41716
  • CS@
    #23386
    Köszi a tesztelést!
  • BBalee
    #23385
    Helyes!
    Én is mindíg erősítem a mázlit a fejlesztések során. Kivéve az első néhány szintlépést, mert akkor még 3 db 5-ös szorzókat kaptam és nem volt szívem az 1x-es luck-ra tenni.
  • stern
    #23384
    Megvan már valakinek a The Thieves Den? Milyen?
  • tibor16
    #23383
    váááá, - köszi! nem is reméltem
  • Sipocz
    #23382
    Nagyon valószínü, de éppen az említett kari alapján csak kissé befolyásolhatja az kimeneteleket. A kari mint Thief zodiakus eleve indult 60 luck-kal és az első 10 szintjén erre nem kapott plussz támogatást, az általam alkalmazott fejlesztési metódika szerint minden szintjén kap a kari a luck-ra és az elvárt luck érték a kari szintje+50 (sőt a kedvenc restor.-os támadásom az absorb luck!:)).
  • BBalee
    #23381
    És a LUCK nem befolyásol?
    A fegyver erőssége, és a varázslatok manna költsége az alacsony szintű skilleknél jelentősen javul egy fortify LUCK után(a kimaxolt skillekre ez sajna nem igaz). Lehet hogy a lefegyverzés esélyére is van hatással.
  • Mike
    #23380
    felbontásokra senki semmit? :(
  • Sipocz
    #23379
    Nemtom! A kari első 10 szintjére jellemző volt, hogy folyamatosan kiverték a kezéből a piskát. Amióta az ereje és a védelme sokkal jobban áll azóta hiába pörögnek-forognak az ellenfelek csak nagy ritkán sikerül nekik. A kari mint támadó még nem tart ott hogy "lazán" kijátsza ezeket e feateket, de mint védő már úrrá tud lenni az ellene irányulókon. ezér gondoltam hogy nem fix az esély hanem a D20-ból szokásos "képességpróbán" alapszik. Gyanítom, hogy az erő stat. szerepet játszhat egy lefegyverzés kivédésében, ugyanis a kari amolyan "pap" és (ez butaságom volt) a willpower és a restoráció miatt nem forszíroztam eléggé a fegyveres tudást és az erőt, de mostanra már utólérte a kívánatosat és markánsan tud az ellenfelei trükkjei ellen tenni.
  • Mr. Perfect
    #23378
    Nálam mind a kettő fent van (BTmod 2.2 és Natural environments 2) és nincs probléma, szóval lehet.
  • Sir Quno Jedi
    #23377
    Mert az a lélek manaértékétől/sigil milyenségétől függ, azért...
  • MrAndree
    #23376
    Nekem is ezt írja. De a bonusokat attól még adja valamiért.
  • tibor16
    #23375
    Nem tudjátok - a BT 2.2 mód van fent. Most kijöt a Naturals Environment 2-es - ezt gondolom nem lehet a BT mod mellé feltenni?
  • tibor16
    #23374
    igen, és ez így van szvsz rendjén. Azért nem is értem, hogy az enchantnál miért nem így műxik.
  • stern
    #23373
  • TopGun
    #23372
    Sziasztok! erre tud valaki mukodo letoltes helyet? nagyon buntetnek ezek a cuccok!! "Battledress_v1.0.7z"
  • Sir Quno Jedi
    #23371
    A varik ára függ attól is, hogy hoyg állnak hozzád, hogy alkuszol és, hogy za adott varázsskilled mennyi. Így ha magas a destruction skill-ed, akkor olcsóbbak a destruction varik, mind manában, mind pénzben.
  • tibor16
    #23370
    Jaa és nem csak kevesebb pénzbe hanem kevesebb magickába kerül használni őket... ezért is gondoltam hogy akkor bizonyára ugyanazért a pénzért jobb fejlettséggel olcsóbban is gyártom le (főleg, hogy vagy 4-et léptem a magus guildben is előre)
  • tibor16
    #23369
    szia, nos kipróbáltam. A szintek amelyeket néztem 11-es szint/348 magicka - és ahol most tartok a 19-es szint/362 magicka . Az enchantolás árai valóban nem változtak. vettem mindkét esetben 1 steel daggert: fire damage/6 magnitude / 5 sec duration-ra enchantoltam. Mindkét esetben 370 pénzbe került és mindenben megegyeztek. Az viszont, amiből a téves következtetésre jutottam úgy van ahogy írtam. Magasabb szinten olcsóbbak a varázslatok. Ime a kép ( a baloldali a 11-es szint a jobb pedig a 19-es.
