41716
  • SaGa Jr
    #30754
    Nem teszik. :-)
    De az alap játékban (PC-n) nem lehetett megölni egyik olyan NPC-t sem, aki kiemelt fontosságú. Így például a DB toborzóját sem, Martint sem, a kancellárt sem.
  • BlackShadow
    #30753
    amugy lehet h respawnolnak az iyen fontosabb karik egy idő után :) de nem vennék rá mérget
  • SlickAdam
    #30752
    Pléjsztésönön kizárt dolog a MOD...
  • Fantusz
    #30751
    Szerintem azzal, hogy Lucient megölted, lezártad a küldetést, lefejezted a Sötét Testvériséget, nem tudok módot a csatlakozásra.
    Hasonlóan jártam és is egy régebbi karimmal, utánna nem volt semmi jel arra, hogy a Dark Brotherhood létezne.
    Lucien egy főkarakter, azzal, hogy megölted elvágtad a főküldetéssorozat vonalát, ezért sem tartom valószinünek, hogy csatlakozhatsz - persze a MOD-ok világában sokminden előfordulhat :)
  • Fantusz
    #30750
    Százszor lerágott csont már a MOD-probléma, de most sajna nekem is gondojaim vannak vele...

    A Ren Beautypack-ot próbáltam, a Mystic elfek kopaszok, bár a szemük szép. Megjeleníti a menüben a haj-stílust, de akármit választanék, marad a tar fej, más fajoknál sem változik a hajstílus, a szemeket pedig ott meg sem jeleníti.

    Az Oscuro's Oblivion Overhaulnak pedig a kicsomagolásával nem vagyok tisztában: Bofra's Level Rates Modified, Content, Respawn_Esps Zip-eket külön ki kell csomagolnom, vagy azt csomagoltan kezeli a Full Oscuro's Overhaul esp?
    Így most van egy félig működő Mod-rendszer, de mitől van, hogy az egyik működik, a másik nem?

    Próbáltam kisilabizálni, de nem boldogultam vele, emlegetik még az INI-fájlt, azon is kell állítani valamit?

    Kerestem volna a Francesco-modot (windows telepítés után kisérletezős kedvem van), állítólag létezik egy 30 Megás, és egy 500 Megás verzió, de letölteni egyiket sem sikerült - fizetős?
  • SlickAdam
    #30749
    Jónapot mindenkinek!
    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok belépni a Dark Brotherhood-ba? A legegyszerűbb módot tudom, de azt elbaltáztam, mert amikor régebben felkeresett a csuklyás fószer, hogy gyilkosnak vegyen be, akkor én felkaptam a vizet, hogy minek néz ő engem, szóval ott helyszínen kinyírtam!
    Más lehetőség van rá esetleg, mert azóta rájöttem, hogy tényleg vannak bennem bizonyos hajlamok a gyilkolásra?
  • Fantusz
    #30748
    Százszor lerágott csont már a MOD-probléma, de most sajna nekem is gondojaim vannak vele...

    A Ren Beautypack-ot próbáltam, a Mystic elfek kopaszok, bár a szemük szép. Megjeleníti a menüben a haj-stílust, de akármit választanék, marad a tar fej, más fajoknál sem változik a hajstílus, a szemeket pedig ott meg sem jeleníti.

    Az Oscuro's Oblivion Overhaulnak pedig a kicsomagolásával nem vagyok tisztában: Bofra's Level Rates Modified, Content, Respawn_Esps Zip-eket külön ki kell csomagolnom, vagy azt csomagoltan kezeli a Full Oscuro's Overhaul esp?
    Így most van egy félig működő Mod-rendszer, de mitől van, hogy az egyik működik, a másik nem?

    Próbáltam kisilabizálni, de nem boldogultam vele, emlegetik még az INI-fájlt, azon is kell állítani valamit?

