41716
  • Laza
    #30474
    Engem mondjuk ezert is erdekelt lvl modosito eszkoz, mert az alapban eleg rossz koncepcio az, hogy minidg csak a sajat szinteddnek megfelelo monstak es itemek vannak. Igy elmarad a hasonszoru jatekok sava borsa, miszerint lelhetsz olyan dungeont pl, ahol kemenyebb ellenek, tapos cuccok vannak elrejtve :)
  • haxoror
    #30473
    Akkor lehet hogy az eggyik companion modnak ez a "mellékhatása" mert az alapjátékban sehol sincs alacsony szinten Lich King.

    (lehet hogy tévedek de én így tudom)
  • PiszkosFred
    #30472
    Sorry ;] Azert irtam amit, hogy ez nem az OOO "mellekhatasa", ott alapban egymasnak esnek. De igy tekintsd meg nem tortentnek a kommentet!
  • Sir Quno Jedi
    #30471
    Háha mondom, hogy csak három kompányion van fent, meg az eshme és a ren. Semmi a játékra is kiható mod.
  • Laza
    #30470
    Ezt azert en is rogton gondoltam :))
  • PiszkosFred
    #30469
    Az ott mindig megtortenik, modoktol fuggetlenul ;]
  • Laza
    #30468
    Romokon belul csak dumalnak, hogy hallanak :)

    Mondjuk nemreg voltam egy erodben, ahol bent egy racsos erkelyrol lattam, hogy lent vannak vagy 6-7-en, es egyszercsak egymas torkanak ugrottak (banditak meg vmi masfele humanoidok). Szetlottek-varazsoltak-utottek egymast, mig csak 1 maradt ... utana leugrottam es kivegeztem a maradek kis eleterejevel :) erdekes :P
  • Laza
    #30467
    Olvastam OOO docjaban, hogy bepakolt a srac egy rakas uj ladat, amelyek jo cuccokat tartalmaznak, de csak 1x lootolhatoak (nincs respawn).
    Ezek azok a ladak, amelyeket egy 'eroter' vesz korul, es amiket emiatt nem tudok kinyitni? Szinthez vannak kotve ezek nyitasai?
  • haxoror
    #30466
    Jaaa, azt hittem a romokon bellül van röntgen szemük.
    A felszínen engem is fényévekről kiszúrnak mindig de olyankor is csak akkor ha pont felém néznek, igaz hogy sokkal messzebről észrevesznek de én eddig úgy vettem észre hogy mindig meglátnak/hallanak és csak azután támadnak
  • Laza
    #30465
    Koricalok az uton, elorebb vhol a latoterben van egy rom, es mar beindul a combat zene... azt sem tudom, ki merre, hol ... aztan mikor odaerek a romokhoz, akkor jon ki az imp a falak kozul :)

    Na mondjuk ezt kibiro, mindig ilyenek voltak ezek :P
  • Lunki88
    #30464
    "amivel az ellensegek nem latnak at a falon" - Tiszta wh (wall hack) feeling :DD.
  • koschwarz
    #30463
    rájöttem, hogy mi a bajom van a francesco-val: nem nyúl hozzá a varázslatokhoz, pedig ahhoz is kéne, nem csak a harchoz.
  • haxoror
    #30462
    Nem lát át hanem csak meghallja ahogy ott csörömpölsz a fal túloldalán, ha lopakodsz akkor nem fog észrevenni
  • Laza
    #30461
    Itt is volt/van am nagy futkosas ... de most meg elvezem :)

    De most kell keressek egy plusz modot, amivel az ellensegek nem latnak at a falon ... OOOban sajnos nincs alapbol, pedig nagyon idegesito, amikor meg valami kozeleben sem vagyok, de mar combat van, es a falak mogul jon elo valami.
  • haxoror
    #30460
    ja és közben majdnem megkerültük az egész tavat :P
  • haxoror
    #30459
    Az első élményem OOO-val nekem is ilyen volt, asszem Fort nikel-től kellett egészen a városkapúig visszafutnom egy marauder elől, ott az egyik járőr végre besegített
    DE
    a marauder elkezdett menekülni, a járőr üldözte én meg követtem őket hogy majd a vesztes cuccait lenyúlhassam, ráment vagy 20 perc :)
  • Laza
    #30458
    Pf ... ezzel az OOO-val megabrutal durva kemeny a jatek mar a legelejetol.
    1-2 csicska-csontit egy dungeon bejaratanal meg lecsapok, de az elso ajtok utan mar annyi HP-s, folleg humanoidok vagy szellemek vannak, hogy bekaki.

