41716
  • haxoror
    #25594
    igen
  • ollie
    #25593
    aha, kösz

    és miért jobb a magasabb szintü? erősebb lesz tőle a cucc?
  • CS@
    #25592
    Általában főleg nekromanták és conjurerek által lakott helyeken szoktam alkimista cuccosokat találni. Novice –tól egészen az Expert –ig meg lehet majd vásárolni az egész felszerelést a nagyobb alkimistáktól, de csak bizonyos szint felett jelennek meg, Master –t viszont csak találni lehet. Novice-nál jobb fixen kirakott apparátusból mindössze egy ApprenticeRetort –ot tudok az egész világban, de szerintem LVL10en ilyet már vehetsz is.
  • ollie
    #25591
    Hogyan fogok találni novice feletti alkimista cuccokat? 10. szintű vagyok, az alkímiám 90 körül van, de még csak novice mozsárral találkoztam...
  • CS@
    #25590
    Na ja, én látatlanba feltételeztem, hogy eddig ő is eljutott, de még így sem bírta el.
    Sokkal meg az sem egyszerűbb, amit te írtál, mint az én 2es pontom, sőt neked mindent nehéz dolgot elkellet dobálnod, majd újra felvenni(magadra is) esetleg még a quick –be is visszatárazni, a gyűrűt meg max 2x kell eldobni és slussz.
  • csgj
    #25589
    van ezeknél sokkal egyszerűbb megoldás. kidobálod a cuccaidat, és amikor végeztél a küldivel, visszamész felszedni őket :D
    én ezt csináltam.
  • CS@
    #25588
    Na akkor erre a Morros Endurance dologra meg én emlékeztem rosszul.
    Amúgy az is furi, hogy a karaktergenerálásnál, amikor a special –t kell kiválasztani, akkor valami olyasmit említ a program, hogy hatással van a fejlődésre, de én ezt sem tapasztaltam, azon kívül, hogy az említett skillek magasabb értékről indulnak.
  • CS@
    #25587
    A hosszabb megoldás: Erősödj és majd, ha elbírod, akkor hozd ki, vagy BUFFolj(FortifySTR, Feather) potionokkal spellekkel, amivel csak tudsz.
    A rövidebb megoldás(ez csak elméleti mert sosem próbáltam ki, de szerintem működnie kell): Megragadod a gyűrűt a grab –el és így a kezedben fogva felúszol az ajtóig, ahol elteszed az inventorydba(innentől nem tudsz mozogni, mert túl vagy terhelve), majd kimész az ajtón. Amikor kiértél, akkor ledobod a földre és a grab –el elhurcolod annak aki kérte(amikor ajtó van akkor ismét elrakod és aztán lépsz be, majd megint eldob és grab).
  • gloss
    #25586
    Rohat ideges vagyok.Kaptam egy feladatott hogy ugorjak bele egy kutba és vegyek el egy gyűrűt a megfuladt pasitól 1. hogy a gyűrűnek rohat nagy súlya van kettő hogy nem tok kimenni azon a kibaszott lukon ahol bejöttem . Ami varázslatott adott az a nyanya de nem tudom használni mert kiírja hogy a skillem túl kevés most mit csináljak?
  • sandros
    #25585
    Mega thx!!
  • haxoror
    #25584
    Morrowindben SEM adta meg visszamenőleg. Bár mára már én is beláttam hogy az egész tulajdonképpen nem nagyon számít mert sok HP-ra tényleg csak a harcosnak van szüksége, az meg alapból úgy is endurancera fejleszt :)

    Nekem pl a mostani karakteremmel (30 endurance-al indult, assassin) nem raktam rá semmit így 30-as szintre kemény 150 HP-m lesz, a light armor szkillem az utóbbi szinteken semmit sem fejlődött mert egyszerűen nem hagyhatom hogy megüssenek mert már pár ütésbe belehalnék
    Persze ha megoldom hogy az AC-m 85 legyen és mellé még szerzek mágia védelmet is akkor már így is simán boldogulok majd (remélem :)
  • haxoror
    #25583
    thx ebben nem voltam biztos, morroban a magasabb atribútum gyorsabb fejlődést engedett a hozzá tartozó szkilleknek. Ezek szerint ezt Obliban kivették :(
  • haxoror
    #25582
    0-24 sima power attack minden irányba

    25-49 sebzés bónusz az álló standing attackra (nem nyomsz közben iránygombokat)

    50-74 left and right power attack, esély a lefegyverzésre (jobb vagy bal gombot nyomod)