    Kerestem volna a Francesco-modot (windows telepítés után kisérletezős kedvem van), állítólag létezik egy 30 Megás, és egy 500 Megás verzió, de letölteni egyiket sem sikerült - fizetős?
  • TomDantes
    #30747
    Viszont az ajánlott programot kipróbáltam, jó kis dolognak tűnik. Namajd mindjárt meglátom az Oblivonnak használt-e.
  • TomDantes
    #30746
    Hát ez hihetetlen....tegnap sikerült valahogy megcsinálni hogy fusson, ma meg miközbe toltam a játékot, be volt közbe kapcsolva a net, ám az megszakadt és feldobotta az ilyenkor szokásos üzentet de nem az a lényeg hanem hogy ügye emiatt az Obliviont le rakta a tálcára...és ismét nem műkdik. Tölt-tölt-tölt hosszú perceken át bámulhatom a betöltés felitratot és semmi!
    Mindez pusztán azért mert le lett rakva a game futás közben tálcára! Ennyitől megint nem működik! Őrület!
  • BlackShadow
    #30745
    én most tartom a purification résznél .. de itt pauzálom :) most a főszálra koncentrálok, azt megakarom csinálni hogy lássam milyen, és utána folytatom a karakteremet a saját útján (nem illene egy orvgyilkos karinak megmentenie a világot nemde? :D) és még mielött kinyírnám a vámpírt megkérem, hogy változtasson át, és onnantól kezdve egy izombrutkó vampi leszek :) persze beszerzek hozzá vmi épp aktuális sláger vámpír modot :)
  • obe
    #30744
    srácok.. egy év után végre olyan vasat rakok össze amin érdemes már játszanom..sajna egy évvel ezelőtt a gépem nem birta futtani, csak full low-n, ughyogy ujra nekiülnék..
    a kérdésem az lenne hogy a tapasztaltabbak mit ajánlnának: melyik verziót, milyen peccsel?milyen mod-al?..pár szóban ha vki leirná, ha volt mostanában akkor elnézést, elég a hozzászólás száma is..főleg olyan mód érdekelne ami szebb texturákat rak a game-ba, vaalami francesco vagy mi..köszönettel
  • TomDantes
    #30743
    Nem...csak a menüben álítgatam.
  • koschwarz
    #30742
    1. az ini file-okban is babráltál??? könnyű elgépelni valamit

    2. erősen ajánlott újratelepítésnél (ez az oblivion hivatalos oldalon is ajánlják):

    1. defregmentálni a gépet
    2. kötethiba ellenőrzés megcsinálni
    3. újra defregmentálni, majd
    4. telepíteni a gammát

    ez tényleg sokat segít

    arról nem is beszélve hogy pl. egy ccleaner nevű programmal nagyszerűen és gyorsan lehet megtisztítani a gépedet egy csomó szartól (ezt még az első defrag előtt csináld meg), ami szintén lassíthatja a géped, meg fogsz lepődni mennyi felesleges file-t letöröl, és mennyi helyet szabadít fel (+ érdemes egyébként is rendszeresen használni)
  • TomDantes
    #30741
    Hát ezt magyarázza meg valaki...feltettem két napja ismét az Obliviont.
    Viszonylag elég szépen nézett ki persze szagatott, hiszen kissé már öreg ameg elavult a gépem, de nem ez az érdekes. Gondoltam babrálok egy kicsit a grafikával hogy szép is lgyen meg ne is szagasson...erre tönkre ment a játék. Egyszerűen nem tölötött be. Ha új játékot akartam kezdeni vagy vissza tölteni egy elmentést vagy 10-15 percig bámultam a töltő képernyőt, és aztán semmi.
    Újratelepítetem a dolog nem javult. Mégegyszerújra telpítetem, próba képpen feltettem egy pach-t és lám, ettől működő képes lett, most csúnyább mint az elején volt de működik gond nélkül.
    Na szóval próbálom rövidre fogni, mi a fenétől ment tönkre és mitől javult meg? Halott már valaki egyáltalán hasonló esetről?
  • koschwarz
    #30740
    ja, tényleg félreérthető volt

    én meg lopakodni nem szeretek (más ilyen játékot sem játszom/játszottam soha-kivéve hitman-t, bár azt is sokféleképpen lehet játszani), ellenben inkább fogok egy kléjmórt és mindenkit kobakon vágok. a varázslás meg annyira nem jön be, bár lehet hogy egyszer egy pure mage karaktert is kipróbálok.

    egyébként a nordom az atronach csillagjeggyel elég jó harcos-varázsló kombináció, sok mana, amit azért valahogy mindig utántölteni kell, 50% spell absorption is hasznos a gyengetestű varázslók ellen... úgyhogy tényleg sokfajta karaktert lehet csinálni.
  • Fantusz
    #30739
    Gyakoroltam én is az orvgyilkosságot, a pusztító spellekhez szerettem keverni egy kevés paralyse-t, ami elég erős illusion képességet igényel.

