41716
  • Randelz
    #28874
    Hogyantudok zsebtolvajkodni?
  • do2
    #28873
    saga: ja sikerült a tejelési móccer:) átcsónakáztam a szigetre, de ott nem enged be a kapun.. hogy lehet oda bejutni ?
    közvetlen a sziget mellett van 1 dungeon elég szépen leküzdöttem magam az aljára de van 1 fal ahol nem enged át.. itt a térkép róla, és az a hülye lépcső amivel talán kezdenikéne vmit


    vkinnek van 5.ete ezen hogy mehetbnék át ?
  • AC2
    #28872
    Sok olyan RPG van ami nem fantasy alapú. Keresgél csak!

    Konkrétan nincs kupleráj, de van egy olyan quest amikor örömlányok behívnak egy házba, de aztán kiderül h csak ki akarnak nyírni.
  • Ioles
    #28871
    Köszi a helpet, bementem Sercenbe és télleg volt egy bandita akin Glass ruha volt. Most már csak a sisak hiányzik és megvan a full glass. Mostmár a banditákon is van glass felszerelés.
  • RMarvin
    #28870
    Tényleg hihetetlen állat egy gém, bár nekem 20 óra játékidő alatt sikerült végigcsinálnom. Én őgy voltam vele, hogy a cselekmény fővonala igazából a legkevésbé sem érdekelt, csak idegesített az a sok apró Oblivion-kapu, amibe mindig belebotlottam. Annyira szépen ki van dolgozva, hogy az ember legszívesebben órákon át ténfereg benne.

    Annak ellenére mondom ezt, hogy nálam jobban kevesen utálják ennyire a fantasy-világot. Az orkoktól, elfektől, varázslatoktól meg anyámkínjától már herótom van, mert az összes RPG hemzseg ezektől a gyíkfejű, yoda-fülű lényektől. Tud valaki esetleg olyan RPG-t, ami a valóságos világban játszódik? (A Boiling Point-on kívül?) Nagyon örülnék neki.

    Amúgy egy dolgot hiányoltam nagyon a játékból: Kupleráj nincs valahol? (segítek: vöröslámpás ház, vagy negyed)

    Köszi
  • csgj
    #28869
    csak bele ne őrüljél... tod, volt az fickó, aki a sok Everquest-ezés miatt fejbe puffantotta magát! na az már durva... (egyébként ezt csak úgy izé, mondtam...)
  • GoKu x
    #28868
    ahhh az oblivion az mekkora GAME te jézus ..... megőrülök érte ..... olyan magic-ek vannak benne hogy behalok és azok az itemek ... ahhhh
  • haxoror
    #28867
    jaja, nekem is a legnehezebb harcom egy ilyen fertőzés utáni befagyott manás volt, egy rom legaljáról kellett kimásznom gyógyítás bélkül, azóta a zombikat inkább messziről nyírom ki és mindig figyelek hogy annyi manám mindig maradjon ami egy cure desease spellhez kell.
  • haxoror
    #28866
    igen
  • haxoror
    #28865
    Keress Bandit Ringleadereket pl Sercen-ben biztosan van IC-től Északra a tó partján.
  • haxoror
    #28864
    Umbra ebony cucca szintfüggő, csak magasabb szinten éri meg megszerezni :/
  • TomDantes
    #28863
    Na bezártam az első Oblivin-kaput, 17-es szintűként, k ikergetem a szörnyket a városból, megyek ki erre le csuktak, 1000 arany vérdíj volt rajtam. Gondolom a harcban véletlenül le üthetem egy katonát....de akkor is, én vagyok a nagy hős erre meg le csuknak.
  • Ioles
    #28862
    Nincs fenn semmilyen mod. Már 22. szintű vagyok, és még csak egy Highwaymen-nél találtam Glass pajzsot és nadrágot, mást nem. Még mindig nincsennek a banditákon.
  • SaGa Jr
    #28861
    Ha sima alap, módosítások nélküli játékkal játszol, akkor bizony már minden útonállón glass cuccokat is találnál. Amennyiben azonban fenn van valamilyen ezt befolyásoló mod, mondjuk OOO, akkor ez nem fog megtörténni. Egyrészt nem csak a te szintedtől függhet a modokban az ellenfél felszereltsége, másrészt korlátozva is lehetnek.

