41716
  • istenostora03
    #30194
    Hi all!


    Hol találok Daedra-t a küldik után?
  • ollie
    #30193
    De:
    Qarl's Texture Pack
  • Vinettu
    #30192
    nemtudna valaki ajánlani 1 jó modt ?
  • BlackShadow
    #30191
    Increase Strength (+2) Increase Agility (+2) Increase Intelligence (+2) Decrease Personality (-2)
  • Fantusz
    #30190
    Kaptam egy mérleget az egyik Darkos küldetés után, amikor a börtönbe kellett visszamennem...
    A kérdésem az volna, tulajdonképpen mire jó ez a mérleg? (Scales of Pitilles Justice)
  • koppim
    #30189
    >kösz! már töltöm is, te voltál aki obli hq-n is ajánlotta uezt? :D

    Nincs mit. Az nem én voltam, én is ott olvastam róla.
  • koschwarz
    #30188
    igen, meg a viadukt is nagyon hangulatos
  • BlackShadow
    #30187
    pedig tök szép volt talos plaza districtben a sárkányoskút :)
  • koschwarz
    #30186
    akkor ezek szerint nem képzelődök. kioperáltam a modot.
  • BlackShadow
    #30185
    én vótam :D
  • koschwarz
    #30184
    lehet hogy nem jól emléxem, de mintha valaki említette volna, hogy a let the people drink mod azt okozta, hogy a belépés után rögtön ki is lép a gamma... nálam is ez van + mióta feltettem, egyes ellenfelek ahelyett hogy támadnának, csak futnak egyenesen felém.

    azért a túl sok mod okozhat némi zavart
  • peppino3
    #30183
    vámpirlét jó oldala
    minden olyan nap,amikor nem eszünk (maximum 4 nap)5-tel növekszik a strength,willpower és speed tulajdonságok
    jópár
  • BlackShadow
    #30182
    erre nem tud senki semmit?:(
  • Vinettu
    #30181
    KÖSZ
  • MerlinW
    #30180
    még mindig planetelderscrolls.gamespy.com
  • Vinettu
    #30179
    ha valakinnek megvan a Francesco mod az megtudnámondani h hol tudom összeszedni a Francesco-s cuccokat ?
  • haxoror
    #30178
    Nem éri meg.
  • SaGa Jr
    #30177
    Jaja. A jó disposition kihat az árakra ez tény. AKárcsak a jó mercantile skill és a beállított alkudozási százalék és mercantile fokozat.
  • SaGa Jr
    #30176
    Egyre erősebb leszel, egyre gyorsabb, fegyverek sebzésével szemben egyre nő az ellenállásod, a tűz idővel jobban sebez meg bizonyos idő eltelte után a napfény is. Kapsz spéci képességeket, "varázslatokat", ha elég régóta vagy már vámpír nagyon eltorzulsz és emiatt nem akarnak veled szóba állni (disposition nagyon leesik), stb.

    Ha iszol vért akkor a negatívunok nem érvényesülnek, de az előnyök nagy részét is elveszíted ideiglenesen.
  • haxoror
    #30175
    Járj rendszeresen romokba, a legnagyobb pénz az enchantos ill jó minőségű páncélokban van, jegyezd meg hogy melyik romban találkoztál marauderekkel és bandit ringleaderekkel és rendszeresen járj vissza az ilyen helyekre, 3 naponként újratelepülnek a kiírtott romok.

