41716
  • MerlinW
    #29634
    Írtam hogy nem nagyon van sebességkülönbség (én legalábbis nem vettem észre) De letöltöd, felrakod, ha lassú, leszeded. Ennyi. Próbát mindenképp megér.
  • MerlinW
    #29633
    Durva:) Az enyém 14GB:)
  • koschwarz
    #29632
    szépek ezek a textúramodok...
    kár hogy így is örülök, ha elfutogat a játék még éppen élvezhetően, de ilyeneket már nem tudok feltenni
  • Gnome
    #29631
    Unique Landscapes modok eszméletlen hangulatossá és változatossá teszik a területeket..van belőllük vagy 7-8 pontosan nemtom.....de aki imád mászkálni és nézelődni akkor ez nekivalómod:P...

    egyébbként az durva ha aztmondom,h az oblivionmappám kb 9GBméretű?:P
  • koschwarz
    #29630
    ráadásul még lapoznia sem kell, mert még ezen az oldalon van a válasz többször is...(firefoxszal)
  • MerlinW
    #29629
    Vasszeg...
    1. neked ugyanannyi idő megkeresni a választ, mint nekünk (mi sem nem írunk jegyzetet 30ezer hsz.-ről).
    2. nem nekünk kell az info hanem neked.
    3. segítettünk abban hogy válaszoltunk, tudomásodra adtuk hogy van itt rá válasz.
    4. Tegnap éjjel még képekkel is illusztráltam kérdésed tárgyát, tehát mégcsak azt sem mondhatod hogy nem olvasol vissza 1000 oldalt.
    5. Beírnád alul a keresőbe a kérdésedet, már rég játszhatnál.

    Szívesen segítünk ha valódi problémáról van szó, de nem vagyunk a cselédeid.
  • AntiHero
    #29628
    JA hogy ezek a kötelezőke.
    Akkor nem szóltam
  • GoKu x
    #29627
    Hy! remélem vki tud segiteni. a DB küldtetéseket csinálom épp és ennél tartok: Affairs of a Wizard – Egy gyík problémái megcsináltam a feladatot, és vszinű a következő dead drophoz kéne menni ami chorronál a fa közepéhez vezetett, de nem találok ott semmit ahol a köv feladatot és a jutalmat kivehetném. msot ott merre vagy mit csináljak? remélem érthetően írtam le lécci segitsen vki!
  • koschwarz
    #29626
    you are a write only user
  • sebtib
    #29625
    csak mikor régebben kb.fél éve én is kérdeztem valamit nekem is pont ezt írták nem sorszámot.
    De csak párat kell visszaolvasni.
  • Code92
    #29624
    ha nem lennél ennyire bunkó esetleg a hsz sorszámát is beleírhattad volna........az a kár h. te már csak egy ilyen pöcs vagy nah erről ennyit.....
  • MerlinW
    #29623
    Ja még egy mászthev: Improved Trees and Flora







    Antihero: Most írtuk össze mit szeretnél még...?
  • AntiHero
    #29622
    A kötelező modokat szedjátek már öszze csoportokra pontva, leírással köszi

    U.I.: Unique modrol olvastam már sokat enm kell töb binfó, sőt már tölötm is, nagyon ügyi vagyok én
  • MerlinW
    #29621
    Egyszer felraktam az összes Unique csomagot, vannak nagyon jópofa helyszínek, de sok helyen tönkrevágta a dolgokat. Lebegő fák, sziklák, láthatatlan falak, stb. Lehet csak egy volt rossz, egyesével ki kell próbálgatni. De most mikor újralegóztam Oblit, már nem tettem fel őket. Funkciójuk nem nagyon van.

    Én is hozzáírok 1-2 módot a felsoroltakhoz:

    Unofficial Oblivion Patch v1.7.0 - sokmindent javítottak az 1.2-ben, de nem mindent, érdemes felrakni 1.2 előtt(!)

    Colour Terrain Map - színes térkép átláthatóbb és szebb, lásd a nemrég linkelt képen

    Diverse Grasses - szép változatos színeket ad a fűnek

    FPSFIX Natural Vegetation.1.21 - az említett high tree mod, amiben választhatunk a kicsi közepes és magas faméretekben. Az utóbbi nagyon feldobja az erdők hangulatát. mászthev hogy a kollega szavaival éljek.

    ImmersiveInterface - ugyancsak az általam belinkelt képeken látható diszkrét HUD

    More Blood - legyen a középkor közékori:) vér a kardokon, ill vágásokkor is egy kicsi.

