41716
  • PiszkosFred
    #27394
    A kettő nem ugyanaz.

    KotNból van egy dobozos, bolti változat, az kapható a boltokban mostantól. Ez tartalmazz az eddigi addonokat, az újat, a peccset. Amolyan all-in-one csomag, egyben. Megveszed, kicsomagolod, install, és a szűz Oblivionra felpakol midnent, ami eddig hivatalos megjelent.

    Azoknak viszont, akik eddig is megvették az addonokat, hogy ne kelljen duplán fizetni, azoknak lesz lehetőségük letölteni az addont, csak az új részt. Ez dec. 4-től lesz elérhető.
  • koschwarz
    #27393
    nem tudja valaki véletlenül annak a modnak a nevét, amivel táskákat lehet a lóra akasztani? nem bírom hogy 2x-3x kell fordulnom, ha egy dungeont kipucolok és egy csomó értékes cuccot nem tudok elcipelni magammal, ezért vissza kell mennem.
  • Kly9
    #27392
    Ez melyik oldalon van fönn? (mer eggyen se találtam)
  • koschwarz
    #27391
  • el Boogie
    #27390
    Szerintem tuti fake
  • el Boogie
    #27389
    Először is köszi a tippeket + mindent. Tegnap leszedtem, újrainstall, oscuro1.3 föl, 1.31 rárak, LITE+Add-on-jaival (1-2 kivétellel) Obli elindítva és láss csodát: megszűntek a strázsák textúra- ill. modell problémái. Hurrrá!!!
  • el Boogie
    #27388
    Bizony bizony! De nem csak egy mod, hanem modcsomag. Már van hozzá patch, ami 1.31-re növeli a verziószámot, tartalmaz javítást meg egy-két plusszt.
  • koschwarz
    #27387
    vagy a dobozosban már előbb meg lehet venni külföldön, vagy fake
  • Hoz_Hun
    #27386
    Ez hogy?
    Available December 4th
    Knights of the Nine - hivatalos oldalon még letölteni sem lehet dec 4-ig, akkor hogy lehet meg előtte?
  • koschwarz
    #27385
    én asszem megveszem a dobozos mindentbelét
  • Hellsing47
    #27384
    The.Elder.Scrolls.IV.Oblivion.Knights.of.The.Nine-RELOADED
  • Nuxa
    #27383
    Ez a bigyó télleg 424Mega??
  • Nuxa
    #27382
    Az OOO 1.3 egy mod lenne? Adna valaki egy linket?
  • PiszkosFred
    #27381
    http://www.srtest.com/referrer/srtest
  • koschwarz
    #27380
    nem működnek a lite nélkül. a lite tartalmazza azokat a dolgokat, amiket a mod készítője MINDENKÉPPEN meg akart változtatni a játékban (pl. a szörnyek velünk együtti szintlépését, vagy az új textúrákat). ehhez jönnek az ADDONok.
  • el Boogie
    #27379
    ill, 6.10, akartam mondani
  • el Boogie
    #27378
    thx!
  • Hoz_Hun
    #27377
    Vanilla Oblivion Skill Rates mod. Ez egy db esp, direk az ooo1.3-hoz. Ezzel normális lesz a fejlődésed. Csak másold be a DATA-ba, pipáld ki és kész.

    ITT tudod letölteni.
  • el Boogie
    #27376
    tényleg az uccsó kvescsön (mára): ha CSAK a LITE-ban található 3x lassítót akarom használni és CSAKISAZT, mást nem, akkor ahhoz hogy működjön be kell másolnom ill. pipálnom a LITE esp-jét, vagy elég csak azt? Egyáltalán miért kell a LITE "alap" esp-jét IS bemásolni- pipálni, nem elég csak az ADD-ONS-belieket, a LITE alap spje nélkül ezek nem működnének?
  • el Boogie
    #27375
  • koschwarz
    #27374
    szerintem is a 3x az ideális, mert azért az journeyman szinttől már eléggé belassul a fejlődés egyébként is.