    Nagyon jók a Darkos küldetések, csak az a gondom, hogy miután elértem a Listener rangot csak a szoborhoz kellene mászkálnom, és be a bázisra - ez nem szórakoztat.
    Persze a megszerzett képességek máshol is hasznosak :)
  • BlackShadow
    #30738
    félreértettetek akkor :) én nem mágus vagyok, hanem inkább úgy képzeltem el a karim h tökéletes orgyilkos, rövidkard, tőr, gyorsaság, és mellé ütős destructive mágia :) human + thief csillagjegy
  • Fantusz
    #30737
    Azért is szórakoztató, szép ez a játék, mert sokféleképpen lehet fejleszteni a karaktert, hogy az ütős is legyen :)

    Az endurance az életerő pontokat is növeli, úgy godoltam nem árt, ha a mágusom azért kibír a csata közben néhány pofont - a másik megoldás, hogy a gyorsaságát kihasználva ne tudják megütni...
    Az idézett páncélokat, fegyvereket nem kedvelem, de a nehézpáncélokat sem - könnyűpáncélos csatamágusom lett (szintlépésekkor elég jó szorzója lehetett volna a speednek is), aki elég jól tud mellesleg lopakodni, és a kardot sem ütik ki könnyen a kezéből...

    Mégegyszer mondom: ebben (is) van a játék szépsége, sokféle karaktert lehet létrehozni, amelyikkel élmény a játék, de egy elrontott karival bizony nagyon lehet szenvedni.
    Nem tökéletes az én karim sem, vannak skillek, amiket egy új játéknál máshová raknék, de azért elég jól játszható.
  • haxoror
    #30736
    Intelligence, willpower és speed

    endurance alacsony szinten nem kell a mágusnak, magas szinten meg már fölösleges, a full daedric mindentől megvéd
  • PiszkosFred
    #30735
    Egyetem mellett emlitsuk meg azert a Wizard Tower nevu hivatalos plugin altal a jatekba rakott - orokolt - magus tornyot, mint lehetoseget az uj spell letrehozasanal.
  • Fantusz
    #30734
    Úszni kell egy kicsit, vagy vizen járni...
    Bravil mellett van a sziget, jelöli a térkép
  • fradi
    #30733
    Hol van Shivering Isles Bejárata?
  • Fantusz
    #30732
    A bretont favorizálom, kap induláskor +50 mágiapontot, 50% mágiaellenállást (a dragon skin is segíthet az elején), csillagjegynek nem választottam mágus-jegyet, a Thief mellett döntöttem, ellenben szeretek mana-enchantolt cuccokat felvenni.

    Szerintem az is fontos, hogy major skill-be nem szabad a legjobb mágia képességet berakni, így talán hátrányból indul a karaktered, de azt 1-2 szint alatt felfejleszted, és utánna egy erős, jól fejleszthető karaktert kapol, amelyik nem akar néhány varázslat után azonnal szintet lépni.
    Az erősebb varázslatokat magasabb szinten tudod csak használni, sőt a hogy fejlődik valamelyik varázslat skilled, a varázslat is egyre kevesebb manába kerül.
    Az egyetemen lehetőség lesz saját varázslatok készítésére, szerintem sokkal szórakoztatóbb azokkal nyomulni, mint a megvásárolt, vagy talált spellekkel...
    Inteligence, willpower, endurance a legfontosabb egy varázslónak, de azért nem árt ha van egy kis erő is mellé :)

  • koschwarz
    #30731
    francesco nem nyúl a mágiához. ellenben nem tudom milyen mágus beállítottságú karid lehet, ha nincs sok manád. szerintem rossz fajt és rossz csillagjegyed választottál. vagy rosszul fejleszted a karid (mindig inteligence-re és willpowerre kellene pontot adnod szintlépéskor)

    fajok: breton, high elf, dark elf
    csillagjegy: mage, apprentice, atronach

    szerintem a legjobb a breton a mage vagy atronach csillagjeggyel, de ez ízlés kérdése. a legtöbb manád talán a high elffel és atronach csillagjeggyel lehet (ennek hátránya hogy viszont hogy nincs manavisszatöltés, de 150-et ad a manához). bretonnal és atronach-kal alapból 300 manával indítasz, high elffel meg 350-nel. csak a high elf elég érzékeny az elemekre, míg a breton-nak eleve van 50%-os magic resistance-sza. a dark elf viszont fegyverekkel is jól bánik, jó battlemage lehet belőle.

    szóval a lehetőségek adottak...
  • BlackShadow
    #30730
    van olyan mod ami túrbózza kicsit a mágiát? harcos/mágus beállítottságu karimmal szinte sose ölök mágiával, mert nincs sok manám, és 3-4 varázslattal még az nmy életének felét sem vettem le :( (francesco mod)
  • Fantusz
    #30729
    Patchelés után csak megfelelő crack-kel megy a játék, de van 1.2-es No-DVD crack, meg kell keresni a neten - ez azoknak is jó szerintem, akik az eredeti játék DVD-jét kimélni szeretnék.
  • koschwarz
    #30728
    szerintem igen.

