41716
  • AC2
    #29874
    Értem, thx.
  • AntiHero
    #29873
    Itt a hajós MOD:HAJÓ POWA
  • PiszkosFred
    #29872
    Ez regesreg morgolodas targya. Asszem CS@ mester is irt errol kimeritoen, kb egy eve, vagy ott' korul. Legalabbis nagyon remlik, hogy o asta bele magat eloszor az alkimia tudomanyaba.

    A lenyeg: A restore fatigue potion sulya attol fugg, hogy az adott alkimia szinten, az osszeteveknek mennyi az atlag sulya. Vagyis, lassunk egy peldat: Apprentice szinten vagy, es megcsinalod eleted elso restore fatigue potionjat, mondjuk egy 5kg-s es egy 2kg-s gazbol. Legyen hus meg mondjuk dinnye, asszem azok sulyosak. Igy a potion feltehetoen 3.5kg sulyu lesz, hozzavetoleg. Utana hiaba csinalod a kvoetkezo restore fatigue potiont mas, 1-1kgs alapanyagbol, a kesz ital megint csak 3.5kg lesz, nagyjabol. Mindaddig, amig el nem ersz a kovetkezo szintre, journeymanra, akkor elvileg ujra megnezi, hogy mibol csinalsz potiont. Vagyis ha 25os skill utan egy restore fatigue potiont ket darab 0.5kg-s akarmibol csinalsz, akkor a sulyuk immaron nem 3.5kg lesz, hanem feltehetoen 0.5kg korul.

    Es akkor ezt lehet meg varialni jobb, magasabb szintu kellekek hasznalataval. Es asszem ezt is CS@ mester javasolta anno, hogy nevezzuk at a nagy sulyu potiont (pl a restore fatigue-t), es igy a kovetkezo ilyen neven keszitett, de konnyu alapanyagokbol kapott ital sulya is konnyebb lesz.
  • MerlinW
    #29871
    Zupa:) Akkor még tartogat meglepetéseket 1 év után is:)
  • AntiHero
    #29870
    Van egy olyan MOD amibe ellehet vinni a hajókat és krúzolni velük
  • MrAndree
    #29869
    Hát van egy küldetés amikor kivisznek a tengerre.
  • AC2
    #29868
  • MerlinW
    #29867
    Az csak hangulatfokozás lehetett. Obliban nem lehet hajózni, csak álló hajókon tökölni. De(!) még nem játszottam "végig", így lehet benne olyan quest, bár még sehol sem hallottam ilyenről.
  • AC2
    #29866
    Shift + (bal)click a cuccra
  • shinewalk
    #29865
    Hi all!
    A cuccokat hogyan kell kidobálni ,mert beragadt az emberem????
  • AC2
    #29864
    Arra van valami megoldás hogy az egy vagy több össszetevőből készített restore fatigue-nak 5-ös súlya van (1 üvegnek persze és Master vok alchemy-ből)? A restore health-nek pedig 2 a súlya. Ez a probléma régebben is jelentkezett már egy másik karakteremnél, csak journeyman szinten. Lehet ellene tenni valamit? Mod vagy ilyesmi?
  • veterán
    #29863
    Láttam egy olyat hogy az oblivion videoban egy hjajó fedélzetén voltak és mentek a tengeren úgy hogy távolodtak a várostól. Hol tudok tengerre szálni?
  • gyonax
    #29862
    Én használom, de sajna nem tudok segíteni, nekem tényleg Vicente Valtieri ládájában volt.
  • BlackShadow
    #29861
    beszereztem a spoon's sleeping blade mod-ot ami ad 3 fegyót, egyikkel alvó embereket lehet 1csapásra ölni, másik backstabol (ami nekem sajna nem működik vmiért), meg van egy sap-elő (kiüti egy időre az embert.. ezt még nem próbáltam :D) egész fincsi mod.. na szal a kérdésem az lenne, h nem tudtok olyan modról aminek van működő backstab fegyója? :)
    ill nekem van még egy DB elitarmor modom is, csak azt nem találom.. aszondja benntvan a vámpír ládájában, de nekem ott nincs semmi :\ van itt aki használja?
  • erikn
    #29860
    hello
    megtudjátok mondani hogy a Knights of The Nine-ba most akarom megszerezni a csizmát az Oblivion HQ-n az van írva hogy:"Meg kell találnod Kynareth oltárját a Cyrodiili nagyerdőben, és beszélned kell az ottani papokkal a csizmáról"De én nem találtam 1 papot sem.Még a közelében sem.
  • koschwarz
    #29859
  • PiszkosFred
    #29858
    Végre itthon is kapható
  • koschwarz
    #29857
    ügyes encsant vaze, az a varázslat arra szolgál, hogy a "megfutamodott" társaidat, akik esetleg bizonyos küldetéseknél csatlakoznak hozzád "öszegyűjtsd", tehát tulajdonképpen ha véletlenül is elmenekülnének, akkor ezzel visszatérnek a harcba. tehát ez egy totálisan felesleges és rossz encsant volt, mert ha ezzel a fegyverrel zúzol meg egy társat, akkor téged is megtámad.
  • sevendoor
    #29856
    Sajnos én is rájöttem, hiába tanultam meg, az enchant nem ment, de találtam egy ilyen buntot, most azt használom ha szükség van rá.
    A rally pontossan mit csinál, mert ezt enchantoltam a Daedra herceg 58-at zúzó 15e érő husángjára. :)
  • koschwarz
    #29855
    de futás közben fullcsendben lopakodni csak 75-től lehet
  • haxoror
    #29854
    Sajnos ez sincs a játékban, egyedül a lábbeli súlya számít és az is csak (asszem) 50-es sneak szkillig onnantól akár full daedricben is lopakodhatsz, semmilyen büntetés nem jár érte.
  • haxoror
    #29853
    Paralízist nem lehet fegyverre enchantolni :(
  • Sir Quno Jedi
    #29852
    Az senem mind1, hogy milyen felületen lépdelsz lopakodás közben. Mondjuk 100% chameleon melett akár a képükbe is röhöghetsz. Mikor támadsz rájuk, akkor elkezdenek vadul keresni, de mivel sehol-senki, lenyugszanak az idióták.
  • BlackShadow
    #29851
    az oké, de DB-s cuccal megyek ami ad soksok sneaket, de ugytünik a tapló kalózok mindent meghallanak :)
  • koschwarz
    #29850
    áhhh, inkább hagyom azt az esp-t amit valamelyik modder csinált, azt biztonságosabbnak tűnik...
  • sevendoor
    #29849
    Ez jó tipp volt, köszönöm
  • Sir Quno Jedi
    #29848
    Igen, fémcsizmiben és lemezvéértben nehéz ám lopakodni. De egy könnyű lábbeli és laza ruházat jól jön. Amúgy a különböző vérteknek és lábbeliknek különbözőek a láthatósági éa hallhatósági értékei, ill. a viselőjük adott vértosztályban való jártasságától is függ, hogy ez a büntetés mennyire érvényesül.
  • PiszkosFred
    #29847
    A "latas" mellett van am "hallas" is ;]
  • BlackShadow
    #29846
    én már széjjelmoddoltam a gamem, raktam fel OOO-t is (asszem az babrál az npc-k szintjeivel) meg hasonlókat.. multkor szembejött velem egy minotaurus.. mondanom sem kell lvl1-en eséyem nem volt ellene ezért futottam egy útmenti kiskocsmába.. fellélegeztem mire bejutottam, h biztonságban vagyok, erre hátranézek és bekopogott az ajtón :D utána mindenki nekiugrott.. 5 perc alatt le is gyűrtük..de sajna a kocsmatulaj beledeglett.. így kell örökölni egy ingyékocsmát :D

