41716
  • AC2
    #29834
    Illusion varázslatot Bravilban lehet tanulni. De ha rám halgatsz a kardra nem raksz olyan erős para-t, inkább csak 1 mp-st, ami azért jó mer ha folyamatosan csépeled akkor bénulva marad, ha viszont powerattack-okkal támadsz, akkor kell olyan 3 mp-s.
  • koschwarz
    #29833
    én tanonc kezdő láma mágusként paralízises botot csináltattam magamnak, bár elég macerás elővenni, lebénítani, majd kard elő, és csapkodni...
  • sevendoor
    #29832
    Más. Paralizis varázslatot kitől tudnék tanulni, kardra rátéve csodákra képes.
  • sevendoor
    #29831
    Köszi, de nem az a gond, hogy nem tudom hogy kellene a küldit végigvinni, hanem technikailag nem sikerül. Volt már vkinek ilyen jellegű gondja?
  • AC2
    #29830
    Enchant nélküli varázsbotot én még nem sokat láttam (csak az A U első quest-jénél van ilyen, az utánna enchantolt lesz.) A legjobbat pedig nagyon nehéz kiválasztani, mer a rajtalévő enchantól függ. Sztem válaszd ki magadnak a legjobbatinnen.
  • AC2
    #29829
    Ez a "Plusz majd tanít neked cserébe pár dolgot, hogy életben tartottad." ez azt jelenti hogy mondjuk ingyen a blade-re? Vagy vmelyik másik skill-re? Mert akkor a jövőben megmentem :)

    Arra van valami megoldás hogy Master vok alchemy-ből és az egy vagy több össszetevőből készített restore fatigue-nak 5-ös súlya van (1 üvegnek)? A restore health-nek pedig 2. Ez a probléma régebben is jelentkezett már egy másik karakteremnél, csak journeyman szinten. Lehet ellene tenni valamit?
  • SaGa Jr
    #29828
    Nem kell meghalnia. Ha életben marad/életben tartod, akkor elmegy majd a hegyi templomba és ő fogja védeni Martint. Plusz majd tanít neked cserébe pár dolgot, hogy életben tartottad.

    Ha meghal akkor sincs gond, de későbbiekben jól jönne majd a segítsége, mert lesznek még húzós összecsapások, ahol a kardja tehermentesíthetne.
  • Fantusz
    #29827
    Lementem a csatornába Baurussal a negyedik könyvért...
    A gondom most az, hogy Baurus mindíg meghal a csatában, leverik a Deadrák.
    Meg lehet valahogy menteni, vagy mindenképpen meghal?
  • sheva94
    #29826
    hello!
    Azt szertném tudni melyik a legerősebb/jobb varázsbot (enchantos is jöhet)
  • BlackShadow
    #29825
    http://www.oblivionhq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas
    nézd meg itt hátha megtalálod :)
  • koschwarz
    #29824
    én még nem jutottam el idáig
  • sevendoor
    #29823
    Hali, abban kérnék segítséget, hogy főmágus akarok lenni, de nem tudom megölni a barlangban a mukit. Beszélek vele és mikor a harcra kerülne a sor, mintha ott sem lenne. hiába ütöm hiába lövöm, mintha a levegőt löném.
    Csak varázsolgat magában.
    Próbáltam eljönni és később visszamenni, de az sem segített. Nálam van a köbe zárt arcMage, aktiv a quest. Nincs több ötletem. Valaki?
  • Laza
    #29822
    Itt a GT-s rewiev: http://download.gametrailers.com/gt_vault/t_oblivion_ps3_vr_gt_h264.mov

    9,5-ot kapott (nagyobb felbontasu texturak, sokkal kevesebb toltogetes es toltesi idok, jobban kidolgozott helyszinek/effektek, es ugyanazert az arert mint az X360-as benne van az elso kiegeszito is)
  • koschwarz
    #29821
    ez egy állítólag tökéletes fix erre a problémára

    a vicc az hogy a modderek hamarabb megoldották a problémát, mint hogy a hivatalos patch kijön
  • Laza
    #29820
    Mondjuk nezegettem a gametrailers.com-on az X360 es PS3 Oblivion osszehasonlito videokat, kulonosebben a garfikaban nem tunt fel semmi extra, csak annyi, hogy X360-on 10-20m-enkent (mint kb PC-n is) irkalta ki a 'loading' kepernyoket, es akadt meg a jatek, mig PS3-on talan 1x sem :)

