41716
  • Randal
    #25187
    Az előző TES-eknél ezeknél nagyobb területeket lehetett bejárni, mert ugye a grafika nem fejlődött ilyen szinten. Aztán muszáj volt nekik szép grafikát csinálni, hogy jobban menjen a játék, ez a Morronál sikerült is, próbálták megtartani a nagy, bejárható területet, ez is sikerült, csak az NPC-k lettek statikusak, mondjuk ezt megszoktam nála. Az Obliban úgy tudom ezen próbáltak változtatni több-kevesebb sikerrel. Vsz a következő TES-ben már ezek is meglesznek, szóval ha azt nézzük szépen lassan egy csoda fog születni.

    Amúgy a Bethesda készített annakidején egy Third Person nézetes a TES világán játszódó játékot.
  • Takanohana
    #25186
    Félreértettél, vagy inkáb félreérthetően írtam. Azt, hogy egyéb tekintetben nem sok különbség volt köztük, azt úgy értettem, hogy egyéb területeken nagyjából egálban voltak egymással szemben, egyik sem szerzett negy előnyt a másikkal szemben.

    A véleményem meg persze szubjektív, én úgy érzem, az Oblivion világa még mindig nem olyan életszerű, főhős nélkül is működő, mint a Gothic-oké.
    Abban azonban feltétlen egyetértek, hogy minden jó játék nyereség nekünk. Ha úgy lesz, (ahogy remélem), hogy a Gothic 3 még többet tud nyújtani, mint az Oblivion, tőlem sosem fogjátok azt hallani, hogy na feldughatjátok az Obliviont, csak azt, hogy király, újabb élvezetes hetek, hónapok várnak ránk.
  • Thanatos
    #25185
  • Randal
    #25184


    komolyra fordítva a szót: Nem hinném hogy lesz itt anyázás vayg bármi más, itt szinte már mindenki lefutotta a maga körét a TES vs. Gothic témakörben.:)
  • PiszkosFred
    #25183
    Oblivionrol volt/van szo, csak eppen egy masik jatekkal szembeallitva, osszehasonlitva. Igaz hogy mar millioszor lement ez a "TES szeria vs Gothic szeria" vita, de amig normalis hangnemben folyik, nincs ezzel baj. Anyazas es egyeb csufsag, amelytol tartani lehet altalaban ilyen TES-Gothic vitaban, az most nem lesz. Eloszor is aranylag kulturalt a vita, masodszor pedig, rovid uton vege lenne a dolognak, ha odaig fajulna ;]
  • Randal
    #25182
    Sorry:)
    nem láttam a postodat, ugyanis miközben írtam akkor írtál be:)
  • zsilike
    #25181
    csak nem birsz megnyugodni.
  • Randal
    #25180
    Valóban nem volt benne személyeskedés, csak sajnos úgy volt írva, hogy mindenkit érintett. Ráadásul pedig dühből írtad.
    Az, hogy nem jött be a játék azzal nemigen tudunk mit tenni, maximum győzködünk egy kicsit, hogy csak próbáld meg (én pl. második nekifutásra szerettem bele).
    De azzal, hogy játszottál vele egy óra hosszát nem sokat jelent.
    Más játékokban van training opció ami elvisz lazán fél órát, itt nincs, a Morroban sem, úgyhogy neked kell megtapasztalni a dolgokat. Gondolom a Morroban se estél egyből neki az őrnek.

    Nekem is fontos az első benyomás a játékról, de azért általában több időt töltök el vele, hogy meglássa lesz-e jobb is, vagy megmegnézzem van-e benne valami érdemleges dolog amiért lehet szeretni.