    van egy csomó modkészítő, akik a játéknak erre a részére modoltak. az a baj hogy nem jut eszembe a neve, de az csak annyit csinál, hogy mindent egységesen 3x-ra lassít. van az ooo-ban is a bofra's level slow, végülis az sem rossz, csak az a mercantile és a speechcraft skillt 1,5x-re gyorsítja, és én azt sem akartam, bár most már úgy látom, hogy a mercantile skill tényleg nagyon lassan fejlődik. folyamatosan kereskedek és nagyon lassan megy fel (bár végülis nem baj).

    szóval a bofrás használható, illetve az 1.31-esben van egy új is az OOO level normal, az is a 3x-os környékére állítja be, úgyhogy az is jó.

    ha a lite-ot teszed be a data-ba, akkor az ADD-ONS-ból is külön be kell másolnod a data-ba amire szükséged van, különben azok nem fognak aktiválódni. de így az eredeti levelslow helyett beteheted a bofra-ból a 3x lassítót vagy a már említett ooo-levelnormalt is. de a lényeg, hogy egyszerre csak egy ilyet másolj be a data-ba!

    a living economyból és a harvestből is mindent betettem. máshogy nem tudom elmondani csak így: az a lényeg, hogy ami az ezekben a könyvtárakban van benne és nem egy újabb könyvtár vagy word file, esetleg explorer file, azt be lehet tenni a data-ba. de egyébként van leírás is hozzájuk, azt is érdemes elolvasni, hogy mit változtatnak.
  • Gibor
    #27373
    Hi!
    Lenne megint egy problémám, nincs véletlenül egy olyan müködö progi amivel a char... fejét mondjuk ki lehet cserélni? Mert ami most van char-m az naon érdekes, de viszont találtam eegy progit valami FOCON a neve de a mentésemre azt írta hogy valamilyen szám túl nagy és a race hez azt írja hogy unknow pedig imperial :D
  • el Boogie
    #27372
    Köszi a választ! Egyébként én is a LITE-ot fogom használni, az 5x-ös fejl.lassulás nekem is túl durva, a 3x-os ideális, bőven elég. Azt hogy érted egyébként, hogy "egy teljesen más modkészítőnek a sima 3x-ra lassítójára"? Nem azt az 3x"akármi".esp-t (ami ugye a 1/3-ára csökkenti a fejlődést) használod, ami az Oscuro LITE vagy ADD-ONS könvtárában van? Elég csak a 3x"akármi".esp-t bemásolni a DATA-ba, az ooo-level slow nélkül, azt mit csinál akkor? Más.: Én úgy csináltam, hogy a LITE esp-jét bemásoltam, utána a többit: a 3x"akármi".esp-t, immersion-t én sem, meg az összes többit ami kell. De mi van akkor, ha csak a LITE esp-jét másolom be a DATA-ba és pipálom ki a menüben? A living economy-ból és a harvestflora-ból miket tartassz szükségesnek? Uhhh, bocs a sok kérdésért... Előre is köszi a válaszokat, minden tiszteletem a tiéd!!
  • koschwarz
    #27371
    teljesen mindkettőt. szerintem.
  • el Boogie
    #27370
    Köszi a választ. Egyébként mire gondoltál, mit rakjak újra, az egész Obliviont(gondolom igen), vagy csak az oscuro-t? Köszi még1x!
  • watto
    #27369
    hy nemtudja vki mi annak a honlapnak a címe ahol le lehet ellenőrizni hogy el-e indul pl Suffering,Carbon,Oblivion...stb
  • koschwarz
    #27368
    nekem ilyen nem volt, minden tökéletesen működik. nincs fent véletlenül másik, ooo-tól független mod, ami textúrákat cserél? mert csak ez lehet a hiba, hogy nem kompatibilis azzal.