    Qarls Blood and Shadows - ugyancsak vér de ez esetben a falakon, valamint a sötétebb helyeken is variál kicsit, amitől igen borzongósak lesznek a dungeonok.

    Qarl Harvest - Szedjünk fáról almát... értelme nem sok de valljuk be, az is sokat dob a látványok ha gyümölcse van a fáknak

    Qarl Webs - arachnofóbiások rémálma. Élethű vastag és ragadós kinézetű pókhálók.

    Enhanced Water v2.0 HD - Natural enviroment vize semmi ehhez képest. Lásd ugyancsak a lenti képen.

    Extreme HQ Graphics v 1.09 - Qarl adja az elemtextúrákat, ez meg a világét. Qarl mellé kötelező. (Frednek ellent kell mondjak nem tapasztaltam sebességváltozást ezen modok használatakor. LOD 2048, 4096 is csak akkor látszik ha maxon van a distance, ahhoz meg akinek van vasa nem rinyál Qarl miatt sem:) De mondom nem lassít.)

    Short Grass v2 - régebben írtam már ezt, kicsit ápoltabbá teszi a világot, de mindenesetre picivel gyorsabb lesz a játék, és a látótávolság is nagyobb lesz 3 méternél.

    Visually Enchanted 2.1 - mágikus erővel rendelkező fegyvereket effektezi. A tüzes lángol, az elektromos szikrázik, stb. Én szeretem.

    Giant Ogres - 2-3x megnöveli az ogre-k méretét. Így már olyan Gothic3-as fílingje van, fel lehet rájuk nézni. (mint Shiveringben a Gatekeeper-re:))

    IlluminationWithinV1.0 - erről írt már Fred, de kérdés volt mit kell felrakni belőle. 3 mappa van benne: (Data, Slim, Transitional) Ebből csak a Data kell ami tartalmazza a:
    - meshes
    - textures
    - IlluminationWithin.esp (beszűrődjön-e a fény)
    - IlluminationWithout.esp (kiszűrődjön-e)
    - IWR - Windows Lights Shutters - Optimised.esp (ez meg csak kell:))

    Sudden Violence - Egyik kedvencem, új harci mozdulatokat ad a játékhoz. Combat Behavior (OOO tartalmazza) moddal hihetetlen élvezetes párbajok alakulnak ki. ugrabugra forgolódás stb:)

    Hirtelen ennyi. Persze kötelező vagy az OOO vagy a Francesco modok használata. Ha azok nincsenek akkor No psychic guards, Unofficial Equipment Rarity Patch, Combat Behavior, meg a többi élményfokozó alap.
  • sebtib
    #29620
    vissza kellene olvasni egy kicsit már legalább már vagy tizen megkérdezték!!!
  • Code92
    #29619
    hy felraktam a gamma legújjabb kieg.ét a shivering isles-t betöltöttem a régi mentéseimet és semmi új quest semmi arra utaló jel h. mehetnék az új helyre az lenne a kérdésem h. akkor most hogy jutok el az újj helyre mármint a shivering isles szigetére?
  • PiszkosFred
    #29618
    A harom mod egyszerre mukodik. Kevesebb procit zabal, ha mindharom aktivalva van, mint a regi IW mod. A regi (eredeti IW) mod elegge megfogta a gepet egy-egy nagyobb varosban, az esti orakban. Itt most a Revived megtartotta a mod lenyeget, de egeszen mas szamolasokkal dolgozik, sokkal jobban kimelve a procit (es tartva az fpst). De ehhez harom kulonboz mod kellett, ami harom adja az egeszet. Egyik mod tartalmazza a fenyek le es felkapcsolasat, illetve ezert felelos. A masik mod tartalmazza az igy megjeleno uj texturakat (alap esetben az ablakok texturai nem voltak atlatszoak, ezert minden egyes villany le/fel kapcsolasnal az ablakok texturai lecserelodnek, ez a file tartalmazza ezeket). A harmadik pedig a redonyoket, spalettak texturait tartalmazza. Utobbi, a Shutters talan elhagyhato, es akkor az ablakokon nem lesznek redonyok, de nem probaltam meg, csak egyutt a harmat.

