41716
  • haxoror
    #25107
    "Mondjuk én DND és szerepjátékFAN vagyok..."

    Nem, te DND szerepjátékfan vagy "és" nélkül, na itt a probléma, Jakuzával pont ezért ment a villogás itt már jóval korábban.

    A valóságban nincs olyan hogy mágiaellenállás, az hogy a dnd ezt hogyan oldotta meg az seholsem mérvadó, a dndnek nincs kizárólagos privilégiuma arra hogy meghatározza mit és hogyan lehet megoldani egy szerepjátékban.

    (Ha már itt tartunk sztem eleve bénább a dnd mindenre esélyeket dobáló rendszere ahol a tolvajnak X esélye van hogy egy 5x5 méteres szobában elguruljon egy tűzlabda elől )

    Az Elder Scrolls játékban nincsenek kőbevésett kasztok (hála az égnek) nyugodtan felvehet egy tolvaj nehéz páncélt is maximum béna lesz benne, ha meg már annyi ideig hordta hogy profin tudja viselni onnantól a karakter már nem tolvaj hanem továbbképezte magát harcosnak is, ennyi.
    Simán ki lehet játszani az alap kasztokot, főleg a tolvajt csak nem a játéktól kell elvárni hogy belekényszerítse a kasztba a játékost hanem a játékosnak kell úgy játszania, hozzáállás kérdése az egész.
    Oblivionban is megvan az ami talán Morrowindben még nyilvánvalóbb volt (mivel ott Caius Cosades szinte rögtön beléptet a Blades-be) mégpedig az hogy a "kaszt" csak azt határozta meg hogy a játék kezdetekor tulajdonképpen ki is szált le a hajóról de Caius Cosades ill Obliban a Császár halála után a játékos a "mindennapi" tolvaj/harcos/varázsló/akármi világából hirtelen belecsöppen egy olyan helyzetbe ahol már nagypályán nagy tétben mennek a dolgok, már a birodalom jövőjéért kell dolgoznia (Baldes) és ez megköveteli hogy a cél érdekében akár képezze magát olyan területeken is amik nem "kaszt" tulajdonságok és így a sittes tolvajból a főszál végére akár archmágus is lehet.
    TES játékban elevi nincs party ahol az ős-kasztok egymást kiegészítve oldanák meg a problémákat ezért a karakternek rugalmasnak KELL lennie de ez szerintem így okés, nem egy sima tolvaj lesz a birodalom hőse hanem a hősnek lesz tolvaj múltja :)
  • Esrohnoil
    #25106
    Én lazán el tudok olyat képzelni amiben bűn ölni, és enélkül kellene megoldani dolgokat, aztán ezért kapnál bizonyos pontokat amiket el lehet osztani a tulajdonságok között...
  • Randal
    #25105
    De mondom, az már kalandjáték, tod mint a Syberia:)
  • Esrohnoil
    #25104
    Jahh, ennyi erővel az Undying is van annyira RPG, mint az Oblivion, mert ugye ott is lehet fejlődni, cuccokat gyűjtögetni és harcolni. :) És még története is van. (Nem is akármilyen... sőt, bátran ki merem jelenteni h. jobb mint az Oblivioné.)
  • Esrohnoil
    #25103
    De, ilyenek... Sajnos a gyakorlat ezt mutatja. Pedig lehetnének végre olyanok is amiben nem a harc a lényeg.
  • Bucser
    #25102
    látom csak olvasol de értelmezni nem megy... Arra írtam, hogy bullshit, hogy akármi lehetsz a kezdő kasztodból mégis 10 kaszt van?? most akkor hogy van ez? Vagy akármi lehetek vagy a kezdő kasztomba beleszorítanak és az alapján játszom. Számomra a 2 totál kizárja egymást.

    "Kíváncsi lennék mit szólna egy D&D mesélő, ha én azt mondanám, hogy márpedig én KoronásUdvariCsinpokomonMester akorok lenni és punktum"

    A jó mesélő csak annyit mond erre: "hogyha az előtörténetedbe bele tudod szőni csináld. A többi az én dolgom" Csak kell egy jó vezető hozzá.