    De legalább most már tudjuk miért borzoltad fel a kedélyeket odaát.
  • zsilike
    #25179
    rendben,de tartsuk meg a forumot oblivion ra!
  • Pretorian
    #25178
    Neked is igazad van -részben. Tény, hogy a dühöt nem rajtatok kell levezetnem, de nem is írtam bele olyasmit, amit bárki személyesen felvehet, sértésként. Többször is hangsúlyoztam, hogy ez magánvélemény. Ennek ellenére mégis többen a torkomnak ugrottak, osztogattak. Na ezt nem.
    Mosom kezeimet - ez azért nem helytálló, mert amit elkövetek, azt fel is vállalom, amit nem, azért meg már csak nem fogok elnézést kérni.
    Az, hogy ki hogyan értelmez egy szubjektív véleményt, engem még nem kötelez semmiféle "színt vallásra", éppen a szubjektivitásánál fogva.
    És még mindig hangsúlyozom (sokadszor) nem személyeskedtem, nem mondtam, hogy aki a gothiccal játszik az ilyen vagy olyan, nem becsméreltem senkit (a játékon kívül, mert nem jött be, ennyi), csak ha engem is támadtak.
    A dühöt pedig senkin sem vezettem le, mert az irományom nyilvánvalóan nem személyes célzatú volt.
  • Randal
    #25177
    De mit vársz akkor, ha nem megbeszélni akarsz dolgokat, hanem dühből beírsz, jót röhögsz a felháborodott emberkéken aztán lelépsz, majd úgy csinálsz mint aki mossa kezeit.

    Azzal pedig egyet kell értenem a többiekkel, hogy ami érveket a Gothic 2 ellen felhoztál nevetségesek.
    Tény hogy az irányítás szokatlan, de ki mondta hogy egységes legyen? Akik végigjátszották a játékot azok rájöttek, hogy az irányítás azért ilyen mert használható. Ezzel lehet különböző féle kombinációkat csinálni harc közben.

    Az pedig hogy az első farkaskoma legyakott téged ne csodálkozz. Mindig is a Gothicok sajátossága volt az ehhez hasonló dolgok. Ezzel is érzed, hogy nem te vagy az isten a világon, hanem csak egy ember és van még mit fejlődnöd.

    Hidd el, nem te vagy az első akinek nem tetszik a játék, azokkal az emberekkel szépen el tudtunk vitatkozni, nem csak ezen a fórumon hanem másokon is. Szerintem veled is el lehetett volna ha nem dühből írsz be.

    Az pedig, hogy a különböző kommenteken felhúzod magad és rajtunk vezeted le a dühöt (és nem rajtuk) nem volt szép dolog. Semmit nem ártottunk sem neked, sem az Oblivionnak. Mint észrevetted általában mindenkinél megfér egymás mellett a két sorozat.

  • CS@
    #25176
    Tudom, hogy nem nekem címezted, de ne csináljuk már ezt, mert nem bírom megállni szó nélkül én sem, amikor ilyet látok:
    Egyéb tekintetben nem volt köztük nagy különbség – Dehogynem, teljesen más fejlődési és harc rendszer, ezek azért nagy különbségnek nevezhetőek két ilyen játéknál. Mondhatnám még az öltözködést, karakteralkatosát és egy csomó mindent, amitől a két játék szerintem egészen más volt és számomra nem is nagyon összehasonlíthatónak. De egyébként is miért kell folyton hasonlítgatni őket, inkább örülnénk, hogy legalább 2ilyen játék van, mert azért valljuk be mostanában nem nagyon vagyunk elkényeztetve ezen a téren.
    Az Oblivionnal nem sikerült azon a téren előretörni, amiben a Gothic erős, az addigi előnyök kiegészültek egy remek grafikával, ennyi. – Ez megint csak nézőpont kérdése, mert számomra a Gothic egyik legnagyobb előnye a Morrohoz képest mindig is az NPCk viselkedése/élete volt. Ebben pedig igenis sikerült előrelépni.
  • Pretorian
    #25175
    Igazad van, és amint látod, csak azzal nem vagyok hajlandó vitázni, aki láthatóan a személyeskedő flém, az anyázás irányába szeretné elmozdítani a vitát.
    Ha megnézed, odaát van, aki embereket gyűjt maga köré puszta flémerkedés céljából, és engem is többen próbálnak oda átcsalni szintén e célból.
    Célom igazából nem is volt vele, hidd el, sejtettem, hogy ez lesz a vége.
    A düh vezette a kezemet, mert éppen Gothic 3 videókat néztem a neten, és a kommentek túlnyomórésze az Oblivion és a Morrowind (és az említett játékokat kedvelők) nyílt, öncélú anyázásában merült ki, szóval kicsit sok volt. A düh.
    Nyilván végigolvasom a kommentedet, mert láthatóan nem személyeskedni akarsz, és
    van mondanivalód, a két kommented alapján sokkal többre tartalak, mint a személyeskedő fórumos pajtásaimat 20 kommentjük alapján. Ha megnézed, ott van például _Atti_ , akivel szintén a Gothic topikban futottam össze, vitatkoztunk is, mégsem ment át személyeskedésbe a vita. Pedig nem ért velem egyet, sőt.
    Remélem, sikerült mindenki számára érthetően megfogalmaznom, mit miért csinálok. :)
  • Takanohana
    #25174
    Esküszöm, én nem értelek. Beírsz egy topikba, állításod szerint nem flémelni akarsz, nyitott vagy a vitákra és az eltérő véleményekre. Aztán az érvek nem érdekelnek, vitázni nem vagy hajlandó, és ha nincs mit mondanod, akkor gyorsan le akarod zárni az egészet. Pedig az írásaid, a stílusod alapján egyáltalán nem egy kötözködő bunkónak tűnsz.

