41716
  • rezes
    #22984
    No megjottem a Fogarasi Tescoban meg volt 4 db Oblivion 5k-ert.
    Egyebkent a jatek zeneit honnan lehet megszerezni?Akar MP3-ban akar audio fileban?
  • Lysandus
    #22983
    A tápolásról 2:

    Nos, az előbb leírt helyzet elég ritkán áll elő, mert mi van akkor, ha nem laborkörülmények között szeretnéd fejleszteni a karid, de mégis szeretnéd kihozni belőle a maxot? Nos, erre is van lehetőség. A lenti példánál maradva, mondjuk azt vetted észre, hogy közeledik a szintlépés, mert mind az alkímia, mind a blade, mind a heavy armor képzettséged növekedett hárommal, tehát már csak egy kell valamelyik major skillből. Lőttek ilyenkor annak, hogy elérd a szintlépéskor lehetséges 5+5+5-ös bonuszt mindhárom tulajdonságra? Ugyan dehogy! A rendszer ugyanis összadja a major és a minor skillekben elért fejlődést, tehát az 5-ös bónuszhoz kell a 10-es skillfejlődés, de összesen. Tehát akkor is 5-ös bónuszt kapsz az erőre, ha csak a blade-et fejleszted 10-el, és akkor is, ha bladet mondjuk kettővel, a bluntot öttel, és a hand-to-handet hárommal.

    Tehát a példánál maradva: Elhatározod, hogy melyik skillel fogsz szintet lépni. Legyen ez a nehézpáncélban való jártasság. Ez azt jelenti, hogy a szintlépéskori 5-ös bónuszokhoz kell még: valamilyen erőhöz kapcsolt minor képzettségből +7 fejlődés, ugyanígy +7 az inteligenciához kapcsoló minor skillekből, és +6 az endurance-osokból. Hiszen a szintlépést 3+3+4-es major skillfejlődésből fogod elérni. Azaz ezeket a plusszokat a minorokból fogod összehozni, és így meglesz mind a három tulajdonsághoz tartozó képzettségekből a +10-es fejlődés, azaz mindhárom tulajdonságnál meglesz az ötös bónusz szintlépéskor.

    UI: ez az 5+5+5-ös módszer, mert ezzel lehet a leghatékonyabban kimaxolni a tulajdonságokat. Viszont van egy hátránya: a luckot nem lehet vele nyomni. Erre való a másik, az 5+5+1-es módszer. Ez azt jelenti, hogy két tulajdonságot max. bónusszal nyomsz szintlépéskor, és a szerencsét. A +1-el a luckot tudod nyomni, ugyanis arra nem fogsz tudni bónuszt szerezni. Egyszerűen azért, mert nincs szerencse által vezérelt képzettség a játékban.
  • Lysandus
    #22982
    A tápolásról:

    A szintlépés lényege, hogy ekkor kapsz lehetőséget arra, hogy növeld a tulajdonságaid értékét. Ezek számos dolgot befolyásolnak. Az erő pl azt, hogy mennyi dolgot cipelhetsz (asszem a max súlyhatár az erő*5), valamint hatással van arra is, hogy mekkorát sebzel a fegyvereddel (blade, blunt) valamint pusztakézzel. Az inteligencia pedig, hogy mennyi spellpontod, magicád van, ennek alapértéke inteligencia*2. Aztán ott az állóképesség (endurance). Ennek is több hatása van, az egyik legfontosabb, hogy a HP-éd (a zöld csík, a játékban: health) mindig az endurance 1/10-vel nő. A többi tulajdonságnak is van mindenféle hasznos szerepe.

    Minden szintlépéskor három tulajdonságod értékét növelheted. Hogy mennyivel, az annak függvénye, hogy mennyit használtad a hozzájuk kapcsoló képzettségeket (skilleket). Egy tulajdonság egy szintlépéskor maximum 5-el növelhető. Tehát az ideális, ha mindhármat ennyivel tudod növelni (ez az 5+5+5 módszer). Mi kell ehhez? Az, hogy a tulajdonságokhoz tartozó képzettségek összesen legalább 10-et fejlődjenek, amíg egyszer szintet lépsz.

