41716
  • Cosmicfrog
    #23825
    hehe
    NEM
  • zsilike
    #23824
    3000???
  • Cosmicfrog
    #23823
    9000
  • zsilike
    #23822
    mennyiért?
  • tibor16
    #23821
    köszi :)
    Nkem az is furcs, hogy a barlangokban nincs élet, vagyis ezek nem kommunikálnak egymással, csak állnak mint a fa-szent. Leginkább az Umbra kardal vagyok, mellé még 2-3 staff, ha pl sokan vannak, 2-3-nál többen. Szóval, nem igazán szervezettek az NPC-ék, legalábbis a barlangokban, Oblivionban nem. El tudok képzelni olyant mint a Gyűrűk urában, - ha felébreszted a gonoszt, nem csak áldogállnak hanem megpróbálnak megkeresni (ez már régi ügy a játékokban) bevetnek mindent éés éppenséggel menekülnöd, védekezned kell. Ez igazán izgalmassá tenné a játékot. Most akkor mi vaaan azzal az állítólagos AI-val? -he?
  • Cosmicfrog
    #23820
    Üdv!
    Van egy eladó Oblivion, ha érdekel dobjál egy mailt.
    A játék gyári, ár megegyezés szerint...
  • ati2002
    #23819
    Én valami rosszaságot csinálok, akkor az őr automatikusan leveszi a bountit a fejemről, mert azt mondja barátok vagyunk. :) Hiába, engem szeret mindenki.
  • Sipocz
    #23818
    Szvsz. ha a csuszkát nyomigálod felfelé attól az NPC viselkedését leíró programozás még nem fog változni, ahhoz mod-ra van szükség. A csuszi csak az intenzitásokat (sebzés, HP,...) szorozza vagy éppen osztja.
    Nagyon javallom mindenkinek az Obscuro Oblivion Overhaul cimü mod felrakását, de csak akkor ha új karaktert indít. Lényegesen upgradelve van benne az AI, főleg ami a featek (azóta mindig 2-3 melee fegyver viszek magammal mert 1-et mindig kicsapnak a kezermből:)) és a varázslatok használatát érinti. Mondjuk épp a detect life-ra inkább az jellemző hogy nem preventive használjál a dögök hanem akkor amikor már jól benyomigáltam a buksijába és láthatatlanságba vagy árnyékba vonulok, akkor viszont gyakran (no persze csak a varázslónépek).
  • tibor16
    #23817
    yoól elbeszélgetek magammal - nna mind1 - eszembe jutott vmi, lehet, hogy a játék nehézségének a magasabbra állítása a megoldás??? nekem most úgy középtájon van? Van vki akinek magasra van állítva a játék nehézsége? - megosztaná a tapasztalatát erről - megköszönném...
  • tibor16
    #23816
    nnna ez érdekes, kipróbálom alkalomadtán...
  • tibor16
    #23815
    Tényleg, eddig a játékban 2 NPC volt akinek volt detect life-ja. Pedig elvileg lehetne minden fejletteb varázslónak dremorának - nem? Akkor megszűnne ez az egyenlőtlen előny a számomra és tényleg az ügyességen múlna. A másik, odalopózok 1 necro hátamögé, közben vért izzadok mert tőlle 8-10 méterre áll a társa. nem pont ránk néz de elvileg megláthat. lecsapom a delikvensem, elveszem amije van és vissza somfordálok 1 oszlop mögé. Jön a másik, megáll az összeesett társa előtt és n e m!!! veszi észre!!! Na most ez miért van? Pl csaphatna ribilliót, kereshetnének ezerrel, nekem meg bujkálni kellene, majd meggondolnám kit is csapok le és milyen körülmények között. El tudok képzelni pl olyan küldit ami csak így lenne megoldható - azaz csak bujkálva nem öldökölve - neeem? - he?
  • AnonymouS
    #23814
