41716
  • Inquisitor
    #26154
    Wooow, fele annyi idő alatt több hozzászólás mint az előd topikjában? :)
    Még se lehet rossz játék ...
  • serito
    #26153
    Akkor itt a hiba. Olvasni akartam a körözö plakátot, de az őrök le akartak fogni lopásért, mert persze tele vagyok lopott cuccal(ékszerek, értékesnél értékesebb cuccok). Betörtem már pár házba és elvettem mindent ami értékes és könnyű. Ezeket kellene már elednom mert nagyon huzza a zsebemet. :-))
  • Hoz_Hun
    #26152
    Később írtam hogy elfelejtettem egy nagyonfontos tényezőt megemlíteni: azaz először olvasd el IC-ben (de van máshol is) a falra kitett körözvényt a Grey Fox-ról. Találsz belőle város szerte egy rahedlit, mindenhol ki van poszterezve (de az őrök mögött a kapuk mellet biztos van kifüggesztve). Egyébként úgy veszi a game hogy nem tudsz róla így információt sem tudsz róla gyűjteni.
    Olvasd el aztán rendezd le a dolgot a hajléktalannal.
  • serito
    #26151
    Természetesen az én Thief/assassin karakterem is nő, valahogy nekik illik ez a szerep. A lovagom úgy mint neked ffi de Ő most parkolópályán van egy darabig, most kiélvezem a Wood Elf adta (meg amiket válsztottam) tulajdonságokat. A varázslótol én is húzódozom én is de késöbb talán indítok egy ilyen karaktert is.

    Még valami!
    Azt mondtad, hogy ha be akarok kerülni a tolvajok céhébe beszéljek éjszaka a hajléktalanokkal(IP city), és vesztegessem (Bribe) meg őket és elmondják vagy infót adnak, hogy tudok bekerülni. Meg is próbáltam, nekiadtam az összes pénzemet ami kb 85 arany volt, de semmit nem mondott. A hozzám való viszonya már 96-os volt, de csak megköszöngette a pénzt és nem tudtam semmi újat kérdezni tőle, ő meg nem is mondott semmit. Ez megpróbáltam vagy 4-5 mannernél.
    Erre mi a megoldás?
  • GrimReaper78
    #26150
    Áhhh, ogrékból csak a fogaikat lehet kiszedni :D
  • GrimReaper78
    #26149
    A lassítókhoz hozzászólva: én a Slower Oblivion-t használom, 2x-es értékkel, de azt hiszem, nyugodtan berakhattam volna a 3x-t is, emrt az elején így is nevetségesen gyorsan fejlődtem. Így a 25. szinten már elfogadható a fejlődés mértéke.

    Mellette az Unofficial Equipment Rarity Patch-et használom, hogy ne minden útszéli bandita üvegfegyverrel jöjjön 15. szint környékén, és ez nagyon tetszik; 23. szinten találtam először ebony armour-t, és jó érzés volt megizzadni érte. Az egyedüli bibi az ezze la moddal ,hogy a ládákban lévő cuccokat nagyon lebutítja. De mivel úgysem töröm fel a zárakat, nem foglalkozok vele különösképpen.
  • Hoz_Hun
    #26148
    Pedig biztos jó loot lett volna. :)
  • GrimReaper78
    #26147
    Tegnap megint két LOLka eset is történt, rögvest egymás után:

