41716
  • koschwarz
    #27474
    észrevettem, hogy szintlépés után a kardom sebzése megnőtt 1 ponttal...ez normális????
  • greco
    #27473
    Közben csak sikerült helyrehozni... :)
  • greco
    #27472
    Hi!
    1 kis segítséget kérnék. Kb. a 3-4 tolvaj küldinél elakadtam. Ott amikor a becsempészett levelet lepecsételtem,majd visszavittem Anvilba a hercegnőnek.Csak az a bibi, h én nem neki adtam oda,hanem a zöldruhás csajnak mellette,aki mindig vele kolbászol.Itt mit kell csinálnom? Vagy jól elkúrtam ezt a küldetést? Visszatölteni már nem tudom,mert már végigvittem a fő szálat és a többi céhben is vezér vagyok,szal már csak ez lenne hátra meg az utána következő pár küldi.
    Ja, amúgy x360-on játszom. Lehet esetleg vmi bug is vagy csak én bénázok??
  • adammmmmmm
    #27471
    Egyépként kötelező végigjátszani a játékot vagy akár az elejétől kezdve is lehet az új küldikkel foglalkozni.
  • haxoror
    #27470
    Nálam is csinálta, az segített hogy újraraktam az xp-t és felraktam a service pack 2-t.
  • adammmmmmm
    #27469
    Kösz. Egyépként amelyik torrent oldalra beírtam nem talált semmit.
  • kicsu
    #27468
    sziasztok!
    minden ilyen fagyas ellenes pontot megprobaltam. de semmi sem valt be.
    1-2 perc jatek utan megall az egesz jatekmenet és nem tudom miert van.
    nem mozdul sem az egerre sem a billentyuzetre, a faq-s dolgokat megneztem de nem oldott meg semmit
  • CS@
    #27467
    Valószínűleg bárki tudna ilyet adni, aki be tudja írni a Google –ba, amit keres.
  • adammmmmmm
    #27466
    Tudna valaki adni egy oldalt ahonnan le lehet tolteni az The Elder Scrolls IV: Oblivion - Knights of the Nine-t mert lehetőleg torrentest.
  • koschwarz
    #27465
    ja és kipróbltam, ugyanúgy valami 1000éves mentett állással nekem is működik, betölti, és rögtön ad egy csomó questet automatikusan

