41716
  • Sir Quno Jedi
    #22209
    No nekem ilyen nem volt. Néha leáll valahol harcolászni, olyankor be kell neki segíteni és mehetünk tovább, de amúgy nem szokott elveszni és van egy állandó quest amivel bármikor meg lehet találni, mert ő lesz a nyíl végén. ÉS nem hal meg, csak leütik egy időre!
  • stern
    #22208
    Pl kifordítva olvassa a könyvet, sokszor elveszik... de ami a legzavaróbb, hogy néha láthatatlan (biztos, hogy nem varázslattól!) egész addig , míg új helyre nem érünk.
  • Oszi
    #22207
    Hogyan lehet mérget rakni a nyílvesszőre és kardokra?
  • Sir Quno Jedi
    #22206
    Milyen bug?!
  • stern
    #22205
    ARIANA TRUDEAUX v1.0-nál van már ujabb? Mert nagyon jó, csak sok a bug...
  • koschwarz
    #22204
    mint már korábban mondottam, soha nem játszottam még rpg-vel, csak fps-ekkel meg tps-ekkel. szinte megrémiszt ez a szabadság, asse tom hova mennyek, micsináljak

    egyébként kérdezni akartam, hogy mitől függ a szintlépés? eddig leginkább az acrobatics, destruction és sneak és a kardozós (ezt most nem tom hogy híjják) skilljeim fejlődtek. azt láttam, hogy a köv szintet (2) nemsoká elérem. tökmind1 milyen skillem fejlődik, egy idő után szintet lépek?
  • Lobsterman
    #22203
    Villantunk, Me0w? :D
  • koschwarz
    #22202
    athlon 64 +3000, 6600gt, 1,5 giga ram a fő paraméterei a gépemnek, oprendszer elég jól karbantartva, 84.43-as beta driver

    800*600, nulla árnyék, actors fade 25%, trees fade 0%, objects és items fade 50%, water details normal és ami a vízzel kapcsolatos be van kapcsolva, distant trees-buildings-land bekapcsolva, látótáv maxon, bloom, specular 50%.

    na így egy többfős csatában külső tereken ilyen-olyan lángnyelvekkel meg effektekkel még pont játszahtó, ha jól vettem észre 20 alá nem esett az fps. egyébként így még egész szép, egy darabig 1024*768-ban toltam, de akkor soxor nagyon leesett az fps játszhatatlan szintre, úgyhogy kompromisszumot kötöttem.

    tweakguide

    ezt érdemes elolvasni, angoltudás kell hozzá, ha valaki nem tudja elolvasni, az az obliviont se kezdje el
  • Me0w
    #22201
    A64 [email protected] + 2g DDR + X800xt es orulok a 30 fpsnek :) Neha 28 :(
  • XeeN
    #22200
    Te meg dögöjj meg mert csak.
    Na Oblivionozzá, hanem FCzzé!
  • XeeN
    #22199
    http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_faq.htm

    A minimum proci 2Ghz Pentium4. Nos a Te Celeronod jóindulattal ezen a szinten tanyázik. Gyakorlatilag mindegy milyen grafikus kártyád van, ha a processzor lassú. Sajnos kompromisszumokat kell kötnöd, ha ezzel a játékkal akarsz játszani.

