41716
  • Takimate
    #25554
    há' ja... széjjelvágnak hamar :)
  • sheva94
    #25553
    lehet a játékban olyat csinálni hogy a karid mind két kezében van 1 fegyver???
  • CS@
    #25552
    Jogos. Szorry átsiklottam afelett, hogy 9az AC –je, azzal valóban nem lehet túl jó LVL9en közelharcolgatni.
  • deadcode82
    #25551
    A dispel mire való?
  • haxoror
    #25550
    Minél magasabb a szinted annál jobb cuccokat találsz, erősebbek és több pénzt is érnek.
    Alacsonyabb szinten gyengébb és olcsóbb cuccok vannak.

    A kis manókat (Scamp, Imp) ugyan úgy kell megölni mint minden mást, addig sebzed őket amíg meg nem halnak és közben próbálj arra törekedni hogy téged ne nagyon sebezzenek!
  • haxoror
    #25549
    55 marksman hát fogjuk rá hogy elég, a steel bow elég gyér, ahágy CS@ is írta kezdjél romokat fosztogatni, íjászoknál szinte biztos hogy lesz jobb íj is mint a tied a Ringleaderek és Warlordok meg átlagban sokkal jobb cuccokat dobálnak, olyat is amit a te szinted fölött van. IC mellett Fort Nikel pl kellemes mert a banditák és a marauderek állandó csatatere, kinyírják egymást neked már csak a legyengült egyetlen túlélővel kell végezni aztán lootolhatod az összes hullát.

    A páncélod 9-es védelme azt jelenti hogy a bekapott fizikai (és csak is fizikai, tehát nem mágikus) sebzés 9%-át elnyeli viszont 91% simán átmegy rajta, 9 védelem olyan mintha nem is lenne.
    Majd később javulni fog (85% elnyelésig) addig meg shield enchantos cuccokat keress.

    Ha szerzel jobb cuccokat sztem már simán boldogulni fogsz.

    CS@-val ellentétben én viszont nem nagyon ajánlom hogy íjász karakterrel a közelharcot erőltesd ha nincs elég erőd, HP-d, védelmed és szkilled hozzá, jobban jársz ha inkább tartod a távolságot és ha bekerítenek akkor egyszerűen átugrod őket és arrébfutsz.
    Speed, Acrobatic és sneak az íjász igazi barátja (na meg persze az íjja ^^), elég csak nézni a bandit íjászokat hogy mennyire "sikeresek" a közelharcban.
  • gloss
    #25548
    Nem tudjátok hol lehet jó pénzeket keresni?Ja meg még az lenne a kérdésem hogy a levelemtől függ hogy milyen fajta fegyvereket tudok venni vagy mindig máshol vannak jók mert eddig még csak steel fegyvereket meg Iront találtam mindenhol. Ja meg nem tudtok egyó modot hogy mikor bekell menni kvatchbas és jönnek azok a kis manók hogy hogy kell könyen megölni öket.tudom hogy fura kérdések de még nagyon kezdő vagyok
  • CS@
    #25547
    Na azt most fejből meg nem mondom mi az ElvenBow szinthatár.
    Az a gond, hogy a LVL9 már nem egy kezdő karakter, így már nem nagyon merném ajánlani a Bow of Infliction –t, de mivel azt írtad, hogy még mindig Steelel nyomulsz, mégis megteszem: Tehát ha van elég pénzed, akkor vedd meg Bravilban az ArcherParadox –ban.
    Valamint nagyon ajánlom a BanditRingleader –eket, azon belül is DzonotCave –t, mert közel van a fővároshoz és elég kicsi Jó sokan vannak bent, mindig van köztük íjász is meg még ott a leader, akinek kellemes cuccai vannak.

    Ha jól értem nem használsz egyáltalán közelharci fegyvert és ezért lesz probléma, ha 7en bekerítenek, ehhez csak azt tudom ajánlani, hogy használj, legalább ilyenkor szükség van rá az íj mellé.

    Ha a HQn található cikk alatt a „A tápolás műveszete” –t értetted, akkor az nem szentírás, sőt én személy szerint kimondottan ellene vagyok az ott írottaknak.

