41716
  • qwertrt
    #27674
    Van egy jó kis mágiás kardom, de kofogyott belőle a mana. Hogy tudom újratölteni?
  • ashead
    #27673
    Az tényleg nem függ a szinttől, hogy ami daedra cuccot találsz felveheted-e, szerintem az Oblivionban egyáltalán nincsen olyan tárgy aminek a viselése szinthez kötődne. De az hogy találsz-e daedra cuccot az függ a szintedtől. Alacsony szinten a draemorákban csak daedra szív van meg egy két apróság, később a páncéljuk is elvihetővé válik. Ha jól emlékszem pont 20-22. szintőől kezdve lehet daedra cuccot találni. Onnantól viszont a legtöbb draemoránál találsz ilyet, úgyhogy rengeteget lehetne összeszedni, csak győzd elcipelni.Egyébként a daedra cuccok kb egyszinten vannak az ebonyval ( védelem , sebzés ) csak nehezebbek és normál fegyverekkel szemben ellenálló lényeket is sebeznek.
  • Nuxa
    #27672
    Olyan cuccokat, mint pl. amilyen egy őrnek van, olyasmikat nem tudsz elvenni tőlük, bármely szinten is vagy. Se sisakot, se vértezetet meg egyebeket, csak pajzsot, fegyvereket meg egyéb tárgyakat (általában dremora szívet). Szerintem!!
  • SaGa Jr
    #27671
    Nem szinttől függ, hogy felveheted vagy sem. Ha találsz Dremora páncélt, azt akármilyen szintű vagy, felveheted. Mondjuk 20-as szinttől fölfelé kezdik el dobálgatni a dremora páncéldarabokat a különféle dremorák.
  • wesker24
    #27670
    hello nekem az lenne a kérdésem hogy a daedra cuccokat hányas szintnél lehet felvenni ( az Oblivionban lévő Dremoraktól) mert sorban zárom be az Oblivion kapukat (14) de még mindig nem tudom őket felvenni.

    Jelenleg 21-es szinten vagyok és már eléggé durva monsterek jönnek és már egyre nehezebb őket bezárni.

    Jelenleg full Ebony szettben vagyok egy ebony shield-del ée egy ebony mace-el.

    Eddig jelenleg a Heavy Armor van expert szinten (95)már nem sok kell hozzá hogy elérjem a Master szintet.

    A Blade a Blunt és az Armorer van (70-72) szinten ehhez se kell sok hogy elérjem az expert szintet a többi fő skill jelenleg Journeyman szinten van.
  • haxoror
    #27669
    Olyat nem tudsz csinálni ami azonnal tölt vissza mint pl amilyen a potion of sorcery is, te csak olyan lötyiket gyárthatsz amik egy idő alatt töltik vissza a manát.
  • CS@
    #27668
    Bármit összekeversz bármivel és elnevezed „potion of sorcery” –nek, máris kész a „potion of sorcery”, a hatása az már más kérdés...
  • Joe1987
    #27667
    Miből lehet kavarni "potion of sorcery"-t??
  • watto
    #27666
    nem az...Van egy program ami lebutítja az oblivion grafikáját szar kártyákra is.ezt a programot úgy hívják oldblivion.de ennek a proginak több verziója van.és én azt kérdeztem melyik ferzió a leg ideálisabb a gépemre :P :)
  • tobias88
    #27665
    A Morrowind elmegy max grafon majdnem
  • watto
    #27664
    hy.egy kérdés.
    melyik a legjobb oldblivion ehhez a géphez?
    radeon 9200
    512 ram
    2.8GHz
    OLyan oldblivion kéne hozzá amivel nem akad ha mindent lehúzok...
  • VRSDM
    #27663
    ennyire?
    másik havernál, 9600xt-n is csodásan fut (768ddr-3200+ mellett)
    ennyire? hogy a min.ot se bírja el? ez azért gyanus...
  • Nuxa
    #27662
    A Videókártyával lesz ott a gond, sztem gyenge, úgy, mint az enyém :(
  • VRSDM
    #27661
    énis gépügyben irnék...
    amd 3800+ dualcore . 512ddr2/400mhz . ged.7300se
    és a játék még, 640x480-ba minden minimum is alig produkál 8fps-t IC-ben... szabadban meg 15-18
    valami 5let? elvileg azért ezen jobban kéne mennie...
    havernál
    1.8amd, 512ddr/400mhz , 9600stock és ment egész szépen...
    nálam meg haldoklik :S
  • CS@
    #27660
    Amilyennel akarsz.
  • CS@
    #27659
    Nem értek az ATI videókártyákhoz, de a neten nézve ez egy X550(rájöhettem volna a nevéből is), igaziból ez nem szerepel a readme –ben, de ahogy olvastam a technikai adottságai elvileg elegendőek, hogy fusson a játék(az már más kérdés, hogy hogyan).
    Szerintem elindul, de elég vacak lesz, az 512ram miatt, sokat fog tölteni, gondolom erősen le kell majd venned.
  • tobias88
    #27658
    Újféle képpen teszem fel a kérdést!
    az Obvilion támogatja az X550es Ati-t? Mert a hivatalos oldalon X600at ír csak, de ott van 9500as Ati kártya is, ami meg gyenge
  • Dave00
    #27657
    sziasztok előről kezdem a játékot és szerintetek milyen karakterrel induljak?
  • steweee
    #27656
    a kotn telepítése előtt fel kell peccselni az alapot vagy csak a csökkentett letölthető változátnál van ez?
  • tobias88
    #27655
    P4 3GHz 1MB LGA775
    Asus P5VDC-X LGA775
    PQI 512 DDR2 PC4200
    VGA kártya: Asus EAX550HM512 TD 256MB