    75-99 backwards power attack esély knockdownra (hátra gomb)

    100 forward power attack esély paralízisre (előre gomb)

    Az egyre újabb power attackok nem egymást írják fekül, szal a végée az összeset tudod használni.
    Blunt fegyvereknél is ugyanezek vannak.
  • haxoror
    #25581
    Jól fejleszted mert harcosnak tényleg az agility-strength-endurance a legfontosabb, arra azért figyelj hogy ne ölj meg mindent gyorsan, hagyd hogy párszor ők is megüssenek mert a heavy armor szkilled csak így nő, ja és az armorer növeléséhez sem árt ha van mit javítani :)
  • csgj
    #25580
    tudsz mindent csinálni utána is, de nem árt inkább a főküldik előtt gyúrni a karakterre. menj guild-be, neked a warrior miatt a fighters guild a javasolt. ott kapsz küldiket, meg pénzt. ha rögtön a főküldit csinálod, sosem fogsz klafa lényekkel találkozni az Oblivion-kapuknál. meg aztán nem is olyan jó gyengus hőssel végezni ki a főküldiket. az enyém se volt egy nagy svárconegger
  • ntex
    #25579
    Na belefogtam egy Warrior karival...
    Eddig csak a fősztorit csináltam, és ott járok hogy a kémeket el kell kapni a Cloud Ruler Temple-nél
    Tényleg nem olyan bonyolult mint azt először gondoltam, viszont attól tartok hogy a kari fejlesztését nem fogom úgy csinálni ahogy kellene.
    Még csak 3. szintű vok, (mind2 szintlépésnél asszem a Blade lépett szintet) és csak a Strength, Endurance, és Agility-re nyomtam el a pontokat

    ha végigcsinálom a fősztory-t utána még tudom a mellékküldiket csinálni ?
    hogyan fejlesszem a karimat tovább ?
  • sandros
    #25578
    Hali!

    Harc kozben milyen kombokat lehet hasznalni? Lattam hogy masok fordulo utest/vagast is kepek bevinni. Ezt hogy lehet csinalni? En csak olyat tudok hogy hosszan nyomom a bal eger gombot es igy oldalt visz be egy nagy vagast. Vannak mas kombok is? Jelenleg, 80-as a Bladem.

    Koszi!
  • zsilike
    #25577
    ments egyet a zár előtt!utána figyeld h mikor jön vissza lassan és mikor gyorsan a zár "nyelve"kb kiszámitod h mikor fog gyorsan jönni,előtte rákészülsz,amikor fent van klikkelsz!rá kell érezni!
  • CS@
    #25576
    Az 1es igaz, de a 2es nem, mert az Illusion varázslatok csak erre adnak szorzót, de semmilyen hatással nincs az elcastolásukra.
  • CS@
    #25575
    Mert ez alapján kapod a szintenkénti HP bónuszt.
    Volt róla szó néhányszor, hogy a Morroban még úgy volt megoldva, hogy ezt visszamenőleg is megkaptad, így ott még mindegy volt, hogy mikor érte el a maxot, de ez itt már nincs így, emiatt érdemes erre rágyúrni. Az összes többi képességnek nincs semmi ilyen hatása a karakterre, ezért mindegy, hogy azok mikor érik el a 100at.

    Régebben haxoror –al erről sokat beszélgettünk itt a fórumon, és az akkori álláspontomat még most is tartom, miszerint itt olyan sok múlik a játékoson, hogy szerintem(vagy inkább nekem) tök mind1, hogy 40-50dik szinten 400 vagy 600 a HPm. Mert ha valahol megdöglenék 400HP val, ott ugyanúgy megdöglenék 600al is. Tehát tulképp ilyen téren valóban nem egetverően fontos ez az Endurance dolog, de akkor is ez az egyetlen képesség, ahol számít az, hogy mikor lett 100.
  • deadcode82
    #25574
    ok, kösz, csak felugrottam tegnap egy percre, azért nem kerestem rá.
  • Kly9
    #25573
    Hát akkor tévedtem. De be kell valljam nekem is olyan 100 körül van az endurance-om (persze mer én battlemage vok). Egyébként sztem hasznos a personality mer 1., jobban csípnek az emberek 2., jobban castolsz illusion-t (ami az egyik legértelmesebb varázslatfajta a destruction után)
  • b-type
    #25572
    talán azért mert minden karakternek fontos (szvsz) :)