    Pretorian: Kijátszod a tolvaj karakteredet??? Ja igen valszeg úgy játszol hogy mindenhova betörsz és mindent lopsz ami mozdítható aztán a fence.ben eladod és a Thieves guild küldiket megcsinálod. Igen ez lehetséges de szerintem tolvajnak lenni ennéál sokkal több. Lehet túlságosan keménykalapos vagyok RPG ügyben és igeni sjókat szórakoztam az oblivionnal amíg játszottam de soha nem hívnám RPG-nek.. maximum egy jó kis akciógamenak. (mert azért a főstoryja nem lép túl a duke nukem történetén hogy jönnek a gonosz élienek és le kell őket gyakni) Az egészet a mellékküldik miatt csináltam mert érdekes volt némelyik. De kifujt...
  • Randal
    #25101
    mé? nem olyan?:) minden rpg ilyen:)
  • Esrohnoil
    #25100
    Fallout és az Arx nekem is bejöttek. Meg volt egy Summoner nevezetű játék is, amit talán nem sokan ismernek... ez a történetével, hangulatával fogott meg.
  • Esrohnoil
    #25099
    "Szvsz az Obli így látatlanban a harcokra, meg a gyűjtögetésre van kihegyezve..."

    Ennyi erővel lehetne Diablo is. :D
  • Esrohnoil
    #25098
    Ezzel abszolút egyetértek.
  • Esrohnoil
    #25097
    Pont úgy viselkedsz mintha nem is te, hanem vki más becsmérelte volna a Gothicot... :DDD
  • Randal
    #25096
    A fantasy terén, egyébként meg a Fallout:)

    Hopp, felsorolásból kifelejtettem az Arx Fatalist...

    Történet szempontjából tényleg jó a PT, a BG-k sablonosak (legalábbis nekem eddig. Most BG-ben vagyok), az NWN szintén csapkodós, kicsit unom, pedig még csak az első fejezetnél tartok.

  • ollie
    #25095
    Ha már itt tartunk, máig a legjobb CRPG a Planescape:Torment.
  • Pretorian
    #25094
    Hááát, ha neked az Oblivion csupán a hentelésben merül ki...
    Én valahogy mégis tökéletesen ki tudom játszani a Tolvaj karakteremet, anélkül, hogy feleslegesen szájoncsapkodnék bárkit is...persze ha ez a feladat, hát megteszem...
    De ha szerinted a szerepjátékba nem illeszkedik a hent, akkor nem értem, miért nevezed annak D&D-t. A D&D egyértelműen a hentről szól, ha jól emléxem, a D&D alapját képező társasjátékban is az volt az Ultimate Goal, hogy a lehető legtöbb monsztát szájon csapva az utolsó dekányi lootot is kifacsarjuk belőlük. :) És jól emléxem. Ha már itt tartunk, a szintén D&D -s Neverwinter Nights -ban, vagy éppen a Temple of Elemental Evilben ugyanez volt a feladat, persze ott is próbáltak ilyen-olyan alibi sztorit rittyenteni az unalmas hentek közötti szünetekben. Vagy a Baldur's Gate sorozat. Az miért szerepjáték? (végignyomtam mindegyik említett játékot, mielőtt valaki habzó szájjal a torkomnak ugrana )
    A szerepjáték fogalma sokkal árnyaltabb ennél, nem feltétlenül a hent dönti el, melyik játék lesz RPG és melyik hekkenszles. És nem is a D&D.
  • ollie
    #25093
    Úgy értem, hogy látszólagos a folyamatosság.
  • ollie
    #25092
    A Baldur's Gate-ben csak azért látszólagos a harc, mert nem áll le a kör végén. Ott keményen figyelembe veszi a játék, hogy 1 kör alatt ki mennyit támadhat, mekkora a kezdeményezőértéke, stb.
  • Randal
    #25091
    Az RPG-knek is van különböző féle stílusa.
    Az meg hogy mit sorolnak be manapság annak, az elképesztő. pl a GTA már rpg mivel a főhősnek vannak értékei. LOL
    Ha nem lenne ezekben a játékokban akció akkor az már kalandjáték lenne.
    De rpg-nek számít: Deus Ex, Anachronox
    A Blade of Darkness meg már bajosan, az Enclave úgyszintén.

    Szvsz az Obli így látatlanban a harcokra, meg a gyűjtögetésre van kihegyezve, a legtöbb kezdő rpg-snek ez számít, aztán meg majd válogat.

