41716
  • haxoror
    #29114
    Ez a játék nem az attribútumokról szól hanem a szkillekről, 30-as endurance és a belőle származó alacsony élet is bőven elég akármelyik harchoz ha mellette van egy 100 pontos armor-szkill a megfelelő páncélzattal.

    30-as erő is elég ha a blade szkill 100-on van.
  • haxoror
    #29113
    Amire ki akartam jukadni hogy FÖLÖSLEGES az 5x szorzókra hajtani mert ha tolvajt indítasz és tolvajként is játszol akkor a 2x szorzó is bőven elég.

    Az 5x szorzózásnak csak akkor van értelme ha MINDEN akarsz lenni egyszerre, ami simán megöli a játékélményt és ennyi erővel egyszerűbb ha csítelsz vagy leveszed a nehézséget szuper-easy-re mert kb ez fog történni amikor az agyontápolt harcos-tolvaj-varázslód lemegy egy dungeonba, semmi kihívás.

    Ha csak egy kasztot akarsz játszani arra bőven elég a 2x szorzó is.
  • koschwarz
    #29112
    szerintem is így van

    én az első karakteremnél is így választottam meg a major skilleket, és semmi játékidő múlva már 10-es voltam miközben egy egyszerű farkas is szivatott. az ooo feltétele után indítottam egy újat, abban "okosabban" választottam meg a major skilleket, és a játékot és a fejlődésemet is így érzem most kiegyensúlyozottnak.

  • grayfox
    #29111
    Azzal egyet kell hogy értsetek, ha az ember szokásosan, classhoz illően-logikusnak tűnően válogatja össze a major skilleket, monjuk tolvaj esetén
    sneak, security, marksmanship, lightarmor, stb,
    akkor kb végedvan. Sneak és marksmanship gondoskodik majd arról, hogy jó gyorsan lépkedd a szinteket kevés szorzóval. 10-es szinten begyújtesz kb +30 attribute pontot, ha nem 20-at. Okosan megválogatva a sneaket kapásból kihagynám a majdor skillek közül. Igaz, hogy alacsonyabban kezd, de mivel tolvajként sokat használom, majd megnő, és nem fejlődök majd túl gyorsan.
    :< Klasszikus xp rendszernek jobban örülnék, fix mennyiségű pont elosztásával. A játék ettol eltekintve király :D
  • haxoror
    #29110
    Az gyakorlatilag semmit sem számít.
  • haxoror
    #29109
    Armor Class

    A 300-ból én már a fullra vadászok, még csak szar kamerás van de már csak idő kérdése hogy megjelenjen valami élvezhető verzió!
  • zzsiak
    #29108
    Köszönöm.
    Azt hiszem az ajtó előtt várakozást próbálom,mivel néhányszor már átkutattam utána az egész épületet:-)
  • grayfox
    #29107
    öö.. én úgy értem, hogy a skillek fejlődési sebességét az befolyásolja, hogy az elején a két fő tulajdonságnak (mondjuk én esetemben willpower+endurance) mit választasz. Azaz restoration esetében, az elején be kell választani a willpowert a fejlődési tempó növeléséhez. Legalábbis a karakter kreáló képernyő ezt írta..
  • koschwarz
    #29106
    izé, pontosabban 300 másodperces
  • koschwarz
    #29105
    ja, láttad a legújabb 5 és félperces trailert a 300-ból? extra brutális királyság.
  • koschwarz
    #29104
    85AC?

    mi is ez?
  • haxoror
    #29103
    Kmolyan nem értem ezt a "magasabb szinten bedurvul" dolgot