    OOO esetében például 22-24. szint ha pontosak akarunk lenni, amikor feltűnedeznek az első glass cuccok boss típusú ellenfeleknél. Sima banditáknál, egyszerű rablóknál nem fogsz ilyet találni sosem mert át lettek írva mind a szintjük mind a felszerelésük terén.

    De nem csak ez az egy mod van ami ezt befolyásolhatja.

    Konkrétan alapjátékban nem emlékszem olyan küldetésre, ahol glass felszerelést lehetne találni. Egy olyan fighter guild küldetés van, ahol szintedtől függetlenül mindig összeszedhetsz egy komplett Elven páncélkészletet, de glass szerintem nincs. Nem volt rá szükség, mert az alapjátéknál minden bokorlakó bandita ebben rohangál (ha nem is teljes felszerelésben de a darabokat hamar össze lehet gyűjteni) amint átléptél a 16. szinteden.

    Illetve egy daedra lord küldetés is van, ahol szintén mindig ugyanaz a felszerelés (Umbra és a hordozójának ebony páncélja), mindegy mikor mész oda.
  • Randelz
    #28860
    A modokat a data-ba kell bemásolni?Van 1 mód aminek van még 2mappája de olyan mappa nincs a játék filejai között azt csak másoljam be?
  • TomDantes
    #28859
    Nekem már rég megjelentek a elven és mitrhill cuccuk pedig csak 16-s a karakter, mondjuk Glass-os felszerelsét még nem találtam.
  • Ioles
    #28858
    Na már 20-as szintű vagyok és a banditákon már kezdenek megjelenni a mithril ill. az elven cuccok, de glass-ot még sehol sem láttam.(még keztyűt meg csizmát sem) Esetleg van olyan küldetés amelyikben szerezhetek glass felszerelést, vagy tudsz/tudtok olyan helyet ahol biztos hogy van? Előre is Kösz!
  • TomDantes
    #28857
    Kösz, mindgyárt ki próbálom. Mindenesetre ráfaragtam a dologgal, át menetem az egyik szentély küldetésénél oblivionba, úgy hogy nem jött vissza a manna, nem bírtam magam gyógyítani....a sok szörny meg csak jött.... ez volt eddig a legnehezebb harcom.
  • TomDantes
    #28856
    Harcos csilagjegyem van.
  • gyonax
    #28855
    Kösz de azóta rájöttem:) Amögött az ember mögött vannak egy ládában aki lefordítja neked a szövegket.
  • haxoror
    #28854
    Ha korábban töltődött akkor astral vapors-t kaptál el egy zombitól.
    Menj egy templomba és használd az oltárt.
  • gyonax
    #28853
    Köszönöm az eddigi segítséget, de lenne még egy problémám. Ott lenne problémám, ahol Mage Guildnél az a küldetés, hogy egy oszlopra kell lövögetni a varázslatokat(tűz, jég, mágia növelése, mágia csökkentése). Nos az utóbbi kettőre kéne két példa. Próbálgattam nagyon sok varázslatot, de egyik se működött. Légyszíves mondjatok két konkrét példát a varázslatokra.
  • Madmano
    #28852
    Az a "gondom",hogy egyre inkább belebonyolódok ebbe a játékba.De ezek az aztalra kidobálások idegesítőek néha.Megyek,elsötétül a kép,aztán asztal,középen az ablak:"az oblivion.exe hibát észlelt....blablabla".Olvastan a FAQ-t.De nincs semmi ott említett progim.Azon gondolkodtam,nem lenne-e megoldás,ha nem crack-el nyomnám,hanem esetleg minikép-fájlal....Vélemény?
  • Raptor 2
    #28851
    Ma kső este, vagy holnap hajnalban felkerül a frissített magyarosítás az oldalra!!!!
    [http://oblihun.extra.hu]

    Úyhogy "Keep yo' head up!"
  • PiszkosFred
    #28850
    Az Attronach csillagjegy mar csak ilyen ;]
  • TomDantes
    #28849
    Csá,kéne egy kis segítég. Miért nem termelődik újra a mannám? Varázsolok, elfogy, de nem termelődik vissza, csak ha iszok varázsitalt, arra gondoltam talán az baja, hogy nem aludtam de 4 x 12 órát pihentem egymás után de semmi, egyáltalán nem termelődik vissza, furcsa mert ha eddig varázsolta, utánan mindig vissza töltődött a manna.
    Szóval tud valaki segíteni?
  • Ioles
    #28848
    OK, köszi Koschwarz és SaGa Jr! Még fejlődök 1-2 szintet és keresgélek banditákat.
  • SaGa Jr
    #28847
    Árusoknál nem is nagyon lesz. Ilyet csak találni és leverni tudsz ellenfelekről. Árusoknál elsősorban va, acél és nagy néha mithril vagy elven cuccok fordulnak elő.