  • Varga10
    #30727
    Hello!

    A játékhoz ha felteszem patch-ot akkor is el fog indulni a warez verzió???Bocs de nincs pénzem eredeti game-re de jó lenne.......:(
  • ollie
    #30726
    Szabadon lehet ki-be mászkálni.
  • Fantusz
    #30725
    http://oblivionfaq.extra.hu/#mozTocId373571

    állítólag a curevampirepotin mod gyorsan megszabadít a vámpírságtól, részemről kipróbálva nincsen...
  • Fantusz
    #30724
    Hanyagolom szegény tolvajokat, nem is tudom van-e értelme igazából náluk a céhvezetésnek (Gray Fox), csakúgy, mint a Dark Brotherhood-nál.

    Meghallgatom mit mond a Szerncsés Hölgy, bemegyek a bázisra, kapok 200 aranyat ...
    Magasabb szinten ez már semmit nem jelent - küldetés meg nincsen (vagy van?)

    A Knight of the Nine küldetéssorozatban, amikor a próféta elküldött az oltárakhoz imátkozni különben is odalett mind a 47 hírhedség-pontom, azóta mjdnem szentként élek :)

    Készülök a szigetre, de eldöntöttem oda 30-as szint előtt nem megyek...
    A szigeten lehet házat venni, vagy cipelni kell a cuccokat magammal?
    Az sem tiszta előttem, hogy szabadon lehet ki-be járkálni, vagy, ha átmegyek ott is ragadok? (ezért is nem mentem még át)
  • daneelolivaw
    #30723
    izé, a helyzet az, h ahhoz, h visszaváltozzak a vámpír állapotból kellene nekem 5 soul gemet szerezni... nos akkor, nem szeretném felkutatni a barlangokat lépésről lépésre... hogyan lehente kicsit csalni? mondjuk berakni a játékba... azt hallottam, a tes construction settel, de ott nem találtam ilyesmit... tudna segíteni valaki?
  • PiszkosFred
    #30722
    A penz megoldja a nyelvuket ;]
  • Fantusz
    #30721
    Biztos igazad van, de nekem nem sikerült, hiába kérdezősködtem, nem kaptam semmi használható infót a koldusoktól.
    Csak akkor álltak velem szóba, miután kijöttem a börtönből.
    A personality érték az elején még nem túl magas, valószinű ez is közrejátszott, no meg a magas angol nyelvtudásom :)
  • AC2
    #30720
    "börtönbe kell kerülnöd legalább egy napra" ez így nem teljesen korrekt, mert a céhbe a hajléktalanok faggatása által is be lehet lépni.
  • Fantusz
    #30719
    Az orgazdák csak akkor üzletelnek veled, ha tagja vagy a tolvaj céhnek.

    A csatlakozás sem egyszerű - börtönbe kell kerülnöd legalább egy napra, szabadulás után kapsz egy üzenetet, hogy jeletkezz Armand Christophe-nál, ha céhtag szeretnél lenni.

    A próbafeladatot, ha aktiválod, előfordulhat, hogy Methredel megelőz, akkot tőle kell ellopni az iratokat, de nem bánthatod...
  • Fantusz
    #30718
    A legtöbb lélekkövet Oblivionban találtam, bár az is tény, hogy üres grand soul gemet nem dobálnak gyakran, érdemes végiglátogatni az üzleteket, ha szerencséje lesz elég hamar össze tudja szedni az 5 darabot.

    A sikeres küldi leszedi a vámpírságot, de az újabb fertőzéstől nem véd!

    Az én karimat is harapta meg vámpír, de mivel nincsen kedvem vámpírkodni, az első utam ilyenkor azonnal Skingradba vezet...

    Akinek vámpírkodni van kedve, annak érdekes lehet a Deepscom Hollow küldetés, kap egy jól felszerelt vámír-lakosztályt, az oltárnál talán még vért is kortyolhat, igaz az aktiválása költséges.
  • AC2
    #30717
    Igen, de vannak egyes modok, amelyek...
  • SötétBarom
    #30716
    Nézelődtem körben a FAQban, de nem találtam semmi ilyen infot:

    Sikeresen kirámoltam az ékszerboltot a fővárosban, de nem tudom eladni a szajrét.. Kizárólag a thieves guildes arcoknak lehet lepasszolni a cuccot?
    (még nagyon az elején vagyok)
  • haxoror
    #30715
    Árusoknál is lehet venni és tizenakárhányas szinttől dungeonokban is lehet találni.