41716
  • koschwarz
    #22249
    hát igen a herz nem minden. tessék, pl. az athlon64 +3000-es procim valójában 1800 Mhz-en rezeg, de annyit ér mint egy 3 Ghz-es pentium.
  • ChevyG work
    #22248
    én nem azt montam, hogy a szobámba van paks, csak annyit hogy akkora külömbség nincs teljesitménybe, hogy lecseréljem
  • koschwarz
    #22247
    egyébként én sose újítottam gépet úgy hogy csak egy nagyobb procit vettem vagy ilyesmi. általában egy komplett új konfigot raktam össze. ha legközelebb ilyen lesz (jó sok idő múlva), akkor egy pci-express-es konfig lesz a következő lépés, ahhoz szintén új alaplap, új memóriák és új kari kell.
  • csgj
    #22246
    jójó... de azért kicsit felidegesedtem ezzel a celeron dologgal.. senki nem mondta nekem eddig, hogy sz*r, így nem is gondoltam rá, hogy amiatt nem megy coolul minden...
  • ChevyG work
    #22245
    bazzz. szakértök?

    cerkát semmire nem vennék mert annyiba kerül mint az amd! és össze se illik hasonlitani azzal. p4 az igazi de az árát nem éri meg az amd-hez képest(SZERINTEM)
  • koschwarz
    #22244
    ha behívod a konzolt (0-ás gomb) és beírod hogy tdt, majd enter, akkor kiírja az fps-t. ha belső tereken 40-50, akkor külsőkön mennyi? szerintem kevés...
  • koschwarz
    #22243
    szerintem fel lehet húzni
  • ChevyG work
    #22242
    én lelövök minden alkalmazást a háttérböl (még a virusirtot is!) hamár gyenge a vasam, akkor inkább sporolok vele
    persze, hogy néha leesik, de néha ugy érzem, (föleg zárt térben) hogy 30-40 is van!
    a füvet kikapcsoltam, de én nem vettem észre különösebb változást.

    ugy gondolom, hogy 40-50e-ret nem ér nekem az, hogy 15 fps-el többet mennyen 1 fokkasl jobb grafikán
  • Hoz_Hun
    #22241
    Jól van, akkor megnyugodhatsz. Életben hagyhatod őket.
    Ahogy mondták lentebb szerintem is vedd le 800x600, nem rossz az, ez a játék azon is nagyon szép. A víz efekteket szerintem is hagyd bekapcsolva és a látotávolságot lőd be.
  • koschwarz
    #22240
    öhöm, egy celeronnál fejlettebb procihoz valszeg új alaplap és új memóriák is kellenek. ilyen dolog ez...
  • csgj
    #22239
    addig fogom verni a fejüket, amíg nem cserélik le ingyen a procimat!! (most vettem tőlük a plusz RAMot..nemtok még procit is fizetni)
  • koschwarz
    #22238
    ja igen ez a másik, lehet hogy ez a konfig 1-2 éve még jó volt...meg hát egy bizonyos összegből csak egy bizonyos konfigot lehet összerakni, még akkor is ha kedvezményt adnak. ma már minimum 35-45ezret kell kiadni egy videokariért, minimum ugyanennyit egy prociért, az alaplapon nem érdemes spórolni, a minimum szükséges egy giga memória is 20.000, kell egy jó táp, és akkor jöhet még a többi "apróság" mint vincseszter, hangkari és külső perifériák (jujjdeszép)