    85 AC
    Ha ez megvan akkor könnyű a játék, ha nincs meg akkor szopás.
    Ennyi.

    Ja és nem a kard számít hanem az enchant ami rajta van, Obliban a mágia az igazi gyilkos és nem pedig a fizikai sebzés.
  • koschwarz
    #29102
    az ilyen játékélményromboló marhaságok, mint hogy hagyod hogy egy patkány sebezzen, közben gyógyítod magad (nő a restoration skilled) és nő pl. a heavy armor skilled, ha azt viselsz. vagy ha simán futsz neki a falnak és kiakasztod a gombot, ettől nő az athletics skill. bárki megteheti ezeket, de akkor oda kemény munkáért járó jutalom élvezete
  • koschwarz
    #29101
    mondjuk az alapjátékban lehet hogy van "értelme" a mindig +5 pont megszerzésének (egyes attributumoknál, mint pl. strenght vagy endurance), mert akár tényleg eléggé elnehezülhet a játék, kicsit rosszul van beállítva az egyensúly, a szörnyek együttfejlődése miatt.

    viszont én az ooo-val is hiába gyúrok arra, hogy mindig meglegyen a +5 pont szintlépésenként az erőre, mégis van egy csomó ellenfél, aminél nem sokat érek a majdnem 100-as erőmmel és az ezzel járó sebzéssel, különösen ha csapatban támadnak. taktikázni kell ugyanúgy, és nem érek semmit azzal ha berontok az ellenség közé egy csatakiáltással, hogy majd egy-két ütéssel leverek mindenkit. annyit értem el ezzel, hogy többet tudok cipelni, és kicsit növeltem az esélyeimet. de még mindig elfogadhatóbb ez így, mint az alapjátékban.
  • sebtib
    #29100
    lehet hogy hülye kérdés de mi az a Powertrainer-ezés???
  • haxoror
    #29099
    "amugymeg nem az befolyásolja a skill fejlődési sebességét, hogy minor vagy major"

    Dehogynem, pont ez befolyásolja a legjobban.
    Majd nézd meg hogy akár 100-as willpower mellett is milyen "gyorsan" fejlődik a restoration ha nem major szkill...
  • haxoror
    #29098
    Ha a karaktered willpower irányba fejleszted akkor arra raksz szintlépésnél és így 30 szintre meglesz a 100 will.
    .
    Persze így hogy 5x-el emeled a willpowert tizenakárhányas szintre 100-on lesz és utána... mondjuk gyúrhatsz erőre.

    A mágusok arról híresek hogy erősek, te is legyél az.
    Conan-SolidSnake-Gandalf powaaaaaa!!!
  • SaGa Jr
    #29097
    Meglesz ő nem kell aggódni.
    Valóban kinn szokott mászkálgatni a mage guild épületén kívül délelőttönként, sőt olykor el is utazik. Járd be az egész épületet, menj le az alagsorba, ott van a saját szobája ahová ugyan bemenni még nem fogsz, de ha nagyon nem találod, érdemes itt várakozni.
    Vagy nézz körül az épület egészében.
    Egy őszülő fickót kell keresned lila ruházatban (vagy sötét kék?).
  • zzsiak
    #29096
    Sziasztok!
    Szeretnék feletenni egy kérdést.
    A mágus céh tagja vagyok és Cheydinalban szeretném elvállani azt küldetést amivel bejuthatok az egyetemre,de Farell aki a küldetést adj sehol sem található.
    Nem tudja valaki,hogy merre lehet?Már szinte az egész várost felforgattam utána.A mágus céhnél még egyszer sem láttam:-(((
    Esetleg ötletek?

    Zs.
  • grayfox
    #29095
    Nem igazán kell számolgatnom, meg pluszokat kasztolnom.. mivel épphogy a minor skilleket használom. Teljesen normálisan játszom, úgy ahogy az előzőő battlemageval, a különbség az csak annyi, hogy megvan az 5x, a másiknál meg max 2x.. Bárhogy is van, nem értem, hogy ha a karakterem mondjuk willpower irányába szeretne fejlődni, akkor kapja a legtöbbet, ha minel kevesebbet willpoweres raktam majorba xD amugymeg nem az befolyásolja a skill fejlődési sebességét, hogy minor vagy major, hanem hogy milyen statohoz tartozik (int. willp. str. stb)és neked abból mennyi van.
  • haxoror
    #29094
    Jah, meg azt imádom amikor a rohadt patkány átharapja a daedic csizmámat és befertőz minden szarral!
  • haxoror
    #29093
    ???

