41716
  • sebtib
    #29714
    Honnan tudnék Fortify kategóriáju varázslatot vanni ami érintő vagy táv varázslat.Kellene Egyetemi küldetéshez.
  • koschwarz
    #29713
    miért kéne a vsync tft-nél vagy egyáltalán bármiylen monitornál? ezt nem értemeleve ha be van kapcsolva a vsync, akkor maximalizálod az elérhető fps-t arra az értékre, amit a monitor frekvenciájaként beállítottál (mittomén, 75 Hz).

    pont hogy visszahúzza a teljesítményt, ugyanis a videókártyának adott esetben várnia kell a monitorra, hogy az adott frame-et megjelenítse
  • PiszkosFred
    #29712
    Shader pakk, textura pakk, nalam mint szakbarbar, egyre megy ;]
  • Sir Quno Jedi
    #29711
    shaderpack volt a bűnös, nem a textúra, de már megoldottam brutálba :D
  • Sir Quno Jedi
    #29710
    Akinek jó gépe van, annak ajánlom figyelmébe az "iFPSClamp=" sort az Oblivion.Ini-ben. Ezzel lehet fix FPS-re kényszeríteni az Oblivint. Mert ugye, ha használunk V-SYNC-et és TFT-nél az KELL, akkor ha leesik az FPS 60 alá (vagy amennyi hz-n a felbontásunk éppen megy), akkor így is úgy is rángatni fog a game. Ez az ingadozás az FPS-ben nagyon csúnya tud ám lenni. De ha mondjuk beírjuk, hogy "iFPSClamp=30", akkor a gamma stabil 30(31) FPS-sel fog zúzni (már ahol bírja), ami igen kellemes, folyamatos élményt ad és egy RPG-hez bőven sok is. Lehet persze tovább kísérletezni más értékekkel, de a hatás nem marad el, csoda dolgokat művelhetünk vele!

    Próbáljátok ki és élvezzétek!
  • PiszkosFred
    #29709
    Az 1.2es peccs elvileg modosit a motoron is egy picit, emiatt lehet hogy a regi textura addonok kozul van par, ami bekavarhat. Egy gyors reinstall segithet, aztan a texturapakkokat meg leszeded kesobb, amikor mar 1.2esre lesznek "optimalizalva".
  • grayfox
    #29708
    anno énsem, mikor telepakoltam minden xarral az obliviont :)
    aztán amikor rakhattam újra, már átgondoltabban cselekedtem !

    van olyan mod (egyben) ami csak parallaxolja az eredeti oblivion texturakat? dungeonok, városok, utak, sziklák
  • AC2
    #29707
    Hál' isten megvan a gond. Csak az egyik mentés volt elcseszve + még az auto save, má kezdtem egy új karaktert is bánatomban, de most osztahtom a régivel :)
  • Sir Quno Jedi
    #29706
    Node nagyokosan nem mentettem el az eredeti shaderpackokat... :d
  • grayfox
    #29705
    dof-ból csinálhatnának egy jól együttműködő darabot, ugyanis a maszkot is lemosta a fejemről, és fekete gázfelhőként jelent meg körülöttem :) mindezt kb 2 frame per seccel :D
  • grayfox
    #29704
    nekem is ugyanez volt, a földet úgy texturazta be a városban, mintha sok kis térkép lett volna :) dof kiiktatása és shader_old könyvtár visszaállítása segített :P
  • Sir Quno Jedi
    #29703
    bázé, az 1.2-e sőatch-elt közel szűz oblira (mentések megvannak azért, meg kompanionok) ráraktam a quarl's textura pack 3-at, től a 3096 LOD-ot, meg az imp. trees and flora-t ÉS a depth of field-et. Erre most szarok a textúrák a földeken (tök más mák). Pedig a régi nem patch-elt oblival ezeket már próbáltam együtt, kivétel a DOF. Faxom! És mentésem sincs a shader pack-omról.
  • BlackShadow
    #29702
    megvolt :) jön ezerrel minden.. már lassan 1 órája töltögetek le mindent :D csak bírja a gép :p
  • AC2
    #29701
    Sikerült elérnem h betudjak úgy lépni a "LOAD"-ba h nem lép ki. DE betölteni még mindig nem tok, ismét egy újabb hibaüzenet:

    00000D5C: Out of Memory Error - All passes fail. The game will exit now.
  • sebtib
    #29700
    Nekem is volt ilyen.Nekem elment az áram és utánna nem töltötte be.Fogtam és letöröltem a Quicksavet+pár mentést a mappából ahova menti.
    Utánna ment.De lehet hogy a mod zavar be.Másik ötlet rakd újra a gémet
  • AC2
    #29699
    PLS HELP!