    Egyvalami érdekelne, mi volt a célod azzal a vitaindító beírással?

    Egyébként az eredeti kérdésedre megadnám a magam -nyilván erősen szubjektív - válaszát, ha érdekel elolvasod, ha nem, akkor itt hagyd is abba.

    Szóval volt valaha a Morrowind és a Gothic. Mindkettőnek megvoltak a maga erősségei, a Morrónak a hatalmas terület és a szinte korlátlan szabadság, a Gothicnak pedig a király hangulat és a szenzációs AI. Egyéb tekintetben nem volt köztük nagy különbség.

    Az Oblivionnal nem sikerült azon a téren előretörni, amiben a Gothic erős, az addigi előnyök kiegészültek egy remek grafikával, ennyi. A Gothic viszont a további részek tanúsága alapján megtartotta előnyét, a hátrányait pedig szépen dolgozza le. Reményeim szerint, (és azért a jelek erre utalnak), a Gothic 3 utoléri a TES-t abban, amiben az volt erős, megtartja viszont az előnyét a saját erősségeiben. Ezét hiszek (én is) abban, hogy a Gothic 3 nagyobbat fog durranni, mint az Oblivion.
  • Pretorian
    #25173
    Nem csodálkozom, egyszerűen nem érdekel. Ha az olvasóknak tetszik akkor tetszik, ha nem hát nem.
  • Pretorian
    #25172
    Pedig volt ilyen bőven (nem kevés), olvass vissza egy kicsit (sokat).
  • a_n_d_r_e_w
    #25171
  • Takanohana
    #25170
    Na hogy én is beleszóljak, rendszeresen olvasom ezt a topicot is, bár a Gothic sokkal közelebb áll hozzám, azért ez is érdekel. Szóval nem láttam olyat itt, hogy valaki azzal állt volna elő: "várjatok csak, mit vagytok úgy oda ezért a játékért, jön majd a Gothic3 és lenyomja , mint a pinty". Te jöttél a Gothic topicba a véleményeddel. A vélemény szabad, de ne csodálkozz, ha nem lettél tőle népszerű ott.
  • Randal
    #25169
    Mondjuk a G3 topikban #2500 számú hozzászólásoddal kezdted az egészet, de a legrosszab dolog ez volt:

    "...hadd csavarjam úgy a véleményemet, ahogy szeretném..."