    Szerintem van másik mód hogy eltüntesd a bounty-t! Velem is megtörtént már, hogy véletlenül vagy a küldetés miatt bounty-m lett, ezt úgy küzdtem le, hogy odalopakodtam egy őrhöz (pl láthatatlansággal nagyon könnyű), aki éppen nem engem keres, tehát nincs kivonva a kardja, rányomok egy charm spellt és rögtön beszélni kezdek vele, ekkor ha eléggé szeret, azt mondja hogy "látom bajban vagy, sebaj, én elintézem" és láss csodát: 0 bounty! Persze többezresnél már nem működik ez a módszer, de egyébként igen, meglepően jó eredménnyel. :)
  • Sipocz
    #23813
    Hali!
    Szvsz. a bounty-ról:
    Eleddig kb. 140-150 órát túrtam a gamát, ez két karaktert jelent (ez elsőt félbehagytam mert kihívás nélküli túltáp lett:)), összesen 1 gp bounty-t szedtem össze és ezt is tudatosan felvállalva, mert a quest teljesítéséhez börtönbe kellett kerülni (ez a brumai Az érem két oldala cimü küldi érdekében történt). Ha valakinek túl sok "vérdíj" jön össze az csak azért lehetséges mert 1. kapkod (hentelés alapon nyomja), 2. olyan frakciók questjeit teljesíti amelyek sem játékstílusához, sem a karaktere felépítéséhez nem passzolnak, 3. direkte erre hajt rá (ez utóbbi esetben nincs helye a szütykölődésnek:)). Ezt a megállapításomat persze lehet vitatni, ez egy Szvsz. Lehet semmi, vagy éppen kevéske bounty-val is sikeresen működni:), sőt! 2 frakciót ismerek ahol a bounty minden határon túl bejöhet:
    -tolvajcéh: "Soha ne ölj!", ősi alapelv ha mégis muszájság akkor lásd a DB-hez írtakat, az hogy lopni csak észrevétlen szabad természetes (Az árnyék rejtsen el!:))
    -DB: "Csak a célszemélyt öld meg!", ebből "sportot" kell csinálni mert Sithis csak a célszemélyt kívánja magához idézni:)))
  • Mr. Perfect
    #23812
    Van egy olyan mod ami az eltelt idővel csökkenti a bounty-t. Szerintem ez nagyjából reális, és megoldás erre a problémára.
  • koschwarz
    #23811
    én még nem voltam vámpír, de szerintem közelmész egy alvó emberhez, megjelenik egy kis ikon, és akkor nyomod a gombot
  • Balthazar
    #23810
    üdv mindenkinek,
    vámpír vagyok de nem tudom, hogy hogyan tudok vért szívni. ha tudjátok, akkor írjátok már le, légyszives! köszi.
  • tibor16
    #23809
    uuupsz, nna fogalmazásból megent a spiccen voltam, -remélem ki tudjátok azért bogozni... :D
  • tibor16
    #23808
    A lovon csak üldögélni meg közlekedni (de minek) meg szállítani lehet a himmihummit, - másra nem yoó. Ha azon közlekedsz pl - nem fejlődik az acrobatic skilled. Szvsz - amolyan díszre sikeredett a játékban, harcolni nem lehet róla, folyton letámadják a vadállatok, el-el tűnik... - nekem vagy 10 szinten keresztűl eltűnt...
  • tibor16
    #23807
    A tudomásom szerint, legalábbis nekem mindig elment a ló. Ha meg nem, leszállni még csak le tudtam gond nélkül róla, de amikor visszaültem volna, nekem estek az NPC-ék - úgyhogy nem érdemes lovat lopni. Amikor megölt 1 wisp 1 őrt a város határán túl, elvittem a lovát, -ugyanúgy jártam. Ha meg nem vagy thieves, akkor vagy legyél, vagy üld le, mer addig úgyse hagynak békén - szerintem - legalábbis én eluntam, -meg egyre nagyobb lett a bünti, mert meg kellett ölnöm aki kergetett...
  • SötétBarom
    #23806
    Jóvan, kérdezek énis hülyét.. Ha van bounty-m, bármelyik városba bemegyek és letámadnak a helyi erők, van valami más választásom minthogy leülöm a büntit? Vagy megoldható valahogy? Mármint az 5000arany bounty kifizetése vagy a sitt.. Nem vagyok thieves guild tag, ezér ott nemtom lefizetni a dolgot.. Szal megoldható? És mégvalami: lovat lehet rendesen lopni, vagy mindig hazasétál?

