41716
  • haxoror
    #25147
    Van még a charm-os trükk amikor az őr elsimítja a vérdíjadat mert annyira kedvel, persze 20 hullánál már nem tudom hogy ez működik-e
  • haxoror
    #25146
    Sok ilyen kihagyott quest van a játékban pl. Fort Nikel mögötti tóban a Ned Dryan(?) nevű vizihulla a levéllel is ilyen :/
  • haxoror
    #25145
    Ja a DS rendszere nekem is tetszett
  • haxoror
    #25144
    thx én is azt használom

    Azt hittem vmi újabb, ez is hatalmas javulás az originál beállításhoz képest de így még "harder"-en is túl könnyű :/
    Persze nem panaszkodom mert a sneak attack-nak pont ez a lényege
  • Pretorian
    #25143
    A börtön képességcsökkenéssel jár, szóval nem igazán éri meg sittre menni. Ha a lopott cuccaidat kiszórod, azokért később visszamehetsz szerencsére.
    Én inkább fizetni szoktam, minthogy börtönbe menjek. Bár 20 gyilkosság után necces lenne a vérdíjat kipengetni. :)
  • CS@
    #25142
    Jogos a megjegyzésed, mert így már érthetőbb és ki tudja lehet, hogy csak a napszúrásnak vagy a figyelmetlenségemnek köszönhető, de valóban többszöri olvasás után sem sikerült teljesen értelmeznem azt a mondatot.

    Így ennek tükrében már a válaszom valahogy így alakulna:
    Szerintem ez teljesen rendjén van, hogy a te példáidhoz hasonlót hozzak fel:
    ha egy úszóval indítunk , akkor az kezdetben nem valami jól nyomja a kerékpározást, viszont ha abbahagyja az úszkálást és a továbbiakban csak a kerékpározásra koncentrál, akkor miért ne tanulhatna meg jobban kerékpározni mint úszni? Míg másoknak a teljesen korlátolt szabályrendszerű RPG a jók, addig nekem ez a megoldás sokkal szimpatikusabb, mint az, hogy te meg sem foghatod ezt vagy amazt, mert ilyenolyan kasztot választottál.
  • JanáJ
    #25141
    Akkor asszem megszivtam mert legyilkoltam már vagy 20 őrt, mert könnyűre vettem a játékot hogy hamar aátrágjam magam a már ismert részeken. vazzeg.
    A börtön mivel jár? mert lopott cuccom nincs. uhogy dutyi vagy harc a választási lehetőségem. Ha valahol kiszorom a cuccom hogy megmaradjon és elmegyek dutyizni akkor utána békén hagynak?
    Ja meg mióta a csuklyás nekem adta a kését azóta az invektoriban két piros "tűske" lóg be az aktuállis ablak ikonjába. Az mi a fene lehet?

    Előre is köszi.
  • Pretorian
    #25140
    Kibékülni azt nem nagyon lehet, vagy kifizeted a büntetést, és elveszik a lopott cuccaidat, vagy elmész sittre, és vesztesz az értékeidből, a harmadik lehetőség az ellenállás, de az csak akkor ajánlott, ha már kellően combos vagy, és akkor sem feltétlenül, mert a vérdíjad minden egyes gyilkosság után 1000 -el emelkedik, és gyorsan első számú közellenséggé válhatsz.
  • Randal
    #25139
    #25091

    Amúgy meg képzeld el, elolvasom a hozzászolásokat mielőtt válaszolok.

    Ha meg DS 1-2 H&S, akkor az NWN, BG, PT és a többi D&D cucc is H&S, tehát akkor levonhatjuk a következtetést hogy az RPG=H&S?

    Mert ugyanis mi teszi az RPG-t RPG-vé?
    Az, hogy van választási lehetőséged? Akkor nagyon sok játék besorolható annak.
    Vagy az teszi azzá, hogy "hallod a kockák csörgését"?