    szóval maga a gép cirka 150.000 és ebben még nincs monitor, ami még egy nagyobb tétel
  • Sam16
    #22237
    Szerintetek egy Sapphire X850XT kártyával ki lehet húzni maxra a játékot? 1024-768-ba?
  • stern
    #22236
    Anvili kikötőben állítólag van egy bordélyház??? De hol? Én nem találom, pedig már az összes házban jártam...
  • csgj
    #22235
    nyáron...de akkor még 512 mb RAM-om volt
  • Me0w
    #22234
    Ja, igen, ezt akartam meg kerdezni, ha ez egy masfel-ket eves gep, akkor annyira nem rossz, csakhat eljart felette mar az ido jocskan.
  • koschwarz
    #22233
    "vki, szeretném ha végre simán menne a gamma, és azért nem nézne ki ocsmányan, mert most helyenként belassul rendesen. ezért kérnék segítséget, hogy az alábbi gépen, hogy állítsam be a dolgokat! most úgy van, hogy 1024x768, large textúra (mediummal is ugyanúgy megy, smallal meg randa mint a ****), a csúszkák kábé 2 centire vannak felhúzva, antiali. nincs, window refl. nincs, árnyék nincs
    a gépem: intel celeron 2,8 Ghz, 1024 mb RAM, Saphire Radeon 9600 Atlantis 256 mb"

    na ezt írtad csjg

    ezzel a géppel MAX 800x600-at ajánlok, medium textúrát, bár a karid 256rammal bír, úgyhogy lehet hogy large-on is eldöcög, semmi árnyék, a fade-értékeket is max 25-50%-ra állítsd (egyébként a tree fade-nél szerintem nem vészes látvány szempontjából ha 0-ra teszed). sajna a distant land, trees és buliding-et be kell kapcsolni, a látótávolságot 100%-ra kell tenni a játszhatóság érdekében. szerintem ne legyen se bloom se hdr (a kártya nem is tudja asszem. víz-effekteket meg próbáld ki, mennyire húzza le az fps-t, én inkább bekapcsoltam mert az az egybefüggő kék massza eccerűen gáz volt.
  • Hoz_Hun
    #22232
    Ezt mikor rakták össze neked, azért megkérdem?
    Ha úgy másfél éve akkor nem is vágtak át nagyon.
  • csgj
    #22231
    a legjobb az egészben, hogy a főnököt ismerjük, és ugye nekünk kedvezményesebb áron adja a cuccokat... de azt nem mondta, hogy kedvezményesebb bénasággal is
  • Me0w
    #22230
    Teged alaposan atb@sztak akkor. Egy jatekra 'hegyezett' gepben mondjuk egy 3,2-es p4 vagy legalabb egy 3200+-os A64 van, es nem 9600-os radeon, hanem legalab egy x800xt vagy egy 6800GS.
  • csgj
    #22229
    pffá, tök jó... ezek qrvára átbasztak akkor.. áááá, mek, fogok egy konyhakést és...hát a többit már sejthetitek
  • koschwarz
    #22228
    tényleg nem akarlak elkeseríteni, de az un. szakértők által összerakott gépek, hát...én is megjártam ilyennel több évvel ezelőtt, úgyhogy inkább jó sokat utánaolvastam és kérdeztem, így manapság már magam rakom össze a gépeimet. ez a legbiztosabb.

    ennyi erővel vehettél volna a teszkóban is egy konfigurációt.
  • csgj
    #22227
    figyu, nem én állítottam össze a gépet! a szakértő csávók direkt gammákra hegyezték ki a gépet... neho' má' direkt ki akartak cseszni velem! de ha igen, és amerikában lennék, rögtön beperelném őket... de bammeg, nincs most fölösleges 50000 ftom!
  • koschwarz
    #22226
    így van a celeron az csak egy celeron, ma már minimum pentium kell. azt szokják mondani a népek egyébként, hogy játékra amd proci jobb (nem flémkeltés céljából)
  • Me0w
    #22225
    Ember, te mirol beszelsz? Celeron alaplap?! A Procid egy 2,8 Celeron ami egyaltalan nem jatekra lett kitalalva. Itt nem (csak) a gigahertzek szamitanak, hanem cache meret, architektura stb. A procidtol ne varj sokat, irodai munkara jo, de jatekokra alkalmatlan.
  • koschwarz
    #22224
    de ilyen nagyobb csihipuhiban sem esik 20 alá? mert egyébként folyosókon simán 70-80, a szabadban 40-50, a városokban meg néha eléggé le tud esni. egyébként az a durva, hogy városon belül sokkal kisebb az fps-em, mint a szabadban. lehet hogy a "sok" npc miatt. meg több az őr a fényes páncéljával

    ja és a beállításaid milyenek? egyébként ahogy olvasgattam itt-ott teszteket, a gépemhez ilyen beállításokkal reálisnak tűnt az fps értékem.