    mondjuk én azt csináltam amikor feltettem a modot, hogy leszedtem az oblit, kitakarítottam a registryt, defragmentáltam, átfuttattam a windows kötethiba-ellenőrzőjét, majd ezek után feltettem az oblit, a hivatalos peccset és az ooo1.3-at, majd megint defragmentáltam (mindez azért kellett, mert minden alkalommal amikor valamilyen lény megtámadott már a börtönben, volt egy zavaró reccenés: na ezekkel a műveletekkel ez el is múlt)

    szóval teljesen leszedtem, rendbetettem a gépet, majd visszatettem a játékot a moddal...

    igaz én a LITE-ot használtam, mert nem kellett a mod immersion-nevű része (ami az ADD-ONS-könyvtárban van), meg az ooo eredeti, kicsit már túlságosan lelassító, fejlődést befolyásoló esp-t is egy másikra cseréltem (egy teljesen más modkészítőnek a sima 3x-ra lassítójára). és tulajdonképpen letöröltem minden olyan fájlt is az oblivion könyvtárból, ami nem kellett

    tehát végeredményben kicsomagoltam az ooo1.3-at a data könyvtárba, betettem az oscuros oblivion overhaul könytárból közvetlenül a data könyvtárba a LITE esp-t, majd az ADD-ONS könyvtárból az immersion és az ooo-level slow kivételével minden esp-t, valamint még living economy-ból és a harvestflora-ból is CSAK a szükséges fájlokat (ezt most így fejből már nem tudom, pontosan melyikek). ezeken kívül minden mást könyvtárat és file-t kitöröltem.


    így persze külön mindent be kellett jelölni a játék indításakor a DATA-ban. ezt is ellenőrizd.

    egyelőre ennyi az össz ötletemmondom, nekem minden probléma nélkül működött ezek után.
  • SaGa Jr
    #27367
    Rakd fel újra. Először nálam is csinálta ezt, de leszedtem, majd újra felraktam és onnantól normálisan működött. Vagy keresd fel a mod oldalát/azt az oldalt ahonnan letöltötted és nézd meg a kommentek között hátha van valami más megoldás.

    Meg aztán a patch rátelepítése az OOO 1.3-ra is segíthet (1.31).
  • el Boogie
    #27366
    koschwarz van 1 kis problémám az ooo1.3-al. Felraktam (először a fullt), új játékot kezdtem ahogy kell, minden frankónak tűnt először. Aztán az elején, amikor kiérek a börtön-dungeonból, bemegyek az Imperial citybe egy kicsit meglepődtem. A kapuk/pályaszakaszok mellett strázsáló őrök/katonák egy kissé "hiányosak". Hiányzik majdnem az egész testük: csak a fejük látszik, a pajzsuk, asszem még a fegyverük és talán a csizmájuk. A többi nincs, ill nem látszik. Nem hibás a modell ill. a textúra, hogy pl villódzik meg hasonlók, hanem full átlátszik, sőt egyszerűen nincs ott semmi. A LITE-nál dettó. 256 MB ATI Radeon 850-em van, 6.8-as Catalyst van fent (tudom, most jött ki a 6.9, most szedem), kipróbáltam egy régebbivel is (6.2-vel) de ugyan az. 6.8 vissza, meló után föltolom a 6.9-et, de nem vagyok túl optimista, hogy ettő majd elmúlik, akkor már az ooo1.31 patch-nek nagyobb esélyt adok. K*rvára le vagyok törve, eddig semmi bajom nem volt az Oblival, soha egy gammával sem volt semmi problémám. Piszok tanácstalan vagyok Esetleg van valami tipped, illetve bármelyikőtöknek? Please segítsetek, addig nem játszok tovább, mert ki tudja kinek-minek mi fog hiányozni esetleg a későbbiekben.
  • el Boogie
    #27365
  • koschwarz
    #27364
    tegnap egy vámpírok, zombik és csontik (ilyet se láttam még) lakta erődbe sikerült berombolnom, most egyszerre 3 fertőzést kaptam el, egy vámpírtól porfirikhemofíliát, egy valamit egy patkánytól, egy harmadikat meg egy zombitól

    mindenem piros, de ilyen esetekre mindig van egy cure disease italom, majd megiszom, ha kiértem
  • Gibor
    #27363
    köcce....
  • dezsiszabi
    #27362
    Elder Scrolls IV Construction Set
  • Gibor
    #27361
    Hi!