    A Morrot a karakteralakítgatás, varázscucc, páncélösszerakhatóság, meg az egyéb ilyen apróságok miatt szerettem. Az, hogy az NPC-k álltak, csak kicsit zavart, aztán megszoktam. Amúgy még mindig nem játszottam végig:( hónapokat pihenget néha, pedig nagyon kis területet jártam még be.
  • CS@
    #25090
    Ha a bárd karaktert alakító játékos nem tudja kijátszani a rá kiosztott szerepet, függetlenül attól, hogy egy asztal mellett kockával és a haverokkal nyomja vagy a gép előtt ülve egyedül, attól az még nem a játék hibája. Minden lehetőség adott. Azt meg, hogy mi a szerepjáték, nem vésték kőbe és a bibliában sem írták le így nem te vagy én fogod/fogom meghatározni, hogy ez szerepjáték amaz meg nem az. Ezért nem számít, hogy szerinted az Obli egy akciójáték.
    A 10kaszt bullshit dolgot nem teljesen értem, de ha ez célzás lenne arra, hogy nem tehetsz meg bármit, mert korlátok közé vagy szorítva, akkor ez szinte mindenhol így van. Kíváncsi lennék mit szólna egy D&D mesélő, ha én azt mondanám, hogy márpedig én KoronásUdvariCsinpokomonMester akorok lenni és punktum.
  • Bucser
    #25089
    Wizardry sorozatot végigtoltam és a 8 pl majd 10 hnapig volt a gépemen és toltam.. de egy idő után ott sem volt más csak a tápolás... Lehet rendesen megcsinálni folyamatos harc rendszert is. (lásd baldurs gate ahol bármikor megállíthatod az időt mégis folyamatos az akció) Nem azt mondom, hogy a D&D a legjobb szerepjáték rendszer hisz játszottam Star wars-t Shadowrun-t CyberPunk 2020-at és Még World of darknessből Werewolves-t és Vampire-t is.. jó pár dolgot kipróbáltam voltam mesélő játékos jópárszor. Ez nem Szerepjáték ami az obliban van hanem akciójáték mert nem adja meg a lehetőséget hogy beleéld magad a storyba... ha nem tudjak 3d-ben rendesen megcsinálni az élő környezetet és a történetet akkor mi a rancnak erőltetik?? a 2d is ugyanolyan jó ha valaki RPG-t akar... de nekik az eladási szám fontos és az akció többet hoz mint az RPG.

    Ezért Akciójáték az obli és nem RPG.
  • Bucser
    #25088
    jahh Diablo 2-t is lehet RPG-nek hívni.. csak éppen köze nincs hozzá hisz szimpla Hack and Slash.. de mindegy.. izlések és pofonok ÉN speciel jobban szeretem ha a történeten van a hangsúly és nem azon hogy minden sarokban legyakjak egy zombit vagy deadrat vagy csontvázat vagy éppen szellemet vagy egy bandita jöjjön szembe... Én kalandozni szeretek egy képzeletbeli világon változatos szörnyekkel és szereplőkkel és igenis baromira unom, ha minden questnek az a vége, hogy ki kell nyírni valakit mindenféleképpen... Ez akciójáték... A Szerepjátéknak az lenne a lényege, hogy beleszorít a szerepedbe... Nem játszható az "az lehetsz aki akarsz" és mégis "10 kasztból választhatsz".. ez bullshit... Ez a kettő üti egymást.. ha valaki bárd akar lenni akkor nem fog nehézpánncélban csontikat ölve dungeonokat feltúrni.. mert a bárd nem így játszik. ennyi..

