41716
  • CS@
    #21689
    Átszerkesztgettem kicsit az Anvilban található Manort:
    BenirusManor
    Csak a házhoz tartozó küldetés befejezése után használandó !
  • CS@
    #21688
    Nekem ezzel nincs gondom már a Morroban sem érdekelt a sokak által problémásnak tartott pénzhiány, mert ott volt a jó kis barter. Itt meg, ahogy azt te is írtad, szerintem sincs egyáltalán semmi értelme a pénznek(mondom ezt 600ezer arannyal a zsebembe).
  • CS@
    #21687
    Mivel a FastTravelnél nem jelenek meg a felfedezetlen helyek, így szerintem legalább 1X ajánlott bejárni gyalogosan vagy lóval a terepet. Engem a küldik nem érdekelnek(még) csak az, hogy mindent bejárjak, úgyhogy módszeresen derítem fel a térképet előfordul, hogy néha kiteszek egy pöttyöt magamnak, hogy tudjam merre is tartok.
  • PiszkosFred
    #21686
    Második részemről. Ezért is haladok lassan a kvesztekkel, mert mindig közbejön egy újabb dungeon, vagy rom, amit kifosztva ügethetek vissza a kereskedőhöz, vagy a házikómba (ha olyan a loot hogy megtartom). Ritka ha FT-t használok, talán csak akkor volt erre példa, amikor új plugint teszteltem, és kíváncsi voltam rájuk gyorsan (orrery cuccainak gyűjtése nyugaton, vagy a wiz.tower északon, vagy a horse armor esetében, emléxem Anvilból kellett volna visszamenni az orkhoz, úgyhogy FT kellett). Aztán reload, és amikor már volt rá idő, mentem gyalog. ;]
  • ati2002
    #21685
    Én már csak gyalog mászkálok, kivéve, ha valami quest elküld a térkép egyik végéből a másikba.
  • ati2002
    #21684
    Nem W-O-S, hanem W-O-T-W. :)
  • grebber
    #21683
    Én speciel addig fogok Fast Travelezni amig az összes céh összes küldijét megnem csinálom aztán mehet a világ felfedezése.Ráér ugyis annyi hely van édes isten 100-ad részét nem fedeztem még fel.
  • KILROY
    #21682
    ti gyakran használjátok a travelt és leginkább célt kihelyezve magatok elé mentek, vagy abszolut travel nélkül gyalog/lóháton mentek és útközben minden dungeon szörnyeit bedaráljátok?
  • ati2002
    #21681
    Tök jó, mostanában csak Blunt fegyverekkel nyomulok, erre jobbnál jobb kardokat szerzek, 20 feletti sebzésüeket. Már vagy 10 db van a kunyhómban. Az Umbrám meg már 30-as sebzésü. Azzal csak a W-O-S-eket gyakom. Bluntot, Block-ot felgyúrom 100-ra, utána már nem fog érdekelni a szint (kb addígra 25-30 leszek). Azután előveszem a kardokat, és nem lesz ellenfelem a környéken. :D
  • grebber
    #21680
    Ez mekkora okádék szarság már de télleg talál az ember 5000-et érő cuccokat és dejó ha max 1200-at kap érte.
    No mindegy.Amugyse fontos a zsé csak kiváncsiságból kérdeztem hogy eltudjam adni a cuccokat amik fölösbe vannak mert én 565 és a lóvam 1000 teherbirása már az uccsókat huzza fullon vagyok csak nincs sok kedvem eldomni ami kell felvenni ami nem bemmeni a városba eladni kijönne megint és ezt vagy 10x mire elfogy minden.
  • bigapó
    #21679
    Amikor egyik városból-településből mentek a másikba, akkor gyalogoltok (vagy lovagoltok) ? úgy értem mikor először mentek. azért kérdem, mert én most Kvatch-ba "utaztam", rányomtam kétszer a térképen és yes-szeltem. érdemes legalább egyszer gyalog menni, hogy növekedjenek a skill-ek?
  • CS@
    #21678
    Tudtommal nincs ilyen, az általam ismert leggazdagabb kereskedőknek alapból 1200aranya van. Max MerchSkillel erre még rájön egy 1000res így lesz nekik 2200.
    A Wizards Tower felrakása után valahova bekerül egy kicsit gazdagabb kereskedő(talán 2000 aranya van), de mivel nem használom, pontos infót nem tudok adni róla, ha érdekel akkor aszem a HQn le van írva.
  • grebber
    #21677
    Mesterek valaki: #21667!
  • Afe
    #21676
    "icben lévő pali házát túrd fel"