    Ergo ne vegyünk komolyan mert flémelni akarsz.
    A játék irányításról meg annyit: miért kell minden játék irányításának hasonlónak vagy szabványnak lennie? Ez ugyanaz lenne mintha az összes rpg-ben a mágiaellenállás és a többi cucc olyan lenne mint a D&D-ben.
  • Esrohnoil
    #25168
    Méghogy nem te kezdted? :DDD
    Ezek után még le is tagadnád?
  • Pretorian
    #25167
    Mégha meggyőzni próbálnának...hahhhhah.....
    Visszavonulót fújok, mert a flémet nem én kezdtem, és nem is akarok még jobban belemélyedni. De nem is koptatom itt tovább a számat, mert nem látom értelmét....
    logout.
  • Randal
    #25166
    Te szívesen vitázol? Inkább mondod a mondandódat amit te véleménynek tartasz, ha pedig más próbál meggyőzni téged, akkor meg visszavonulót fújsz.
    Ha gondolod gyere át abba a topikba ahol elkezdted a "vélemény" nyilvánításod, mert a többiekre való tekintettel nem akarom ezt a fórumot szétcseszni.
  • Pretorian
    #25165
    A cél szentesíti az eszközt, igazad van. Ha megmarnak, visszamarsz. Bár lehet, hogy nem szereted, de néha szükséges, persze csak kulturáltan. Hátha a támadód a fejéhez kap. De nem, úgyhogy itt és most részemről a vita lezárva, mostantól nem reagálok egyetlen flémszagú beszólásra sem. Felejtsük el az egészet, nekem már napokkal ezelőtt sikerült. :)
  • _Atti_
    #25164
    tudod, más nem szeretni megtenni valamit és sosem tenni valamit :) valakiből itt még politikus is lehet
  • Pretorian
    #25163
    Egyem a kis törékeny lelkedet. Öntyölöm-pöntyölöm.
  • Pretorian
    #25162
    Hááát, szerintem itt még mindig csak te érzed a személyes sértést, más nem. Azt is leírtam, "ha magadra vaszed, az felér egy beismerő vallomással". Látom, a copy/paste módszert nagyon kedveled, csak hogy ténylegesen is kapj egy "sértést", ha már ennyire megdolgoztál érte. :)
  • Esrohnoil
    #25161
    Oh...
    "Ha a vita személyeskedésbe és sértegetésbe megy át, abban nem szeretek részt venni, és inkább észre sem veszem a sértegetőt."

    Pedig ezeket pl te írtad:
    "Egyébként én teljesen nyitott vagyok a jó dolgokra, próbálom mindenben meglátni a jót, de a begyöpösödött RPG mikulásokkal, akik szerint a BG2-nél nem volt és soha nem is lesz jobb játék, valahogy nem tudok azonosulni."

    "Nem érzem úgy, hogy bárkit megbántottam volna, ha mégis, hát sorry. Ez csak az én véleményem, aki magára veszi, az jobb, ha elgondolkodik, hogy mikor szeretett bele
    egy nullákból és egyesekből álló kódsorba."

    "Nem tartalak vitapartnernek, mert se füle, se farka a mondandódnak. Ha szerinted én flamerkedni jöttem ide, akkor inkább jobb, ha el sem olvasod a kommentjeimet, mert ebben az esetben a nálad árnyaltabban gondolkodó fórumos társaknak szántam őket."

    Továbbá:
    "...véresen habzó szájú értetlen Vérpistikék..."

    Összességében ez mind üti azt amit most mondtál:
    "Ha a vita személyeskedésbe és sértegetésbe megy át, abban nem szeretek részt venni."

    V. rosszul látom?
  • Pretorian
    #25160
    Ez engem is érdekelne, mert sajnos nem találtam kifejezetten a Construction Set -nek dedikált oldalt, pedig nagyon jó lenne.
  • _Atti_
    #25159
    Várható hozzá amugy a közeljövőben exporter valamely 3ds applikációhoz? mert egyenlőre csak statikus modelleket lehet berakni a civ4hez való exporterrel
    másik kérdés hogy tudja valaki hogy működik benne a computer generált vadon létrehozása? és a bonuszkérdés: hogyan lehet eltüntetni a világot övező láthatatlan falat amin nem enged át? a tesben emlékszem hogy láttam hogy sokkal nagyobb hely van ott még(igaz kidolgozatlan).
  • Pretorian
    #25158
    Ez nem így van, ha elolvasod a kommentjeimet, lejön, hogy én szívesen vitázom, amíg vita a vita. Ha a vita személyeskedésbe és sértegetésbe megy át, abban nem szeretek részt venni, és inkább észre sem veszem a sértegetőt. Ha bárki fel tud hozni ellenem bármi olyasmit, amivel én nyilvánosan és személyesen megsértettem bárkit, hát vállalom a következményeket, de ha jól emlékszem, többször is leírtam, hogy ez az én véleményem, és nem kézzlfogható tény. Azon pedig inkább lépjünk túl, hogy sokan a Gothic topikból nyíltan anyázva és fikázva jönnek át ide az Obliviont, és teszik ezt úgy, mintha a véleményük valamiféle egyetemes igazság lenne, pedig ez nem így van. Az enyém sem az, de én ezzel tisztában is vagyok. :)
  • CS@
    #25157
    Akkor szorry előzményeket nem nagyon vágom, csak ezt a bemásolt hozzászólást elolvastam és semmilyen elképesztően borzalmasat nem találtam benne.
  • a_n_d_r_e_w
    #25156
    A gond nem azzal van, hogy véleményt nyílvánított, hanem hogy aztán azzal a röhejes kifogással jött, hogy ő abszolút elfogulatlan. Most meg megint nem arról van szó, hogy ő mit írt, hanem hogy igyekszik elkendőzni, elmismásolni, a többiek mögé bújni.
    Viszont szerintem ennek nem itt a helye, nem tartom helyesnek, hogy itt is előjött.