    Tudom hogy az OOO-ban sok mod van implementalva, de azert irtam kulon ezt a kettot, hogy ha megsem fogja magus hasznalni az OOO-t, akkor ezt a kettot erdemes azert leszedni es hasznalni.
  • koschwarz
    #29617
    fred, nem tod véletlenül a választ a 29602-re??

    mellesleg a deadly traps és a bash lock már benne van az OOO-ban ...
  • AntiHero
    #29616
    U betű lemaradt

    UNIQUELANDSCAPES sorozat, ennyire rájöttem hány dbvan belőle?
  • AntiHero
    #29615
    NIQUE LANDSCAPES-es munkait ismered?
    errol kéne egy tüzetes leírás mit rak bele? Érdemes e felrakni?
    JA és honnan töltsem le az egészet ami mindent tartalmaz?


    Annyit tudok hogy ez a csapat komolyan veszi a munkáját és már nagyonm sok modjuk van. (Új helyszínek stb..)

    Szval elig a hozzá hogy kéne egy leírás ami elmeséli miket rak bele pontosan (képek is jöhetnek).

    Eddig nem mertem lszedni öket. Ezért kéne egy teszt leírás.
    Köszönöm
  • magus
    #29614
    köszi a válaszokat, főleg ezt a kimerítőt PiszkosFred -.-
  • PiszkosFred
    #29613
    Mind a kieg, mind a KotN egy-egy hatalmas nagy mod, erdemes igy tekinteni rajuk, s nem olyan kiegeszitokre, mint altalaban mas jatekoknal. Emiatt nem akadnak egymassal, es nem is okoznak kompatibilitasi problemat. A KotN megkoveteli az 1.1es peccset, ami azonnal targytalanna valik, ha felrakod a Shivering Islest. A SI mint mod nem tartalmazza a 1.2es peccset, viszont installalasa kozben meg a mod felrakasa elott az installer peccseli a jatekot. Ez azert lehet erdekes, mert a SI deaktivalasaval (Data Filesban) nem tunik el az 1.2es peccs, vagyis barmikor deaktivalhato, a jatek attol fuggetlenul marad 1.2es verzio szamon.

