41716
  • Sir Quno Jedi
    #22293
    Felesleges az offenzív hozzáállás...

    Te magad állítottad, hogy "szar" a konfigod. Nem árt realizálni, hogy valójában mennyire is. Ettől még nagyon jókat lehet játszani rajta, sőt melóra is elmegy, csak nem jó, ha az ember illúziókba ringatja magát, aztán esetleg téves következtetésekre jut egyes újabb gammákkal kapcsolatban.
  • PiszkosFred
    #22292
    Azt hiszem ideje pihenned picit.

    A géped, ha tetszik ha nem, nem egy új darab. Az, hogy te most vetted, semmit sem jelent. A boltokban a megfizethető konfigok 2-3 évvel ezelőtti csúcskategória termékei. Persze manapság is össze lehet rakni egy jó gépet, ha van rá 400.000 forintod. De mivel nem hiszem hogy ez általános jelenség lenne, ezért az emberek inkább csak 50-60.000at szánnak a gépre, ezért kapják a régebbi konfigokat. Amelyek jók, de mai játékok néha bizony kifognak rajta. Ilyen az informatika és a hardware világa. Ma megveszed, holnap már a felét sem éri. Ezt most vagy elfogadod, vagy nem, a te döntésed. A lényegen nem változtat.
  • Sir Quno Jedi
    #22291
    Hmmm. Mert azért ez az engine baromi jó, de elég harmatos itt-ott azért. Sokkal durvábbra is meg lehetne csinálni még egy kis melóval ugyanezt. Jobb textúrák, jobb effektek, még jobb környezet, elfogadható AI stb.-stb. AZ más kérdés, hogy a mai konfigokon alig futna, de nagyon jön föl az ipar, szal. év végére, vagy jövőre már lehetne elfogadható sebességgel azt is futtatni. Most hiába maxolsz ki mindent, van egy jól behatárolt szint ami fölé nem tudod húzni a grafikát. Ezen mod-ok segíthetnek itt-ott, de nem az igazi. Nagyobb ws felbontásokon már nem az a kimondott leányálom.
  • PiszkosFred
    #22288
    Kieg lesz, már dolgoznak rajta. Talán év vége, jövő tavasz, passz, megjelenéstől számított egy évre szokás általában kiadni. De ez csak tipp, nincs konkrét infó, majd később.

    TESV is készül, de ez is csak egy mondat erejéig lett megerősítve, és még nagyon gyerekcipőben jár a dolog. 3-4-5év múlva..

    Pete nyilatkozta, hogy az Oblivion premier után 3 részre bomlik a gárda. Egy része csatlakozik a FallOut3 gárdájához, egy része csinálja a kieget és letölthető peccseket, és egy rész elkezdi a TES V tervezését. Anno ahogy a Morrowind megjelent, már elkezdték az Obliviont tervezni, persze mindez egyelőre pusztán elméleti síkon, valódi technikai munka majd talán 2 év múlva lesz. Megint csak tipp.
  • Sir Quno Jedi
    #22285
    Tényleg! Te agyas gyerök vagyol! Jön ehhez valami új rész, avagy kiegészítő küldetés lemez, illetve mikor jön a következő rész (már várom)?! Mert a Morro idején még egy Ti4200 csúcskari volt biza, szal. az se ma volt...
  • Sir Quno Jedi
    #22284
    De tényleg. A proci szart sem ér, az alaplap szintúgy, a videókari pedig másfél évvel ezelőtt elment középkategóriának, hogy mást ne mondjak. Ez van. Ilyen a PC biznisz...
  • PiszkosFred
    #22283
    A vicc az, hogy mindig is el lett mondva, hogy a recommended szinten levő konfig (kb 64bit, 2.8as proci, 6800gt, 1gb, gyors rendszervinyo) mediumra lesz elég, de még arra is karcsúan. Ez alattiak meg örüljenek, hogy fut a game, ne várjanak csodát. De nem, mindenki várja a csodát, és aztán reklamál, hogy a 2-3 éves konfigján miért döcög a játék. Az a játék, amely igazán jól vagy egy nextgenen fut jól, vagy egy több százezres mai csodakonfigon. De ez el lett mondva. Furcsa is lenne, ha a nextgen egyik zászlóshajójának számító játék ugyanolyan élményt nyújtana egy 2 éves pcn ;]

