41716
  • ChevyG work
    #29154
  • MerlinW
    #29153
    Ja igen, fent van az is:)

    Grebber, lusta vagy mint mindig..:)
    http://qarl.rpgmods2.com/Qindex.html
    http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2363
  • grebber
    #29152
    Ezekről a textúra pakkokról van valami kép hogy milyen lesz velük a game??
  • PiszkosFred
    #29151
    Meg toltsd le a Illumination Within-t, a legujabb "revived" verziot, az ejszakai varosi eleten nagyon nagyot dob.
  • MerlinW
    #29150
    Nekem nem lassítja... Alapból asszem 1024-es texturák vannak Qarl-ban, külön lehet hozzáólehúzni a 2048-4096 -os LOD-okat. Nekem is AGP-s sima , GF6600/256 van. 3Ghz Prescott, viszont van 2Giga ramom ami valszeg átveszi a feladatot:)

    800x600-ban játszom, distant tree kikapcs, self shadow + full water details. A többi beállítás nagyjából középen pihen.
  • koschwarz
    #29149
    hát ez az, örülök hogy alapban is fut, az agp-s 128 mb-os 6600gt-vel hiába teszek fel 2024x2024-es textúrákat...
  • zsilike
    #29148
    vigyázni kell a textura tuningokkal,már jártam porul,mondjuk a gépedtöl függ,de...
  • koschwarz
    #29147
    kár volt megkérdeznem, megnéztem, és ilyen 4x nagyobb textúrák vannak benne, maga a modcsomag is 2 gigag...durva.
  • zsilike
    #29146
    47es battle mage!dark elf,imádom!
  • koschwarz
    #29145
    a quarl textúracsomagja lassítja a játék futását???? az a baj, hogy ilyesmiket nem nagyon merek felrakni, mert ha még nagyobb textúrákat kellene a gépemnek kezelnie, akkor már akadna szerintem. most még pont jól fut.
  • xido
    #29144
    úristen..ez a Quarl's......még csak a képeket néztem meg,nem sok mod-ról tudtam,párat alkalmaztam,de ez..már jön is lefelé,köszi:))
  • MerlinW
    #29143
    Az a jó:) Én is 200+ órája játszom és lvl 20 vagyok. Még csak mostanában lettem mágus céh tag, mert elfogyott a többi küldetés (már azok amiket megkaptam):) A főszálból is még csak 2-3 küldit csináltam + 3-4 kaput zártam. Hova az a nagy siettség:)

    S ha már:
    - knights kiegészítő dolgait mikor tudom használni? Még nem találkoztam össze senkivel aki irányt mutatott volna a bejutáshoz. Szintfüggő lenne?

    Nagyon gyilkos játék ez... még KOTOR 2, NWN2, Titan Quest-be bele sem kezdtem, Gothic3-ban is csak elején vagyok. Jómunkásemberként nyugdíjba viszem ezeket, érzem:)

    Ajánlom mindenkinek ezeket:

    Extreme HQ Graphics v 1.09 ~200MB (Natual Environments, Natural Water, Natural Weather + HDR, Natural Vegetation, Colored Map, LandscapeLODNormalMapFix, LandscapeLODReplacement, BTmod v2.20)

    Qarl Texture Pack 3.1.3 ~2GB (a játék 99%-ra kiterjedő parallax csomag)