    de úgy érzem egyszerűen nincs kedvem emiatt szinte újból kezdeni az egészet.
  • koschwarz
    #27464
    vazze, feltelepíteni most már sikerült az addonokat, viszont a mentett állásokkal nem működik. hozhun, neked is az volt, hogy a mentett állás töltése közben kilépett a desktopra??
  • Nuxa
    #27463
    Aha, értem. Kösz!
  • koschwarz
    #27462
    sikeeeeer! az 1 gigás multilanguage-es változattal sikerült feltennem az addonokat
  • koschwarz
    #27461
    az rajtad lévő varázslatokat oszlatja el. akár saját magad varázsoltad magadra, akár valami ellenség. van ilyen varázslat is.
  • Nuxa
    #27460
    Tudja valaki, hogy A 'dispel' potionok mire jók? Szótári jelentés szerint a dispel elosztlatást jelent, de nem tom, hogy a játékban ez hogyan hatna.
  • rage at work
    #27459
    Az összes, Bethesda által hivatalosan kiadott mod is benne van, külön telepíthető exe formában.
  • rage at work
    #27458
    Természetesen, nem kell új karaktert létrehozni, s a régi sem fog elveszni. Ahogy a nevében is van, kiegészítő...
  • zsilike
    #27457
    mégvalami,bucsut mondhatok a jelenlegi karimnak,ha felteszem a kieget?vagy nem?sajnálnám a 48as mágusomat!
  • zsilike
    #27456
    sziasztok,láttam azt a kiegészitöt,ami kijött,és modokat foglal össze.az összes mod benne van?
  • rage at work
    #27455
    Nálam megy, Anvilban beszéltem egy koldussal, aki elküldött egy paphoz, s így tovább. Kaptam egy térképet, 9 helyszínnel, amit meg kell látogassak.
  • koschwarz
    #27454
    leszedem az 1 gigás verziót, eddig a csak angol 200 megás változattal próbálkoztam, hátha az a baj, bár nem hiszem...ha azzal sem megy, akkor nem veszem meg a boltba sem
  • koschwarz
    #27453
    hiába szedtem le az egészet és raktam újra, még mindig hiányolja az "old file"-t. áááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!
  • Hoz_Hun
    #27452
    Huh, majd megnézem. De nem hiszem, hogy ennek jelentősége van.
  • koschwarz
    #27451
    van valami különbség a FAME/INFAMY pontok arányai között az új és a régi mentésnél????
  • Hoz_Hun
    #27450
    Na igen de a quest elindulás az ugyan az, max nem vagy rá érdemes. Az én bajom az, hogy nem indul el a quest, mert nem történik balhé a templomban és mindenki hepi Anvilban. Da azért sem lehet, mert ugyanaz a karakter 6 szintel korábban meg lazábban elkezdi. Lehet hogy az lesz, csak nagyon sajnálnám, mert azóta találtam egy nagyon jó pajzsot a Shield of the Tempest.
  • CS@
    #27449
    Ezt aláírom, hogy akkori viszonylatban keményebb gép kellett neki, mint mai mércével az Oblinak.
    Amikor a Morro megjelent és még utána nagyon sokáig nem volt olyan gépemen, amin elfogadhatóan futott volna(de azé játszottam vele így is), míg az Oblit a megjelenés pillanatában sikerült úgy belőni, hogy jól nézzen ki és elfogadhatóan is fusson, pedig akkor(TB1200,GF2MX) sem volt meg most(3000XP, GF6600GT) sincs egy csúcs gépem.
  • PiszkosFred
    #27448
    * "érdemesek"
  • PiszkosFred
    #27447
    Lehet elkerülte a figyelmet a dolog, de KotN csak olyan karakterek számára jelent új fakciót és küldetéseket, akik "érdemes" rá... Hogy ez mit takar? Járjon mindenki utána ;] (nem elég csak kopogtatni az ajtón, hogy "helló, itt vagyok, vegyetek be")
  • zsilike
    #27446
    sziasztok löknétek1pár infot az uj obli kiegről?mire számithatok?
  • sleepwalker77
    #27445
    Ez így nem igaz, max annyi, hogy 1-2 óránként újra kellett indítani, mert betelt a memória. :)
  • herczeg
    #27444
    és még az oblinál is izmosabb gép kellett hozzá...
  • CS@
    #27443
    Méghogy a Morro nagyon csúnya volt...Szerintem a maga idejében még az Oblinál is szebb volt.
  • steweee
    #27442
    én még csak kipróbáltam, de erős videokártya híján nem játszottam vele. most egy 76000gs-em van, az már sztem jó neki úgyhogy nemsoká felrakom. érdemes rögtön a kiegészítő lemezt is hozzányomni? mert a morro3ban először nagyon csúnya volt, aztán jöttek hozzá a szépike modok, de azzal meg már nem bírta a régi kártya, aztán lett új kártya amivel bírta. a jelen konfigom bírja az alapjátékot de mivan ha rárakom a textúramodokat? naygon belassul? sajnos olyan vagyok hogyha vmit látok szépen akkor már rosszabb minőségben nem kell
  • koschwarz
    #27441
    szerinted a KoN questjei szinthez kötődnek? más lehet a hiba, azt viszont már tényleg nem tudom elképzelni, hogy így adnának ki addont az alapjáték megjelenése után majd 1 évvel, hogy pont magas szintű karaterrel ne lehessen felvenni őket.