    Vagy az, hogy ha te egy Jó partival vagy akkor csak jó ill semleges karakterek lehetnek benne? LOL (Ez a D&D egyik legnagyobb marhasága)
  • armageddon666
    #25138
    Amúgy nekem is elég Eksön játék volt... bár eddig nem nagyon RPGztem... WoWozok most az teccik. Oblivion is jó volt de csak mint eksön és a fő történeti szál meg 2 guild után meguntam a menj oda ölj meg valakit vagy menj amoda és szerezz meg ezt meg azt... amikhez persze ellőtte 50 zombit meg csontvázat kell kinyirni...
  • JanáJ
    #25137
    Most akkor mégse tiszta. A csukjás kedvéért kinyirtam vkit és most rend tag lettem de ez nekem annyira nem jó. Majd megnézem este hogy vámpir vagyok-e vagy sem, de a rendben szinte mindenki az. Az őrökkel mi módon lehet "kibékülni"?
  • JanáJ
    #25136
    Köszönöm!
  • Bucser
    #25135
    na jó hagyjuk... csak érted a "nagyszerű szabadságfok"...
  • armageddon666
    #25134
    Attól hogy jól beszélsz lehetsz politikus de nem mindenképpen pszihológus/pszihiáter vagy nemtom mi kell ide
  • Bucser
    #25133
    Az az ő dolga nem az enyém. Meg nehogy már 89-es speechcraftal nem tudom lebeszélni róla....
  • armageddon666
    #25132
    hát ha lehetett volna választani én megöltem volna akkor is... elment az életkedve és sztem öngyilkos lett volna ha mi nem öljük meg.
  • Bucser
    #25131
    Te se nagyon teszed hisz RPG-ről ment a vita.
  • Randal
    #25130
    Ki mondta neked hogy rpg? Úgy látom másokkal ellentétben te nem tudsz olvasni, avgy nem nézed meg azt, hogy ki mit írt.
  • Bucser
    #25129
    engem pl megkeresett anno a Dark brotherhood szóvivője arena után mivel a bajnok nem volt hajlandó harcolni és máshogy nem lehet kijönni az arena-ból csak ha megölöm... Ezt is pl ritka nagy baromságnak tartom... hogy néz már ki jóként, hogy legyakom az életunt bajnokot??? Miért nem lehet egyszerűen otthagyni szégyenében és bánatában a bajnokot?? Másik amit nem értettem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ugye a Bloodworks-ben lehet találni egy levelet hogy a redguard bloodworks mesternek a lánya tanul, hogy bajnok legyen belőle. erről a dologról nem lehet beszélni a fickóval ha kimegyek kint gyakorol a csajszi és ott sem lehet vele beszélni. Kérdem én ilyen ziccert miért hagytak ki a játékból???
  • Pretorian
    #25128
    Vámpírlétre a FAQ-ban van a megoldás, a csukjás pali meg a Dark Brotherhood "szóvívője", rajta keresztül léphetsz be a Testvériségbe. Ha meg az őrök betalálnak, valszeg azért, mert ok nélkül csaptál le valakit. DB is csak ebben az esetben keres fel.
  • JanáJ
    #25127
    Hello!

    Egy kis segítséget kérnék:
    Újra kezdtem a játékot, mert elszált a mentésem. Martin megtalálása elött vmi fekete csuhás jött alvás után és adott egy tőrt/kardot. Azóta minden őr nekem ront mintha loptam volna. Eldobni nemtudom. És szerintem vámpír lettem.
    Tud vki. vmi okos megoldást.
    Mert már nagyon unom.
  • Bucser
    #25126
    JÁÁÁÁÁÁÁÁÁJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

    GTA SA MIÓTA RPG???? MERT van az embernek pár csikja??? NANEEEEEEMÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Bucser
    #25125
    Dungeon Siege 1-2? Igaz hack and slash de a skillrendszer nagyon jól eltalált...
  • Randal
    #25124
    Így van, így van:)
    De mondjuk az is érdekes, hogy a karakterek ennyi idő alatt válnak mesterré, miközben más évtizedek alatt:)