    Azt te döntsd el, hogy könnyítesz e a játékon, de ha az igen mellett döntesz, akkor én azt javaslom, hogy ne a csúszkával állíts a nehézségen, hanem a Dokumentumok/My Games/Oblivion –ban található Oblivion.ini fájlban „fDifficulty” értékét állítsd „-0.1000” –re. Ilyen kicsi levételt a csúszka segítségével nagyon nehéz beállítani, pedig már ez is jelentős segítség lehet.
  • Takimate
    #25546
    állítsak a csúszkán... áú. erre valahogy nem visz rá a lélek :))))
    Aki bevisz, azt meg nem tudom a nagy kavarodásban hogy hol áll épp.. Amíg vele foglalkoznék addig agyonvág a többi. Ne feledd CSAK nyilazok ;-)
  • Takimate
    #25545
    Aj-aj.. melóhelyen vagyok. Nem tudom leírni a marksman skillemet... De azt hiszem 55 körül van.
    sima Steel bow-m van sima silver arrow-kkal. láncingem és lánc armor össz 9 es védelem.

    szóval akkor arénázzak barlangozzak meg ilyenek, és menjek oda 15 ös szintűként mondjuk ? Azt olvastam hogy akkor is nehéz lesz mert veled erősödnek a szörnyek.
    Szerintem itt a HQ tápolás részben( számomra kicsit érthetetlen) foglaltak be nem tartása lehet az én problémám.

    Le tudná ezt valaki magyarról magyarra fordítani ? Hogy szintlépéskor melyik pontra mit kell adni és kell e erőltetni a szintlépést vagy sem ?
    Kvázi kérdésem, hogy egy dark-elf ből hogy lesz hatékony gyors sneak nyilas ?

    Igen igen enchantolás... ez igaz... kéne a stoneokat meg az obli kapuk becsukását erőltetni kicsit.
  • Takimate
    #25544
    a HQ azt írja 9 es szinten már elven bow-t is találni.... hát nekem csak steel bow-m van (persze felkalapálva 100asra) és silver arrowt használok hozzá.
    A sneak attack az oké persze..azzal kezdem, de ahogy ott miséznek, föntről meggyengítem az egyiket, aztán rámront vagy 7 ! Na azok szétkapnak egy pillanat alatt.
    Egyszer már kiértem a kijárathoz majdnem.. (mögöttem vagy 20 an a csorda hihi)
    De mikor nyitnám az utolsó faajtót, (ami már az előbarlanghoz vezet) kiírja hogy key needed... Amikor azt én a pálya elején kinyitottam a második pirosruhás embertől elvett kulccsal !!
    Ez bug ? Vagy bünti ? Vagy mi ?
    A nehézségi szintje ua mint nekem. Nem bántottuk a csúszkát... A felén hagytuk.
  • haxoror
    #25543
    Találkoztam egy buggal(?), amikor sneakből meglövök vkit néha szinte semit sem sebződik pedig kiírja a játék hogy x3 sneak damage, viszont amikor később átkutatom a hulláját ilyenkor a páncéljai között biztosan találok egy teljesen összetört darabot, mintha a sneak lövés ereje a fickó helyett a páncélt sebezte volna

    Direkt teszteltem Vilverinnél mert ott a végén egy fix necro van akinél mindig van egy teljesen ép leather bracer, sőt ez az egyetlen páncélja és nála is előfordult már hogy első lövésre (bár talált) mégsem sebződött de a mindig ép bracer helyett ilyenkor egy töröttet találtam nála.

    Másnál is előfordult már ilyesmi?
    Vagy ez nem is bug hanem feature?
  • SaGa Jr
    #25542
    Az íjak sebzése a karakter skill szintjétől függ (ez igaz a többi fegyverre is) és a használt nyílvesszőktől. Plusz ott van a sneak attack. Az is sokszorozhatja a bevitt sebzést. Van lehetőség az 1-2 lövéssel gyilkolásra is, ha elég jól lopakodsz és megfelelő a skilled meg a felszerelésed.

    A barlangba meg nem kell leadnod a cuccodat. Dönthetsz úgy is hogy nem adod le és onnantól végigdaráloda a barlangok lakosságát. Úgyis ezt kell majd tenned, csak befelé ha leadod a cuccod, könyebb az út.

