41716
  • tibor16
    #21849
    nana, azért a fegyverek egy kis hányada + a staffok jó pénzt hoznak a konyhára. Tényleg, a dremorának, vajon el lehet lopni a fegyverét? - akkor mit fog csinálni? - majd jól megöklöz? - vagy megjelenik az őrség? hehe- ezt is kipróbálom... vagy a daedroth szívét, azt el lehet lopni? - és akkor mi van? - kihúzták a dugót? :)))
  • dronkZero
    #21848
    Manaregenerációról nem tudok nyilatkozni, attronach vagyok. A manaköltség nem tudom, hogy csökken-e 100fölött, de ha fortify magickát enchantolsz, akkor értelemszerűen több 'drága' varázslatra lesz elég a manád...
  • mzprox
    #21847
    Kösz, ezt jó tudni. Még egy kérdés:
    A max magicka hatással van a visszatöltődés sebbességére? (nekem az fontosabb, minthogy mennyi a maximum, mivel csatából csatába rohanok ezért bár csak 140 körül van max mágiám, mégis folyamatosamn tudok varázsolni a 100-as willpower miatt.
    Tehát ha növelem a destrucktiont 100 fölé nem csökken jobban a manna költség?
    A willpowert megéri 100 fölé növelni? (Nő tovább a manan regeneráció?)
    Van olyan enchant, ami a manna regenerációra hat?
  • dronkZero
    #21846
    Hm, látom megy itt a vita armor vs ruha témában...

    Részemről inkább kalapálgatok csaták után, hogy 85 legyen a védelem, minthogy lemondjak +56% spell absorptionról, meg +300 magickáról. Szerintem összehasonlíthatatlanul többet ér. Ha nem akarom, nem találnak el, elmormolok egy "Nuclear Strike" varázslatot, és a legdurvább ellenfél is pillanatok alatt holtan rogy össze. Esélyük sincs megütniük.

    A bretonok pedig tényleg jobban bírják a varázslatokat. Nekem az arénában egy breton túlélte(!) a 100fire damage for 10 sec-et...

    Umbrát nem éri meg feltöltve tartani.