    na mindenkit megkerültem a küldetésben és elloptam Soris Arenin(IC) pincéjéből az ellopot botot.
    a gondom már csak az, hogy mikor visszamentem Bravilba, senkinek se tudom odaadni. tehát Kud-Ei is csak uazt szajkózza, hogy eltünt a bot és keressem meg, pedig ott van nállam.
    már eddig 2 küldetésem van amit ilyen sz@ros bug miatt nem tudok befejezni.
  • Looserke
    #21675
    ha breton vagyok és attronach a csillagjegyem, akkor ha pl. rámlőnek egy 60pt sebzésű fireballt, akkor mennyit sebez? úgy értem, hogy a magic resist 50pt és az absorb magicka 50pt gyengíti a spellt? hogy működik ez?
  • PiszkosFred
    #21674
    Yep, detto. Nem kockáztatok, ráérek ;]
  • CS@
    #21673
    A beta peccset nem raktam fel, mert úgy voltam vele, hogy ha már eddig kibírtam, akkor most már megvárom a véglegest.
  • CS@
    #21672
    Most gyorsan végigrohantam rajta és 4 enchantolt tárgyat találtam, egyik sem egy nagy durranás:
    Resist Disease Burgundy – ResistDisease 20%os shirt – 304gold
    Shield of natures vengence – LightShiel Reflect 9%Damage – 3915gold
    Ring of Light – Light 30 – 405gold
    Mace of Fire – GlassMace fire damage15 – 1239gold
    Ezért mondtam, hogy ez majd alacsony szinten jön ki igazán mert, most már bárhol találok ennyit
  • PiszkosFred
    #21671
    Valoszinuleg fognak. De a beta peccsek kozben keletkezett mentesek nem biztos hogy muxenek majd a vegleges peccs alatt. Ezert kell vigyazni a beta peccsel, es olyan karakterrel tesztelni amiert "nem kar". De a legjobb, hogy az alapverzios menteseket elraktarozni valami biztonsagos helyre, es majd elovenni a vegleges peccs utan.
  • CS@
    #21670
    Peccselés után nem műxenek majd a régi mentések ?
  • haxoror
    #21669
    Eddig 3 alacsonyszintű karakterrel voltam ott (elég sokszor újrakezdtem a játékot mire rájöttem hogy melyik kaszt amit szeretek) és mindegyikkel több enchantos cuccot találtam abban a barlangban.
  • PiszkosFred
    #21668
    O dehogynem. 22es csapdaja ez ;] Regebben volt ra pelda, hogy random vilagban random dungeonokkal talalkoztal. Igaz ekkor meg nem volt AI (illetve minimalis), es a hangulatos jatekmenetek csak 2dben zajlottak, scriptelve, es 99%ban dobokockara alapozva. Aztan megjelent az AI, megjelentek a 3d-s vilag igenyei, es vele egyutt a "hordalek" (fizika, kolcsonhatasok, jobb AI, ezernyi fele jatekelem, stb), es ezek miatt vissza kellett allni a "fixalt" dolgokra, hogy a tobbi feature is kaphasson eroforrast. Vagy valami ilyesmi... Nezz meg egy Diablo 2-t, olyan szintu random lehetne itt is, csak akkor minden new game eseteben lehet hogy 1-2 oraig generalna a tajat a gep. Mert nem eleg mostmar csak egy 2d-s par hatarvoanalat es labirintust osszehozni, egy teljes vilagot kell felepiteni, idojarassal, klimaval, fizikaval, termeszeti jelensegekkel, oda kotheto allatokkal, npckkel, varosokkal, stbstb...

