41716
  • Randelz
    #28794
    Láttam a azt a hsz-t, de gondoltam hátha tud valaki más megoldást. Mert 7000 vagy 2000 nekem nem mind1
  • Csacsi
    #28793
    #28779

    Nem sokat kellett volna visszaolvasni.
  • Randelz
    #28792
    Holtudom eladni a nagyon értékes cuccokat? mert van amikor csak max 1000-600 aranyat adnak érte, de nekem vannak 6000 meg 8000 aranyat érő ruháim meg ilyenek. Vagy lehet többetér ha megtartom?
  • koschwarz
    #28791
    persze
  • Madmano
    #28790
    Hali.Egy játék(pl ez)hányszor ellenőrzi,mennyi ram van a gépben?Installáláskor ok.De utána?Minden indításnál?Úgy értem:felrakom az Oblit 1giga rammal.Aztán egyik indítás előtt kerül bele még 1giga.Akkor ki fogja használni a 2gigát a játék ujrainstall nélkül?
  • zzsiak
    #28789
    Köszönöm.:-)
  • haxoror
    #28788
    igen, arra való
  • zzsiak
    #28787
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem,hogy mire jó a játék indító képernyőjén a Data Files menüpont?
    Itt lehet aktívvá tenni a modokat?Mert ha belemásolom őket a játék könyvtárába megjelenmek benne...
  • SaGa Jr
    #28786
    Nyugi ott lesz ő, csak teszi a dolgát ahogy szokta (mászkál, beszélget, meg majd kideríted a feladat végén hogy hová mászkálgat el). Olykor én sem találtam meg elsőre, pedig ott volt benn az épületben, de mászkálgat. Emellett a városban is érdemes körülnézni, beleértve a boltokat és a kricsmiket is.
  • do2
    #28785
    Kalthar semerre se található nálam... végignéztem az egész kérót.. sőt még direkt éjjel is körbenéztem hátha vmelyik ágyban ott alszik majd.. de semmi csak ezeket találtam meg: Dagail,Agata,Alves unemin,s drassa
    ezek vannak csak:((( Kalthar eltünt teljesen.. vajon merre keressem még ??
  • nagyharcos
    #28784
    gégi=régi
  • nagyharcos
    #28783
    Sziasztok!
    A gégi 3,6-os P4-en királyul ment a program 1Gb ram-al 7900 GTO-val. Konfig csere után, újrainstall, de nem indul a progi. Találkozott valaki hasonlóval? C2D 6400 proci, 2Gb ram, 7900 GTO.
  • koschwarz
    #28782
    mellesleg van egy jó mod, ami élőbbé és dinamikusan változóvá alakítja át a kereskedelmet az alap statikus helyett, nagyjából a kereslet-kínálat elvén alapulva.

    csak most nem jut eszembe a neve.



    szerk:
    living economy
  • koschwarz
    #28781
    erre már én is próbáltam rávezetni: ennek a játéknak a lényege a felfedezés. lehet egy csomó mindent kérdezni a játékról, de romlik a játékélmény
  • Csacsi
    #28780
    Most nem azért, de volt már vmi, amire egyedül jöttél rá? Mert minden lépésnél kérdezel, ez így nem igazán szerepjáték. Ja és nem akarok flamet, de sezritnem így a saját élményed rontod el, ha mindent a szádba kell rágni.
  • SaGa Jr
    #28779
    1200 aranyas a max kereskedő és ilyenből elég sok van. Ha viszont fejleszted a mercantile képzettségedet, akkor Expert szinten megtámogathatsz boltosokat 500 arannyal, akiknek ezután a vásárlási összeghatár 500 arannyal fentebb megy. De ezt csak egyszer teheted meg egy kereskedőnél. Master fokozatú mercantile skill megléte esetén meg minden kereskedő pénzkészlete emelkedik 500 arannyal. Így a maximum 2200 arany amivel rendelkezhet majd egy kereskedő.
  • SaGa Jr
    #28778
    Pincében nézted már? Vagy az emeleti szobákban? Amúgy meg ki szokott mászkálni a városba is. Ha vele is beszéltél és elég jól összehaverkodtál vele (minimum 80-as disposition) akkor elejt egy infót amivel vissza kell menni a helyetteshez. Na ezután tudsz tovább lépni a beajánlásos küldikben és mehetsz a kijelölt Imperial romhoz.
  • koschwarz
    #28777
    kb. ennyi a max, ami egy kereskedőnél van, de ez függ a mercantile skilledtől is.
  • Lobsterman
    #28776
    Hol lehet találni nagypénzes árusokat? Valahogy mindig csak 800-1000 pénzel rendelkezőket találok és már durván le vagyok terhelve
  • do2
    #28775
    ez a rohadék Kalthar merre található ?????? Leyawiin mage guild-ben sehol sincs.. má idegesit hogy semerre se találom...

  • do2
    #28774
    bocs.. saga-t akartam irni:)
  • do2
    #28773
    safa: a guild házon belül mindenkivel beszéltem 1 lehetőség sincs feháren ami világitana.. mind1ikkel beszéltem már:(
  • AC2
    #28772
    Én asszem tom a dream amulettre a választ.