    A V-Synket pedig kapcsold ki...
  • CUCLI
    #22198
    :)
    lehet elsőnek baromságnak hangzik. mondok egy példát
    mikor a farcry kijött volt egy 2.0celeronom meg egy 9600prom. mindenhol szarul futott,mindenféle beállítás kipróbáltam, 10-20fps továbbra is. azthittem ,h a vga miatt szar és vettem egy 9800prot(najó nem emiatt lényeg ,h cseréltem xD). semmi nem változott továbbra is 10-20fps(najó talán pár fpst dobott rajta). aztán rá pár hónapra vettem egy 2,8as pentium procit amibe 512cache volt már(celeronba ugyebár ez 128). hatalmas javulás történt multiban és singleben is 30-50fps dobott rá a teljesítményre(beállításoktól függően). tehát hiába van egy aránylag jó kártyád ha nincs alatta vas ami kitudná hajtani. nemazt mondom ,h procicsere után rádobna 30fpst mert hülyeség(9600os széria is 3(?)éves lassan) egyy 6600gt meg egy a64 után kb az történne veledis mint annó velem :)
    kicsit hosszú lett xD
  • FlatlineHun
    #22197
    Páncélok: (balról jobbra) crafted iron, original steel, crafted silver

    link1 link2 link3
  • PiszkosFred
    #22196
    Akkor úgy látszik inkább a cellaváltás a megoldás kulcsa, mint sem az idő. Jó tudni, néha én is kifogyok, akkor csak futok egy gyors kört a romhoz és vissza ;]
  • ChevyG #22195
    visszamentem viverinbe (amikor elöször kilépsz a szabad ég alá, akkor pont szembe van a vize másik oldalán), és utána meglátogattam megin az ürgét és megin vot neki 30db (bár elég drága, nekem 5ér adta /db-ot)
  • bigapó
    #22194
    majd írj, hogy jól gondoltam-e, mert akkor én is így csinálom:)
  • ChevyG #22193
    THX
  • bigapó
    #22192
    szerintem meg azzal tudnál elérni valamit, ha levennél mindent minimumra, 800x600-ra állítod, megnézed milyen, hogy megy, aztán valamit fentebbnyomsz. kezdésnek árnyékot alapból kapcsold ki. szóval próbálgasd. a másik megoldás: megnézed ugyanúgy 800x600-on, max beállításokkal, kigyönyörködöd magad és mindent visszaveszel minimumra...
    azzal, hogy felidegesíted magad és itt pörögsz, attól még nem lesz jobb...
  • csgj
    #22191
    élsimítást ezen az életbe nem akartam beállítani, csak 800x600-ban elég pocsékul néz ki anélkül... de azzal együtt se szép... na mindegy, mert elvagyok vhogy 20 fps-el... eddig nem érdekelt az, hogy hogy megy, csak gameztem vele... de azért elég durva, hogy nyáron a gépem még faxa volt.. de most jön ez a sok nextgen gamma, és lassan a gépem még azoknak a minimumát se fogja elérni.. naon pöpec.. ha tartani akarnám a gép szintjét überfaxán, akkor havonta cserélhetném a cuccokat.. és én nem vok Bill Gates..
  • Lobsterman
    #22190
    Hát mondjuk a #22176os hsz-edből elég jó képet kaptam úgy érzem.
    Úgy látom hogy az a típus vagy, aki 1024+4xAA, High beállítások alatt csak fogcsikorgatva hajlandó játszani(túlzás persze). Amivel nincs baj, de a géped egyenlőre ezzel nincs szinkronban.
    És egyébként nem téged és nem is a gépedet fikázlak(nekem jóval szarabb van). Csak én úgy gondolom hogy nem ezzel a játékkal teljesülnek a vágyaid.
  • csgj
    #22189
    aha, úgy oké, akkor többet nem várok el.. nem lesz überszép, de mindegy, oké.. És Lobsterman, honnan tudod, hogy én mit akarok?
  • Lobsterman
    #22188
    Én elhiszem hogy elfut rajta simán, még az én szenny kategóriás kártyámon is fut is meg nem is akad annyira. De amit csgj akar az nem fog neki összejönni.
  • Tutilevi
    #22187
    ajánlok egy 800*600-at többet ne
    árnyékok ki,textúra large,bloom simán mehet,látótávolságot felnyomhatod,AA ki
  • Lobsterman
    #22186
    Figyelj. Ha nem fog menni akkor nem fog menni. Mit vársz, hogy bíztassunk, ha tudjuk hogy nem fogja a játék az elvárásaidat teljesíteni? Reménytelen vagy.
  • Tutilevi
    #22185
    srácok higgyétek má el hogy egy 9600-oson simán elfut
    má több mint 100 órája nyomom,a screenshotjaim is 9600zal készültek
  • Lobsterman
    #22184
    Régi kártyával és régi procival ne akarj szép és gyors játékot mert reménytelen.
    Ez kb olyan mintha én az FX 5200-mmel és a cele 2.4emmel 1280ban akarnám futtatni full AA, bloom, high textúra meg egyebek mellett.
    Tudd a géped korlátaid és azokon belül akarj szép és gyorsat.
  • csgj
    #22183
    na most már tényleg pipa vok!! itt várok fél órája, és mit olvashatok csak? "ne is várd el hogy menjen"-és hasonlókat... valami ini beállíást, vagy saját tapasztalatot is írhatnátok! de ne a gépemet ócsároljátok!!!! előre is thx!!!
  • XeeN
    #22182
    Helló!