    A varázslókról: A képzelet hiánya nem mentesít az alól, hogy ennyi erővel doomozhatnál is...
  • ollie
    #25087
    Ha már itt tartunk, nekme sokkal jobban bejön a Wizardry 8 rendszere, mint a Morrowindé vagy Oblivioné. Sokkal jobban fekszenek a körökre osztott harcok, és a fejlődésrendszer is jobban tetszik a Wizardryben. De az Oblivionnak is megvan a varázsa, és e miatt a kettőt nem lehet összehasonlítani, hogy melyik a jobb.
  • Pretorian
    #25086
    A D&D volt az első szabályrendszer, legtöbben ezt nyomták azok közül, akik valaha is játszottak kocka/papír alapú RPG -t.
    Azóta rengeteg más rendszert dolgoztak ki, ezek közül sok állva hagyja a D&D -t kezelhetőség és precizitás szempontjából, ez tény. Viszont a nosztalgia, az emlékezés hatalma nagy: ezért vannak sokan, akiknek a "szerepjáték" -szó a D&D -vel egyet jelent.
    Szerintem az Obli rendszere kiválóan ötvözi az akció -és az RPG -elemeket: a harc inkább akciójátékra emlékeztet, de az RPG -jellegű karakterfejlesztés sem szorul háttérbe. Ez az, amit egy D&D fan képtelen elfogadni, mert ahol "nem látni a kockát", az már nem is lehet szerepjáték. lol
  • Randal
    #25085
    Jogos a pont. Ahány féle világ, annyiféle rendszer. Azért mert egyeseknek a D&D a jó, attól még nem kell mindenhol ezt használni, sőt!!! Vagy vezesük be az obilvionba CoC féle őrület pontokat. Na az lenne ám a szép, mikor a kari meglát egy daedrát és elsötétül előtte minden avgy random elkezd rohanni:)
  • CS@
    #25084
    Miért kéne már így kinéznie?
    Szerintem azért, mert valakik valamikor kitaláltak valamit, attól ezt még nem kell mindenkinek követnie, főleg ilyen esetekben kitalált dolgoknál egy fantasy világban. A valóságban én még nem találkoztam se olyan varázslóval akinek a varázslata visszafelé sült volna el, de még olyannal sem akinek bármilyen varázslat sikerült volna(Gyurcsók féle telefonos gyógyítását most hanyagoljuk :)
  • Sam87
    #25083
    Köszi de ezután van egy kripta és nem tudom hogy mit kell csinálni.Mutat egy kéz jelet de nem csinál semmit.Előre is kösz csak ennyit akarok.
  • Bucser
    #25082
    A mágia símán visszafelé is elsülhet... A mágiaellenállás megjelenésére is az esetek nagy többségében csak esély van és nem statikus értékként jelenik meg. Valamint százalékos értékben adják meg. kb így kéne kinéznie....Mondjuk én DND és szerepjátékFAN vagyok úgyhogy lehet nekem esni:) jól elszórakoztam a játékkal csak meg is untam, a 25-ös szintre... És Szerepjátszottam (szóval full páncélos lovaggal nem vetettem fel magam a mage guilde és sem a dark brotherhood sem a thiefs guild nem jöhetett szóba) de a menj ide öld meg ezt aztán menj ide találd meg ezt közuben öld meg azért azokat is küldik nagyon unalmasak lettek...
  • ollie
    #25081
    Nem, az USA-ban sincs arányaiban sok csúcsgép, melyen olyan szuperül menne az Oblivion. A legtöbb gépben középkategóriás videokártya van, ez egyébként még a STEAM rendszeres felméréseiből is kiderül.
    És ugye tudjuk, hogy az Oblivion-t még a jelenlegi csúcskártyák sem tudják elfogadható sebességgel futtatni úgy, hogy minden grafikai beállítás maxon van.
  • haxoror
    #25080
    Jaja, ezt a DND az isten hülyeséget én is utálom, számomra a legélvezetesebb rpg eddig a Fallout2 volt a S.P.E.C.I.A.L. rendszerrel.
  • haxoror
    #25079
    Miért? Hogyan kéne "normálisan" mágiaellenállást számolni egy rpg-ben?
  • Sam87
    #25078
    Köszi szépen!!!!!!!!!!!!Malyd megcsinálom!
  • PiszkosFred
    #25077
    Nekem nem a melyseg hianyzik, hanem az "osszefugges". Ha csinalod a dolgaidat, ket dologban valtozik a vilag. Egyreszt megjelennek az eddig "alvo" O-kapuk, ha elersz a fokveszt adott szakaszahoz. Masreszt pedig a helyi ujsagban kommentaljak a dolgokat, cikkek formajaban. De ugyanugy egy senkihazikent tekintenek rad, ah te vagy az archmagus, vagy te vagy a harcosok legnagyobb hose. A vilag ugyanaugy zajlik es el tovabb. Egyedul talan az Imperial lovassag letszama fogy rohamosan, ahogy probaljak az invazios sereg egyes tagjait leverni - tobb kevesebb sikerrel. A banditak ugyanugy 100 aranyat kernek az eletedert, akarmekkora hos is vagy. ;] stb...