    Az előbb játszani akartam a gémmel, elakartam indítani a save-et, erre kidobott az azstalra a szokásos hibaüzenettel. Megpróbáltam még egyszer ismét ugyanaz a gond. Jó mondom, és megpróbáltam a "continue"-val betölteni erre ezt írta ki:

    Save game version is 0.00 and current version is 0.125, so errors many occur. Continue trying to load?

    Természetesen az igenre mentem, erre pedig ezt írta ki:

    The save game is corrupt. Returning to game.

    Az az érdekes h tegnap este simán játszottam, azóta pedig semilyen módot nem raktam fel. Még rendszer-visszaállítást is csináltam, de a probléma nem oldódott meg. Az egyenlet dolog ami bekavarhatott, az hogy fölraktam a Silkroad nevű MMO kb 2órája, mást nem nagyon csináltam.
    Most megpróbálom leszedni a Silkroadot. Egyéb 5let?
  • koschwarz
    #29698
    ráadásul még ezen az oldalon fel van sorolva vagy 20 mod....
  • SaGa Jr
    #29697
    Ja amúgy meg magas szinten már nem sima farkas volt aki neked ellenfeled tudott lenni, hanem egy teljesen más állat, amit farkansak hittél. Pedig a neve is más. Farkas biza eltűnik mire eléred a 6. szintet. Utána jön egy másik farkas típus, aztán egy még erősebb, de azok már nem sima wolf-ok...

    Ugyanez igaz a goblinokra is. Alap goblin eltűnik egy idő után és csak skimrisher/berserker/shaman/warlord lesz helyette. Kinézetre az első kettő még hasonlít a sima goblinra, de már a nevük is más és a képességeik is.
  • SaGa Jr
    #29696
    Olvass vissza 1-2-3 oldalt. Nemrég volt szó a dologról és ajánlás is akadt bőven. Nem olyan megterhelő dolog visszanézni pár tucat hozzászólást.
  • BlackShadow
    #29695
    szevasztok!
    biztos nagyon sokan kérdezték már és a tökötök ki van a megválaszolásával, de pls :D
    milyen modokat érdemes felrakni egy "szűz" oblira (kiegekkel felszerelve)?
    nincs világrengető gépem, de azért vmi textura pack is jöhetne :) kösszencs! a lényeg, h minél reálisabb legyen a gamma !:) (régen nagyon idegesített, h nagy szinten is "ellenfél" egy farkas..)
    előre is kösz!
  • grayfox
    #29694
    Attól félek az már túl sok lenne a gépemnek, így is outdoor néha néha berángat ahogy tölti a texturakat x1950xt256m, eredetileg a 2-est quarlt akartam feltákolni normal res parallaxokkal.. csak belefáradtam a sok sok apro dolog letöltésébe :) remélem a 3-asból készül valami normal resolutionos cucc azért. és akkor a lod is mehet. Natural environments meghát alap :)
  • AC2
    #29693
    Egész aranyos, bár nekem a fekélyes tüdejű zombi a kedvencem :)
  • AntiHero
    #29692

    Hát nem aranyos?
  • Sir Quno Jedi
    #29691
    Meg a 4096-os LOD-ot is??? Még natural environment kell hozzá és kész is!
  • MerlinW
    #29690
    Ismerem az érzést:)
  • grayfox
    #29689
    Hú. Felraktam a 3-as quarl textura packot meg a tree+flora-t. Hihetetlen durván néz ki így a játék. 2 órája csak tekergek az erdőkben /dungeonokban és keresem az újabb vizális orgazmust :D
  • koschwarz
    #29688
    itt
  • erikn
    #29687
    Hello
    Van a Shivering Isles-hoz végigjátszás?
    Mert elakadtam,amikor vissza kell menni a királyhoz Xediliant-tólakkor azt mutatja hogy a királyal kell valamit csinálni de amikor dumálni akarok vele akkor elküld.Mit kell csinálni?
  • MerlinW
    #29686
    Láttam én unlimited carry modot is. Azzal nincs gond a táskával:) Lustáknak powa:)
  • haxoror
    #29685
    Ha jól emlékszem van egy külön gomb arra hogy eldobhasd a fegyvert a kezedből.

    Nálam a túlterhelődés nem volt gond mert általában 20-30kg cucc volt csak nálam így harc közben akármit felvehettem aminek a nagy részét persze a harc után el is dobtam.