    Sajnos sem a Celeron sem a 9600-as Radeon nem elég a játék élvezetes futtatásához.

    Ha egy kicsit visszaolvasol láthatod, hogy a tiédnél 2x erősebb gépeken fut csak játszhatóan. Nálam A64 3800+, 2G ram, 6800gt (oc Ultra) és sokszor lemegy az fps 20 alá...
  • csgj
    #22181
    légyszi, ha nem tudsz használható HELPET nyújtani, ne idegesíts ilyen baromságokkal!!!
  • CUCLI
    #22180
    hiába celeron nem játékra van. majd ha lesz "normális" procid akkor rájössz miért szar a celeroncs :)
  • csgj
    #22179
    na, megnéztem, és átlag 20 fps-el megy, de egy házban az emeleten lemebnt 6-ra is bakker!!! éreztem én, hogy sz*rul megy... de pls heeelp!!!!
  • csgj
    #22178
    ja, és a v. sync be van kapcsolva, meg a bloom effekt is
  • Hmuda
    #22177
    Az Oblivion női kataktereit illető alapigazság.
  • csgj
    #22176
    so akkor mit állítsak be?? 800x600?? ott az élsimítás nélkül a 17 colos monitorommal atomrecék vannak... de ha csak ez a lehetőség van...
  • bigapó
    #22175
    szerintem arra gondolt, amikor elkezd tölteni egy másik területet (tudod, loading area) és, ha párat elmész ilyet, aztán vissza, akkor már az új adatokkal tölti fel a területet és megint lesz cucc az adott helyen.
  • ChevyG #22174
    jogos, nekem 9800SE-m van
  • ChevyG #22173
    cella váltás? ezt nem értem

    [kimélj PLZ meg a visszaolvasástol]
  • Tutilevi
    #22172
    héló
    miaz hogy esélyed sincs?
    igencsak alábecsülted a 9600 szériát
    az hogy 9000-es széria passzol az 5000-eshez az enyhe csúszatatás sztem
    9600-al igenis lehet large textúra 800*600 max látótávolság akadás nélkül,ami viszonylag szép
    ez tapasztalat,úgyhogy nem érdemes vele vitatkozni
  • Lobsterman
    #22171
    az nem jelent semmit hogy mennyi ram van rajta, vagy milyen shadert bír. Radeon 9000-es széria, ami gyakorlatilag passzol a GeForce 5000-es szériához sebességben, és ez azt jelent hogy régi, és lassú.
    Ha a ramon múlna a sebesség már régen 512es vagy 1 gigás vidkártyákat osztogatnának.
  • csgj
    #22170
    de miért? mi baj van a karimmal?? elvileg a medium szinthez is elég a 128 mb-os kari! ez meg 256 mb-os! van rajta 2.0-ás shader meg stb!
    + mondom vmi helpet kérek, nem leszólást!