    Itt ugye az a baj hogy nincs elég nagy méretű soul gemem vagy pedig az emberekhez black soul gem kell? Hol szerezhetek ilyet?
  • Gumbo
    #20616
    Hmm 1 linkre gondolunk?
    http://www.elderscrolls.com/forums/index.php?showtopic=296193

    mert ez nem jön be.

    Ami müxik azt elmondadnád? :)
  • kisfigi
    #20615
    OK
  • donpedro
    #20614
    Én is a játékokból tanultam meg angolul, még valamikor marha régen, és igzaából szótár se kell hozzá, egyszerűen csak figyelni kell és kész. Ráadásul egyáltalán nem állt szándékomban nyelvet tanulni, szóval nagyon megfeszülni sem kell. Biztos, hogy egy csomó angol szónak a jelentését már így is mindenki tudja, szótár nélkül is (pl, load, save, vagy hogy a játékból is mondjak példát, prison, horse, spell, stb). Idővel egyre több ilyen szó lesz, és egyszer csak azt veszitek észre, hogy értitek, ami oda van írva. :) A felirat is sokat segíthet.
  • grebber
    #20613
    Probáld ki.
  • kisfigi
    #20612
    Ha letöltök egy cracket akkor azzal jó lesz?
  • kisfigi
    #20611
    De nekem játék közben az akaratomon kívül!
  • grebber
    #20610
    Nem kell vele foglalkozni majdnem minden kilépésnél kiirja!
  • Lunki88
    #20609
    Hát én se sűrűn, főleg hogy nemrég találtam egy gyűrűt amit ha használok akkor világítok mint egy mécses.
  • kisfigi
    #20608
    Kösz, és nem tudjátok miárt írja ki hogy "az oblivion hibát észlelt és ezért leállt a kellemetlenségért elnézést kérünk"
  • grebber
    #20607
    Heh fáklyát még nem is használtam soha a game során!