    Szaladtam Chorrol felé a hegyekben, miután megcsináltam a "Repair the Orrery" küldit. Volt émg elintéznivalóm a városban, ezért nem szuttyogtam, rohantam, ahogy bírtam. Egyszer csak nagy csatazaj, körbenézek, és látom, hogy valami iszoynat gyakás megy! Egy fekete medve nekirontott egy Xaviali-nak ,vagy mi az a Daedra, aztán egy bandita is csatlakozott hozzá; picit arrébb egy másik bandita meg egy Minotauruszba kötött bele (rosszul tette). Én cak fléreálltam, jókat röhögtem, emg 1-2x beidéztem a SCamp-emet, hogy teljes legyen a muri. A végén a Daedra maradt életben (a minotauruszt is lenyomta), de aztán kapott egy sallert, és vége volt. :D
    Kb. fél percre rá rámtámadt egy ogre. Mivel a közelben ott volt egy Pokolkapu, gondoltam, odacsalogatom, megint röhögök egy jót. Így is lett, a kapu közelében lévő két Spider Daedra rám se bagózott, egyből az ogrét kezdték el ütni, akihez csatlakozott egy társa, és így pillanatok alatt leverték a két pókot :D Aztán beidéztem a Scamp-emet közéjük, és amíg vele vesződtek, elfutottam (Valkűr ide vagy oda, sietős volt :P).
  • Hoz_Hun
    #26146
    Én szeretm mindkettőt ezért van egy ilyen is meg egy olyan karakterem is. A lovag/harcos/tank az ffi, az Assassin/Thief meg nő. Valahogy nem vagyok mágus beállítottságú, de most tervezek egy mágus indítását is. Csak azt nem tudom ffi legyen vagy nő.
  • Hoz_Hun
    #26145
    Ha feltettél egy lassítót lehet azt használja, de ha biztosra akarsz menni, cseréld ki az OOO LITE-re az esp-t és másold mellé az összes addont kivéve a (OOO féle) lassító addont és használd a sajátod. Akkor tuti azt fogja használni a game.
  • serito
    #26144
    Így már érthető, letöltöttem a 7végén próbálom.
    Köszi
    Ez a Thief/Assassin típus nagyon tetszik, sokkal jobb mint a "tank" harcos.
    Így egy kicsit a Thief sorozatra emlékztet a game, azt meg nagyon imádtam/om.
  • Hoz_Hun
    #26143
    Azt én se tudom .
    De ahogy nézem elég sok különböző lassító van. Sokan sérelmezték, hogy lemaradnak egy csomó kreatúráról, mert olyan gyorsan fejlődtek, hogy sose találkoztak vele (lementek egy dungeonba, mire feljöttek annyi szintet léptek, hogy egy két low leve szörnyel sose találkoztak a vadonban).

    Ezt a Vanilla-t sokan dicsérik, én magam nem ismerem.
  • koschwarz
    #26142
    ja ezt már értem, de azt még mindig nem tudom, hogy a vanilla végülis milyen sebességre állítja be a fejlődést?
  • Hoz_Hun
    #26141
    Na itt is van, pont amit kérdeztél/tetek Koscwarzal:

    Kérdés:OMG, it takes forever to level up! What's wrong?
    Válasz: You can easily restore standard level-up rates if the FULL version is too slow for you. Use one of these methods:
    Method A: Use the LITE version and select all the add-ons you want, but avoid the slow-leveling.esp
    Method B: Use the FULL version, but then load LRM_Generic.esp after it.
    Method C: Use the FULL version, but then load the Vanilla Oblivion Skill Rates mod after it. <--- ez az amihez a linket adtam

    Tedd fel és ezután a Vanilla Oblivion Skill Ratesnek megfelelően fogsz fejlődni.

    Ha valaki nem tud angolul akkor lefordítom, de a lényeg annyi, ha lassúnak érzed a fejlődést tedd be a Datába a #26133 linken lévő esp-t.
  • Spaw
    #26140
    A mopy jó helyen van.SP2 fenn van.py-okat majd otthon probálom.köszi a segítséget
  • serito
    #26139
    Megpróbálom köszi.
  • Hoz_Hun
    #26138
    Ezt korábban linkelte be valaki hogy az OOO fejlődésével kapcsolatban, de nem nagyon foglalkoztam vele eddig, csak most eszembe jutott.
  • Hoz_Hun
    #26137
    Nekem működik.
  • Hoz_Hun
    #26136
    Fontos, hogy maga a Wrye Bash (Mopy könyvtár) az Oblivion könyvtárba legyen ne a Data-ba.
    Nekem úgy indult hogy rákattintottam valamelyik .py kiterjesztésű filera. Nekem nem kellet parancssort irogatni. XP SP2 fenn van? Azt írja ha nincs az is okozhatja.
  • koschwarz
    #26135
    namármostmivan? ez a vanilla féle milyen sebességre állítja a fejlődést?