    ill, van egy hideos mod is rajta.. de sztem az hibás mivel 1 szobányi távolságból üvöltöznek, h ki van ott?! :)
  • PiszkosFred
    #29845
    SI bugot orvoslo hivatalos BETA (!!) peccccs

    glhf
  • Lunki88
    #29844
    Még az is szokott vicces helyzetet okozni mikor egy őr rád akar lőni egy nyilat, de te kikerülöd és egy másik őrt trafál el, na aztán addig tuti nem nyugszanak le amíg le nem csapják egymást. :D
  • Laza
    #29843
    Zajlik az elet :)
  • Ch_Slater
    #29842
    hmmm. érdekes. elkezdtem a játékot (végre) és mivel csak kevés időm volt, addig jutottam, hogy kiértem imperial city-ből, hogy elvigyem az amulettet. itt save, majd ma újra betöltöttem.
    pont álldogállok betöltés után, nézem az eget, stb, amikor rámtámad egy őr és leteremt, hogy lopott cucc big-no-no.
    És az tuti, hogy sehonnan nem loptam, csak a prison-ben összeszedhető cuccok volak nálam.
    Amúgy is elég furán viselkedtek az őrök nem sokkal a mentés előtt. Elkezdett üldözni egy bandita, persze menekülök, hogy hol egy őr. Össze is sereglett 4 darab, akik leölték a banditát, majd 3-an nekiestek a 4. őrnek és azt gyepálták de kegyetlenül. Az meg felült a lovára és elporoszkált vele. A többiek meg mentek vele és ütötték...
    fura-fura...
  • PiszkosFred
    #29841
    Ha megmented, akkor visszamegy a Blades HQra (nem tudom miert keresitek a kocsmaban, oda csak banataban vonult "butfelejteni" :D), es kapsz tole ingyen +skillt. Meg hat a jatekos lelke is vidamabb, hogy egy nagyszeru, bator es hos redguardot, egy Blade testvert megmentett ;]
  • Fantusz
    #29840
    Azok :)

    Olyan barátságosak, hogy keverem őket :)

    Csak azt nem tudom, hogy akkor most ez a szerencés-szerencsétlen Baurus léte (vagy nem léte) mennyit jelent a későbbiekben, azért is próbáltam megmenteni, pedig nem volt könnyű
  • Lunki88
    #29839
    Nem kötekedésből: azok inkább Mythic Dawn emberkék nem? :o
  • Code92
    #29838
    alapjáraton semmi extra nem történik ha megmented....semmi nem múlik rajta
  • Fantusz
    #29837
    Nem volt egyszerű feladvány életben tartani Baurust, rohant eszetlenül neki a deadráknak, de végülis sikerült megvédeni, valamit mondott a csata után, aztán elsétált.
    Mire összeszedtem a cuccokat el is tünt, remélem nem ették meg a patkányok, mert azóta nem láttam, egyedül jöttem ki a csatornából, benéztem a kocsmába de ott sincsen.
    Érdekes, hogy amikor Baurus is meghalt az egyik deadrán volt egy majd 7000 aranyat érő amulett, de amikor túlélte, amulett sehol...
  • Sir Quno Jedi
    #29836
    Egy gyors tőr, amiben mind a három elemre sebző varit raksz, igen hasznos tud lenni, hiszen a tőrrel soxor ütsz, ergó soxor betalálhatsz és ha siekrül, akkor megy befele a varisebzés a mocsoknak (sajnos a hátbaszúrás szorzó ezt a plusz mágikus sebzést már nem többszörözi, ezért érdemes arra másik tőrt/kardot tartani).
  • AC2
    #29835
    Technikai probléma esteén a konzol használata már nem számít csítnek, így ezt ajánlom. Próbáld meg ezt .