    Futás közben IS lehet használni az inventoryt pl amikor kutyák támadtak és a viper-hez már kevés lőszerem volt akkor elkezdtem előlük futni és menet közben váltottam shotgunra az inventoryban.
  • dinomano
    #29684
    Bocsi, akadozik melóhelyen a net; nem akartam ennyiszer elküldeni...Kicsit off... a héten kapom meg a GIGABYTE RADEON 9600SE-m..nem talaltam ilyen neven drivert; de megtalaltam a CATALYST progit, amiröl mar korabban hallottam vmit...ez driver-gyüjtemeny RADEON kartyakhoz?
    Ha nem, hol talalok 9600as drivert (nem nagyon akadtam normalis linkre...)

    QUARL-pakk nem érdekel; marad "alap" a game... :-P
  • Sir Quno Jedi
    #29683
    Tom én azt, mert mint mondám maxpáncélos, láthatatlan, nagypajzsos állatként fejeztem be anno.

    De nincs kedvem má block-olni. Ha magától nem blokkol, én aztán nem fogok. Ez megint titpikus példája, hogy nem tudják eldönteni, hogy FPS, vagy RPG. Tartsa ő oda a pajzsát/fegyóját magától, ha RPG és kelljen nekem faszoskodni, ha FPS, DE ha FPS, akkor a harc is legyen az, ha megvágom, ahol megvágom, akkor haller! Uncsi.

    Régen rossz, ha feldöntenek, mert NO páncél és kevés HP = halál! :D
  • Sir Quno Jedi
    #29682
    Az lenne, de a Stalker nem reális, a folyton nyüzsgő ellenfelekkel 360fokból, akik mindent látnak, 6kilóméterről, soxor a falakon is át. Van hogy fél óráig nem tudod kinyitni az invyt, miközben amit felveszel, amiatt túlterhelődsz (like Obli) és nem enged mozogni, ott halsz meg a picsába álltó helyedben! Vicces faszok. VAGY nem veszi fel, amit már nem bír el, VAGY ha túl sokat vesz fel (azt mégis hogy csinálja ?), akkor eldobhatod pause módban, vagy valami emberi megoldás! Itt rohansz, kiürül a tár, felkapod valaki más fegyóját a holtteste mellől, hirtelen túlterhelődsz, leállsz, kétségbeesetten kotorásznál az invyben, amiből gyakran nem is lehet dropolni, csak ha újra megnyitod és próbálkozol tovább, de máris fejenlőttek! Gratula!
  • dinomano
    #29681
    Oké, megelegszem az alappal akkor... :-P Jóóóvan na, addig nyujtózkodom, amig kilóg a lábam!!! :-P ...nem míg a takaró ér! :-)
  • dinomano
    #29680
    Oké, megelegszem az alappal akkor... :-P Jóóóvan na, addig nyujtózkodom, amig kilóg a lábam!!! :-P ...nem míg a takaró ér! :-)
  • dinomano
    #29679
    Oké, megelegszem az alappal akkor... :-P Jóóóvan na, addig nyujtózkodom, amig kilóg a lábam!!! :-P ...nem míg a takaró ér! :-)
  • koschwarz
    #29678
    oscuros oblivion overhaul: ez elég sok modot egybefoglal, ha ilyet keresel, szerintem nincs ennél jobb. 1.3 verzió+1.31-es fixet rakd még rá.

    alul a keresőben írd be hogy "oscuro" és egy csomó mindent megtudhatsz róla.
  • haxoror
    #29677
    Szerintem meg pont az a reális hogy csak akkor turkálsz a hátizsákban ha éppen nem lőnek rád :)
  • haxoror
    #29676
    Blokkolni még kis fegyverrel is van értelme mert ha blokkolsz egy támadást akkor a támadó egy másodpercre megtántorodik közben meg szarrákaszabolhatod egy tőrrel.

    Az egész játékban az eddigi legnehezebb ellenfelem egy goblin-skirmisher volt acél pajzsal és tőrrel amolyan légionárius style, mindent blokkolt és amíg szédelegtem kurvagyorsan kaszabolt, percekig szenvedtem vele a végén már csak röhögtem :D

    Az agility-t is fejleszd, szerintem nagyon hasznos közelharcban is mert minnél magasabb annál ritkában tudnak "feldönteni"

    A páncélviselés egyik előnye hogy mindig van mit javítani így fejlődik az armorer szkill és 75-ös szinten már 125%-osra tudod felkalapálni a páncélt ÉÉÉS a fegyvert is így az nagyobbat fog sebezni.
  • Sir Quno Jedi
    #29675
    Ja és nem gyűjtök/adokveszek fegyókat, páncélokat (minek?) és nem is hordok páncélt, így a terhelést mindig fele teherbírás alatt tudom tartani, ami további sebességnövekedést okoz!!! VillámWill+!