  • SaGa Jr
    #23368
    Nem így van számítva. Van egy fix %-os esély minden speciális manőverre és ez független attól, hogy patkány ellen alkalmazod vagy egy jól felfegyverzett Markynaz ellen. Nem függ a védő tulajdonságaitól. A támadóétól is csak annyiban, hogy bizonyos manővereket csak megfelelő fokozaton tud alkalmazni.
  • SaGa Jr
    #23367
    Kastély alagsora, rejtett ajtó mögött. Az őr meg nem elcsalhat, de ninc sis szükség ilyesmire. Ha lesittelteted magad a Pale Lady elmegy érted.
  • Sipocz
    #23366
    Hali!
    Valaki nem tudná közelítőleg elmondani a képességpróbák mechanizmusát (statok, skillek...) ezekre: lefegyverzés, leütés, paralizálás. Mint látjátok ezek a közelharci fegyveres featek jelenségei és az OOO moddal indított karimnál szeretném pontosítani a tennivalókat mert némileg fegyverrel gyilkoló lett belőle:). Tehát nem az érdekel hogy 50-75-100-as skillszinten jön be, hanem az hogy a támadó és a védő milyen értékeinél siker vagy kudarc.
  • Mike
    #23365
    Hat sajnos megsem valt be az 1680x1050

    veszettul szaggat terepen ha vmi ekson van

    sajnos az a baj, hogy az aranyos felbontasok meg eltuntek
    amig 4:3-as crt-m volt addig volt vagy 5-6 fele wide screen lehetoseg, most meg az 1680x1050 illetve 1600x900, azt szevaz

    hol lehet allitani, miket ajanljon fel az opciokban, az indito ablakban?
  • 6tila
    #23364
    Sziasztok
    Nem találom a "Pale Lady"-t. Tudnátok benne segíteni , hogy merre keressem és milyen időben / órában. A Skyngradi tolvajos küldihez kéne. Vagy az is jó lenne, ha azt elárulnátok, hogy a börtönőrt el lehet-e csalni valahová?
  • stern
    #23363
    A Throug a nightmare ("rémálmos") küldetés után nem tudom viselni a ring of the vipereye gyűrűmet! Ez most bug vagy van egyébb oka??? Azt irja ki, mikor fel akarom venni, hogy: You can not equip this enchanted item right now. ???
  • tibor16
    #23362
    "hogy erősebb kőnél olcsóbb lesz, mert olyankor esetleg drágább lehet" -nem ezt meg úgy - ezexerint csak gondolom, - hogy ugyanazt az értéket olcsóbban hozom ki egy magasabb szinten - de majd mostmár nem csak beszélek, hanem ki is próbálom (bocsi, alighanem elkapkodtam)
  • CS@
    #23361
    Okés, ha van kedved foglalkozni vele akkor érdekel az eredmény, mert erről volt szó már régebben is, de akkor meg nekem nem voltak olyan mentéseim amivel tesztelni tudtam volna.
  • tibor16
    #23360
    nem, nem arra gondoltam, de ettől független rossz is lehet amit mondtam. Amire gondoltam és ami tény, hogy pl varázslatot magasabb mana szinttel és magasabb szinten olcsóbban veszel. Ebből vontam le, hogy az enchant is vszínű követi. Mikor beírtam akkor gondoltam végig, hogy ezt nem is ellenőríztem A másikat viszont igen, az tényleg úgy van.. bocs ha félrevezető volt. De ellenőrízni fogom, visszateszek régebbi mentésem, és csinálok egy példát - csak most dolgozom és így nemtok belefolyni a játékba
  • CS@
    #23359
    Tesztelgettem egy kicsit és én nem tapasztaltam változásokat.