    Hát baromira nem.
    Páncélnál is az a cél hogy NE találjanak el de ha mégis eltalálnak akkor lehetőleg ne halj bele azonnal, addig oké hogy ha egy karddal eltalálnak akkor azt megúszod (vagy rést talál te meg átszúrt vesével meghalsz) viszont egy csákány, buzogány, nyárs, csatabárd szal páncél ellen kifejlesztett fegyverek ellen nem véd, nem attól lesz vki jobban védett hogy szarráverik hanem attól hogy rutinosan "második bőrként" tud mozogni a páncélzatában, tud benne futni, létrán mászni, gyorsan támadni és elhajolni az ütések elől stb.
    Ez pont olyan mintha azt mondtad volna hogy a kommandós akkor lesz jobb a kevlár-mellény viselésében ha sokszor eltalálják :)

    Tűzlabda.
    Ha sikeresen elkasztolok egy tűzgolyót akkor ennyi, ettől már nőnie kéne a szkillnek hiszen sikerült, mit számít az hogy 50 méterre a folyosó végén ahova beküldtem a tűzet van-e vki vagy nincs.
  • Kly9
    #29092
    Ütési technikát csak sok gyakorlással lehet fejleszteni, ugyanez igaz a destructonre, de abban is van valami amit te mondasz. A kettő kéne kombinálni, pl. ugyanannyit kéne fejlődni 3 powerattacktól mint 10 "gyorscsapástól".
  • Chipii
    #29091
    Ami viszont nagyon nem logikus, hogy nem az számit, hogy mekkorát sebzel, mekkorát sebeznek rajtad, csak a darabszám. Patkányharapástól ugyanúgy fejlődik az armor és block skilled, mintha démonokkal harcolnál, egy 1pontos gyógyitó varázslattól ugyanannyit fejlődsz, mint egy 100as szintű gyógyítástól, egy 1-et sebző tűzvarázstól ugyanannyit, mint a legmagasabb szintűtől.
  • Kly9
    #29090
    Szerintem meg teljesen logikusan van kitalálva. A páncél szakértelem akkor fejlődik ha eltalálnak, attól tapasztalódsz, nem attól hogy futsz 5km-t heavy armorba. Valamint te nem tűzlabda bemutatót akarsz tartani (bár ki tudja :D), hanem minél jobban ölni vele, tehát akkor fejlődik ha el is találsz vkit vele.

    A csítre pedig azt üzenem hogy a múlkor amikor használtam, nem tudtam utánna este aludni:D
  • haxoror
    #29089
    Azért vannak hülyeségek pl az armor szkillek akkor nőnek amikor eltalálnak, jobb lenne ha a páncélban eltöltött időtől nőnének.

    A destructionnál is béna hogy el tudom kasztolni a tűzgolyót, szépen repül meg minden de csak akkor nő a szkill ha el is találok vele valakit
  • haxoror
    #29088
    Mire azokra a statokra szükséged lesz addigra úgy is összejönnek 100-asra ha csak 2-3 pontokat raksz rájuk szintlépéseknél, végig az 5x szorzókra gyúrni kicsit könnyebbé teszi az alsóbb szinteket (nem mintha szükség lenne rá mert az alsó szintek amúgy is könnyűek)