    nem kicsik, de valami hitetetlen látványt nyújtanak.
  • AC2
    #29142
    Nekem is sok dolgom van a fromat C óta .... A kieg meg kb 2 hét, addig csak kibirom vhogy, valszeg utolsó nap este nem bírok majd aludni :)
  • do2
    #29141
    na jön a kieg lassan ?:) hát nekem még nagyon sok dolgom van az alappal is:):):)
  • grayfox
    #29140
    My Documents\My Games\Oblivion
  • erikn
    #29139
    Hova kell berakni a mentést?
  • grayfox
    #29138
    na, közben megtaláltam a választ:
    http://grimdeath9740.googlepages.com/tutorial:createyourownrace
  • AC2
    #29137
    Én tudok küldeni, de milyet adjak? (500 HUF darabja)
  • PiszkosFred
    #29136
    http://www.tessource.net/files/category.php?id=43
  • grayfox
    #29135
    Valakinek van valamilyen ötlete, hogyan lehetne megoldani, hogy van egy custom modellem (mystic elf faj) és hogy dark elf race statokat adjak neki?
    köszi
  • oneal1
    #29134
    hali!

    Tudok valahonnan mentést letölteni a játékhoz??

    köszi!
  • PiszkosFred
    #29133
    "bármennyire is szarnak a modderekre"

    Valamit felreertettel. Bethesda egyike azon keves fejleszto cegnek, akik mindent megtesznek azert, hogy a modderek tudjanak dolgozni. Ok adtak ki eddig szinte egyedulallo modon sajat wiki rendszeru ismertetot es szerkesztot a jatekukhoz, ugy, hogy a modder szinte BARMIT megvaltoztathat (kiveve a motor "core" reszet). Szal hogy sz*rnak a modderekre, ez igy ebben a formaban nem igazan igaz. Az, hogy egy kieg miatt valtozik a jatek, es a korabbi modokat updatelni kell, ez torvenyszeru. De ez csak egy feltetelezes volt a reszemrol, kozel sem biztos, hogy igy is fog tortenni. Lasd WoW, ott is 1-2 heten belul updateltek a nepszerubb modokat a BC megjelenese utan, es nem volt gond. Itt sem lesz, ha a feltetelezesem esetleg igaznak bizonyul. 50-50%, vagy bejon vagy nem :D
  • SaGa Jr
    #29132
    Nem a Knights of the Nine plugin-ról van szó (ebben van benne többek között a lópáncél is egy korábbi pluginként, meg a kevéske újdonsághoz kötött feladat is, mint az orrery, a pirate cave, a spéci tőr megszerzése, stb). Az csak egy kis csomagocska, de a tényleges kiegészítő az egy komplett küldetéslemez lesz, egy teljesen új területen. Nem egy sima kis update, hanem tényleges küldetéslemez. Shivering Isles a küldetéslemez címe, ha meg többet akarsz róla tudni akkor menj el az OblivionHQ-ra.
  • koschwarz
    #29131
  • soo277
    #29130
    az oblivion exp.lemez kapsz pár uy küldetést meg egy lópáncélt
  • koschwarz
    #29129
    a minor skillek fejlődése az alap, úgymond 100%. azok a skillek, amiben specializált vagy (amire +5 pontot adtál a karaktergeneráláskor-stealth, combat, vagy magic), azok fejlődéséhez a normálnak a 75%-a is elég. a major skilleknél már csak 60%. a specilalizált és major skilleknek 45%-is elég.

    tehát ha pl. 100 találat kell karddal egy ponthoz, akkor ha pl. a combat a specializált, akkor csak 75 is elég, ha a blade skill majornak van beállítva, akkor csak 60, etcetera.
  • grayfox
    #29128
    Köszi a felvilágosítást!
    amúgy class skill alatt mit értesz? combat/magic?
  • koschwarz
    #29127
    bármennyire is szarnak a modderekre, azért talán egy beépített peccsel csak nem csesznek ki velü(n)k
  • PiszkosFred
    #29126
    Feltehetoen nem lesz gond, hiszen a jatekba kerulo uj anyagok/scriptek/helyek azok mind-mind egy uj, onallo szigeten kapnak helyet javareszt. Esetleg a Cyrodiilban felbukkano Sheo portal az, ami bekavarhat azoknal a modoknal, amelyek valtoztatnak a portal eredeti kornyezeten, illetve a kornyeken.