    Pl a kezdohelytol nem messze van egy fogado, ahol bekuldenek egy barlangba, hogy oljem meg a helyi kemeny legeny warlockot (mohas barlangban).
    Mar a lock ajtajahoz valo kulcs orzoje nagyon durva, de maga a lock es a testore brutalisak. De nem fogtak ki rajtam :)

    Egyszeru volt a taktika, kicsaltam oket a barlangbol, es szetverettem oket az orokkel, akik arra jaroroznek, meg a fogadoban is vannak.
    1-2 meghalt, de hat azert vannak :)

    A lock szemelyi testorevel volt nagyon durva a harc, az kint is kb fel oras volt :) ette az oroket reggelire. De ugy utottem le vegul, hogy becsaltam a fogadoba, ahol ravetettek magukat vagy 5-en egyszerre, es azt mar o sem tudta elvidelni :P

    Azota hasznalgatom a taktikat, 1-2 manussal eleg sokat kellett mar szaladgalnom orokhoz :)
    De iszonyat jo nezni, ahogy dul a nagy csata odakint :)
  • koschwarz
    #30457
    kezd idegesíteni ez a sok mod ami fent van nekem. mindig beleütközöm valamilyen helyzetbe, amikor kilépek a desktopra vagy elszaródik a mentés...
  • haxoror
    #30456
    Sima Obliban 1-4 között max Ghostokat ad szal valami mod van még ott ami a Lichet berakta.
  • MerlinW
    #30455
    igen
  • Tomi2345
    #30454
    Ha felteszem az alap obliviont és utánna a kiegészítőjét akkor tudok játszani az alap oblivion-el, tehát tudom annak a történetét is végig játszani?
  • Sir Quno Jedi
    #30453
    Nemtom én lev1-4 között sima Obliban (csak néhány szintén lowlevel kompánionnal, akik mindig, mindentől megfexenek) lementem egy-egy ayleid romba és a romok alján fertőző zombikat és LICH King-et adott! Ezen bexartam, de aztán némi próbálkozás után likvidáltam a bandát (mágussal). Szal. tud az durva lenni.
  • Gnome
    #30452
    jo az ooo csak ügyesen kell csinálni...helyedbe lvl 1-2ként nemnagyon járnék dungeonokba főlleg nem ayelid romokba..én az elején felfedeztem a világot de sehovásem mentem be..egypár guild küldetést megcsináltam vadászgattam loptam alkémiáztam és addigra már megvolt a lvl 7 + egykis summa...nah ekkormár érdemes bemenni barlangokba demég ittis valószínű, hogy találsz a mélyebb helyeken nálad sokkal erősebb ellenfeleket..ilyen helyeken szoktak lenni a rune banded chestek amiket ki sem tudsz nyitni még mert ooonak köszönhetően már figyeli a ládáknál a security szintedet is....szal játsz úgy ahogy igazából játszanál...én biztos h nemmennék le rozsdás rövidkarddal + szőrmepáncéllal az orkok közé vagy zombik közé de tetudod:P
  • AntiHero
    #30451
    Dik mán de pancher vok:D
    Nem, van külön .esp file az OOO és Francescohoz is:D
  • Laza
    #30450
    Letezik 'normalis' monster,item LVL mod?
    Elkezdtem jatszani az OOO-val ... 2 dungeont is neztem, egy par ajtoig normal ellenfelek, majd televagja egy rakas szellem harcossal meg farkassal.