    ui: Crime Does Pay
  • Danton
    #23805
    csácsá, kezdő vok, a lovakrul lenne kérdésem:

    megéri egyeltalán? elég gyors?
  • PiszkosFred
    #23804
    Az lenne a legjobb, ha a O kapuba lépés után generálná a program a sigil értékeit. Ha nem tetszik, akkor újra végig kellene írtani az egészet. Hiszem, hogy minimálisra csökkenne a reloadok száma sigil kövek esetében ;] De ahogy CS@ is írta, mindenki saját magának teszi tönkre a játékot, illetve mindenki saját magának teheti élvezetessé ;]
  • Uborkasalata
    #23803
    Már volt két Nord karim az egyik harcos lett a másik mágus.
    Most van egy Wood Elf íjjászom, és tervezek egy Dark Elf csajt is...
  • arpad vezer
    #23802
    Na ezt pl. még nem tudtam Köszi!
  • haxoror
    #23801
    25% chameleon elvileg betámogatja a sneak szkilledet szal ha elsunnyogsz valahol és mindig észrevesznek akkor a 25-ös chameleonnal ugyanott már valószínűbb hogy nem fognak.

    Mondjuk így tetszik is a spell
  • arpad vezer
    #23800
    Mindegy
  • Ron Ragm
    #23799
    akarom mondani effektet.
  • arpad vezer
    #23798
    Mi értelme van egyáltalán a kaméleon spellnek. Biztos nagyon jó hogy 25 % - ban vagy láthatatlan
    Amúgy viszont az invisibilityt nagyon eltalálták, már ami a manaigényt és az időtartamot jelenti.
  • arpad vezer
    #23797
    Amúgy az lesz, hogy szépen hagyom a csudába a kaméleont. Az nem élmény, hogy addig ütök egy darab Daedrothot, amig ki nem dől.
  • haxoror
    #23796
    Szerintem maradhatna de csak spell formában és bazi nagy manaigénnyel, 10 másodperc chameleonos vadulás az összes manáért vagy ilyesmi.

    Mondjuk én csak az invisibilityt használom, sokat könnyít de nem über pont azért mert ha kifogyok manából akkor futás van ezerrel
  • arpad vezer
    #23795
    Szvsz érdemes visszatöltögetni, mert pl.: egy mágusnak nem hinném hogy jól jön egy Fortify Blade. Abban viszont igazad van, hogy okosan kell tudni használni a kaméleont, de én pl arra számítottam 115%-nál, hogy jól felfedezgetem a terepet anélkül, hogy rámtámadnának, ha pedig én támadok akkor már visszatámadnak.
    Eléggé kusza volt, de remélem azért érthető.
  • arpad vezer
    #23794
    Azzal nem sokra megyek. Engem a spell nem érdekel, csak az enchantolt dolog. Ha meg nagyon láthatatlan vagyok, akkor invisibilityt nyomok be. Szerintem úgy ahogy van az egész kaméleon dolgot ki kéne venni a gameből.
  • CS@
    #23793
    4 kapu bezárása után normális esetben elég kicsi az esély arra, hogy mind a 4Chameleonos sigil legyen. Ha pedig valaki visszatöltöget azért, hogy azt kapja, amit akar, akkor annak meg úgyis mindegy a játékélmény. Ha valaki a Chameleont nem tudja élvezhetően hasznosítani, az szerintem egyáltalán nem a rendszer hibája, hanem a valakié. Vagy használja és nem mondja, hogy jaj így túl könnyű mert nincs kihívás, vagy egyszerűen ne használja.
    „…vegyen már észre. Nem?” Nem, mert akkor Invisibilitynek hívnák.
  • haxoror
    #23792
    Van valami konzolparancs amivel akármennyi pénzt beadhatsz magadnak
  • Danton
    #23791
    csácsá, mostv kezdtem el játszani, naon tetszik. Anno a Morrowinddel és rengeteget játszottam.

    Az lenne a kérdésem, hogyan juthatnék könnyen pénzhez? Vannak itt is olyan bugok mint anno a MOrrban?
  • Ron Ragm
    #23790
    Van mod ami lecseréli a Chameleont mint spellt fortify sneak+agilityre
  • haxoror
    #23789
    Addig oké hogy az ütés után nem vesz észre végül is pont ez a chameleon lényege de tényleg jobb lenne ha nem lehetne permanens 100% chameleont enchantolni hanem spellel kéne kiegészíteni az enchantot mert így az ember szerez pár sigilkövet aztán átváltozik poltergeist-é :/

    Perzse tudom, nem kell használni
  • watto
    #23788
    modokat rakok rá ingyen de lehet hogy nem is lessz :D
  • icewolf
    #23787
    és ugyan minek? Nem elég az Oblivion HQ?
  • arpad vezer
    #23786
    Teljesen igazad van. Asszem a Chameleonok helyett inkább fotify magicka 50-es Sigileket fogok gyűjteni.
    Kiírtottam vagy 30 Skeleton hírót, Lichet meg Faded Wraithot úgy, hogy egyik sem vett észre. Ja! És ez az alapjáték! Semmi mod nincs felrakva.
    Tulajdonképpen a játék 4 kapu bezárása után nagyon-nagyon könnyen kivihető ezen a módon. Szóval ez szvsz egy hatalmas hibája az egész rendszernek. Legalább, ha megütsz valamit kaméleonban, akkor onnantól, hogy megkapta az első ütést vegyen már észre. Nem?