    Ha pedig jon a kieggel egy beepitett peccs is, akkor lehet celszeru lesz majd frissiteni a modokat (ha keszulnek majd updatek), hiszen nem tudni elore, hogy a motorba es a globalis scriptekbe mennyire fog belenyulni a peccs. De nem emlexem hogy emlitettek volna peccset.

    Meglatjuk mi lesz ;]
  • koschwarz
    #29125
    sacc/kb még mindig csak az alapjáték 25%-át játszottam végig, gigászivá duzzad számomra ez a gamma

    kíváncsi lennék, hogy a modokkal hogy lesz kompatibilis
  • PiszkosFred
    #29124
    Igen, 12-14 nap mulva, szallitastol fuggoen. Gondolom amcsiban utan 1-2 nappal mar euban is kaphato lesz.
  • MerlinW
    #29123
    Jessz, két hét múlva jön a kieg(?):)
  • SaGa Jr
    #29122
    Sehol. Találni kell Ayleid romokban. Állványokon van, kék színű kő.
  • koschwarz
    #29121
    na ez az amit én is figyelembe vettem, és ezért tudtam összeállítani egy jó harcos karatert. a nord karakterem major skilljeinek az összes varázslós skillt választottam, így azok elég gyorsan fejlődnek. nyilván főleg harcolok, de azért használom a varázslásokat is. főleg a restoration (gyógyítom magam), destruction (plusz sebzés miatt), conjuration (elterelés)és mysticism (soultrap) skilleket, ezek jók egy harcos karaternek is. mire összejön a 10 major skillpont, addigra minden powertrainelés és egyéb trükk nélkül ott vagyok, hogy a blade, blunt, heavy armor, stb. skillekből is simán összejön annyi, sőt több, hogy 5 pontot adhassak a megfelelő attributumokra. emellett meg a játéksítlusom miatt szeretek az ellenfél háta mögé lopakodni egy kis extra sebzésszorzóért, vagy ha lehet messziről nyíllal meggyengíteni az ellent, így a stealth skillek is növekednek.

    lehet hogy így kapok egy mcgyver karaktert a végére, de én mégsem érzem ezt "csalásnak" vagy a rendszer kihasználásának, mivel teljesen természetesen játszom. másrészt örülök ha néha egy-egy órát tudok játszani, így nincs lehetőségem se arra, hogy több fajta karaktert istápoljak.
  • AC2
    #29120
    Ezeket enm is tudtam
  • AC2
    #29119
    Boltban nem árulnak. Tanálni lehet csak az ayleid romokban, de van egy darab a skingradi mages guild épület egyik vitrénében.
  • Chipii
    #29118
    A skillek fejlődési sebességét két dolog befolyásolja (és semmi más):
    major skillek: 60% kell a növeléséhez a minorokhoz képest,
    class skillek: 75% kell,
    és ha valami major, és class skill is, akkor 45% fejődés kell csak a növeléséhez, azaz több mint 2-szer jobban fejlődik, mint alapból (azaz pl 100db kardcsapás vagy 100 db varázslás helyett csak 45 kell ugyannyi fejlődéshez).
  • sebtib
    #29117
    meg tudná mondani hol lehet venni,kapni Welkynd követ???szinte mindenhol kerestem
  • steweee
    #29116
    hát a páncélhoz hozzátenném hoyg inkább a csapások lecsúsztatása az ami jelentős, és tudást igényel, szal a bekapott találatok után is lehet számolni a fejlődését. az igaz nem mindegy hogy egy patkány vagy egy daedra, de tegyük hozzá aki "nekifutásból" kalandjátszik úgy ahogy kell, annak jó ez a skillrendszer mert arra lett kitalálva és úgy működik is. a falnakszaladok és otthagyom megmarad a lúzereknek akik a saját fefeldezésüket és játékélményüket basszák tönkre a maxolással
  • koschwarz
    #29115
    ez monnyuk igaz