    Skillnövelés 100 fölött nem nagyon éri meg. Inkább fortify magicka... Semmi pluszt nem ad a skill master szint fölött. Az attribútumoknak is inkább csak a másodlagos hatásai érvényesülnek 100 fölött (pl erőnél a sebzés nem nő, csak a teherbírás, endurancenál a szintenkénti HP nem megy +10 fölé, csak az aktuális HP-t módosítja, meg a fatigue-t, stb...)
  • mzprox
    #21845
    Én nem rejtőzködöm, hanem csak futok :)
    A loot egyébként sem a szörnyektől jönne elsősorban, azokat a ládáknak megfelelő izéket mindig kifosztom. És különben is. a kapukat hivatásból zárom.. egyszerűen nem megyek el mellettük (fast travel forbidden)
  • tibor16
    #21844
    Tényleg, ki fogom próbálni, bemegyek végig sznékelem + láthatatlanság és simán elveszem a sigil-t. Persze, akkor nem nyerek a bolton, mert a pénz az eladott cuccosból van, ráadásul még nekem kerül pénzbe...
  • Sir Quno Jedi
    #21843
    Amúgy fullvértebn is tudok rohangálni már, de minek ?!
  • Sir Quno Jedi
    #21842
    Nemhúz le. Én sem nagyon használtam pajzsot, de aztán magas szinten igen, sőt heavy és light armort is vegyesen, hogy fejlődjön. Majd mikor jó voltam azokban is, odaadtam kísérőmnek és újból rucizok. Minő felszabadultság.
  • tibor16
    #21841
    a pajzs alatt az a kályhalemezt érted amit a kari marokra fog, vagy azt a mage-ét, shield-et amit a ruhára raksz. Mert ha az utóbbit, akkor vitatkoznék... de jó tunni, hogy az elején, vagyis 16-os szinten vagyok... Sztem meg pont fordítva kellene legyen, először kellene, hogy a pácél mindenféle ruha helyett ezerszer jobban védjen, és ha már kellően jó vagy a mágikus hókusz-pókban, akkor tuggya kiváltani az ember ruhával...
  • CS@
    #21840
    Ja így már világos, tehát enchantra értetted, nem pedig magára a fegyverre.
    Ez szerintem is így van, mert én már régóta azt hangoztatom, hogy az Umbra enchantja nem, hogy jó, de inkább gáz.
  • mzprox
    #21839
    16 szintem alatt 33 kaput zártam le, ebből kb 4-ben harcoltam is. A többiben csak futás.
    Pácélom a hp-m volt csupán, armorer skillem pedig a restoration spellek :-).
    A dummerek tűzellenállása tényleg jól jön a pokolban..
  • tibor16
    #21838
    no akkor, mindjárt az elején, megöltem 1 komát, vmi hidat örzött (remélem yóól emléxem) volt nálla 1 debasser nevű gyilok, - még mindig használom. Olyan encsantjai vannak (3) ami miatt az Umbra, bár 17-es most a sebzése, de 1 soultrap encsantja miatt, már 1 deodrath nevű bájos kétajtós, lánctalpas, markolóval is rendelkező lény ellen - már nem igazán veszi fel a versenyt. Idézgetés, bizbaszolás, lötyizés, és eltűnősdivel együtt sem... Megcsapom, és szinte azonnal gyógyul... hát ezért mondom. De mostmár a dremoráktól is jobbakat veszek el...
  • haxoror
    #21837
    Ha pajzsot is hordasz akkor LASSAB vagy mint az én full heavybe öltözött karakterem mert engem egyáltalán nem terhelnek le a páncéldarabok téged viszont lehúz a pajzs
  • grebber
    #21836
    Na végre megtaláltam.És sehonnan nem rugtak ki és a gyilkolásokért sem kelett büntit fizetnem!
  • tibor16
    #21835
    jaja - én is csináltam már olyant, hogy berohantam, meg kirohantam jóformán pőrén... nem volt kedvem küszködni.
    Úgy látszik, kritikus hangulatban vagyok, de azért nekem a szerepjáték vmi olyasmit jelent, hogy ha akarom így vagy úgy csinálom a játékot. Vagyis, ha van 1 párbeszédem, legalább 2 irányban haladhatok és egyáltalán van választási lehetőségem. - Persze választhatok, megcsinálom vagy nem - és kész. De azt nem mondhatom a komának, hogy jó jó, itt van ez a pali, de én nem akarom fejbevágni, hanem inkább összehaverkodnék vele, mer nem kedvelem az erőszakot, és inkább elcsenném a király koronáját és nem ölném halomra a vár népét...
    Tévedés ne essék, állandóan ezzel játszom, de néha az az érzésem, része vagyok egy nagy marha skriptnek, mer ugyan mehetek jobbra meg balra is, de előbb utóbb oda lyukadok ki, mintha meg lenne rajzolva az útvonalam, mer különben nincs megcsinálva a cuccos. Kérnémszépen, én 1 békés pali vagyok, ennek ellenére, eddig megöltem 685 monsztát és 296 embert! Mer nem sok választás van, - bemegyek, kiírtom, felmarom oszt kapufa...
  • mzprox
    #21834
    Valaki tudja tapasztalatból, hogy milyen hatása van, ha egy varázslat skillt megemelek 100-ról 180-ra? (destructiont szeretném úgy, hogy minden tárgyamba skill bonuszt teszek)
    Egyébként én se hordok armort, egyszerűen azért, mert nem akarok fejlődni bennük. A 12. szinttől megtehettem azt, hogy ha nem akarok akkor egyáltalán nem kell a szintlépés felé mennem (akkor lett a majorok között lévő destruction 100-as)
  • CS@
    #21833
    Szerintem rendben van, hogy egy már enchantolt tárgyat nem lehet újra enchantolni.