    Amiket erdemes felrakni?
    - OOO (Oscuro's Oblivion Overhaul) - teljesen atszabja a jatekmenetet, tobbszaz megas mod, implementalva soksok nagyszeru egyeb moddal. Celszeru uj jatekot kezdeni hozza, hogy ne legyen gond.
    - Eshme's Body v3 - lecsereli a no testeket a jatekban, meghozza igencsak szemrevalo formara;] A morrowindes Better Bodieshoz hasonlo a latvany, maszthev! (van nude es alsonemus valtozata is) Emellett bepakol a jatekba millionyi uj ruhat, az extreme SM feelinges borszerkotol a felszolgalolany fele munkaruhaig barmit.
    - Ren Beauty Pack - Berak egy uj fajt, a Mysric Elf-t, de ami a fontosabb, hogy valaszthato lesz tobb tucatnyi uj hajtipus, anime szintu hajkoronatol egeszen a konzervativ alakzatokig.
    - BTmod/DarkUI - a kezelofeluletet teszi atlathatobba
    - Natural Faces - az emberek arcai kapcsan csereli le a texturakat simabb es nagyobb felbontasu texturakra, igy sokkal jobban neznek ki az NPCk, es a karakter is.
    - Illumination Within Revived - minden ablak kap egy fenyforrast estenkent, igy a sotet varos tenyleg ugy nez ki, mint ahogy ki kellene neznie. (gyk: az ablakokbol feny szurodik ki az utcara, baromi hangulatos)
    - Natural Environment - a kornyezeti hatasokat csereli, valtoztatja. Szebb lesz a vilag tole, szinesebb, valtozatosabb. Az estek tenyleg estek lesznek (faklya/light/nighteye nelkul szinte latni sem lehet), az idojaras valtozatos, a termeszetes kizoldul, a vizek gyonyoruek lesznek, stb. Maszthev szinten. (tobb resze van, van ami csak a vizeket varialja, kotelezo;], van ami az elovilagot bolonditja meg - nem tamad rad mindenfele allat, amelyek alapbol sem tamadnanak, legalabbis amig nem erzik magukat fenyegetve, van olyan resze amely az idojarasert felel - barmelyik hasznalhato egyutt es kulon, izles szerint)
    - MD Saddle Bag - ami kimaradz az Oblivionbol, miszerint a lovainkra lehet pakolni cuccot, vagyis nem csak kozeledesi eszkozok lesznek, hanem teherhordasra is lehet hasznalni oket. Minel "jobb" lovunk van, annal tobbet bir el. De ha sebzett a hatas, akkor persze kevesebbet bir, vagyis ha egy csataban a paci is kap pofont, akkor amig fel nem epul, nem bir el annyi sulyt, mint alap, egeszseges esetben.
    - Quarl textture pakkjai - Pakson eloknek ajanlott a legnagyobb felbontasu, tobb gigas csomag, amely ugy megdobja a jatek amugy is paratlan grafikajat, hogy az ember alla a bokajanal kot ki.
    - DLC modok, a hivatalos modokat erdemes, a KotN talan a legjobb es hangulatosabb, egy kivalo kvesztline es szep rewardokkal. A Spell Tomes is erdekes. Utobbi kapcsan talalhatunk a vilagban tekercseket, amelyek megtanitanak egy-egy spellre. Altalaban jo spellekre ;] A tobbi csak kis aprosag, de erdemes oket is felrakni.
    - Ha quarl munkait hanyagolod, akkro mindenkeppen erdemes a Landscape Lod nevu modokat, amelyek a tavoli horizonton lathato teruletek elmosott texturait csereli, szebbe varazsolva a tavoli videket.
    - Deadly Traps - a dungeonok csapdait erositi, bizony erdemes odafigyelni, hova is lepunk.
    - Bash Lock (vagy ilyesmi) - a lezart ladak szet is verhetoek, ha megfeleloen erosek vagyunk (str es agility), igy talan egy harcos is atjuk a hard es veryhard feliratu zarakon. Ha tenyleg eros ;]
    - Reznod Mannequin - ez pedig azert, mert igy vehetsz 400-500g-ert babukat a kereskedoknel, amelyeket a hazadban le tudsz rakni, pozicionalhatod, es ezekre akaszthatod a kalandok soran osszegyujtott ritka pancelokat es fegyvereket. Ugyanez a mod tesz a jatekba hordozhato vitrineket, amelyekkel szinten otthonosabba lehet tenni a lakohelyeket.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, legalabbis ezek nalam tutira fennvannak. De ezen kivul is van meg kismillio masik hasznos mod, ha valaki ad majd szinten tippeket neked, kernem az illetot, magyarazatot is adjon mar a tipphez, ne csak egy nevet. ;] (akarok irni egy ajanlott modlistat a HQra, mert mostansag nem nagyon volt szo ezekrol)
  • magus
    #29612
    um, az 1.2 nem tartalmazza az 1.1-et?
  • koschwarz
    #29611
    #29602?
  • koschwarz
    #29610
    1.alapjáték,
    2.1.1-es peccs (nincs beépítve az addonokba)
    3.knights addonok
    4.shivering isles expansionpack (1.2-es peccs be van építve)
  • haxoror
    #29609
    a kiegben benne van a legújabb patch is
  • haxoror
    #29608
    Próbáltam a chameleont de egy idő után olyan volt mintha egy teszter lennék aki a pályát nézegeti, unalmas :/

    A companionokat meg nem erőltetem most egy ideig mert nem tudom hogy kompatibilisek-e a kieggel
  • magus
    #29607
    um, ha most felpakolom az alap obliviont, ra a knights of the nine es a the shivering isles kiegeszitoket, akkor kell vmit patchelnem, vagy a kiegeszitokben benne vannak mar?

    ja es nem tud mondani valaki modokat amik tenyleg jok, es van ertelme oket felrakni? lattam, hogy van 50 millio mod, de ebbol melyiket eri meg leszedni?
  • Sir Quno Jedi
    #29606
    Amúgy 5-6 kompányion elég ahhoz, hogy kényelmesen malmozzál (vagy sneak-eljél), míg ők levernek mindenkit! :D Mikor meg fejlődni akarsz, hazaküldöd őket pihizni.

    Pláne, ha 100%-osan láthatatlanná teszed őket rucikkal (minden darabba nyomsz kaméleont), akkor az ellen nem is látja őket, csak hullik.
  • Sir Quno Jedi
    #29605
    Igen. Gyakran kapok hátulról mellbe! :D
  • haxoror
    #29604
    Pont ezt nem szeretem a kompanion modokban, mindig láb alatt vannak!

    Ellövök egy termonukleáris spellt, az összes manám rámegy erre a balfasz kompanion elémugrik...
    Mókás volt!

    Sebaj, adok neki íjjat azzal majd mögülem osztja az ellent!