    Ja és lépj szinteket, alacsony szinten szar a zsákmány viszont magasabb szinten már pillanatok alatt meg lehet gazdagodni a talált cuccokból.
  • Nuke1988
    #30174
    Köszönöm mindenkinek! Még egy kérdés. Pontosan mivel jár az ha vámpírrá váétozom?
  • Sir Quno Jedi
    #30173
    Meg el kell charm-olni az árusokat (vagy megdumálni a fejüket, esetlge megvesztegeteni őket), hogy max. legyen a hozzáállásuk feléd és máris jó áron addhatsz el nekik ezt-azt! :D
  • peppino3
    #30172
    A detect life varázslattal a láthatatlan embereket is könnyedén észrevehetjük
    ez csak egy tip
  • ollie
    #30171
    Mint, ahogy írták, az Alkímia a legjobb pénzszerzési mód. Folyamatosan szedd össze a hozzávalókat, és folyamatosan gyártsd az italokat. Nekem 10. szinten már majdnem 100-as az alkímiám, pedig nem játszok sokat. E mellett még kirabolhatod a hullákat is, találhatsz értékes fegyvereket, páncélokat, melyeket eladhatsz, de ehhez nagy erő kell, hogy el tudd cipelni (vagy Ease Burden varázslat)-
  • SaGa Jr
    #30170
    Pedig pénz az sok van, csak ésszel kell költekezni. Minek állandóan varázsfegyverrel csépelődni? Varázslatok vásárlása? Ha nem kimondottan varázsló karakterrel mész, akkor nem kell erre sem nagyon költeni. 1-2 támadó varázslat, némi gyógyítás és pár segítő spell (védelmet adó, teherbírást növelő meg mondjuk világítást/éjjellátást adó) bőven elegendő. Ha idézgetni szeretsz akkor pár lényt idéző varázslat.

    Tarts meg egy ezüst fegyvert, azzal úgyis tudod sebezni a normál módon nem sebezhető lényeket. Nem kell ekkor varázsfegyver és nem kell rengeteg pénzt elkölteni az újratöltésre vagy soul stone vásárlásra.

    Szerezd meg az Azura's Star-t és akkor lesz egy soha el nem használódó lélekköved. Igaz egyszerre csak egyetlen lelket tárol, de mikor elhasználod töltésre a lelket, a kő megmarad.

    Gyárts italokat és add el azokat. Ez a legegyszerűbb és legjobb módja a pénzszerzésnek.

    Gyűjtsd be az összes Varla stone-t és Welkynd stone-t amint találsz. Előbbi szép nagy fehér kristály, általában csak búra alatt található némelyik romban. 1000 aranyat ér, de ha felhasználod, egyszerre feltölti minden nálad található varázstárgyadat maximum töltetűre. Az utóbbi szintén romokban található kék színű kristály. Ez a varázserődet tölti újra és nagyjából 250-et ér. Rengeteget lehet belőle begyűjteni és eladni.

    Hullarablásból rengeteg cucc összejön amik szintén eladhatóak jó pénzért.

    Feladatért említésre méltó mennyiségű pénzt nem igazán fogsz kapni. Tárgyakat igen, pénzt nem nagyon. Pénzes melókat amik tényleg jól fizetnek, a Brotherhood ad (gyilkosok kicsiny társasága). Ott sok pénzt össze lehet szedni ha mindent úgy csinálsz ahogy mondják és a bonuszra hajtasz.

    Ha beállsz tolvajnak, akkor rablásból is szerezhetsz pénzt, ha eladod a lopott cuccokat a kijelölt orgazdáknál. Másnak úgysem lehet eladni a lopott árut.

    Sok sok alapanyagot is el tudsz adni amit összeszedhetsz a mezőkön, erdőkben, barlangokban a növényeket begyűjtve.