    Lehet, hogy álmos vagyok(vagy csak béna), de én ezt nem értem:
    Hogy a frászba találsz az Umbranál jobb kardot egy foftos rablónál?
  • CS@
    #21832
    Okés ezért írtam, hogy MODok nélkül.
  • CS@
    #21831
    Bocsy azt kihagytam, hogy a 85höz természetesen az összes cuccos rajtam van.
  • Sipocz
    #21830
    Amióta a lentebb hivatkozott kesztyüket bemodoltam a gamába ugyanannyi db a ruha mint a páncél (csuklya+ing+kesztyű+nadrág+cipő+3 ékszer), az "elfborn" miatt mind az 5 ruhában elementális shield és természetesen amit "fejből" még mint shieldet hozzátesz-> összesen 56 armor. A harcos nem igazán jártas az alterációban és a mágiát globálban is mint "segédeszközt" tekinti, jelenlegi skilljei mellett 53-as armor.
  • CS@
    #21829
    MOD ok nélkül nincs ritka páncél.
  • CS@
    #21828
    Ahogy azt te is írtad az az 5ös szett MODok nélkül 4.
    Ahhoz, hogy ebből összejöjjön a 80AC először is össze kell szedni 4 shieldes sigil stonet.
    Ha találnék, mondjuk 2ilyet és beleraknék egyet a Cuirassba, egyet meg a Greavesbe azzal is meg van a 85 és akkor még ott a kesztyű, sisak, csizma.
    A LightArmourom volt az első, ami elérte a 75-t(meg a 100at is), így ugyanúgy sőt mivel elvileg 5-6kilóval könnyebb még jobban is futok benne.
  • tibor16
    #21827
    Van vmi, ami még nem tetszik - hogy csak 1 szer lehet egy vmit encsantolni - ez is 1 marhaság. Az Umbra kard bent porosodok a spájzban, mert csak karcolgatni tudnék vele, és az akármilyen foftos rablótól jobbat szedek el. Pedig az életben is vigyázok azokra a szerszámokra amivel dolgozom, és ha fejlődik a tudás mért ne lehetne 1 ilyen szép fegyverrel végigvinni a játékot. Szvsz! nekem soknak tűnik ez a sok ingyombingyom fegyver - lötty - varázslat. Annyi féle potion van, hogy az késtz vicc. Ha leálok 1 dremorával dumcsizni, - azzal kezdem, hogy miközben 120-al rombol felém, szépen kinyitom az inventoryt, megmérgezem vmivel a fegyverem, rakok magamra kb 3 mage-t, átöltözök ha kell és megnézem a tv újságot, nem maradok-e le vmiről. Aztán csapok 1-et, majd újra inventory és negyedórát szöszmötölök a varázslatok között - mellik mérget vegyem elő megint...
  • Sir Quno Jedi
    #21826
    Legsezbbe, hogy jó ruciban, magas athletics-sel, magas speed-del, alacsony terheltséggel, jó nagy terhelhetőséggel (monjduk +feather mián) úgy tudsz futni fegyver nélkül, mint a nyúl! Soha sem ér utol senki, te meg simán odarohansz ahová akarsz.

    Én ott hagytam abba a knight-omat és indítottam mágust, amikor már végleg bezombultam attól a lassú vánszorgástól, amit levágott a páncélos bograram szabadtéren+dungeon-okban! Kész, megőrűltem!
  • grebber
    #21825
    Még mindig az Arrow of Exrtication tolvajküldiben vagyok :(

    Kijutottam egy romos toronyba teli ellenfelekkel és persze ölni nem lehet mert akkor kirugnak a máhusoktól :(