    Hell, az lenne a kérdésem, hogy ezen elindul, és ha igen, milyen minőségben??(aggaszt az asus videókari)
  • Jagi
    #27654
    Jó rég voltam itt, de most lenne egy kérdésem:

    Kéne egy olyan "better bodys" mod mint anno a Morrohoz volt. Vki használ ilyet?
    Nézekettem a mod listát de az a fórum nekem egy labirintus.

    HELP PLZ
  • CS@
    #27653
    Ja a cuccok megmaradnak(vagyis pont annyi az esélye, hogy eltűnjön, mint bárhonnan máshonnan) kivéve a Trash Bucket(vödör) –et, abból idővel minden eltűnik.
  • X Revenge
    #27652
    Az esp fájlt hagytam ki ahogy mondtad, de nem véletlenül mer felraktam a CS-t és így ennek a fájlnak az ikonja átalakul olyan piepettára és így má nem ismertem fel :) Nah, ami a lémyeg h megy a mód és király! És még vmi: ugye ami cuccokat berakok a sátorba azok megmaradnak?
  • Kly9
    #27651
    Akkor valszeg ez volt a baj amit mondasz, ma akkor kipróbálom. thx
  • CS@
    #27650
    A zip fájlban található „CSaTentInterior01.nif” –et és a „PTTentExterior.nif” –et a Data\meshes\Architecture\tents –be kell, a MyTent.esp –t(ezt a fájlt lehet a launcherbe bepipálni) pedig az Oblivion Data könyvtárába kell másolni(szerintem ez utóbbit felejtetted ki).
    Vagy , ahogy a readmeben írtam, nyugodtan belemásolhatod a Data könyvtárat az Oblivion főkönyvtárába is, mert attól, hogy ott is van egy ilyen mappa még nem fog felülírni semmit(ha már feltetted a két NIF fájlt, akkor csak azokat) csak egyszerűen bemásolja a fájlokat.