    Kud-Ei adta a questet Bravilban. A lényeg h a gyík csajjal át kell menni a másik mages guildes fickó házába, ott felvenni az amulettet és aludni. Ekkor belekerülsz annak a guild tagnak az álmába.
  • SaGa Jr
    #28771
    Mármint a mage guild küldetésre gondolsz? Ahhoz előbb beszélned kell mindenkivel miután az infót elejtette neked a helyettes vezető. Aztán az összegyűjtött pletykák alapján megmondja majd kivel beszélj és utána hol keressed a kérdéses nyakláncot amit majd vissza kell adni a helyi mage guild jelenleg kissé zizzent vezetőjének.

    A dream amulet az minek kapcsán került elő? Írd meg a küldetés nevét és hogy ki adta, úgy könnyebb lesz segíteni.
  • Raptor 2
    #28770
    ok, thx
  • MerlinW
    #28769
    az 1.3-at tedd fel először (~450MB) és arra tedd az 1.31-et.
  • Raptor 2
    #28768
    Fletettem a Oscuro's Oblivion Overhaul 3-at, és az őrök, ilyen furcsa összevissza-síkokból állnak... Valaki tud segíteni?
  • Madmano
    #28767
    Vki tudna segíteni nekem?Hogy tudom működésre bírni a HQ oldalán a modok közt lévő,"Mindent a látványért"részben lévő "Oblivion Texture Replacer 1024/2048 (by Qarl)"modot??????
  • do2
    #28766
    na szép lassan már kezek pár dolgot a játékról:)
    de még mindig vannak új gondok most pl 2 is van:)
    az egyik a Leyawiin városban nem kapom meg a küldetést hol a leirás szerint agatának kéne adnia hogy szerezzem meg a eltünt nyakláncot... miért nem kapom meg ??
    A másik hogy a dream amuletett hova is kell vinni ?:)
  • SaGa Jr
    #28765
    Ha nem látsz az oktatónál trainer lehetőséget, akkor vagy alacsony a reputációd vagy egyszerűen rossz időpontban mentél oda hozzá. Az oktatók legtöbbje csak bizonyos időintervallumokban oktat. Van aki naponta kétszer, délelőtt 2 órát meg délután 2 órát. Ha nem a megfelelő időpontban mész oda, akkor nem lesz kinn a trainelési lehetőség.

    Restoration trainer meg akad még a mage guildokban is. Főként az erre specializál városban. Erről ott az infó a mage guild könyvben amit megkaptál mikor beléptél. Csak lapozd fel és le lesz írva melyik város mire mage guild-ja mire specializálódott.
  • do2
    #28764
    ja tényleg már benne vok látom:)
    Amúgy miért nem tudok tanulni Restoration trainer-t ?
    olvastam hogy Low-level trainers: Cirroc (Great Chapel of Talos, Bruma)
    de hiába megyek oda hozzá, nincs ott a tanulási lehetőség.. miért van ez ?
    ugyan ez a helyzet a Destruction-l is:(
  • X Revenge
    #28763
    A guildben már rég benn vagy. :) Most az ajánlásokat (recommendations) kell gyűjtened hogy bejuthass az Arcane Universityre. Összesen 7 van, minden városban egy.
  • do2
    #28762
    Szóval mi kell hogy a mágus guildba legyek ? ott tartok hogy a könyvet odaadtam elöször az eranának aztán attól ellptam és a másiknak adtam.. itt tartok mi kell még hogy benne legyek a guildba ?
  • X Revenge
    #28761
    A chorrol recommendation 2 részből áll. Az egyik h Teekeus-nak adod a köbnyvet a másik h Eraná-nak. Ahhoz h megkapd a az ajánlást Teekeus-nek kell adni. Ha viszont visszaszerzed a könyvet és odaadod Eraná-nak akkor megkapod a Finger of Mountain nevű varázslatot (aminek a megszerzésének a modját már leírtam).
  • X Revenge
    #28760
    Ezzel csak az a gong hogymár belekezdett x szineten a questbe így már nem fog erősödni a varázslat hogyha szinteket lép.
  • do2
    #28759
    deez kell küldetés kell ahhoz hogy a magus guildhez csatlakozzak nem ?
  • SaGa Jr
    #28758
    Bocs, az a Varla stone amiről én beszélek (nagy fehér kristály). A Welkynd a kék, ami viszont minden romban van. Sokszor állványon van és könnyen nézhető lámpának. Az említett kezdő helyen még a földön is hever belőlük nem egy. Jó ezeket begyűjteni, mert visszatölti maxra a varázserődet. Küldetésbe meg csak egyetlenbe fog kelleni, a Finger of the Mountain varázslat megszerzéséhez. Ha alacsony szintű vagy, ne csináld meg a feladatot, mert marha gyenge lesz a varázslat sebzése. Minél magasabb szinten végzed el, annál erősebb lesz (max 200-as területi villámsebzést tudsz elérni asszem 30-as szinttel elvégezve a feladatot).
  • SaGa Jr
    #28757
    Ahogy kijössz a játék elején a csatornákból, átúszol a túlpartra és ott lesz egy Ayleid Rom. Na ott tuti találsz az utolsó területen egy búra alatt. De gyakorlatilag majdnem mindegyik romban van belőle. Sőt van rom, ahol 2 is akad.
  • do2
    #28756
    hajózni lehet a játékban ?:)
  • haxoror
    #28755
    nézz privátot