    Ugyanazt az utat jarta be egyszerre mindket kep ugyanabban a nezetben. Sokkal jatszhatobbnak tunt igy :)
  • haxoror
    #29819
    Nézd meg a térképedet azon be vannak jelölve az ajtók, lehet hogy elmentél egy barlangbejárat mellett de nem vetted észre
  • Fantusz
    #29818
    Átléptem egy Oblivion kaput (a második a játékban, Skingrad mellett).
    Három torony is van, kettő megközelíthető, de azokban a Deadrákon kívül nincsen semmi, a harmadik egy lávatenger közepén áll, valószinű oda kellene mennem bezárni, de hogyan?
    A másik két toronyból nincsen átjáró, olvastam, hogy barlangrendszeren keresztül lehet az ilyen tornyot megközelíteni, de barlangbejáratot sem találok...
  • haxoror
    #29817
    Azért jobb minthogy fél órával az Oblivion kapu bezárása után is még mindig az ottani cuccokkal legyen tele a memória
  • AC2
    #29816
    Ezzel meg csak az a baj, hogy egy helyről, egy másikra sokszor mész oda-vissza akkor mindig újból be kell töltenie az adott teret.
  • Sir Quno Jedi
    #29815
    Hája. De a kibelépés is segít! :D
  • haxoror
    #29814
    Van valamilyen konzol parancs ilyesmire "pcb" (purge cell buffer), elvileg azért akad egy idő után mert a játék nem üríti jól a memóriát, nálam bevált.
  • Sir Quno Jedi
    #29813
    Anno nekem sem tűnt fel, azt hittem ilyen lassú adott helyen a proggy. AZtán ha kiléptem és be, mindjárt dupla gyors lett a TDT tanulsága szerint is. Ojvé! Soxor az embernek fel sem tűnik, mert megszokja az akadozásokat, töltögetéseket, miegymást.
  • koschwarz
    #29812
    nekem ilyen nem volt még
  • AC2
    #29811
    De ez ugye a warez verzióra nem vonatkozik?
  • Sir Quno Jedi
    #29810
    Na nekem a sima Obli, tök különböző gépeken, patch-el, avagy anélkül, moddal, avagy anélkül is csinálja ezt, hogy egy idő után feleződik az FPS. Akármit is csinálsz. Semmi HDD aktivitás, mégis felére megy. DE egy Obli újraindítás segít neki. Semmi más nem.
  • koschwarz
    #29809
    gamestar.hu-ról
  • AC2
    #29808
    És ez honnan van?
  • koschwarz
    #29807
    "A The Elder Scrolls IV: Oblivion játékhoz nemrég megjelent Shivering Isles kiegészítő igen komoly hibával került ki a boltokba.

    Az egyelőre a PC-s változatnál megerősített hiba jó pár óra játékidő után jelentkezik és játszhatatlanná teszi a programot, függetlenül attól, hogy az új területeken játszunk-e, amit az expansion hozott a játékba, avagy sem. A probléma lényegében a motorban okoz nehézségeket és e miatt akár a mentéseknek is baja eshet. Az Xbox 360 változatnál csak 150 játék óra után tapasztalták a jelenséget, ami ott 30 FPS-re csökkentette a frameratet. A hiba pontos leírásáról a nem hivatalos Elder Scrolls oldalon olvashattok bőveben, valamint a megoldást jelentő javítást és a savegame javító programot is innen tölthetitek le."

  • MerlinW
    #29806
    ird le milyen géped van
  • Daweed18
    #29805
    Helo,
    feltelepitettem az Obliviont és azt tapasztaltam hogy a grafikán egyáltalán nem tudok állitani, csak az alapból beállitott 640*480-as felbontáson játszhatok. Ha átállitom magától visszaállitja. Haveromnak ugyanolyan gépe van, mint nekem és neki megy rendesen. Jó lenne ha tudnátok segiteni. Kösz
  • Sir Quno Jedi
    #29804
    cég=céh
  • Sir Quno Jedi
    #29803
    Na én aztán full koncepció nélkül "csak úgy" kezdtem vele játszani, afféle lovag jellegű karit indítva (ami aztán átment mágus+fejvadászba), aztán mégis végigtoltam a gammát, mind a varázsló, mind a harcos cég fejeként és az aréna bajnokaként, isten tudja hanyadik szinten (de jó magasan annyi szent). Ez a jó ebben a gammában, hogy menet közben is tudsz változtatni és végülis mind1 milyen kareszt indítasz, mert idővel azzá fejlődsz, amivé csak akarsz, max. kicsit nehezebb lesz és több kitartás kell hozzá.
  • Carmang
    #29802
    Helló,
    Nem vagyok egy penge Oblivionos, de azért megpróbálok válaszolni. Nekem is most sikerült a tuti karaktert összehozni (kb. negyedik nekifutásra).
    Bemutatom a saját buildemet, hátha segít neked:
    Szóval egy Ork barbárt indítottam, Warrior csillagjaggyel (Strength +10, Endurance +10) és szintlépéskor Strength, Endurance és Speed-re adok pontokat csak és kizárólag (ezek a fő skilljeim "tápolói", bár ha jól emlékszem a kaszt választáskor barbárnál Speed és Agility-t írt ki, mint alap tulajdonságok).
    Szintlépéskor +2, +3 ponttal tudom ezeket növelni. Kivéve a Speed-et, ezt 4 ponttal tudom növelni mert...
    ahogy a HQ-ban is írja, az a lényeg, hogy olyan Skillt is fejlessz erőteljesen ami Secondary skill, és ugyanaz a "tápoló" tulajdonsága, mint az egyik fő skillnek. Ilyen pl. nekem az Athletics (fő) és Acrobatics (másodlagos) skillek, mindkettő Speed-re épül. Az Acrobatics-ot büntetlenül növelhetem, nem okoz szintlépést viszont növeli szintlépéskor a Speed-re kapott pontokat (így lesz a két skill miatt +4, nem pedig +2, mint a többi). Azt ugye bár nem kell mondanom, hogy szintlépésenként +4 pont hosszú távon mennyivel jobb, mint +2.
    Bár a +2-vel is jól elvagyok, útszéli monstereket egy power strike + normál ütéssel lecsapok (kétkezes harci pörölyt használok). A taktikusabb emberi útonállók sem okoznak sok bajt, viszont a velük való harcnál már gondolkodni is kell, nem csak lengetni a pörölyt ész nélkül (ennek mondjuk kifejezetten örülök, a sok hp-m miatt nem kell aggódnom).