    Egy kicsit értehetőbben:

    Mondjuk szeretnéd fejleszteni az inteligenciát, az erőt és az állóképességet egy szintlépés alatt, mindegyiket öttel. Major skillek között benn van mondjuk az alkímia (intelligencia), blade (erő) és heavy armor (endurance). A legegyszerűbb, ha a szintlépéshez szükséges 10 pontos fejlődést az egyikből hozod össze. Mondjuk a blade volt 30, fejlődik 10-et lesz 40, és ezzel már szintet is fogsz lépni. Igen ám, de ezzel még csak egy 5-ös szorzót kapsz az erőre. Mit kell tehát tenned, hogy inteligenciára és az állóképességre is meglegyen? Fejleszteni kell az adott tulajdonsághoz tartozó minor skilljeid. Inteligenciához a conjurationt vagy a miszticizmust, enduranc-hoz pedig a kovácsolást vagy a blokkolást. És ezeket is összesen 10-el, tehát vagy a kovácsolást nyomod fel 10-el, és a blokkot egyáltalán nem, vagy mindkettőt öttel-öttel. És máris megvannak szintlépéskor az 5+5+5-ös szorzóid az erőre, intelligenciára és az állóképességre.
  • Mike
    #22981
    mp3-ban nem jó?
  • koschwarz
    #22980
    ja igen, felajánlott valamit a program, tulajdonképpen egy-két apróságot változtattam azon,de akkor így már világos. mindenesetre nekem furcsa volt, amiket kérdezett a progi, közben fingom nem volt mi van
  • csgj
    #22979
    hello srácok!!! itt vagyok újra! elég durva bünti volt, pedig csak egy kicsit káromkodtam
  • Sipocz
    #22978
    Az emperor halála után a Baurus nevü tag kérdezi a "kasztodat" itt választhatsz premade kasztból (nyílván ezeknél a skill struktúra fixen a Bethesda által előrakott módon áll össze, a pasas az eddig "ledolgozott teljesítményed" alapján ajánl valamit amitől persze el lehet térni) vagy mondod a pasasnak hogy Te rakod össze a kasztodat és ez esetben úgy variálod 21-nek 7-es osztályu ismétlés nélkülijét ahogy Neked teszik. Természetesen az emperor jóval ezelőtt már megkérdezi a csillagjegyedet és itt azért már érdemes eltöprengeni hiszen a dolgok egymással is összefügghetnek. A börtön-csatorna elhagyása előtt még egyszer módosithatsz fajon-csillagjegyen-kaszton aztán már marad ami marad forever.
  • PiszkosFred
    #22977
    Osztály (class) választásánál. Ha előre definiáltat választol, nincs beleszólásod, csak döntési szabadságod. Ha custommal sajátot alkotsz, akkor már úgy választod ki őket, ahogy neked tetszik.
  • koschwarz
    #22976
    ja jó, így teszek, mert nekem ez amúgy is magas

    azt hittem ez egy olyan dolog, amire figyelni kell mindneképpen, nehogy a játék végefelé az első jöttment szörny egy csapással leüssön. szóval valahogy úgy képzelem el, hogy eddig kardot forgatni szerettem, mert sneak-ből támadni, meg a destruction varázslatokat nyomatni. akkor tulajdonképpen ez a játékstílusom, így esik jól, így is fog fejlődni a karakterem.

    mindenesetre olyat sose csinálnék, mint egy-két helyen javasoltak, hogy álljak be a fal elé, ragasszam le a gombot, menjek el vacsorázni, aztán mire visszaérek, hipertápos lesz valamelyik skillem
  • koschwarz
    #22975
    az hogy mely skillek kerülnek a major és melyik a minor kategóriába, azt hogy döntöm el/döntöttem el/döntődik el?? még a legelején, amikor a börtönben voltam? vagy ezt most is bármikor megválaszthatom?
  • DonnieBrasco
    #22974
    Így van, halgass az okos idősekre, és játssz, ne matematikázz :)

    (A WoW is attól romlik el, amikor a Vérpistike klán napokat tölt el azzal, hogy kimatematikázza, hogy milyen cucc/buff/trinket/anyámkinnya kombinációkkal tudja leghatékonyabban lenyomni a Vérsanyika klánt.