    De talan megoldhato lenne. Mas kerdes, hogy ha egy jatek Magyarorszagon jatszodik, ami egy fix, tortenelmi es korabban mar ezerszer latott helyszin, akkor Pestet nem igazan okos huzas berakni keletre, Sopront delre, es Debrecent meg a Dunakanyarhoz. Vagyis a Cyrodiili tartomany nagy resze kotott dolog (varosok es termeszeti jelensegek - folyo, erdosseg, szomszedos teruletek es az onnan atnyulo klima), belenyulni nem tudsz. Max annyiban, hogy egy barlang nem keleten lesz, hanem nyugaton, stb. Ettol nem lesz jobb.
  • grebber
    #21667
    Valaki mondana olyan várost ahol olyan kereskedő van akinek van 2000 vagy több aranya???
    Mert nagyon jó hogy a 3000 ezer feletti cucaimat 800-ért veszik csak meg :(
  • littleNorbi
    #21666
    Hogy lehet ott áttmenni mikor belépek egy szektába elveszik a felszerelésemet és el kell lopni egy könyvet? Ahogy ellopom megtámadtam és esélyem sincs megölni őket.
  • Kmarha
    #21665
    én is arra gondoltam. :P kicsit nehéz lenne a dungeneket elhelyezni véletlenszerüen. meg értelme se lenneu sok
  • PiszkosFred
    #21664
    A peccset lehet érdemes lenne megvárni, ki tudja mi kerül bele a véglegesbe...
  • CS@
    #21663
    Igazából úgy lenne az igazi ez a tesztelés, ha egy alacsony szintű karakter csinálná.
    A jövő héten kész leszek a terület, meg a rajta található dolgok teljes felderítésével és akkor jöhet az új karakter. Ezután majd könnyebb lesz tesztelni ezt az alacsony szinten való eredményes lootolást.
  • CS@
    #21662
    Ezzel az a gáz, hogy lvl49 vagyok, így már nem annyira mérvadó, hogy mit dobnak a ládák, mert amelyiknél van esély arra, hogy jót dobjon az általában adja is.
    No persze ha ennek ellenére érdekel, akkor azért megnézhetem.
  • haxoror
    #21661
    Légyszi néz már el Sandstone-ba (Kvatch-tól északkelet), valahányszor arra járok enchant lootot dobnak a ládák, örülnék ha más is megerősítené
  • CS@
    #21660
    Ja, de néha ez sem jön be, screenshotolgatom a jobbnak talált loot helyeket, de velem előfordult már, hogy visszatérve ugyanoda semmi értelmeset nem találtam.
  • dante3
    #21659
    Sziasztok!
    Vámpírrá változtam és vissza szeretnék alakulni!
    Mindent összeszedtem a banyának,csak nem tudom hol találok Argonian-t,hogy megcsapoljam a vérét!?
    Segítsetek légyszi!
  • haxoror
    #21658
    Van néhány dungeon ahol nagyobb eséllyel lehet pl enchantos cuccot találni már alacsony szinten is (pl. Sandstone Cavern), szóval van azért egyfajta rendszer de úgy általában tényleg random a loot és szintfüggő, 10. szint alatt pl én a potionokon kívül nem is szedek össze semmit mert nem éri meg
  • haxoror
    #21657
    Vedd elő a kardod és úgy beszélj vele, ha fegyverrel a kézben szólítasz meg valakit akkor rögtön zuhan a hozzáállása.
  • CS@
    #21656
    A dungeonokat nem véletlenszerűen rakja ki a program, úgyhogy ez mindenkinél ugyanott van.
    A bennük található zsákmány viszont már random.
  • Kmarha
    #21655
    Color Map mod vegyitve Color Map Market moddal. TESC-en megtalálható, ezen a néven mindkettő ! :) De van vagy ezer féle másik is. Valamelyik gyüröttebb, valamelyik meseszerübb..

    menj fel a http://www.tessource.net/files/index.php -re, majd a keresőbe ird be hogy: map

    elvileg ki fog dobni egy csomót.
  • ati2002
    #21654
    Az Umbra kardnak mekkora a max sebzése?
  • bigapó
    #21653
    gondolom mod-tól ilyen szép színes a térképed. melyik is az? :)
  • Kmarha
    #21652
    nem tudom mennyire véletlenül pakolja tele a dungeneket, eddig még csak két karim volt, az elsővel meg csak főküldit csináltam.

    viszont ha scak minimális a véletlen szétszorás, akkor a következő barlangot mindenképpen keressétek meg! Reedstand Cave a neve, linkelem a térképet, hol található meg:



    4-5 ször kellett 160-as teherbírással fordulnom a lóhoz, közel 2 millió arany (nem nem vicc) értékü cuccossal. Minden ládában 880-2200 arany közötti páncél és egy 700-770 aranyértékü gyürü fogadott. És nem védte nálam semmi más, csak néhány patkány, egy-két imp meg pár farkas. (Na jó, meg volt egy piszokerős troll, de az szakadékbazuhant onnan meg már elég volt kilyuggatnom fentről a bundáját)

    Szegény pacim most roskadozik a halom fegyvertől és pajzstól :) dühös csak akkor leszek, mikor eladásnál 2000 arany helyet csak 1400-at kapok majd a kereskedőktől. (simán lenyúlnak 600-at a piszkok) :P
  • David2
    #21651
    icben lévő pali házát túrd fel
  • Afe
    #21650
    na az érdekes. ugyanis azt irja a fáma, hogy ő már rég eladta Soris Arenimnek aki IC-ben van, és tőle kellene majd megszereznem 200 aranyért. Vanor Vamori mondaná el elvileg ezt, aztán bízna meg Kud-Ei, hogy keressem fel a másikat IC-ben, de így nem tud tovább gördülni a story:((