41716
  • zerosdfd
    #29674
    Namégegyszer.

    Van olyan, hogy modgyűjtemény, "all in one" vagy?
  • Sir Quno Jedi
    #29673
    Most egyébként olyan akrit rakok/tam össze, aki kizárülag a speed-re épít (meg még arra ami pl. thiefnek kel), akrobatika, atlétika, semmi páncél, csak laza ruci, könnyű, gyors fegyó és uccu neki.

    (Bár lehet módosítani fogom strength+speed-re, mert most nem is bizutos, hogy akarok lopakodni és zárakat törni senem, viszont a blade-hez kell a strength is, majd meglátom.)

    Ami kell:
    - Athletics (úszni, futni, gyorsan mozogni, nemcsiga)
    - Arobatics (ugrani)
    - Blade (fülcakkozni)
    - Sneak (meglepni a barátokat)
    - Security (zártörni)
    - Illusion (chameleon miatt)
    - Restoration (mert kevés HP-n azért nem jó)

    Blokkolni nincs értelme kis fegyóval úgysem.

    Ki is próbáltam és kényelmesen lehet száguldozni szabad terepen és mire bárki felemeli a fegyóját, addig rövidkarddal százkilencvenkétszer csipkéztem ki a fülét! :D Dungiban is jóak, csak mozogni kell. Ha meg valaki nagyon tápos, azt hátulról kell meglepni, mert hátbaszúrás plussz sebzés rulez!

    Elején úgyis csak lassít a páncél és szart sem ér, magas szinten pedig ruciba is lehet rakni pajzsvarit, szal. akkor meg már felesleges a páncél, amit mindig LEVERNEK az emberről, míg a rucikat nem. :D

    Előzőleg harci mágus/paplovag keveréke voltam, úgy toltam végig, hogy mind a mágus céh, mind a harcos céh feje legyek. Most más utat próbálok, bár thief-kedni és ártatlanokat gyilkolni azt nem fogok, az én erkölcsi elveimbe az nem igazán fér bele...
  • grebber
    #29672
    Hm jól hangzik akkor felteszem majd!
  • Sir Quno Jedi
    #29671
    Azok buták, könnyű préda.
  • koschwarz
    #29670
    nem, ugyanúgy mint az eddigi adoonoknál, egy idő után bejön a játékban egy ablak, hogy hallottál valami pletykát, amit csekkolni kéne...
  • koschwarz
    #29669
    szerintem nem is feltétlenül a gyűrükön múlik. ha minden egyes ruhadarabomat encsantolom, attól lehet fullos a táp vagy a védelem. másrészt meg az ooo-val nekem még így is nehéz a játék, amikor egy romban egy teremben 4-5 minotaurus lord tanyázik...
  • grebber
    #29668
    Lehet hülye kérdése de megkérdezem!Oblivion IV: Shivering Isles kieget ha felteszem akkor lesz neki exéje amivel lehet inditani vagy hogy müködik?
  • Sir Quno Jedi
    #29667
    Amúgy ezetet ugatom itten, hogy a simag gammában is dúrvaán össze lehet pakokni jó varikat jó sok equipment-re, ha még hozáájön +4db, akkor az már atomdurva! :D Anno én azért használtam csak kétrészes rucikat, mert az 1 plussz spell slot! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #29666
    Nem reális, de a Stalkeres, félóráig matatok az invymben, hogy kitárazzak egy fegyót és közben agyonlőnek 7 irányból, sem reális.
  • haxoror
    #29665
    A gyári játékban simán össze lehet hozni 100% chameleont na AZ táp a javából szal miről beszélünk?

    Aki akarja kihasználja, aki nem akarja az nem.

    Én csak két gyűrűt hordok de mindig van nálam egy a vízlégzésre is, van egy éjjellátásra stb mondjuk nem egyszerre hordom őket de mivel az inventoryba lépéskor pause-ol a játék így azonnal és büntetlenül variálhatom őket, ez se túl reális :)
  • Sir Quno Jedi
    #29664
    Ő, node 6 ringgel már majdnem egy fullos védelmet össze lehet hozni varikból! Az már nem kicsit táp!
  • PTW
    #29663
    lehet , de összekutyulja a skilleket úgyhoyg nem nagyon érdemes

    konzolba: "showracemenu"
  • sheva94
    #29662
    meglehet változtatni az emberkémet új játék kezdése nélkül? Mert már unom azt ami most van
  • koschwarz
    #29661
    nem megy sajna...

    viszont ha már modok, én még használom a

    no psychic guard harder: reálisabbna viselkednek az őrök, ha nincs hallótávolságban vagy nem láthat őr, akkor ha valami bűncselekményt követsz el, nem lesz ott hirtelen 100 őr. a megtámadott npc diszpozíciója csökken irántad, stb...

    less creepy guild porter: nem fog a fighters guild portás állandóan követni és nézni hogy mit csinálsz, ami elég hülyén nézett ki szerintem.

    horses turn faster: nem olyan nyomorék lassú a ló fordulása.

    quest award leveller: sokáig nem akartam használni, de végül feltettem: nem kell csak azért várnod egy questtel, hogy elérj egy bizonyos szintet, mert akkor jobb cuccot adjon jutalomként, hanem így már bármikor megcsinálható a quest, és ha elérsz egy magasabb szintet, akkor a korábban kapott jutalom tulajdonságai is jobbak lesznek.

    ooo-ban benne van, de ha azt nem akarja valaki használni, külön is érdemes feltenni:

    living economy: sokkal élethűbb, igazi kereslet-kínálaton alapuló a kereskedelem, nem olyan statikus, mint az alapjátékban.

    dej féle harvest-mod: ha leszedsz egy növényt, akkor tényleg eltűnik, és egyéb dolgokat is csinál csak nem jut eszembe.

    unlimited rings: beállítottam, hogy ne csak szánalmas 2, hanem 6 gyűrűt viselhessek, ez reális szám szerintem.