    De Morrowindben sem volt ez maskent. A jatek akkor az igazi, ha a jatekos nem csak jatszik a jatekkal, hanem szerepjatszik. Tolvajkent probal meg elni. Olyan ez, mint WoWban az RP server. Adott a vilag, de a hangulatot, a jatekelmenyt magadnak alakitod. Hozzateszem, marhanehez lenne egy teljesen elo, cselekedeteket es torteneseket folyamatosan lereagalo vilag megalkotasa.

    A premier utan egy hettel kaptam meg a CEmet, azota jatszogatok vele, es meg mindig nem unom. Ebben nagy szerepe van a modoknak is persze, de hat Morrowind is csak jopar moddal volt igazan elvezetes. Ha pedig elo, mozgo vilagot akarok, akkor ott az EVE vagy a WoW.

    Sokan megkoveznenek erte, de en speciel kiszedtem volna a jatekbol a savegame funkciot, vagy legalabbis ugy csinaltam volna, hogy csak kocsmaban lehet menteni midnig. Egybol komolyabb jatek lenne, nem lenne a sigileknel a save/reload, ovatosabban jarna s kelne az ember, es jobban tisztelne az ellenfeleit. Ugy vagna neki mindenki egy-egy kapunak, hogy ha a vegen elbukik, akkor kezdhetne elolrol az egeszet. Mindjart meg lenne a kapuk elotti felkeszules, az alkimista lottyok gyujtese/csinalasa, egyes buffok felkeresese, felszereles begyujtese, stb. Vagyis rakeszulne mindenki arra, ha kalandozni akar. Nem lenne FastTravel, vagyis egy-egy sigil ko boldog tulajdonosakent is figyelni kellene arra, hogy meg elve el kell erned a kocsmat, ha meg is akarod tartani a dolgaidat, es nema z utolso lepesnel meghalni egy barnamedve vacsorajakent. Most bemegy, minden mob utan ment, sigilnek 10 percig save/reload, majd ha megvan a kivant ko, katt a terkepre, es mar adja is el a szajret. Semmi riziko nincs benne...

    Persze a szintezos modszert is kiiktattam volna, vagy legalbbis nem ilyen formaban, mint amilyen lett. (ennek eloszele mar a Morrowindben is megvolt, de nem volt ennyire latvanyos es konkret)
  • BPARNI
    #25076
    Hello! A mágusok céhénél az utolsó küldetésnél elakadtam, valamit rámvarázsolt a Necromancerek fönőke aztán sehol semmi! Mit kell ilyenkor csinálni?
  • SaGa Jr
    #25075
    Csak hogy ne érjen meglepetésként:
    Legalább egy napot(24 óra) várj, aztán beszélhetsz vele újra. Aztán megint legalább egy napot kell várni mire továbbenged. Igaz magadtól is meg tudod fejteni a könyvek üzenetét, mert nem nehéz.
  • Pretorian
    #25074
    Csáo. Szerintem nem az, a "HC" RPG -rajongók szerint viszont igen.
  • MrAndree
    #25073
    Várj. Minél többet wait-elsz annáll több infot ad.
  • Sam87
    #25072
    Hello van egy küldetés és én nem tudom hogy mit csináljak.
    Nincs küldetés ott hogy elmentem a gyikfej varázslóhoz és ő csak olvas!!!!
    Elolvastam azt a négy könyvet amit el kellet venni és nincs semmi!!
  • Sam87
    #25071
    Hello nem tudtok magyarítást az oblivion-hoz????Előre is kössz!
  • Bucser
    #25070
    mert kapargatod a felszínt mindenben de semminek a mélyére sem jutsz... a lenti cikk kábé az én véleményemet is kifejezi:) felszínes szimplán az egész... nincs a játékban mélység.
  • PiszkosFred
    #25069
    Kifejtenéd ezt bővebben, hogy mi hasonlít benne a TFre?
  • Danton
    #25068
    csácsá, miért lenne elnagyolt az oblivion???