    Örülni kell hogy egyáltalán fut 10fpsel egynémely konfigon. Télen még úgy állt a dolog, hogy el sem fog indulni régebbi gépeken. 2-3 év, és mindenkinek lesz normális konfigja a max élvezetekhez. Morrowinddel is ez volt ;]
  • arpad vezer
    #22282
    Nemtom, de szvsz ezeket a dolgokat nem itt kéne megbeszélni, hanem tán nyitni kéne egy Oblivion Hardver fórumot, és akkor nem lenne szétoffolva a topik, és a játékkal kapcsolatos kérdésekre lehetne válaszolni pl.: [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094830097#22275]#22275[/URL]
  • csgj
    #22281
    "A géped kuka szinten van"- kösz, most vidám lettem...
  • Sir Quno Jedi
    #22280
    Ne izgassad mán fel magad! A géped kuka szinten van, a tudomány mai állása szerint. Egy ennél sokkal combosabb konfig is csak középszint lenne. Én is elkezdtem bővítgetni és az Obli miatt majdnem túlbővítettem magamat, de szerencsére időben leálltam. Nem vok addikt (annyira). Te is inkább idd el azt a pénzt amit ilyen faszságokra költenél, az legalább meglátszik rajtad! Sry! :D
  • Apus
    #22279
    OFF: A sok hülye nagyokos, aki kitalál minden tahóságot, történetesen ebből él
  • csgj
    #22278
    nem igaz... á, el sem hiszem.. tök jó volt, hogy nemrég vettem ramot, mondtam qrva jó, mentem rögtön oblivionözni, jeeah...aztán ugyanúgy ment mint 512rammal...so, nem is a ram volt a gond..hanem a proci.. ez őrület.. egyszerűen nem tud az ember megfelelő gépet venni!!! tele van vele a tököm!!!!!! kábé ráment egy világkörüli utazás az egész gépre...(na jó, az talán nem, de ha így kell folytatnom...) szóval pénzkidobás az egész, de azért csináljuk!! mert a sok b**i pénz elvette az eszünket.... á, el kéne gondolkodniuk a sok hülye nagyokosnak akik kitalálnak minden tahóságot!!!!! pff...ezt jól kiírtam...
  • ChevyG work
    #22277
    nem az az elsödleges, hogy mennyin futnak a ramok!
    inkább legyen több lassu, mint kevés valamivel gyorsabb
  • ChevyG work
    #22276
    LOL, most irtad, hogy fujj szex nem stb, erre keresed a BORDÉLYHÁZAT!!!!
  • arpad vezer
    #22275
    Hi!

    Szeretnék néhány elég egyszerű dolgot kérdezni:

    Pl. van egy spell, ami Shock Damage 7 pts in 22 ft for 2 secs on Target. Ebben a feet a spell hatásának a szélességét jelenti? A 2 secs meg azt, hogy 2 másodpercen át másodpercenként levesz 7 pontot az életéből?

    Még egy dolog: A Dispel potionnak és a Rally varázslatnak mi a hatása?

    Köszi a segítséget!
  • Hoz_Hun
    #22274
    Ez az Anvil-i bordélyház engem is érdkelne. Persze nem AZÉRT , csak jól fel akarom jelenteni őket a városőrségnél, hogy gyalázat, szörnyűség, iszonyat és rettenet. Akár egész Imperial City-ig elemgyek csakhogy a fertőt megállítsam. Ami a viláígítótoronyban van az kutya füle bordélyhoz képest.
    Na hol is találom ?
  • Me0w
    #22273
    Ja, a ramok 400-asak, de amint latod a lenti tablazatot, csak 333-on mennek. Ezen a konfigon csak egy teljes csere segithet.

    Tobbieknek:

    Azthiszem elfer a topikban a "merre mennyek elore", es a "Itt vagyo kegy var elott most merre" tipusu kerdesek mellett egy kis HW, akit zavar az nem olvassa el. Sokkal erdekesebb mint haromszazadszorra leirni hogy lehet inventoryt nyitni, meg hol van Chorrolban a Mages Guild.
  • stern
    #22272
    Gyerekek ez most a Hwsw forum??? Vagy mi?