    Pár varázslat meg sokat tud ám segíteni. Mondjuk egy invisibility vagy valami más illusion varázslat. Jól jöhet akár még az idézhető cuccok varázslat is, amikor akár full vértet és fegyverzetet tehetsz magadra. De igazság szerint puszta kézzel is le lehet verni az egész gyülevész bandát.

    Mikor elkezdődik a haddelhadd, verd le elsőként azt a fószert, aki elkérte a cuccaidat és a hullájától visszaszedhetsz mindent. Beöltözöl és mehet a gyilkolás. A támadások hárítása és a kilépés a támadó csapásai elől gyakorlatilag csak reflexjáték. Nem is fog nagyon megsérülni a karaktered. CSak akkor ha bemész és izomból, csak ütlegeléssel akarod megoldani a helyzetet. Védekezz, térj ki és megfelelő időben csapj oda. Használd a power attack lehetőségeket és meglátod hogy nem lesz ellenfeled odalent.

    Ja és a nehézség is sokat számít ám. Ha kicsit is visszavesz valaki a nehézésget jelző csuszkán, akkor már drasztikusan gyengülnek az ellenfelek. Negyedére véve (felén áll alaphelyzetben) 1-2 ponofba/lövésbe már belepusztulnak az átlag ellenfelek. Csak az igazán izmos monszták bírnak ki 4-6 csapást. Lehet hogy az ismerősöd állított ezen és azért megy neki olyan egyszerűen.
  • haxoror
    #25541
    A 9-es még elég alacsony szint, a legjobb cuccok ilyenkor még elő se kerültek.
    Ha 9 szinten már itt tartasz a főküldiben akkor valszeg nem nagyon kalandoztál a romokban (csak az IC körüli romok kifosztása legalább 5 szint) és lehet hogy szar íjad van VAGY szar nyílvesszők.
    Ilyenkor pl egy +5 lightninhg damage enchant az íjon hatalmas sebzés plusznak számíthat főleg ha a nyílvesszők is ilyesmik, az Agility is fontos de a Marksman skill talán még ennél is fontosabb pl 40-es szkillel egy trollt kurva nehéz kinyírni mert gyorsabban regenerálódik mint amennyit sebzel rajta míg 60-as szkillel ugyanazzal az íjjal már pár lövésből ki lehet nyírni.

    A másik hogy vannak szinthatárok amikor ugrásszerűen erősödnek az ellenfelek, pl amikor eléred az 5-ös szintet hirtelen jóval erősebb lesz a világ körülötted, asszem a következő ilyen beizmosodás 9 vagy 10 szint körül van.

    Íjászként jó a támadást sneak attackal kezdeni aztán rohangálni kell hogy ne tudjanak leverni, jó ősmagyar szokás szerint színlelten menekülsz és közben ezerrel lövöldözöl hátrafele!
    Írd ide hogy mekkora a marksman szkilled és hogy milyen felszereléssel nyomulsz.
  • CS@
    #25540
    Tippek(biztos van még jónéhány): Esetleg jobb nyila van mint neked, talán jobb vesszők is vannak hozzá, netán sneak attackot használ, más nehézségen nyomja, mint te.
    Azt írtad, hogy nem szeretnéd leadni a cuccaidat, nem szeretted volna vagy megoldottad, hogy ne is kelljen?
  • Takimate
    #25539
    ő ennél a küldetésnél azt mondja 7-es szintű volt.
    én 9 es...
    Miért öl/nyilaz ő mégis eredményesebben ?
  • Takimate
    #25538
    Sziasztok !

    Megakadtam, mert szerintem irreálisan nehéz a főszál.
    A path of the mythic dawn utsó küldijét csinálnám, ahol nem szeretném leadni az összes fegyveremet hanem halomra szeretném ölni a szekta minden piros tagját.
    De a könyv ellopásánál 6-7 szemét van, akik nagyon hamar megölnek.
    Dark elf vagyok. Hiába potion, meg az anc-guardian, és hiába vagyok 9-es szintű.
    NEM- MEGY
    Valamit rosszul csinálok a fejlődésnél ? Mit ?
    Szintlépésnél az agility-re és egyéb nyilas-misi karakterre jellemző dolgokra rakom a pontokat, mivel az még + 2, vagy +3 at hozzáad. (néha rakok strengt-reis)
    Haverom karija is ue. Ő azt mondta 3-4 lövéssel megöl egy ilyen pirosruhást... nekem miért kell 11-12 lövés nekik ???
    Köszi előre is !
    T.
  • WNW
    #25537
    Kene egy uj MOD, azaz egy epitmeny Goblin Detoxikalo neven..;)
  • grebber
    #25536
    Frankó lesz új fegyverek meg minden.Az nagyon jó hogy lehet majd állatunk pl volt az a tigris :D