    Alkudozz mikor vásárolsz és fejlesszed a merchant skilled. Jobb áron tudsz eladni, olcsóbban vásárolni, bárkinek bármit el tudsz adni magasabb skillel, meg a pénzük mennyisége is növekedhet.
  • Vinettu
    #30169
    szerintem bár én nemvok pro de azért segítek, pl: arénéz , kerülj be pár céhbe ott csinálj küldetéseket,és állt. ne használj sok enchant cuccot stb...
  • Casper007
    #30168
    Áh, kösz Vinettu. Örök hála.
  • Vinettu
    #30167
    ha valakinnek megvan a Francesco mod az megtudnámondani h hol tudom összeszedni a Francesco-s cuccokat ?
  • Vinettu
    #30166
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=244
  • Casper007
    #30165
    Lenne egy kérdésem: gondoltam, beállok a tolvaj céhbe, a karakterem úgyis olyan beállítottságú. Ugy Inperial City-ben éjfélkor összegyűlt pár tolvaj egy hátsó kertben, ott volt a főnök is, aki azzal bízott meg, hogy lopjak el egy naplót. Ezt meg is tettem, erre felküldött Brumába. Nem újabb feladatokat kellett volna adnia? Egyébként elmentem Brumába, ott egy öreg fickóval beszéltem, aki elküldött valami nőhöz. Ott ül az asztalnál, fogalmam sincs, mit kell csinálni. Mielőtt leszólnátok, a játék német nyelven van meg, angolul megint más lenne a helyzet. :P
  • Nuke1988
    #30164
    Hello all! Nemrég keztem el játszani az Oblivionnal és van egy kis gondom.
    Sosincs pénzem, illetve soul gem-em! Hiába csinálom a munkákat és járom a barlangokat nem tudok annyi pénzt összeszedni hogy akár 1 trainerhez elmenjek. Álltalába az enchant-ok újratöltése elviszi az összes pénzem vagy ha az nem, akkor pár spell. Állandóan olvasom fórumokon hogy vettem 10 000-ért páncélt meg 5000-ért spell-t én meg csak lesek ki az agyamból, hogy honnan szerzett ennyi pénzt. Próbáltam Oblivion HQ-n utánanézni de ott se találtam semmit. Ha egy pro megtenné, hogy ad egy pár tippet azt nagyon megköszönném.
  • BlackShadow
    #30163
    két dolog jutott most eszembe:

    #1: van vmi olyan mod ami városokon belül "eltakarítja" a hullákat egy bizonyos idő után? (pl katonák elviszik a hullaházba v hasonlo okkal..) mert kezd kicsit illúzióromboló lenni a főváros h már ott rohadnak a csöves hullák pár hete :D

    #2: a thievery in the imp city modban, azt a küldit csináltam mikor el kell lopni a különleges borokat a kings and queensből, eladtam 2-t 3-at megittam.. és nem fejeződik be a küldi :'( mi a prob? gamesfaq-ban azt olvastam h csak 2-t kell eladni.. lehet az volt a baj, h külön 2 társalgásban adtam el neki, és így bebugzott?

    kösz
  • qwertrt
    #30162
    Ez az, köszi!
  • BlackShadow
    #30161
    asszem defaultba z(y), de controls GRAB :) ha nem erre gondoltá akkor nemtom :D
  • qwertrt
    #30160
    Az ne tánotítson el, nekem kezdőszintű (még annyi sem) angol tudással fogós volt a Morrowind, de az Obliviont valahogy nagyon eygszerűen megértem, persze köszönhető ez a könnyített térképnek is, de amúgy is, könnyeb megérteni a játékot :-)
  • qwertrt
    #30159
    Hello, mindenkinek, megnéztem a FAQ-t, de nem találtam a választ erre a kérdésre: anélkül, hogy felvenném, hogyan tudok mozgatni egy tárgyat? Ha pl. az asztalon álló poharat akarok megigazízani.
  • Ombika
    #30158
    VARtam vartam,de most mar tenyleg elkezdem,ugyanis gyer angoltudassal , ertelmetlen lett volna nekivagni!! :))))
  • MerlinW
    #30157
    Sűrűn győzöd meg magad nyílvánosság előtt?:)
  • Ombika
    #30156
    Hi!!

    Ugylatom erdemes elkezdenem,mert egesz jol all a honositas,ha jol lattam!!
  • WNW
    #30155
    Van bene egy unikornis, de az mindig visszamegy a helyere, ha leszallsz rola.. Moddal lehet berakni olyat, amin lovagolhatsz is normalban.. Bar amit hasznaltam, az SI ota nem jelenik meg a megadott fellelhetosegi helyen...