    És én is fel vagyok háborodva, hogy a játékok szexjeleneteket tartalmaznak!!! Igazuk van az amcsiknak, agresszió ok, szex nem! Ez így helyes!
    Megmondaná valaki, hogy Anvilben hol van a bordélyház? Csak hogy jól felháborodjak rajta!
  • csgj
    #22271
    ja, és 400-as ramok...
  • pressbutton
    #22270
    asszittem ez Oblivion fórum :D

    http://video.google.com/videoplay?docid=8960256445634741451&q=oblivion
    asszem deadric arrow :))))

    http://video.google.com/videoplay?docid=-6680194474795152299&q=dialogue
    ezt meg rosszul vették fel :D

    ez meg zenére valami: :D
    http://video.google.com/videoplay?docid=1090878846298114412&q=oblivion
  • haxoror
    #22269
    Már bejelentették hogy "M" besorolású lesz!
  • mzprox
    #22268
    Jó lenne...
  • csgj
    #22267
    double channel, nem single.. de nemtom ez mit jelent.. ja, ne menjek inkább vmi hardver fórumba ezzel??
  • Hoz_Hun
    #22266
    Hát akkor sajnos bele kell törődni. Az ilyen rádöbbenések, megértem, hogy nagyon rosszak. A legrosszab az egészben az, hogy sajnos a jövőben ez tovább romlik, azaz a következő játékok egyre-másra butítanod kell majd a grafikai beálítást hogy játszható legyen.
    Amit véletlenül se csinálj azaz, hogy most pár dolgot veszel bele, mert ha egyáltalán dob a dolgon az csak ideig óráig tart és hosszab távon (sőt az már rövidtáv) abszolút pénzkidobás. Érdemes félretenned, ha egyben nem akarsz sokat kiadni gépre és rámenni a nagyonjó alaplapra, amiben megvan a lehetőség, hogy a következő években bővíthető az újabb generációs processzorokkal videókártyákkal ramokka. Amikor megvan a zseton egy nagyonjó alaplap és amennyire a pénzed engedi közepes konfigot belepakolni, amit már később darabonként növelhetsz egy-egy csúcsabb dologgal (újgenerációr ram, vagy proci esetleg videókártya) bővithetsz.
  • csgj
    #22265
    jó, hát nem én kértem!
  • bigapó
    #22264
    mi lenne, ha megszűnne a topik szétcseszése nekem ilyen, neked meg olyan a géped típusú hsz-k beírásával. pölö alábbi két képet jó lenne kitörölni...
  • csgj
    #22263
    [IMG]http://[/IMG]
  • csgj
    #22262
    [IMG]http://[/IMG]
    tessék, itt az első
  • Hoz_Hun
    #22261
    Hülye amerikaiak. Istenem a képmutatás csimboraszója, ami ott folyik.
    A Beth-nek is azt kellet volna csinálni, amit a Farenheitnek. Amerikában kiadni a butított verziót.
    Nem felejtem al az amcsi fórumokon a flémet, ami a butított változatuk miatt folyt. Náluk Indigo Prophecy néven jelent meg a Fahrenheit, mert nekik kivágták az összes szexjelenetet, nem csak az interaktív dugásos minijátékot, de még a csaj erotikus táncát is, amit a haverjának lejt. Páran ott sírtak, hogy ez igazságtalanság és hogy európából "kell" most megrendelni maguknak a teljes játékot. Köszönjék meg a kormányuknak.
  • mzprox
    #22260
    Ehhez kapcsolodik a linkelt hír második fele:
    obhq