    hozhun, neked műxik az OOO-s fejlődés?
  • serito
    #26134
    És "Ő" pontosan mire is szolgál?
  • Hoz_Hun
    #26133
    Hmmm...
    Tedd be EZT a Datába, aztán pipáld ki.
  • serito
    #26132
    Ez mind tiszta, de ha már szinte minden major skill-em a maxon van (itt gondolok az kezdő karakter szintjének megfelelőre) de a level progress még csak egy inci-finci vékonyka csíkra sem mozdult meg.
  • Spaw
    #26131
    Szia Hoz_Hun! Egy kis segítséget kérnék tőled.Felraktam az ooo1.3-at, és működik is de a Wrye Bash nekem nem indul el.pythonok fenn vannak bár a wx python csak egy dos ablakot nyit meg egy pillanatra és nem történik semmi(ez normális?) A bash.py-hoz hozzárendeltem a fájlt amit kell.A python mappában a parancsikon tulajdonságainál a cél és a kezdet beállítva(nekem nem a C-n van az oblivion mappa.)És mégis ha rákattintok a parancsikonra egy pillanatig homokórázik és nem történik semmi.Az angol oldalon(ahonnan leszedtem a pythonokat)le van írva hogy mit kell csinálni ha nem megy a wrye(valami parancssoros bütykölés)de nem egészen világos.Ha megtennéd hogy leírod nekem lépésről lépésre hogy mit is kéne csinálnom(csak a Wrye-ra vonatkozóan)azt nagyon megköszönném.
  • koschwarz
    #26130
    gondolom a DB-s szabályok lényege, hogy semmilyen módon nem árthatsz a guildnek és a tagoknak.

    a szintlépés pedig lassú a modban, én úgy variáltam, hogy csak 3x lasabb legyen az eredetihez képest. még így is félek egy kicsit, hogy az is lassú lesz, bár az is igaz, hogy az alapjátékban a 11-es szintig elég hamar eljutottam, és azt viszont relatíve gyorsnak találtam, bár az megintcsak igaz, hogy ahogy növekedik a szint és a skillek, úgy lassul a fejlődés.

  • serito
    #26129
    Tegnap éjjel megtörtént a game reinstallja, minden felesleges mod-ot kidobtam.
    Telepítés után csak aBT , OOO.1.3, + 4 add-on-t, Esmes, modokat raktam fel.
    A DB speaker hamar megtalált, miután kiértem a csatornából Waterfront egyik házikójának lakóit pár kardcsapással kivégeztem és aludtam egyet az ágyukban. Egy órán belül felkeltett a csuhás, és megtette az ajánlatát, amit persze erősen bólogatva elfogadtam.
    Mielőtt megöltem volna első DB által kijelölt áldozatomat, barangoltam kicsit a hozzávezető úton. Tolvajkodtam, gyilkoltam…stb.
    Ehhez van egy kérdésem:
    A major skill-jeim (Athletics,Blade,Acrobatics,Light Armor,Marksman,Security,Sneak)
    A skillek piros szintjelei már majdnem elérték a maximumot(35-40 között, új karakter), de a level progress még csak meg sem mozdult.
    Ennek mi lehet az oka?
    És még valami: Amikor a DB első gyilkosságát elkövettem a DB speaker elmond 5 szabály mit nem szabat csinálni, vagy kivágnak a DB-ből.
    Ezek pontosan mik? Nagyjából értettem, de nem tiszta a dolog.
    Köszi előre is!
  • deadcode82
    #26128
    ok, köszi, megnézem azt a boltot, kiváncsi vagyok a ruhákra.
  • Hoz_Hun
    #26127
    Ne törődj vele dobd ki vagy sűllyeszd el valami ládába. Az csak azt mutatja, hogy eredetileg hogy nézet ki a karakter ruhátlanul. Egyébként bekerült egy bolt a játékba valahol Kavach és Skingrad között kicsit északra. Esmes boltja egy farmon van. Több szintes bolt és csak Esmes ruháit árulja a benti boltos csaj. Bár nekem azok kicsit extrém ruhák én az Esmest a lemeztelenítés miatt használom, de érdemes elnézni a boltba. Az árak horrorak, mindent iszonyat drágán árul.
  • CsőKujts
    #26126
    Thx! :)
  • deadcode82
    #26125
    Felraktam a EshmesBodiesV3.0 és a mentett állás betöltése után kaptam pár érdekes cuccot. Te is megkaptad ezeket miután felraktad a modot?