  • haxoror
    #29660
    Tányleg, próbálta már valaki az új patchel a shift+klikk-es spell törlést?

    Hátha...
  • PiszkosFred
    #29659
    Van egy mod, amely berak minden Mágus Céhbe egy plusz emberkét. Ez a fickó/nő árul egy-egy "XY spell removal" potiont, amit ha megiszol, akkor kitörli az adott spellt a varázskönyvedből. A poti ára valami nevetséges 1-2 septim. Viszont azt hiszem, hogy a karakter által készített spellkre ez nem érvényes, ahogy a konzolos megoldás is necces lehet. De próba szemcsere...
  • PiszkosFred
    #29658
    Csak saját felelőségre próbáld ki, előtte mindenképp csinálj bekkapot a mentésről.

    1. konzol lenyitása
    2. player.removespell (ID #) parancs, ahol az ID a spellhez tartozó ID
    3. konzol bezárása
    (4. esetleg new save, majd reload az új mentést)

    Spell (és ID-k) kereséséhez ez az adatbázis nagyon ajánlott
  • Sir Quno Jedi
    #29657
    Van rá valami mod, de én még nem használtam.
  • Fantusz
    #29656
    A felesleges varázslatokat ki lehet valahogy törölni a varázskönyvből?
    A gyengébb varázslatokra gondolok, amiknél már erősebbek vannak, a régiek zavaróak, de nem tudom eltüntetni a listából...
  • Sir Quno Jedi
    #29655
    Gyermekem! Örűjjé, ha egyáltalán menni fog a gépeden éppenhogy, buherálva azt is! Ne akarjál te semmilyen grafómodot még oda! Én szóltam! :DDD
  • zerosdfd
    #29654
    quarl 2
  • dinomano
    #29653
    Köszi! Van valami grafikajavito MOD, ami nem terheli le a gépet; és gyengebb gépeken is szebbi teszi a jatekot? Nem gameplay mod-ra gondolok, hanem vmi grafikai cuccosra...
  • Code92
    #29652
    :D jah boccs akkor kijavítom magam: baviltól a vízen kell járni egy kicsit aztán elérsz a portálig:D
  • koschwarz
    #29651
    csakmegtaláltad

    egyébként ez elvi kérdés...
  • Sir Quno Jedi
    #29650
    Mármint ki az a low level béndzsaság, akinek úsznia kellene??!! :DDD
  • Code92
    #29649
    :D rövidebb lett volna beírni h. bravilltól a tó felé kell úszni és ottvan a portál:D de amúgy köszz
  • grayfox
    #29648
    hali!
    Depth of field mod még mindig mossa az éjszakai eget? Vagy van valami megoldás? thx
  • zerosdfd
    #29647
    Van -e olyan modgyűjtemény, ami az alant említett modokat vagy legalábbis a nagyrészét, a népszerűeket egyben tartalmazza?
  • Sir Quno Jedi
    #29646
    Beírod konzolba, hogy "tdt" és utána az FPS mellett azt is látni fogod, hogy mennyi ojjektum van még queue-ban, amit még be kell töltenie a memcsibe. Ez segíthet a skálázásban, tesztelésben.
  • dinomano
    #29645
    Nem akadozik sokat; ill. igy mekkora a "töltés nélkül bejárhato" terep? Ha jol tudom, vinyóról "streaming"eli a következö "táj-adatcsomagot" a progi...
  • dinomano
    #29644
    THX...akkor nem kell semmi trükközes...Mekkora felbontasban és milyen beallitasokkal nyomod?
  • TomDantes
    #29643
    fut ennyivel élvezhetően fut.
    Nekesm is hasnló gépem van és jól fut.
  • dinomano
    #29642
    1,6-s PIVen, 512 SD-RAMmal, Radeon9600se-vel van eselyem arra, h. normalisan menjen a game? :-D Most olvasgatom a GYIK-et...Anno volt valami iromany, ahol felsoroltak, h. valamelyik INI file-ban mit lehet erdemes allitgatni, ha gyengebb az ember gépe... :-| Hol talalom meg ezt? /vagy valami otpimalizaios progit?/
  • Sir Quno Jedi
    #29641
    Be kéne rakni banerba!
  • Raptor 2
    #29640
    Huhh, kösz, be is gyűjtöm ezeket :P
  • MerlinW
    #29639
    nincs fent 20 mod sem, de ami van az nagy:)
  • Gnome
    #29638
    egyébbként ám ezt az oldalt ajánlom ám minden kedves angolultudó kollégának
  • Gnome
    #29637
    ésmég énhittem azt h agyonvan moddolva az oblivionom:P...kb vagy 100körüli modom van fenn(amiből mind fontosám és nemakadnakössze)..neked akkor lehet vagy 160-170..durvánadod:P
  • Sheltem
    #29636
    Ez igen apám...Ez aztán szép összefoglaló a hasznos modokról. Őszinte elismerésem érte, hogy ezt így összeírtad! Már másolom is ki magamnak, mégegyszer köszönöm szépen.
  • koschwarz
    #29635
    na jó, de neked valszeg legalább egy mai viszonylatban középkategóriás géped van. nekem inkább már lefelé csúszik...