    De nem is ez aggaszt igazán...
    A Bethesda fogja csinálni a Fallout 3-at... Remélem bele se kezdenek ha Teen besorolásúra akarják kihozni.
  • Me0w
    #22259
    Sajnos akkor itt a vege a konfigodnak, amit nem lehet, azt kar eroltetni. Egyebkent erdemes megnezni az alaplapodat, hogy milyen memoriak vannak benne, mert ha 2,8 celeron, akkor valoszinuleg 333-as ramok vannak benne, single channelbe, es ha meg kaptal egy szar VIA chipsetes alaplapot, akkor tenyleg ver az eg, mert az meg excelben is lassucska :) Erdemes lenne letoltened egy everestet es megnezni megnezni az alaplap tabot benne, es arrol nyomj egy screenshotot... van benne par sebessegteszt, foleg a memorias reszeket nezd meg.
  • csgj
    #22258
    kipróbáltam 800x600-ban, v.sync le, ugyanúgy abba az épületbe ahol 8 fps volt, most is annyi lett... egyébként meg a városban 20 körül van. az már nekem elég is lenne, csakhogy több helyen is leesik 8-ra... a füves erdőben pl letámad egy farkas és alig bírom lecsapni, mert akad mint a dög... és 800x600-ban szinte semmi változás, csak annyi persze, hogy rondább lett... de játszanék úgy vele, ha jobban menne mint 1024x768-ban. árnyék meg SEMMI nincs!
  • PiszkosFred
    #22257
    Nincsenek a játékban gyerekek. Nem azért mert Tamrielen az emberek 22évesként kezdenek ;] Egyszerűen a Beth nem kockáztatta meg azt a lehetőséget, hogy jogi szervezetek azzal vádolják meg, hogy a játékban bárki bántalmazhat egy gyereket vagy csecsemőt. A kiskorúak bántalmazását és gyilkolását nagyon komolyan veszik amcsiknál, és habár naponta lövik halomra egymást gimnazista kölykök apuci fegyverével, ha játékban tűnik fel ez a "lehetőség", nagyon erős szankciókat vetnek be, kezdve a 18+ besorolással, és az ebből kifolyó reklámozási tilalmakkal.

    Készülnek modok, amelyek beraknak gyerekeket - majd egyszer. Ezek a gyerekek viszont nem mások, mint törpe felnőttek ;] Komolyan, csak a testük lesz összenyomva, és próbálnak "babaarcot" kreálni nekik. Mikor láttam a képeket a modból, olyan volt az érzésem, mintha hobbitok rohangálnának emberek közül. Kissé illúzióromboló... De majd leglátjuk mi sül ki belőle, ha kész lesz.
  • ChevyG work
    #22256
    hát ezaz, én inkább várok még 1 évet, addig meg max veszek bele 400as 512öt és kész
  • ChevyG work
    #22255
    ...
    én biztos hogy amd64, pci-e-s asus alaplap, 1 v 2gb memoria, és min 6600gt VENNÉK (lemaradt)
  • Hoz_Hun
    #22254
    Persze hogy a pci-e sokkal jobb, csak hát sokak alaplapja agp-s és nem lehet belerakni a pci-e. Ők sajnos hiába is szánnának rá kis pluszt a sokkal jobbért, mert alaplapot (így aztán proceszrort, meg...stb) kell cserélniük.
  • PiszkosFred
    #22253
    6600gt-t gondold meg, eléggé kifelé fut a kártya, és már nincs olyan nagy különbség árban (sőt, elég kevés a difi) a 6os széria "nagyobb" kártyáival szemben. Jó kártya a 6600gt, nekem is az van, imádom, de lassan elszállt felette az idő.
  • Hoz_Hun
    #22252
    Hát igen. A celeron az egy éve is necces, de ... most mondjam azt, hogy azért adák azt kedvezményesen, mert az volt nekik raktáron.
    Nem rossz az, de ha direkt játékra kérted kissé meglepő hogy azt adták.
  • ChevyG work
    #22251
    jaja, az amd pontosan ezért vezette be a plusszos tipus nevet, mert a sok csdak a mhz-et nézi...
  • ChevyG work
    #22250
    pontosan
    6600GT annyira nem jo mint amilyen drága
    olvasd el az erösorrend táblázatot, elgondolkottato, hogy mennyivel gyorsabb a pci-e-s mint az agp-s és az agp átlag 5 rugoval drágább...


    én se szoktam fejleszteni külön, még a memoriát se bővitettem eddig


    én biztos hogy amd64, pci-e-s asus alaplap, 1 v 2gb memoria, és min 6600gt