  • Sir Quno Jedi
    #22223
    Ja.
  • csgj
    #22222
    2,8 Ghz-es a procim!!!! ééérteed???!! az alaplap celeron, oké, úgy alaplapnak nem nagy szám, de a proci jóóó!!! nem 3 Ghz-es, de 200 Mhz nem túlzottan számít sztem...
  • Me0w
    #22221
    Nem villantok. A villantas egy A64 x2 lenne + 7800 GT sli. Ez max eros kozepes gep.
  • Sir Quno Jedi
    #22220
    Még RAM, legalább még egy giga, meg minimum egy x800pro videókari.
  • ChevyG work
    #22219
    bazzz, a.xp2400+, 512, 9800se, (és egy TÉNYLEG kihegyezett winxp home sp2)

    és ugyan ezekkel a beállitásokkal (960xakármennyi) simán 20 körüli fps

    tök nem érdemes fejlesztenem akkor (esetleg még 512mb)
  • CUCLI
    #22218
    sry demár hónapok óta kiábrándultam a játékból...(fc)
  • Oszi
    #22217
    Welkynd követ honnan lehet szerezni és melyek az alap varázslatok közül a villám alapú varázslatok?
  • Sir Quno Jedi
    #22216
    Én a ranger-t használom. Úgy kell csata közben helyezkedni, hogy ő is rá tudjon lőni az ellenfélre, ilyen 1xű (csapatmunka). Szándékosan nem lő hátba, de ha már kilőtte a nyílvesszőt és te beleugrassz a csata hevében, akkor azt te kapod. Eltűnni nekem nem szokott.

    Ha meg nekedesik, simán beblock-olsz és beszélsz vele, megnyugszik. Fontos, hogy a hozzáállása 100% legyen feléd, ezért sokat kell flirt-ölni vele, gyakran bókolni, érdeklődni, beszélgetni, charm-olni, bribe-olni stb. Ha már fülig szerelmes beléd, már simán mennek a dolgok, bár azért időnként rá kell nézni, hogy hogyan áll a disposition és term. továbbra is sokat kell foglalkozni vele! Ezért Kompányijón és nem bérzsoldos.
  • Sir Quno Jedi
    #22215
    Lady Alchie és Ariana.
  • stern
    #22214
    Neked még nem fordult elő, hogy teljesen láthatatlan??? Nekem elég gyakran csak a korona ikonból, meg a térképből látom, hogy előttem áll... Kipróbáltam az erdőjárót, meg a paladint is.... mindkettővel csinálta... Az erdőjáró rendszeresen hátbalőtt az ijjal, úgyhogy lecseréltem a paladinra... Őt meg néha a csata hevében, főleg kétkezes fegyverrel megütöm... Néha csak figyelmeztet, néha meg nekem esik IoI...
  • maxius
    #22213
    Nyugi, majd lesz mod :D Morrowindbe is külön csináltak egyet, az vicces volt :D
    A balmorai temlom elött ott tanyázott egy játszótér :D
  • reaper4
    #22212
    van 1 mod erre. h melyik azt már sajna nemtom de van :)
  • Hoz_Hun
    #22211
    Lehet, hogy csak engem zavar egy kicsit, de ti láttatok a játékban akár egy darab gyereket vagy csecsemőt? Eddig akárhova betörtem vagy mentem, nem talákoztam egy olyan családdal sem, akiknek lett volna gyereke. Hiányzik ez a "futkosnak a gyerekek az utcán" fíling.
  • Sir Quno Jedi
    #22210
    Pedig Oblivionra is magammal viszem meg mindenhova, sőt még a házunkban is jól el van, ha nem vagyok odahaza.