    Köszi mindenkinek a kipróbálásért!
  • Kly9
    #27649
    Az a problémám a moddal, h nem tom fölrakni, pedig úgy csinálom ahogy a readme-be van. A data mappát bele kéne tenni az oblivion főkönyvtárába, de ott már van egy data úgyebár(nekem tele van egyéb modokkalaz a mappa)szal nem írtam felül, inkább csak a hiányzó fájlokat raktam át a régibe. (architeture > tent > 2 fájl)Ezeket raktam át, de a launcherbe nem lehet bepipálni, ezek szerint vmit nem raktam át, de nem tom h mit. Kissé bonyolultan fogalmaztam, de remélem találtok gyógyírt a problémámra.
  • koschwarz
    #27648
    végülis kipróbáltam tegnap este, és azzal is müxik. kár hogy az addonokra nincs ilyen, illetve van EZ, csak nekem nem működik, a mehrunes razort nem találja, ezért azt nem peccseli fel (merhogy valahogy így működik)
    pedig a razorosban lehet igazán jó cuccokat harácsolni
  • haxoror
    #27647
    Majd jól lecsekkelem!
  • haxoror
    #27646
    Francesco párti vagyok, azzal működik, ooo-val nem tudom
  • Hoz_Hun
    #27645
    Jópofa .
    Ez ilyen Harry Potter féle sátor. Zsebben elfér, bellül meg asztal, szék. Alsőre azt hittem olyan sátor, mint amit a banditák használnak azaz ágy főlé fügesztett ponyva.
  • koschwarz
    #27644
    ööö, ez ilyen összkomfortos sátor?
  • Kly9
    #27643
    Ez a mod első ránézése teccik, még nem tudtam kipróbálni sajnos, majd hétvégén.
  • CS@
    #27642
    Upsz azt kifelejtettem, hogy ne írjatok olyat véleményt, hogy ez így meg úgy cheat, mivel én is tisztában vagyok vele.
  • CS@
    #27641
    Sátor

    Kis magyarázat arra, hogy miért is csináltam:
    Tudom, hogy van kismillió hasonló sátor MOD, de azok mindegyike a következő elven működik:
    Egy tárgyat eldobsz és azt használod , akkor a tárgy eltűnik(Disable) és kitesz egy sátrat. Amikor a sátrat lebontod, akkor az eltűnik(Disable) és kapsz egy darab eldobható tárgyat.

    A Disable parancsról annyit nem árt tudni, hogy a tárgy ugyan nem látszik a világban és nem is ütközik, de ugyanúgy ott van ahová tettük.

    Ez a mod nem használ sem PlaceItem parancsot sem Disable –t abból a célból, hogy megjelentessen vagy eltüntessen valamit, hanem minden esetben ugyanazt a tárgyat teszi ki. Ezáltal nincs káros hatása a mentések méretére, így azok nem fognak növekedni minden egyes sátor felverésnél vagy tűzgyújtásnál, mint a többi ilyen(PlaceItem/Disable) elven működő sátornál.

    További infók a readme –ben.
  • koschwarz
    #27640
    nemtom használod-e az ooo-t, de azzal is kompatibilis?
  • haxoror
    #27639
    QUEST AWARD LEVELING_V1_6

    Én ezt használom
  • koschwarz
    #27638
    több olyan mod is van, ami - automatikusan vagy máshogy - a játékos aktuális szintjéhez igazítja azokat a cuccokat, amelyek questawardként, vagy csak úgy véletlen lootként szintfüggőek. namost én még mindig 5 szintű vagyok, ooo féle 3x lassú fejlődéssel, egy csomó questet megcsináltam már, és egy rahedli ilyen cuccot szereztem, de egy kissé idegesít, hogy ezek mind a legalacsonyabb szintűek, és ezen nem is tudok már változtatni.

    már használ valaki ilyen modot? mi a véleményetek erről? én hajlok arra, hogy beizzítok egy ilyet, mert idegesítő, hogy csak azért kell várnom egy csomó quest teljesítésével, hogy legalább 10-es szintű legyek, mert akkor jobbat ad...
  • koschwarz
    #27637
    jaja

    meg az ooo-n kívül egy csomó modot is használok, állítólag a modmanagerben van valami ütközés-vizsgáló is, úgyhogí majd azt is lecsekkolom.
  • Hoz_Hun
    #27636
    Én pont fordítva csináltam és megy. Azért érdekelne a pontos sorrend, hogy tudjam hova tegyem az OOO, hogy még véletlenül se más érvényesüljön (pl. szintfejlődés).


    Hehe, de azért ez a OMM nem volt egy rossz gondolat, mi?
  • koschwarz
    #27635
    nem tudom. igazából a sorrend ugyanaz maradt, mint volt, csak a knights-ot vittem alulra. eddig az össze ooo esp alatta volt, most felette. szerintem így utoljára tölti be.