    Nincs olyan, hogy magat a dungeont szintezi? Tehat hogy a dungeon elejetol van egy szintje, meg a bent eso cuccoknak ... igy, hogy ugyanazok a szar cuccok potyognak, es a monstak meg uberdurvak lesznek ahogy egyre melyebben megyek be, eleg furi.
  • koschwarz
    #30449
    azok az addonok a fullban is benne vannak. ha valamelyik nem kellene közülük, akkor használhatod a lite-ot, és a datába pedig kimásolod azokat az esp-ket, ameiket esetleg még használni akarsz. olvasd el a readme-t.
  • BlackShadow
    #30448
    nekem ooo-nál működött a beauty .. bár lehet volt a readmejében, hogy hogy lehet kompatibilissé tenni az ooo-val. nemtom, h pont az volt e.. sajna elég sok mindennel volt ilyen vacakolás :)
  • Laza
    #30447
    Nah, a Fullt tettem fel. Elejen eddig semmit nem vettem eszre mig ki nem ertem a csatornabol, es nem talalkoztam az elso banditakkal ... onnan gondolom hogy felment es mukodik, hogy az egyiknel volt cloak :)

    Bar erdekes, hogy ezzel kari generalasnal a beauty pack tartalmabol a hajakat mar nem tudtam kivalasztani, csak a Mistyc fajok voltak bent.
  • Laza
    #30446
    A Full-t vagy a Litet hasznaljatok? A Litehez +ban rakhato addonok kozott van vmi hasznos?
  • koschwarz
    #30445
    tele van egy csomó textúrával is, illetve egy csomó új tárggyal, stb. stb.
  • koschwarz
    #30444
    akkor én is idézem magam: "a MARTIGEN és az ooo nem ütközik?"

  • Laza
    #30443
    Nah, megtalaltam ezt az OOO-t ... mi a franc van ebben, hogy tobb mint 400MB? :)
  • AntiHero
    #30442
    "(persze külön külön lehet használni őket)"
    "(Francescot még kise próbáltam)"
  • Casper007
    #30441
    Hehe. én még csak nem is ismerek egyetlen modot sem. Most már tényleg kezdem szégyellni magamat.
  • koschwarz
    #30440
    a martigen és az ooo nem ütközik?
  • AntiHero
    #30439
    OOO + a Francesco olyan alap modok(persze külön külön lehet használni őket)amik ha nem lennének nem is játszanék:D

    Én személyszerint OOO használok mert az szoktam meg(Francescot még kise próbáltam)+ mellérakom a Martigen's Monster Modot és így már az OOOba is lesznek nagyon jó új szörnyek. Na meg még sok más egyéb mod amit összeszedtem és használok:D
  • BlackShadow
    #30438
    én az éhség szomj cuccra egy tök alap modot használok.. elvileg nem ütközik kb semmivel :)
    http://www.tessource.net/files/file.php?id=2436
  • koschwarz
    #30437
    pedig mindkettőt elég rendesen lehet variálni, a francesco-t jobban is mint az ooo-t. úgy értem, mindkettőben van egy "alap" esp, ami a mod lényegéért felelős (mindkettőnél az a cél, hogy az alapjáték szerintem si elhibázott szintező-rendszerét kijavítsák), egyébként meg egy somó mindent elhagyhatsz vagy hozzáadhatsz. egyébként mindkettő tartalmazza a legjobb modokat is, amik szerintem abszolut hasznosak (living economy, lyrondor combat behavior mod, stb...)
  • Deer
    #30436
    Hát a legdélebbi városból lovagoltam a főváros határáig, ahol megtörtént a "baleset", namost akkor vagy a fővárosi istállóban lesz vagy gyalogolhatok le legdélebbre. (Nem használok Fast travelt, csak ha modot akarok tesztelni.)
  • Deer
    #30435
    Amúgy ki milyen modot használ? Én az OOO-t és a Francescot nem, jobb szeretem saját magamnak a modpackot összeállítani. Letöltöm, ami megtetszik és ha a a Conflict detector szerint összeveszik egy másikkal, akkor eldöntöm, hogy melyiket tartom meg. Elsősorban a játékot realisztikusabbá tevő modokat keresek + tárgymodokat (fegyver, páncél, ruha, stb.) Hogy a szörnyek ne velem fejlődjenek, erre a Better Levelled Lists modot használom. Bár így is zavaró, hogy eddig nem voltak trollok, most meg már vannak. Mindenesetre így is vannak erős szörnyek. A macik elől pl. én elfutok (4. Ugynanincs Hunger mod fenn (túl sok mindennek veszik össze), de attól függetlenül a szerepjáték kedvéért szoktam vásárolni kaját/italt nem alkimista célokra. (Ha lehet reggel és este is.)