    Milyen fontos újítás lesz még mert angol tudásom eléggé hiányos?
  • deadcode82
    #25535
    Vagy igyál olyan gyógyitalt ami helyreállítja a tulajdonságodat. (restore ...... a neve)!
  • Crokin
    #25534
    Irány egy templom és imádkozz az oltárnál.
  • KILROY
    #25533
    A kiba***** Will-O-The-Wispek szinte nullára csökkentették a willpoeremet és az intelligencemet, ami nekem fontos lenne. Most mit tegyek? Plz help.
  • haxoror
    #25532
    A játék tele van alkoholmérgezett goblinokkal
  • WNW
    #25531
    Vicces dolgokra lehet ralelni.. Kvatchtol eszakra a hegyekben, valamelyik barlang/banya
    felett egy sziklakiszogelesben (nem emlekszem a nevere, de elotte egy to van, es a bejarat
    egy vizeses alatt nyilik), talaltam egy halott goblint egy ladan uldogelve, a kezeben egy
    sorosuveggel.. Szegeny ugytunik alkoholmergezesben pusztult el..;))) Remelem kulsos
    is eleri ezt a linket, mert itt megtekintheto..: Alkoholista goblin
  • adios
    #25530
    Igen jó lett minden simán fut.Nagyon jó a game
  • _Atti_
    #25529
    hát maguk a bejátszások nem annyira tetszettek de a végén a featurelista annál jobban! lehet hogy ha kijön adok a játéknak még egy esélyt.
  • deadcode82
    #25528
    És jó is lett?
  • deadcode82
    #25527
    Amerikáson is jön gyorsan. Nem csak az Ausztrálon.
  • PiszkosFred
    #25526
    Nekem is onnan jott le seperc alatt.
  • adios
    #25525
    Hát Lol....
    Letöltöttem a Poweriso nevű programot, ami láss csodát, rögtön felismerte a képfájlokat.
  • haxoror
    #25524
    Az Ausztrál mirrort használd, nekem csak azon jött maximumon
  • csgj
    #25523
    ezt a verziót aztán érdekesen készítették el :D a Mod, meg a patch, azt gondolom tod mire való. az Elder Scrools IV Oblivion mappában sztem azt a két fájlt WINRAR-al kéne becsomagolni, és valszeg úgy hozza majd létre az image fájlt
  • adios
    #25522
    A játék a dvd-n így néz ki:
    -Oblivion MOd
    -Oblivion Mod=Patch
    -Elder Scrools IV Oblivion, ebben van 2 darab 2 gigás fájl.(The.Elder.Scrolls.IV.Oblivion.part01.daa, a másik part01.daa)
    Ha valamelyiket berakom daemonba, nem történik semmi, se a sajátgépben, se a total commanderben nem jelez semmit.Kérdem:
    Hogyan lehet ezt felrakni?
  • David2
    #25521
    nekem nem naon akaródzik jönni, nem tudnád feldobni vhova pl rapidshare
  • haxoror
    #25520
    Oscuro's Oblivion Overhaul 1.3 FULL Trailer

    WOW!
    Ezt mindenkinek látnia kell!
  • csgj
    #25519
    ahogy az összes többi játékot szokás. elfogadod a licensz-szerződést, megadod a telepítési helyet, telepíted. teljesen normális módon
  • adios
    #25518
    akkor mégis hogy kéne telepítei?
  • csgj
    #25517
    emulálni??? az Oblivionnek nincs is védelme. azaz ugyanúgy műkszik, mint az eredeti. ezért sem kell hozzá crack, és nincs cd kulcsa sem (azaz DVD xD)
  • Takimate
    #25516
    haxoror, Piszkosfred, ollie
    KÖSZI !!!!

    Takimate
  • adios
    #25515
    Ja,de neked valszeg eredeti van.Nekem meg tört verzió