    hogyha a magasabb szintű karakterrel egy másik mentést csinálsz? tehát elmész valami semleges helyre, vagy mittomén? tudod, amikor pl. egy új textúrás páncél-mod miatt a régi páncélt le kell venned, mert csak úgy működik az új.
  • Hoz_Hun
    #27440
    Biztos, hogy nem az OOO miatt nem tudod feltenni. Nekem simán felment a KoN és nekem is fenn van az OOO. Nálam egyszerűen nem indul el a quest a magas szintű karakterekkel.
  • koschwarz
    #27439
    najó, csinálok egy mentést a savegame-jeimről, leszedek mindent és újra feltezsem peccsstül, addonostul, ooo-stul, aztán kiderül hogy működik-e, ha nem akkor inkább az addonokat hanyagolom nem az ooo-t, végülis még az alapjátéknak is csak az elején vagyok, bár jó lenne ha még egy csomó lehetőség lenne a játékban.
  • PiszkosFred
    #27438
    - Ez még csakcsak igaz lehet, bár rengeteg olyan addon van, amelyek használatához direkt kérik az új játékot, egy "szűz karakterrel" egy "szűz világban". Eddig a hivatalos modoknál nem volt ilyen, ez igaz.
    - ooo rengeteg dolgot variál. És a KotN előtt készült el, így aztán nem lehet tudni, hogy a KotN esetleg nem módosít e valami olyat is a játékban, akár direkt, akár közvetetten, amivel az ooo problémás lehet.
    - Beth sajnos magasról tesz valamilyen szinte a usermade modokra. Mármint a moddereknek kell a hivatalos pluginekhez alkalmazkodni, és nem fordítva. Hasonló példa a wow esetében a temérdek mod. Minden egyes peccselés után minden modot újra kell "írni", felkészíteni a változásokra. A Beth egy-egy hivatalos moddal a játék motorjának és rendszerének bármelyik részébe belenyúlhat, és esetenként bele is nyúl. Innentől kezdve a népszerűbb modoknak, ehhez kell alkalmazkodnia. Igaz egy inkább a peccsekre jellemző, de mivel a KotN egy teljes fakció, kvesztsorozattal, melyben régi NPCk kapnak új feladatokat, régi helyszínek kapnak "új megvilágítást", stbstb..., ezért elképzelhető, hogy olyan módosítás is lezajlik, ami lényegesen belenyúl a játékba.

    Én továbbra is peccsre tippelek, vagy esetleg arra, hogy az a verzió amit próbált felrakni, azzal van valami gond. Én megvárom a decembert, nem veszem meg boltban, ezért gőzöm sincs hogy működik most a telepítés ennél, így aztán csak tippelgetek. Bár a legjobb az lenne, az egész Obliviont újrarakni, peccselni, és erre rá a kotn-t. Ha így sem megy, akkor ott más gond lesz.
  • Hoz_Hun
    #27437
    Azt te csak hiszed! Én megvettem eredetiben az addonokat és már azoknál probléma volt! Három levelet váltottam a supportal mire megoldódott a probléma és fel tudtam telepíteni őket (taskból ki kellet lőnőm mindent, meg vagy öt helyen átállítani, mert fagyott a telepítés, és ez nem egyedi eset többek így jártak).
    Ennyit az addonok meg a Bethesda addonkészítő tudományáról. Egyébként szerintem magasról tesznek az modokra.

    Azt gyanítom a PC addonkészítés púp a hátukon, mert a PC-seknek ott vannak a modok így erőt az Xbox-ba fektetik, mert azok kénytelenek megvenni az addonokat. PC-re csak átfirkantják o'szt jónapot. Nem hiszem, hogy megerőltetik magukat.
  • koschwarz
    #27436
    logikusan gondolkozva:

    -az addonoknak nem lenne szabad az alapjátékban korábban befejezett küldetésektől függenie
    -az ooo-ban elvileg nincs olyan módosítás, ami a questeket érintené, ütközés legfeljebb módosított fegyver vagy páncél miatt lehet, esetleg a varázslatoknál (spell tomes vs ooo?) bár én ezt sem hiszem. végülis a horsearmor meg a spelltomes-on kívül mindegyik addon új questet vagy helyszínt ad
    -meg nyilván (?) azért a bethesda is úgy csinálta meg az addonokat, hogy a tengernyi létező modokkal lehetőleg ne ütközzön (ezért tartalmaznak csak új helyszínt vagy questet)

    piszkosfred kellene ide
  • Hoz_Hun
    #27435
    Na mindegy. Minden esetre gyanus. Persze gyanakodok az OOO-ra is, de a korábbi mentett állásom meg jó. És a hivatalos addonok a külömbség. Persze lehet, hogy mindkét karakterrel már megcsináltam valami küldetést a OOO-ban, hogy amiatt nem indul a quest. Nem tudom.