    Érdekes módon a visszafejlődés a GTA:SA-ban meg van oldva, igaz ott egyszerűbb.
    De ezt nemigen lehet átültetni másra olyan jól.
  • Pretorian
    #25123
    "attack and hide" a mod neve, easy, medium, és hard kiadása van, el kell dönteni, neked melyik fekszik. Innen tood' lecibálni.
  • haxoror
    #25122
    "láthatóságra" is feltettem a megfelelő modot

    ez melyik mod?
  • haxoror
    #25121
    Mivel a játék időtartama ingame csak pár hónap vagy kevesebb így sztem furcsa lenne ha ennyi idő alatt elkezdenének degradálódni azok a szkillek/tulajdonságok amiket nem folyamatosan hanem csak esetileg használ a játékos, pláne olyan mértékű visszaesés lenne furcsa ami már komolyan észrevehető.
    A legtöbb szkill az Obliban olyan mint a biciklizés, elég nehéz elfelejteni ráadásul szinte tökmindegy hogy mi az erőssége a karakternek mert mindenki használja szinte az összes szkillt, még a mágus is néha maga elé kapja a botot hogy blokkoljon vele.

    Őszintén szólva nem nagyon tudok olyan játékról ahol a nemhasznált szkillek visszafejlődnének és nem hiszem hogy egy ilyen fícsör dobna a játékélményen.

    #25120
    valós sérelem /= vélt sérelem
  • Bucser
    #25120
    Nyugi apuci úgyis tudja, hogy meg tudom védeni magam... bár ugye mindenki magából indul ki.

    Flame OFf
  • Bucser
    #25119
    Ahhan te ha mondjuk fazekasságban mester lettél és elmész kovácsnak akkor mikor visszatérsz a fazekassághoz azt ugyanolyan jól csinálod? Vagy ha versenyúszó voltál és egy idő után nem úszol hanem mondjuk zabálsz akkor ugyanolyan gyorsan fogsz úszni?? a visszafejlődés alatt ezt értettem..
  • Pretorian
    #25118
    A Deus Ex tényleg egy kiváló játék, szerintem mindenki megtalálta benne a számítását: az RPG -s ugyanúgy, mint az FPS -t kedvelő playa'.

    Az egész vitának a tanulsága, hogy nem lehet egy bizonyos standardhoz kötni az RPG -t, mint műfajt, mert amit az egyik kockával dobatna, az a másiknak az egér mozgatásával is abszolválható különösebb hangulatbeli vagy éppen hitelvesztés nélkül. Akinek ez fáj, az szaladjon Gary bácsihoz árulkodni, és ha már ott van, világosítsa fel, hogy a D&D -n túl is létezik RPG, mint olyan. Szerintem Ő is látni fogja.
  • Pretorian
    #25117
    Hááát, nekem a lopakodással, a "stealth" gameplay -el sincsen már problémám az Oblivionban: az őröket kiokosítottam, és a "láthatóságra" is feltettem a megfelelő modot. Mostmár nincs olyan, hogy betörésnél otterem az őrség a semmiből, vagy éppen meglövök valakit, és ő azonal tudja, honnan lőttem.
  • Pretorian
    #25116
    Az nem én voltam, csak te és Andrew haverod látjátok így. Tood', rózsaszín köd.
    Egyébként már régen nem a Gothicról van szó, szóval vicces vagy.
  • PiszkosFred
    #25115
    "Wizardry sorozatot végigtoltam és a 8 pl majd 10 hnapig volt a gépemen és toltam.. de egy idő után ott sem volt más csak a tápolás..."


    Érdekes dolog ez. Wizardry örök kedvencem. Ám a "random encounter" része, madjnem ugyanaz mint az Oblivioné. Úgyanúgy a karakter/party szintje határozza meg a dolgokat. És ellentétben az Oblivionnal, nem csak szintben/minőségben, hanem számszerileg is. Alacsony partyval jön pár ratkin (w7), vagy pár bandita (w8) - csak a példának okáért. Ugyanezen a helyszínen, két heti játék után, tápos partyavl, jön 40-50db raktin, 4-5 csoport egyszerre, ahoyg a banditák is hatalmas seregként rontanak rád. Oblivionban pedig talpig deadricben/ebonyban, és a szintedhez igazodva szintén.
  • haxoror
    #25114
    "Csak erre meg ki fog időt szánni ha igyis eladják."