    Tudtátok hogy ha hátbalőnek akkor elöl látni a kiálló nyílvesszők hegyét?
  • Sir Quno Jedi
    #29603
    Amúgy a Ren's Beauty Pack-ból még a leguccsó is hibás. Éjszaka a szemeket mivel lecseréli bizonyos kompánionoknál, így a bőrszínűkkel nem stimmel a szem környéke és olyanok, mint akik nem barnultak le a szemük körül, nagyon gáz. Pláne, ha pislognak, akkor még villog is a különböző fényességű és színű textúrák között. És ugye külön a haj nem megy fel, csak a szemmel. Kár, pediglen a plussz haj jól jött, illetve vannak mistique elf kompánionok, akikhez értelemszerűen kell ez a mod, meg a custom race fix is...
  • koschwarz
    #29602
    tényleg, kérdezni akartam, akinek fent van az illumination within revived mod: 3 esp van benne, window, lights, shutters

    a windowkat látom természetesen, hogy szépen világítanak, de a másik kettőt hiába pipálom ki, semmi különbséget nem látok...miket világítanak ki? természetesen tudom, hogy mit jelentenek az angol szavak, de vizuálisan nem vagyok képes észrevenni a különbséget.
  • koschwarz
    #29601
  • Sir Quno Jedi
    #29600
    Amúgy elmesélem egyik hétvégi "kalandomat":

    Felraktam 6-7 companion modot és már kezdetekkor összeszedtem a lányokat a világból, plussz Eshme butikjában (v3 mod) alaposan bevásároltunk! Ezekután nekiindultam az akkor éppen 6 (néha 8) fős, lezseren öltözött lánycsapattal világot látni.

    Kitakarítgattunk egy-két Ayleid romot, meg pár rablóbandatábort, meg grasszáltunk a város főterén (a csípőcsavarást gyakoroltuk), amikor is naplementés egészségügyi sétálgatásunk során belebotlottunk egy scriptelt rablóba egy kőkapunál. Mivel karim egyszál könnyű, rövid tógában és némi tűsarkú+harisnyakötő kombóban feszített, oldalán egy elrettentően könnyű rövidkarddal, az állig felfegyózott khajit odavérteskedte magát és nekemszegezte, hogy:
    - Pediglen 100pénz, vagy különben!
    Mondtam neki:
    - Ejnye no, kedves, csúny rablóbácsi, hát csak nem hoztam magammal aprót a soppingból, maj Oblivion-ból visszafelé hozunkegy marékkal! Tessék csak várni!
    De ő nem értett a szép szóból és kivont kétkezeskalapáccsal rohamozott a törékeny, nádszálderekú kislányra, aki kis bökőjét maga elé kapván, hátrálva próbálta hárítani a vad dúvad eszelős csapásait.

    Ám ekkor mit látok! Jobbról érkezik egyik kompánionom egy villámon wonderwoman-ként lovagolva és balra el, ki is feküdt szentem. Ugyanis az történt, hogy rohantában közben elkaszálta hátulról a mágusunk egy jól irányzott villámcsapással. Ez a grablót is meglephette, mert megtorpant és ez lett a veszte. Ugyanis két nyílvesszővel a torkában és egy kalózszablyára és egyeneskardra tűzve mindkét veséjét, már nem volt kedve rablásból megélni a közeljövőben...Azaz meghalt a kedves bácsi...

    Persze az elszállt karit felgyógyították, bár kissé morgott utána és a csapat újra töretlen optimizmussal kezdett bele a holttest kifosztásának! Mert így igazán szép az élet itt a Birodalomban!
  • Sir Quno Jedi
    #29599
    Hát nekem fentvan a közel 2 gigás textúra pakk, meg a 4096-os LOD-ok, de ez a kép durvább! Igaz a depth of Field még nincs fent...
  • MerlinW
    #29598
    Egy külföldi fórumra volt linkelve a kép. A repülés gondolom sima script amit összedobhatsz const.set-el (de biztos van rá konzolparancs is). A látványért pedig max grafikai beállítások + Qarl's textura pakk + Qarl's Depth of Field modok felelősek, 1.2-es Obli patch-el.
  • Sir Quno Jedi
    #29597
    De van valami mod, vagy repülős, vagy minőségnövelő, amivel ilyen lesz?!
  • MerlinW
    #29596
    Azt ez egyet nem én csináltam.
  • herczeg
    #29595
    felteszem tcl