    Ha meg fenn van az OOO akkor még sokat kell fejlődnöd mire feltűnnek az üveg cuccok, mert azt bőven 20-as szint fölé pakolta át a mod. Az eredeti játékban 16 szint fölött kezdenének feltűnedezni mindenféle banditákon és olyan NPC-ken, akik könnyű vértezetben rohangásznak.
  • Hoz_Hun
    #28846
    A legolcsóbb Azura's Star+Umbra. Sose lesz ilyen gondod.
  • koschwarz
    #28845
    még fejlődj egy kicsit.
  • Ioles
    #28844
    Sziasztok!
    Már 16-os szintű vagyok és még mindig nincsen az árusoknál Glass felszerelés. Csak fegyvereket találtam különböző küldetésekben. Honnan tudnék szerezni?
  • SaGa Jr
    #28843
    Töltött soul gem vagy VARLA stone (egyszeri alkalommal az összes nálad lévő varázstárgy töltetét maximumra tolja) vagy olyan személy aki visszatölti (általában mage guild tagok között találni ilyet). A javítás a fizikai állapotot javítja csak, a mágikusat nem.

    Első változat a legolcsóbb ha van üres köved és soul trap varázslatod. NPC-k lelke csak és kizárólag Black Soulgem-be fogható be. A szörnyetegek és állatok lelkének meg megadott méretű üres kő kell. Erről bővebb infó az Oblivion HQ-n a szörnyek leírásában van.
  • tobias88
    #28842
    ezt én is kérdezni akartam, hogy mit kell csinálni ha kifogy
  • csgj
    #28841
    ha a mágikus fegyverek ereje kifogyott, elég csak megjavítani, vagy soul gem kell hozzá?
  • Randelz
    #28840
    Tudom hogy jelzi a térképen hogy hova kell menni csak megkérdestem hogy szerintetek melyik a jobb.
  • SaGa Jr
    #28839
    Csak olvasd el miről szövegel. Először nem vesz komolyan, így vissza kell majd menned beszélni vele még egyszer. Ekkor mondja majd hogy hol várd, de ő maga nem fog odamenni. Ekkor még egyszer beszélni kell vele és ezután ha beleegyezett, akkor elindulhatsz magad is a kijelölt helyre. De ehhez ugye el kell olvasni miről rizsázik.
  • do2
    #28838
    hát én már tejeltem neki elég sokat, de nem nagyon akar megkedvelni ez az ork.. asszem mostmá kinyirom:)
  • Sipocz
    #28837
    Bizony!, ahogyan SaGaJr is írja. Ha kiválasztol egy küldit, akkor annak következő helyszínét "toronyiránt" jelzi az iránytű, és érdemes is úgy közlekedni (nyílván a terep miatt itt-ott el kell térni egy picit) és minden "kijelzett" érdekes helyre (elf rom, erőd rom, barlang...) bekukkantani. Ezt a bekukkantást viszont óvatosan kell előadni kivált az esetben ha használod az OOO modot mert az nem igen fog figyelemmel lenni az aktuális szintedre és tudásodra, így jártam (persze aztán menekültem 1000-vel) olyan helyen 4-es karakterrel ahol a templomi sekrestyés egy stormattronach volt, a mimistráns fiuk meg dremorák:)).
  • Sipocz
    #28836
    Cím szerint nem tudom azonosítani, de véletlen nem ez az amelyik egy bravili szegény csajos férje eltünésének kiderítését szolgálná?
    Ha az akkor: dumálsz az orkkal, aki megbíz egy "családi fegyverereklye" visszaszerzésével, amit egy szigeten vél megtalálandó, ide viszont a kikötőből lehet eljutni egy "nevesített csónakkal" (olyan teleport módon); a szigeten van egy erődrom a többi meg "magától értődik":)
  • Hoz_Hun
    #28835
    Talán még nem kedvel annyira, hogy elmondja. A gyors változat: addig tömöd lovéval, amig megkedvel. Lasú változat: párbeszéd minijátékkal, meggyőzöd, hogy kedvel.