    Ez is egy játék, de ezt stratégiának hívják, nem szerepjátéknak :)

    DB
  • diabologic #22973
    szerintem ha ez az első szerepjátékod, akkor ne is foglalkozz a tápolással, inkább csak élvezd magát a játékot, aztán ahogy haladsz előre, magadtól is rájössz ezekre a dolgokra. nem valószínű, hogy annyira el lehetne rontani egy karaktert, hogy ne lehessen végigvinni a játékot, bár biztosan van könnyebb meg nehezebb út is.
    amennyiben mégis szeretnél többet tudni erről, én is azt mondom, hogy ezeket olvasd át:
    #22966-an említett Leveling oldal
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Character_Creation
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Efficient_Leveling
  • Sipocz
    #22972
    Persze, szerepjátékot játszol és csak úgy direkt nem tápolsz; én magam is jobban szeretem a karimat KIjátszani mint a "táposcsibét" ELjátszani. A direkt tápolás szvsz. leöli a gamát és már egy picit is meggondoltan összerakot karakter 20-25. szintjére képes utólérni bármi tápost noha az akár 5+5+5 akár 5+5+1 tud fejleszteni minden szinten. A táp leöli a gamálást és ebben biztos vagyok. Csak ezért hogy übercápa legyek nem fogom a karim jellegét feláldozni. Egyetértek azzal, hogy egy mágus az a kezdő skilljeit tekintve is legyen mágus, a harcos harcos és minden kari az aminek hívják. Szó maradjon köztünk: ki nem sz..ja le, hogy "hú most csak 2 pontot javultam", amikor ez alatt pompásan szórakoztam a gamával. Nem igazán kellene a gamereknek a táppal foglalkozni az Oblivion nem feladat vagy egzisztenciális kérdés hanem játék.
  • Tutilevi
    #22971
    minden kasztnak megvan az a tulajdonsága amivel ellensúlyozni tudja az ellenfelei túlzott fejlődését
    mágusnak ugye a spellek armadája,thiefnek a sneak attack,harcosnak a raklap HP
    azért ha nem is tápolás szinten.a minor skilleket is ajánlott fejleszteni,sztem legalább feleakkora intenzitással,mint a majorokat
  • Sir Quno Jedi
    #22970
    Nohát én Mágus vok, mindhét major skill-em mágiasikola, mégsem fostam össze magamat, hogy hú de gyorsan fejlődök és az ellen meg túlfejlődik rajtam. Jó játékos így is megél bőven.
  • Sipocz
    #22969
    Nem biztos hogy rövid, de vmi ilyesmi:
    A lényeg hogy a szellemi-lelki-fizikális kondiciód és az egyes műveleti (skill) jártasságod meghaladja a szintedhez kívánatos vagy elvárt mértéket, a veled azonos időben a gamában fellelhető ellenfél felé tudjál nőni (ekkor vagy "tápos" karakter). Az ellenfeleid és a feladataid nagyjából a szintedhez kötődnek valamint egy átlagos elvárást fogalmaznak meg a skilljeidből. Nyílván ha az átlag felett lesz a szintedhez mért tudományod és kapacitásaid (stat. értékek és az ebből szármatatott HP, mana, sztamina) akkor vagy nagyon lazán képes leszel megoldani a feladatokat (az öléstől az ölelésig) vagy lehetőséged van a játék defaulttól felfelé eltérni a nehézségi beállításokon. Mivel mindezen fejlesztési lehetőségekhez a skillek fejlesztésén vagy képes eljutni ezért nagyon fontos a dologban hogy mely skilljeid kerülnek az un. major és melyek a minor kategóriába.
    (tovább is van mondjam még?:))
    pl. egy extrém dolog->képzeld el hogy az első 7-be berakod az összes általad soha nem használt skillt, ettől még a minorban lévő gyakran használtak nőnek és mondjuk pengével hadakozva eléred a 100-as blade skillt, a szemben lévő még mindig veled pari 1. szintü ellenfél már attól lehal hogy előrántod a kardodat:))) persze ez azért extrém mert közben a kondicióid nem javulnak hiszen szintet nem lépsz, csak egy sarkított példa.
  • DonnieBrasco
    #22968
    Szegasztok,

    Használja valaki a "random item" fix-et? A pontos nevét most innen melóból nem tudom, de a lényege, hogy a mezei banditák (szinttől függetlenül), nem mászkálnak glass meg elven cuccokban (csak fur, iron, esetleg steel, stb.)