    Hajaj, hamarosan lesz jóságos konfigom (nehezen szántam el magam) és végre teljes szépségében bóklászhatok újra a játékban :)
  • ollie
    #25571
    miért az endurance?
  • CS@
    #25570
    Azért ez így nem teljesen igaz, mert pont az Endurance kivétel ez alól, mivel ennél az egynél fontos az, hogy minél hamarabb elérje a 100at. Míg az összes többi képességnél nem számít, hogy mikor „maxolodik” ki. Arról nem is beszélve, hogy a Personality az egyik leghaszontalanabb skill.
  • Kly9
    #25569
    Egyébként azon is múlik az ellenfelek erőssége hozzád képest hogy mennyire használodki a szinteknél a tulajdonságokat. legalább 3-at kell a cuccokra rakni ahhoz hogy ne legyeneke ellenfeleink nálunk erősebbek és teljesen mindegy hogy melyikre raksz. Például nem kell mindig az endutancera rakni csak azért mer az életet ad, lehet a personalityre is, ugyanolyan erőssek leszünk, csak máshol tudjuk ezt használni.
  • haxoror
    #25568
    nocturnal, skeleton key

    Ezekre keress rá alul a keresőben.
  • gloss
    #25567
    de nekem azért kéne mert van egy Fighter Guild Bravilben ahol egy állati páncél be van zárva és ilyet máshol még nem láttam de nem birtam kinyitni
  • csgj
    #25566
    az egér mozgatásával feltolod a pöcköt, és amíg fent van, nyomsz egy bal egérgombot. de vigyázni kell, mert nem mindig ugyanolyan tempóban esik vissza a pöcök. hát én őszintén szólva hanyagolni is szoktam a hard zárral xD meg aztán nem is vagyok tolvaj, úgyhogy beérem a küldik közben található very easy, és easy ládák kinyitogatásával :)
  • gloss
    #25565
    még egy kérdés hogy lehet a zárakat feltörnia very easyval még boldogulok de az annál bonyolultabbal már nem nem értem hogy tudom megcsinálni hogy fent maradjanak
  • CS@
    #25564
    Ha beírtad volna a keresőbe a „dispel” –t, akkor nem kéne 2x megkérdezned.
    Amúgy leszedi rólad a varázslatokat. A betegségeket és skillcsökkentéseket viszont nem. Általában mindenre egyforma hatással van, tehát nem tesz különbséget káros és jótékony hatás között, ezáltal ugyanúgy eltávolítja a pusztító mágiát és a gyógyító vagy erősítő dolgokat is rólad.
  • deadcode82
    #25563
    A szoba közvetlenül a bejárat mellett van balra! Na akkor mire jó a DISPEL!
  • gloss
    #25562
    O nagyon köszi!!
  • csgj
    #25561
    vkinél, akit lecsaptál, annál van egy kulcs egy rács mögötti szobához, ami a katakombában van. kinyitod, és ott bent van egy kapcsoló, ami kinyitja a kijáratot.
  • gloss
    #25560
    van még egy ilyen alagut is de ott sincs semmi kijárat :(
  • gloss
    #25559
    Segítség beszorultam egy romba!! Egy feladatott kellet csinálnom Bravilbe és át kellet utaznom egy csónakal egy szigetre ahol volt egy rom bástya. Bemeni még sikerült mert volt a földön egy kar és azt meghuztam és kinyilt utána elvégeztem a feladatott kinyirtam akit kellet.De kijuttni már nem tudok azt írja ki hogy a kijárat valahol máshol van. De hol van máshol?Ja és egyébként egy ork adta a feladatott. Kérlek segítsetek!!!Köszi!
  • CS@
    #25558
    Ha kicsit vágod az angolt, akkor azért tudsz mihez kezdeni.
  • CS@
    #25557
    Nem egészen. Olyat lehet, hogy az egyik kezében fegyver van a másikban pedig egy fegyvernek látszó pajzs.
  • ntex
    #25556
    Sajnos ehhez a játékhoz túl hülye vagyok, pedig tök szívesen játszanék vele, de nem tudom mit csináljak, mihez kezdjek... Teljesen elveszek ebben a világban

    Pedig tök szívesen játszanék vele, csak hát a cél nélküli bolyongásnak nincs túl sok értelme (vagy igen? ). Meg az egyedi szabályrendszere a játéknak sem teljesen világos.

    Pedig a játék nagyon bejönne meg szeretem a szerepjátékokat, nem egyet végigjátszottam már, de ez nekem magas
  • Takimate
    #25555
    Köszi ! nah* hazaérek oszt lesz nekik nemulass :)