    http://www.sg.hu/forumkepek/2006_09/ScreenShot00.JPG
  • serito
    #26124
    Köszi már vagy 100-adszor, siker már be is másoltam, hogy miként működik azt majd holnap vagy a 7végén megnézem.
  • Kaszi46
    #26123
    :DD szóval köszi!
  • Kaszi46
    #26122
    isökök
  • haxoror
    #26121
    klikk
  • Kaszi46
    #26120
    Hi!

    Korábban volt linkelve egy oldal, ahol le lehetett tesztelni hogy futn az oblivion a gépen. Nem találom sehol. Valaki plz dobjon meg egy címmel.
  • haxoror
    #26119
    Intelligencia x2 plusz az egyébb extrák, csillagjegy, faji bónusz és enchantok.

    A mágusbotot és úgy általában mindent a szintedhez igazít, ha alacsony szinten szerzed meg akkor szarabb, ha magasabb szinten akkor jobb a cucc.
  • deadcode82
    #26118
    winrar is kicsomagolja, engem csak ez a EshmeArchiveInvalidation.txt zavart meg.
    köszi
  • herczeg
    #26117
    hali, 2 kérdésem lenne a mágus karakterekről...
    most van nekem egy 9. szintű és hogyan számolja ki neki a magicáját?
    mert 81-es inteligenciával és 180-as plusszal (130 a csillagjegyből és 50 abból hogy breton) 358... ez a szám hogyan jön ki?
    a másik meg hogy azt hogyan számolja ki, hogyha én elmegyek kb 20. szinten megcsináltatni a mage's staffomat akkor a paralízis ami benne van 7 mp-ig tart, ha meg 9. szinten akkor csak 4 mp-ig. ezt szinthez, skillhez, vagy attributumhoz méri?
  • deadcode82
    #26116
    Hát persze, leesett, both, de a POIs-t akkor sem vágom.
  • Hoz_Hun
    #26115
    Sejtem mi a gond mindkettőtőknél. Amit letöltöttetek az egy csomagolt formátum és .7z a kiterjesztésű (legújabb zip csomagolás). Ezt ki kell csomagolni.
    Itt van: 7-Zip
    Ingyenes. Azzal kicsomagoljátok és onnan egyértelmű (kicsomagolva kb 600mb). És ott van benne a EshmeArchiveInvalidation.txt is.

    Az EshmeArchiveInvalidation.txt az oblivion könyvtárba kell másolni (nem a Data-ba), a data-ba kell másolni a data könyvtárba lévőket (felülírhatjátok ha talál valami ugyanolyat ott már)a szokott modon. És most jön a lényeg. Ha meztelen csajokat akartok (már miért ne akarnátok), úgy értem, ha levetköztetitek a saját csaj karaktert(vagy a kinyírt csaj ellenfelet), akkor meztelen lesz (minden faj): a [nudefiles] könyvtárbalévő lévő [data] könyvtár tartalmát másoljátok be és írjátok felül, amit alapban betesz (mert alapban nem meztelnt tesz be) pont úgy mint az előbb a szokott módon. De ez úgy is egyértelmű lesz.