    Na ezaz :(
  • haxoror
    #25113
    Ja hogy tovább is olvastad a kommentemet? :O

    Nem rugalmas mert nem fejlődik vissza?

    ööö... oké hagyjuk a témát, nyertél
  • haxoror
    #25112
    lol ha vmi lelki traumát okoztam akkor SORRY!!! :DD

    Légyszi ne mondj meg apukádnak...
  • _Atti_
    #25111
    már lassan OFF:

    Ott volt például a deus ex szerintem az rpgfejlesztés bibliája kéne hogy legyen!

    Te játszod a karaktert, de a statok bőven befolyásolják a játék menetét és lehetőségeid.
    Többféle fokozatban történő fejlődés(akárcsak ss2):
    Első hogy cselekvéseinkre, előrehaladásunkra kapott pontok alapján tulajdonságfejlesztés(amik közvetlenül olyan játékmechanikát változtatnak amit közvetlen tapasztalunk a karakter irányításakor)
    második a játék világába illeszkedően featurek választása amik sokszor kizárják egymást (dxben ugye a nanocuccok)
    harmadik pedig a játék világának megfelelően eszköztárunk fejlesztése, (dxben a moddolás)
    mindegyik lassan adagolva hogy mindig érezzünk valamelyik területen fejlődést.
    A negyediket pedig az adja hogy megtanulja az ember kombinálni a dolgokat,kiismerni, kihasználni a környezetét, karakterének adott szituációban használható előnyét..
    Mindezt úgy kell megoldani hogy a végén is halálos veszély legyen a legelső kihívás is ha nem cselekszünk megfelelően..

    A dx óta nem láttam játékot ami minden egyes szituácjára ennyi megoldási lehetőset adna a játékos egyéni és karakterének képességei szerint..

    Egy példa: Nem vagy jó fpsekben? nembaj gyúrj rá az célzórendszerekre azt használj valami olyat amihez nem kell annyira célozgatni,vagy lopózz..lopózni se tudsz? szerezz be egy láthatatlanná tévő ruhát vagy képességet.. vagy csald őket kelepcébe..vagy kombinálj össze mindent izlésed szerint.. EZ szerepjáték.

    Arról már nem beszélve hogy micsoda odafigyeléssel van megcsinálva hogy hogy változzon a dialógus,a világ a különféle történéseknek megfelelően..aki egyszer játszotta végig talán észre sem vette hogy másodszor harmadszor de akár még negyedszerre is olyan lett volna mintha más játékkal játszana..A zárt környezetén belül is sokkal szabadabb(sokkal tartalmasabb játékmenet) volt mint a mai trend szerinti nyitott teres cuccok.

    Ilyesmit kellene erőltetniük, csakhát ahhoz ugy kéne kidolgozni mindent mintha még játékmenetre is gondolnának..
    Csak erre meg ki fog időt szánni ha igyis eladják.
  • Bucser
    #25110
    másrészt a TES-ben a karakter nem rugalmas hisz semmiben sem fejlődik (alá pl Dungeon Siege) vissza hanem szimplán csak félisten.
  • Bucser
    #25109
    Ne te döntsd már el pubi, hogy mi vagyok...
    Kössz.

  • Esrohnoil
    #25108
    "Ha már itt tartunk sztem eleve bénább a dnd mindenre esélyeket dobáló rendszere ahol a tolvajnak X esélye van hogy egy 5x5 méteres szobában elguruljon egy tűzlabda elől."

    Nem tudom min akadtál fenn... honnan tudod ilyen biztosan h. a tolvaj gyorsabb mint egy tűzgolyó? :D