    A tápolás hátulütője hogy nincs rá szükség és idővel amikor a secondary szkillek fejlődése belassul iszonyatosan unalmassá válik számontartani hogy mi hány ponttal nő(het) meg állni az utca közepén és fél órán át 249-szer elkasztolni egy gyógyítást hogy meglegyen a willpowerre az 5x szorzó, egyszerűbb konzolba beírni a csítet...
  • AC2
    #29087
    Egyáltalán nem biztos a hogy a minor skill 15-ről kezd és az sem hogy a major 25-ről.Ezeket mind a faji skillbónuszok határozzák meg. A fejlődési rendszerre pedig azt tudom mondani h teljesen logikusan, majdhogynem realisztikusan (mer ugye a valóságban nincs olyan sokat kardozol, majd meditálsz és utánna 5 rax a strenght-re :D) van felépítve. Az amit te csinálsz, a fejlődés megkerülése, de még így is logikus, mer az a tulajdonság felődik amelyik a képességhez tartozik tehát ezzel semilyen gond sincs.
  • grayfox
    #29086
    Elég érdekes a fejlődési rendszer... csináltam egy battlemaget, direkt olyan major skillekkel, amiket elvétve használok.. most vagyok 3-as és eddig mindig +5 +5 +5 volt a 3 fő statra..
    persze az elején kicsit gyengék a skillek amiket használsz (a 7 major skill ugye 25-ön kezd, a többi 15), de már a 3.- 4. szint körül a fő statokra járó óriási bónusz megtérül. nem egészen értem miért így csinálták meg...
  • Tensor2
    #29085
    Valaki megírná annak az oldalnak a címét ahol megtalálom azt a modot,hogy
    karakter gennél többféle haj közül választhatok?
  • Tensor2
    #29084
    Szerintem vedd újra a játékot és visszakapod mind.
  • PiszkosFred
    #29083
    Lehet hogy kirugtak, mert megoltel valakit a Cehtagok kozul ;] Vagy siman csak bug.
  • sebtib
    #29082
    ja furcs mert a végvitt küldiknél írja mindet
  • sebtib
    #29081
    szeretnék kérdezni valamit:először is végigvittem a tolvajokcéhét én voltam a guild master+mágusokat és a harcosokat is elkezdtem.megcsináltam a Dark Brotherhoodot ott is Listener vagyok, nézem a rangomat a DB ott van (a kis kép olyan vámpír féle foggal)de a többi a tolvaj,mágus,harcos céh csak úgy eltűnt.Lenne valami tippetek hogyan lehetne ezt valahogy visszacsinálni.(régi mentés nincs)
  • Chipii
    #29080
    na sikerült elírnom :D
  • Chipii
    #29079
    [spolier]Akkor léphetsz szintet, ha a major skilljeidből 10et fejlődtél. A skilleknél látható piros csík mutatja, hogy épp a 10ből eddig hány skillfejlődés volt meg. Éppen ezért nem érdemes mindent berakni a majorok között, mert akkor nagyon hamar meglesz a 10, éspedig úgy, hogy elaprózódva, és csak 2-3 növelés jut mindenre. (hiába nem léped meg a szintet, és várod meg, hogy meglegyen a 10 fejlődés pl blade-ből, az számit, amikor elérted a szintlépés lehetőségét).

    Szerintem ezek közül csak az egyiket rakd a major skillek közé, pl blade-et, fejlődsz belőle 5öt, és bluntból meg minorban fejlődsz 5öt (az eloszlás mindegy, a lényeg, hogy 10 jöjjön ki összesen). Vigyázz, hogy a többi major skilled ne fejlődjön ezalatt túl gyorsan, mert mire eléred a 10 major fejlődést, meg kell lennie a 10 str alapú skillfejlődésnek (meg emellett kihozhatsz pl 10 endurance alapút is).[/spolier]
  • Tensor2
    #29078
    Üdv!Valaki letudná írni nekem ,hogy érjem el azt hogy 1 szintlépéskor 5 pontot oszthassak szét mondjuk endurancera vagy strenghtre?Hq-n amit irnak az nekem nem teljesen világos:D
    Én úgy próbáltam,hogy gyurtam kb 10 blade, 10 blunt meg 10 hand to hand skillt 1 szint alatt,de szintlépéskor így is 2 strg-et adott csak.
    Valaki segítsen!
  • Csero90
    #29077
    Sikerült megoldani, szerencsére nem kellett csalni de ettól függetlenül Köszi szépen!!
  • AC2
    #29076
    completequest ez a leg1szerűbb
  • Csero90
    #29075
    Hy all!
    Az egyik mage guildes recommendation küldiben, amikor a kútból fel kell vinni a gyűrűt(a 150Kg-osat xD)eldobtam a víz alatt a gyűrűt és nincs ott amikor visszamegyek érte! Nem kéne e miatt abbahagyni a mágus karrieremet! xD
    vhogy nem lehetne megszerezni? cheat is jöhet már nem érdekel.