    Hol van a rejtett csomag amit meg kéne telálni mert 2 napja ezen szenvedek de semmit sem találok?? :(
  • tibor16
    #21824
    Nincs is rá szükség, ölég egyszer, ha meg elévül, vagyis tudsz jobbat csinálni, nem sajnálod, mert mindenhol találsz ruhát, - nem olyan mint 1 ritka páncél. Úgyhogy nem is törekszem páncélra, nem vagyok érdekelttté téve, Más kérdés, ha vki abban akar feszíteni... nekem is tetszik, de haszontalannak tűnik. Pl - ha abban vagy, csak magas skillel tudod meglepni az ellenfelet, a súlya miatt nem tudsz lootolni, csörög, zörög, leépül, lassan mozogsz stb - egyszóval (legalábbis a korai időszakban mindenképpen) előnytelen...
  • Sir Quno Jedi
    #21823
    Ja, az Escutheon of Chorrol egytelen hátránya, hogy heavy armor-nak számít és én úgy vettem észre, hogy csak akkor él igazán a sebzésvisszatükröző étéke, ha közben block-olok vele.
  • Sir Quno Jedi
    #21822
    Arról nem beszélve, hogy a "maradék" sebzést pedig felfogja a vérted 85%-ban, ha 85-ös a defense-d.
  • Sir Quno Jedi
    #21821
    Egy kámzsa+felső/blúz+nadrág/szoknya+szandál/cipő kombó máris 80-as defense-t tud neked adni shield varival! Ez nem elég??? ÉS úgy futsz mint a nyúl!
  • Sir Quno Jedi
    #21820
    Ja, de sigil stone-ból 20-as shield-et tudsz felnyomatni, soul gem-ből meg 10-est. Ez azt jelenti, hogy egy ötrészes szettből összejön a 100-as shield védelem, ami bámilyen sima páncélnál messze magasan jobban véd!
  • tibor16
    #21819
    No ez nem jutott eszembe, de én is így fogok tenni. Javítani fogom az idegen páncélokat.. hogy nőjön az armor skillem.
    Más - van vmi amit nem értek, a kétkezest nem tudom felvinni, nem szeretnék úgy harcolni, azt meg marhaságnak tartom, hogy csak azért rákokkal öklözzek. A mesterek viszont elküldenek a búsba, még az alapszintűek is, nem tanítanak. Olyan, ha jól értem, mintha nekem kellene szintre hozni (most 11-es) ha azt akarom hogy tanítsanak. Biztos nem jól fordítom (csekélyke angol). Így vagyok a marksman, a blunt és a blok skillel is :( - tanács?
  • Sir Quno Jedi
    #21818
    Jah, bocs roxul emlékeztem.
  • CS@
    #21817
    Az, hogy lehet, hogy a full páncélban nyomuló karaktered nem élvez nagyobb védelmet?
    Hátránya még az is, hogy a „felshieldezett” ruhákat már nem lehet tovább enchantolni és kevesebb darabból is áll, mint egy teljes páncélzat.
  • haxoror
    #21816
    kb fele annyit sry
  • haxoror
    #21815
    Na akkor valaki konkrétan világosítson fel plz, ha van 60% reflect damage cuccom akkor csak fele annyit sebződöm? Tehát olyan mintha 60-es shield lenne rajtam csak nem elnyeli a másik 40-et hanem visszatükrözi a támadóra?
  • Sipocz
    #21814
    Véleményünk egyezik. A szinttől és skilltől független enchant és a sigil kövek adta lehetőségek rendkívüli módon támogatják a "páncéltalan" nyomulást. Két karcsit "futtatok" majdnem párhuzamosan és a full orkpáncélban totyogó "harcos" a maga 150 font súlyu szerkójával nem élvez nagyobb védelmet mint az összesen 4 font súlyu ruhát viselő "mágus". Hátránya mindösszesen annyi, hogy noha szeretnék a vazsi mellé egy enchantolt íjat is adni neki de 20 egynehányas armorerhez ez nem passzol. Kicsit visszasírom a Daggerfall "páncéljavitó" enchantját, nemtom emlékeztek-e még rá:).
  • haxoror
    #21813
    Jaaaa

    Köszi, ezt nem tudtam
  • haxoror
    #21812
    Hát nem tudom, Morrowindben a resist magicka biztos hogy nem vonatkozott a fire/ice/lighningra, itt se nagyon vettem észre hogy a bretonok jobban bírnák az elementáris sebzést
  • CS@
    #21811
    Gyűrűből kettőt lehet hordani, de ez nem lehet két egyforma.
  • haxoror
    #21810
    #21786
    "Ring of the Iron Fist 35%"

    Gyűrűből lehet kettőt hordani, nem?
    Vagy ezt a 35%-ot már eleve két gyűrű adja?
    (én még nem találtam ilyet)