    Azért kérdezem, mert így nehézségeim vannak a master light armor trainer küldinél, ugyanis így az istennek nem esik "senkiből" elven cuirass....

    A másik, hogy a páncéljaik tényleg gagyik ezeknek a moboknak, de mintha a fegyverekre nem hatna a mod, ugyanis tömve vagyok varázscuccokkal, csak íjból háromféle van nálam - egy sima dwarven (ezt tudom ugyanis magam is javítgatni), egy +15-ös shockot adó 12-es alapsebzésű (juhúúú), és egy mindössze 10 lövetet tudó silence-es íj, melynek hasznosságát úgy hiszem nem kell ecsetelnem :))

    Szóval, valakinak hasonló probléma/megoldás?

    Köszi

    DB
  • rage
    #22967
    A játék hivatalos Soundtrackjéhez nincs véletlen valakinek linkje?
  • mzprox
    #22966
    Ezt olvasd el. (egyébként ajánlom mindenkinek, nagyon jó összefoglaló van itt mindenről)
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Leveling
  • koschwarz
    #22965
    na jó, én feladomde most komolyan, valaki magyarázza el nekem legyen szíves pár mondatban, hogy mi ez a tápolás. most olvastam el erről az oblivion hq-ban mindent, amit találtam, de bevallom, számomra kissé érthetetlen (tényleg, ez az első szerepjátékom).

    van egy csomó képesség, mint sneak, security, alchemy, block, stb. ezek fejlődnek, ha használom őket. vannak azt ezt meghatározó fő tulajdonságok, mint pl. a sneak-nél a stealth.

    jáccok, jáccok, kapom a pontokat erre-arra a képességre, majd egyszercsak kiírja, hogy most már irány az alvás. mikor aludtam, a fő tulajdonságoknál választhatok plusz pontokat. ha mindent jól értettem, akkor ez így van.

    amit nem értek, az az, hogy ezt hogy tudom befolyásolni. pl. jó sokat harcolok karddal, meg sok tűzlabdát kilövök, növekszik a blade skillem, meg a destructionom.

    -de mennyi ponttal kell növekednie ezeknek, hogy elküldjön aludni?
    -mi van a többi képességgel, ha azokat nem fejlesztem (pl. még nem kotyvasztottam, egy pontot sem ment fel az alchemy)?
    -miután felébredek, miért annyi ponttal növelhetek bizonyos tulajdonságokat, amiket felajánl?
    -baj lesz-e az, ha valaha elérek egy 100-as szintet, de pl. egy csomó tulajdonságom, vagy egy csomó képességem a béka segge alatt van?

    bocs hogy ilyen sokat kérdezek, de minél többet olvasok róla, annál zavarosabb nekem.
  • tibor16
    #22964
    affene - no mind1 - akkor majd fejből... - köszi
  • Sir Quno Jedi
    #22963
    Ja, de mikor sok dolgot veszel simán odaadnak 7999-ért egy 2999-es DVD-t és ott helyben már NEM fogod észrevenni.
  • Sipocz
    #22962
    Mert a deafult gamabeállítások nem teszik lehetővé, tegnap SQJ-vel, CS@-val és Tutilevivel épp ezt tárgyaltuk ki. CS@ ott írta, hogy az editorból kell vmit bizgerélni, hogy az effekt felkerüljön ez enchant listára. Én nem foglalkozom vele, megy fejből illetve anno én ezt kértem az akadémiai staffomba (kíváncsi lennék hogy honnan raktak bele egy 8000-es töltést, amivel 20-szor lehet így kinyomni 8 sec-es parát:)))
  • Mike
    #22961
    ha a cetlikéjén 990 van, hiába van a rendszerben 5000
  • Looserke
    #22960
    huhh, akkor ideje felkeresni a heaven stone-okat... :)
  • Mike
    #22959
    a tövény úgy szól, hogy az üzletben felelelhető legkisebb árért kell odaadni
    szal ha kiteszek egy táblát hogy a H4512Z4 TV 25 ezer
    és a pénztárnál 100, akkor 25-ért kell odaadni
  • Sipocz
    #22958
    Nem pontos:
    -a heavenly megmarad mind ha megszerzed, a kapott infok szerint ez nem egy sitty-sutty mert ide kellenek a pozitív hírnevek, tehát ha mindent meglátogatod és megvannak a fame-ek akkor lesz 7 nagyobb powered
    -a birthsing-es esetében a legutóljára touch-olt által adott power marad meg az előző(ek) elvesznek
    -összesen egy időben tehát a doomstone-okból lehet 8 db powered, ami ezért nem rossz:)))
  • tibor16
    #22957
    Mért nem tudom a paralyze varázslatot beletenni a kardba? - most 19-es szintű vagyok. Lehet a 78-as Illusion kevés lenne hozzá - mert használni tudom, de kardba jobb lenne. A Silence megy, csak ez nem.
  • Looserke
    #22956
    hogy is működnek a heavenly stone-ok és a birthsign stone-ok?