    Összességében a következőket mondhatom: megfelelő csillagjegy kiválasztása, szintlépéskor kizárólag a fő skilleket tápoló tulajdonságok fejlesztése, ezen tulajdonságokra épülő másodlagos skillek erőteljes fejlesztése (mondom erőteljes!!!).
    Bár tudom, hogy egy barbárral nem valami nehéz játszani, de egy varázslóval sem lehet az, ha jól fejleszted. Egyik ismerősöm mesélte, hogy a vége felé unta már a játékot, mert olyan durva varázslót fejlesztett ki, hogy egy varázslattal szétkapott bárkit.

    Remélem sikerült érthetően leírnom . Jó játékot!
  • PiszkosFred
    #29801
    Nyilakat sehol, max íjakat. Nyilakra csak mérget rakhatsz, de azt sajnos egyessével tudod csak, minden lövés előtt inventory és use a poisonra.
  • Nikeboy
    #29800
    hi! nem tudja vki h hol lehet nyilakat enchantolni?
    ty
  • Balthazar
    #29799
    szasztok!Az lenne a problémám,hogy nem igazán tudom fejleszteni a karit.Mindig újat kezdek,de mindig elbaszom őket,mert egy minotaurusz már lever,mint vak a poharat.Bezzeg a Morrowindba meg mindig sikerül a tökéletes kari.Elolvastam a segítséget ezzel kapcsolatban a HQ-s oldalon,de nem igazán értem.Szal,akinek van egy épkézláb és érthető ötlete,hálás lennék érte.
  • PiszkosFred
    #29798
    1. REST - Alszol agyban, parnak kozt (fogadok, esetleg taborhelyeken)
    2. Wait - Varsz, barhol a vilagban megteheted.
    3. "Heal wounds" varazslatok hasznalata (megvetele, megtanulasa, stb., mert a kezdeti alap gyogyito varazslat nem lesz eleg)
    4. Heal Potionok, vagy gyogyfuvek fogyasztasa (ivasa)

    1. es a 2. ponthoz kikotes, hoyg a kornyek lehetoleg "tiszta" legyen, vagyis ne legyen a kozelben ellenfel, mert akkor a karakter nem nagyon fog nyugodtan pihenni. Mondhatni, sehogy sem fog pihenni. A 3. es 4. pont barmikor hasznalhato.

    3. pontban a varazslatok a Restoration skilledhez van kotve, vagyis erosebb Heal varazslatot csak akkor tudsz majd hasznalni, ha fejleszted a skillt elobb 25 fele, majd 50 fele, es esetleg a kesobbiekben 75 fele. Megvenni megveheted/megtanulhatod a varazslatokat, de sajnos nem fogod tudni elsutni oket.

    4. pont lehetoseget ajanlott meghagyni a harcok idejere. Gyogyfuvek eseteben az Alchemy skilled nem art, ha szinten magas, mert csak akkor fogod igazan megismerni az adott noveny osszes hatasat. Novenyek mellett termeszetesen ugyanez vonatkozik a husokra, es egyeb alkimista alapanyagokra.
  • AC2
    #29797
    Journeyman cuccokhoz asszem olyan 9-10 szint kell, és úgye alkímiából 50 feletti (journeyman). Én mindenesetre szoktam találni journeyman cuccokat, de az expert az nagyon ritka. A masterről meg ne is beszéljünk :), általában 24 szint fölött, a mágusokkal teli dungeonok, legeldugotabb zúgában szoktak előfordulni.
  • AC2
    #29796
    Ha végig figyelted a tutorialt, akkor biztos tudod hogy lehet belépni a karakter-manegelési fülbe [TAB, ott rákattintasz a lenti sorok közül a 3 csíktól 2-vel balralévő jelre (varázslatok és buffok), ott rákattintasz arra a skinheadfejre (önmagadra ható varázslatok), ott pedig arra a szívre, aminek a neve elvileg heal minor wounds. Utánna kilépsz a TAB-bal, majd nyomd meg a "C"-t (ha sokat akasrz gyógyítani akkor folyamatosan) és voálá fölmegy az életed.
  • shinewalk
    #29795
    Sziasztok!
    Lehet hogy hülye kérdés ,de mondjátok már meg nekem ,hogy az életet hogy lehet feltölteni???????????????
    Mert már az összes gombot végignyomtam 1000-szer!
    Légyszi segítsetek!