    #25116. nem csak mi ketten látjuk így, az egész Gohic topicot felháborítottad, olvass csak vissza. Az más kérdés, hogy utána felemelt orral nem vagy hajlandó senkivel sem szóbaállni, aki neked ellent mert mondani...

    Részemről lezárva, nem akarom az Obli topicban is ezt folytatni
  • CS@
    #25155
    Nem nagyon értem, hogy ezzel mi a problémád.
    Leírta a véleményét oszt kész, jogában áll vagy nem?
    Ráadásul szerintem még kultúrált formában is tette mindezt, nem úgy mint egyes jó képességű Gothicos kolléga az MW topikba, melynek kapcsán mégsem ugrott mindenki „elkelne egy kis segítség” felkiáltással, hogy menjen Gothicot fikázni.
    Ez a szöveg sztem leginkább téged minősít…

    Van annyira RPG, mint az Oblivion. :) - Ja persze…sőt, ha a karakterünk testreszabhatóságát is belevesszük, akkor meg már a Gothicnál is sokkal RPG –sebb :)
  • Pretorian
    #25154
    Na. Látod, hogy senkit sem érdekel? Ebben a topikban mindenki tisztában van az egyéni vélemény szabadságával. Csak te vergődsz már napok óta, gothicról szó sem esett már jó ideje. Szerintem keress magadnak valami tartalmasabb szórakozást. Csá.
  • Randal
    #25153
    Aki nem ismeri a Gothic sorozatot annak valóban furcsa, hogy alapból nem tudja leütni az arra tévedő első kósza állatot.
    Érdekes egyébként a dolog tényleg. Azt mondjuk nem veszi észre, hogy pl a Morroban se tud első szinten lecsapni egy városőrt, pedig az is közel van hozzá. A farkas meg legyen egy gyenge állat hogy le tudja csapni?

    orkkal avgy árnybestiával akkor még nem is találkozott vagy egy warggal...

  • Esrohnoil
    #25152
    Van annyira RPG, mint az Oblivion. :)
  • Esrohnoil
    #25151
    Rózsaszín köd, elkezdi... :DDD
    Cseppet sem fikáztál... na persze.
    Döntsék el a többiek!

    Akkor idéznélek:
    "Grafikailag nem fog ráverni, kidolgozottság terén sem valószínű, ló sem lesz, ez sem lesz, az sem lesz, moddolhatóságban meg végképp képtelen lesz felvenni a versenyt az Oblivionnal. Biztosan jó lesz, valszeg én is meg fogom venni, de nem várok túlságosan sokat a játéktól. A második résszel mindössze 1 órát játszottam, mert egyszerűen képtelen voltam elsajátítani a ratyi irányítást, és az elején a farkas koma vagy 5-ször megevett ez okból kifolyólag, szal' inkább nyomtam neki egy jó kövér uninstallt, és visszamentem Morrowindezni."

    Ez a szöveg sztem leginkább téged minősít...

    Egyébként a G3 már most elnyerte az E3 legjobbja elismerést, úgyhogy az Oblibigyó kötheti felfele a gatyeszt. :D
  • Esrohnoil
    #25150
    "Csak erre meg ki fog időt szánni ha igyis eladják."

    Azok, akik szarnak az eladási statisztikákra, és nem adnak ki félkész játékot a kezeik közül. :)
  • WNW
    #25149
    >Piszkos Fred->Kifejtenéd ezt bovebben, hogy mi hasonlít benne a TFre?