    a heaven addig marad amíg"felül nem írom" egy másikkal, a birthsign pedig csak egy bizonyos ideig???
  • Thanatos
    #22955
    mert oda kell adnia..., ami ki van irva árnak anyiért oda kell adnia, sőt ha hirdet valahol és pl reklámújságban 20 forintért adja a plasmatv-t akkor oda kell anyiért adnia neked..., mert külömben nyakábaszakad a fogyasztóvédelem...
  • sajoati
    #22954
    lehet nem voltam vilagos: arazas alatt egy, a tv-k kornyekere pakolt tabla ertendo, a vonalkod olvaso mar dragabb (normalis) arat mutatott.

    ez kb. olyan, mintha vennek a 990ft-os dvd-k kozul egyet, aztan mikor kijon, h 5999, akkor az aruhaz megis ideadja 990-ert.
  • Mike
    #22953
    ez nem kegy, hanem törvény
  • koschwarz
    #22952
    kicsit több önállóságot, mert így pont a játék szépsége és a felfedezés öröme veszik el. vannak benne (számomra is) bonyolultabb dolgok, de az nem az, hogy hol lehet a legjob páncélt beszerezni.
  • Sipocz
    #22951
    Szvsz. ezek nem fórumtémák hanem alapvető gamaügyek. Játszani kell és minden kiderül. Nem kívánlak bántani, de ezek a dolgok ne érdekeljenek, jobbkéz az egéren balkéz a billentyű felett, árgus szemekkel a monitoron és nyomjad 1000-rel, a gamában előbb-utóbb Rajtad lesz a legjobb páncél, kezedben a legjobb fegyver, fejben a legtutibb varázslat, az összes kereskedő majdhogynem üzlettársad, a legnépszerübb humanoid leszel ezen a világon és a mindenség legnagyobb hőse......
    A konkrét kérdésedre a legegyszerübb válasz, hogy a börtönből kimenekitő csatornában egy skeletonról lehúzod az első páncélodat és örülsz neki mert még mindig jobb mint a rabruha és azon a szinten ez a legjobb páncél:))!
  • PiszkosFred
    #22950
    Thx, igy mar ertheto a dolog.
  • PiszkosFred
    #22949
    #22942
  • Balthazar
    #22948
    hol lehet a játék eleji legjobb páncélt beszerezni?
  • Chrisss
    #22947
    Halihó! Láttam, hogy valaki írta, hogy 5000-ért lehet kapni a jáékot a Tescoban. Hát igen néha jó a Tesco, de aki nem találta meg, az nézzen el a Camponában az Elektro World-be ott 7900 Ft. És ott van belőle egy csomó. Bár tudom hogy a 7900 az nem 5000, de azért mégis olcsóbb mint a CD Galaxis és társai ahol 12000 körül van.
  • Sipocz
    #22946
    Köszi, ez így teljes!
  • diabologic #22945
    még egy kiegészítés. a heaven stone-oknál az említett fame határértéket a fame és imfamy összege adja.