    1.Karakter: LVL50, Destruction47, Restoration95
    2.Karakter: LVL20, Destruction17, Restoration55
    DaedricLongsword + egy 1600os kő, 20Fire –el, 47szer jön ki belőle és 340pénzbe kerül.
    GlassHelmet 1600kővel 30as ResistFire –t tud és 1500ba kerül.
    Tök mindegy melyik karakter csinálja, mert egyiknél sincs semmiféle különbség semmiben.

    Gondolom azt fordítva akartad írni, hogy erősebb kőnél olcsóbb lesz, mert olyankor esetleg drágább lehet, de az is csak akkor, ha ennek az erőnek ténylegesen van haszna, tehát a fenti példánál nem foglya befolyásolni az árat. Viszont ha mondjuk DetectLife –ot, Shield -et vagy bármilyen más fix értéket használó dolgot vagy egy együtéses akármit készítesz akkor már drágább lesz.
  • tibor16
    #23358
    épp arról beszélgettem a minap, hogy az ár - mana - és az enchantolt varázslat erőssége is függ attól mikor készíted, vagyis, hogy milyen szintű vagy - ezért nem egyértelmű a válasz. Mondjuk 15-ös szinten vagy, van össz 300 manád - Pl: csinálsz 1 kardot, amibe bele teszel 20 schockot, terület 0, intervallum 0 - az ár legyen 100. Ugyanez ha a terület 10 láb és az intervallum 2 sec - akkor már 300. Viszont ha már magasabb szinten vagy pl 18-as szintű - ugyanezt olcsóbban kapod. Akkor is olcsóbb ha erőssebb lélekkövet használsz stb - mert jobbak a képességeid - úgyhogy ezért volt az a válaszom ami.. Amit mondasz az a constans varázslat - pl gyűrű, aminek állandó varázslat értéke van - de sztem ez is szint függő
  • grebber
    #23357
    Akkor jó már azthittem drága lesz!
    Még szerencse hogy amiket felsoroltál nemigen használom mert minek :D
  • CS@
    #23356
    Bár én még csak elég pronyó dolgokat csináltam, de nekem is úgy tűnt, hogy ezeknek az ára eléggé változó, a fizetett összeg általában három számjegyű volt. PL.:NightEye 100pénz 40Light 500pénz. Azért vannak kivételek, mint PL. az általam ismert egyik legdrágább dolog a WaterBreathing 2000pénz vagy a Shield 1000pénz STB.
  • pirosBoci
    #23355
    köszi a segítséget
  • grebber
    #23354
    Te csináltad már ha igen mondj egy összeget és kész!
  • tibor16
    #23353
    Mondom, hogy nem lehet így, mert ahány annyiféle - és még abból is mindegyik függhet a szintedtől a lélekkő nagyságától stb stb stb ...- próbáld ki s meglátod...
  • tibor16
    #23352
    látom remekeltem helyesírásból - bocsi
  • rezes
    #23351
    Bementem egy romba es talalkoztam lenn valami Umbra nevu fickoval.Dumalgatni lehetne vele de nem valaszol semmire.Mit csinaljak vele?Az Umbra nevu cuccokat nem rola lehet levarazsolni?vagy azok hol vannak?
  • tibor16
    #23350
    Kinyitod az inventoryt és ha összeszedted az alchemia készítés összesen 4 féle készítő eszközét akkor vmelyoikre rákattintva feljön az enchant menüje. Ott rákattintasz az első összetevő rubrikájára kiadja a teljes összegyűjtögetett növény és egyébb erre használható dolog listáját. Kiválasztasz 1-et. Katty a második rubrika - kiadja az ahhoz vmilyen módon társítható dolgok listályát - kiválasztod amellik teccik - innen már rá fogsz jönni. Mellesleg van itt a főcímben 1 faq, ha a játékban nem esik nehezedre, akkor meg kellene próbálni - itt is tucc-é kattingatni ráááá.. - ez volt az utólsó, hogy ilyen alap kérdésre válaszolok
  • rezes
    #23349
    Tescoban csak 5ezer ft a jatek
  • grebber
    #23348
    Akkor csak mondj egyet hogy mennyi volt 5000 arnya vagy mennyi?
  • mzprox
    #23347
    inventoryban kattints valamelyik alkimista eszközre (mozsárra például).