    Az alap egyertelmuen, azaz hulye varosiak kuldenek el mindenfele utodott labiba hentelni..;))
    De egyebkent a szabadsag.. Azaz nem egy behatarolt vonalon, palyarol/palyara megyek elore,
    szinte valasztas nelkul, hanem egy viszonylag nagy teruleten, szabadon csavaroghatok, a kuldiket
    eleg nagy szabadsaggal kerhetem le, es csinalhatok meg mikor akarom, stb.. A kasztrendszer
    is erdekes, mivel ez is hasonlit a TF-re.. Ugye ott nincsenek kasztok, gyak. az ember
    kisebb-nagyobb megkozelitessel egy paplovagot jatszik.. Itt ugyan vannak kasztok, de siman
    atjarhatok, vagyis a vegeredmeny hasonlo.. Az elso karakteremnek lovagot inditottam, eloszor
    tartottam is magam hozza (konzervdoboz bazi karddal, brutal izmokkal).. Mikor vegigmentem
    a Harcos Ceh kuldijein, szepen nekikezdtem a Varazslo Cehes kuldiknek, kozben tolvajja is
    atkepeztem.. Vagyis nem vagyok belepreselve egy merev kasztrendszerbe.. Most egy erdei elf
    kiscsajt viszek, alapban magus, de persze ehhez, meg ahhoz is ert.. Ami kicsit hianyzik, az a
    jellemjatek, vagyis hogy a jatek nem igazan interaktiv abbol a szempontbol, hogy egy-egy
    cselekedet tarsadalmilag hasznos, avagy karos.. Nyomokban van benne (ha lopsz/olsz es
    lebuksz elkapnak), de az kicsit hianyzik, hogy a tortenetbe ez nem szol bele, vagyis nincs
    legalabb 2-3 ut, ahol a kuldetesek stb. szetvalasztasra kerulnenek.. Jo, mondjuk ez a TF-en is
    eleg korlatozott....
    Ha azt vesszuk, a szinthez generalt ellenfelek rendszere is hasonul egymashoz.. Itt ez az alap,
    a TF-en meg a 2 utolso uj teruleten lett bevezetve bizonyos limitek kozott.. Az alapproblema
    mindket helyen azonos, azaz ha szabadabb a jatek, akkor a karaktek kozott nagy kulonbsegek
    lehetnek, ezt meg egy merev szintrendszerben nehez kezelni.. Avagy egy palyarol/palyara
    halado, linearis jatekban tervezheto a karakter fejlodese, a kov. palyat ehhez lehet tervezni.. Itt
    viszont szabadon csavarogsz kedved szerint.. Ez veszne el egy merev szintrendszerben.. Ugyanis
    ott vagy koveted a jatek tervezoje altal elore kituzott vonalat, akkor kb. mindig hasonlo szintu
    ellenfelek vannak, mint Te, igy kepes vagy oket legyozni, vagy ha kilepsz az utrol, akkor
    vagy olyan ellenfelekkel kerulsz szembe, akik egy csapassal leutnek, vagy olyan gyenge lesz
    egy-egy kuldetesben a retteget foellenfel, hogy rafujsz es felbukik.. Szereintem mindketto lehet
    kemenyen jatekelmeny ronto.. A jatek ezen rendszeret tekinsetek egy alaprendszernek, ami
    biztositja a szabad utvalasztast.. Es mivel a jatek ugy van tervezve, hogy szabadon MOD-olhato,
    akinek ez nem tetszik, letolt egy beszintezo MOD-ot, vagy ha kepes ra, ir maganak egyet..
    Szerintem a tervezok ebben az esetben jol dontottek..
    AI.. Azt azert tudomasul kell venni, hogy egy mostani atlaggepen nincs vegtelen szamitasi
    teljesitmeny.. Azaz az AI-t is ehhez kell tervezni.. Hiaba raknak bele a programba mindenfele
    extra viselkedesi modozatot, ha az csak a fejlesztoi csucsgepen kepes futni.. Jelenleg erre
    kepessek a gepeink, ehhez butitottak le az AI-t... Valoszinuleg lehetne meg egy-ket dolgot
    finomitani, de igy is eleg jol mukodik...
    Amugy jatszol, vagy jatszottal a TF-el..?!
  • JanáJ
    #25148
    Köszi mindent, próbálkozom.