    Hú lenne egy kérdésem, tude valaki olyasmi progit amivel lehet modot csinálni, na ezt úgy értem hogy valahoa egy kereskedőt szeretnék, csak nézegettem oldalakat és inkább ilyen face generátor meg save game hacker cuccok vanak......
  • ChevyG #27360
    KÖSZÖNÖM!!!
  • SaGa Jr
    #27359
    Megnézni a mágia fülecskénél hogy mi a franc miatt van. Tudod, Tab megnyomása, alul a mágia részleg kiválasztása, majd ott az utolsó fülecskére bökve kijön, hogy milyen hatás van a karakteren (pozitív és negatív egyaránt).

    Ha betegség, akkor cure disease ital/scroll/varázslat használata után a megfelelő restore potion/spell bevetése ajánlott. Olcsóbb ha berombolsz egy templomba és ott a központi oltárra bökve imádkozol. Ez elmúlasztja a betegségeket.

    Varázslat nem szokott hosszan tartó lenni.

    Egyetlen kivétel van, hogy ha a vámpír betegséget kaptad el és az elkapás után aludtál. Onnantól már nem ment meg az ima vagy a cure disease sem. Vámpírrá válsz harmadnapra. Onnantól növekszik sok tulajdonságod, kapod az egyre nagyobb extrákat, csak sebezni fog a nap.
  • ChevyG #27358
    FAQ-ban nem találom:(
    HELP
  • ChevyG #27357
    a strength nálam piros (csökkent) mit lehet ebben az esetben tenni?
  • CS@
    #27356
    A beállítások sokasága miatt szerintem azt mindenki magának tudja a legjobban belőni a játékot. A ram kérdésben annyit tudok még hozzászólni, hogy mivel már van 1Gb ramod, egy jó videókártya biztos többet dobna a dolgon, mint még 1Gb ram, no persze az is lényeges, hogy 1Gb ram árából nem kapsz egy jó videókártyát.
  • stephanus
    #27355

    Szívélyes üdvözletem a virtuális Tamriel valamennyi lakójának!

    Lenne néhány S.O.S kérdésem a játékkal kapcsolatban.
    - Sajna az oblivionhq-t korlátozás miatt nem érem el. :-( -

    Az év elején ugyebár kiadtak egy spéci nvidia drivert az Oblivionhoz.
    Most, 06.novemberben is ezt érdemes használni e játékhoz, vagy inkább a legújabb nvidia drivert? Esetleg adtak ki azóta újab Oblivionhoz idomított cuccot Nvidiáék?

    Milyen beállítást érdemes eszközölnöm, ha AMD 3200 proc., 6600GT, 1GB mem mellett a világban közlekedve beltérben tökéletesen, kültérben is többnyire gyönyörűen fut a game, ellenben a harcok első másodperceiben zavaróan beszaggat? Preload size limit nagyjából belőve, és a fű sűrűségét is apasztottam már. (Ettől nem lett kevésbé
    szép a látvány, de jelentősen megugrott az FPS)

    Ezért lehet, hogy a gépem szépen megbírkózik az Obli vizuális orgiájával séta és lovaglás közben magas detail (1024x768, HDR+ egyebek) mellett is (csak nagyon ritkán lassul le néhány másodperc idejére) ellenben a harcot gyakran teszi nehezen követhetővé -azaz nehezen élvezhetővé- az időnkénti belassulás.

    Másik kérdésem az esetleges vas fejlesztéssel kapcsolatos, szerintetek mennyit dobna az eredményen (mennyit orvosolna a jelzett problámán) az 1 GB memória duplázása? Vagy inkább fordítsam ezt az összeget egyel erősebb videokártya vásárlására?

    Netán tudtok olyan beállításról/ ini szerkesztésről, ami ezen az időnként belassuláson (főleg harc alatt, harc elején) segít?