41716
  • haxoror
    #32595
    Van, mert ha a könyv major szkilleket növel akkor az újabb szintlépés(eket) jelenthet plusz a megemelt attributumok 100 fölé is mehetnek ami adhat további bónuszt (pl több Intelligence = több mana)
  • koschwarz
    #32594
    hát igen, ez a szerepjáték, a te döntésed...pont ez a szép benne.
  • Fantusz
    #32593
    Némelyik Daedra meghökkentő megbízással áll elő, a Clavicus Vile által óhajtott kard az Umpra pedig sokkal értékesebb, mint a jutalmul kapott maszk.
    A Daedra küldetések igazi jutalma a Hermaeus Mora-tól kapott könyv, az Oghma Infinium (meghökkentő kéréssel áll elő ez az istenség is)
    Hermaeus Mora csak abban az esetben áll szóba bárkivel, ha az összes többi Daedra-küldetést sikeresen teljesítette.
    A könyv hasznos, bár ha már szinte minden skill 100-as nem tudom van-e igazán értelme "elolvasni".
  • koschwarz
    #32592
  • haxoror
    #32591
    csak ha nálad van
  • koschwarz
    #32590
    "Skull of Corruption asszem) meg állatul néz ki, azt - már csak a fíling miatt - sem kapja meg Martin"
  • koschwarz
    #32589
    érdekes módon én még soha nem csináltam meg a skeleton key-s küldetést: ha megvan, akkor megadja a +40-et és kész, vagy csak akkor, ha nálam van a kulcs?
  • Fantusz
    #32588
    A Skeleton Key egy törhetetlen álkulcs (+40 a security képességhez).

    Alteration varázslatok között ott van a zárnyitás, ennek ellenére én inkább az álkulcsokkal nyitogatom a zárakat, amig meg nem szerzem a Skeleton-t, az Agility-t is fejleszteni kell valamivel
    A key nem annyira fontos kellék, mint az Azura Star, de én magamnál tartom, amg el nem érem vele a 100-as skillt, aztán mehet a vitrinbe 60-as skilltől lehet tovább zárat nyitogatni.
  • Duby
    #32587
    Én most a daedra szentélyek ereklyéinek begyűjtésénél vagyok a főküldetésben. Kicsit csaltam, mert előtte utánanéztem (hq-n) nincs-e valami olyasmi, mint az Azura Star, és azt már jóval előtte beszerezte mágus karakterem, pont ez kellett nekem. Azóta bejártam 6-7 szentélyt, szert is tettem mindenféle hasznos dologra.
    Az triviális, hogy a Star ott kell lapuljon minden valamirevaló kalandozónál, de a Skeleton Key mire való? Mire és hogy használható?
    (a halálfejes bot (Skull of Corruption asszem) meg állatul néz ki, azt - már csak a fíling miatt - sem kapja meg Martin)
  • Fantusz
    #32586
    Amikor a Knights of Order-ek inváziója elkezdődik, a térképről eltünik a portál.

    Hoszabb küldetés-sorozat, némi csete-paté, túrázás a szigeten, új örző megalkotása stb. - a portálhoz, ha jól emlékszem oda kell gyalogolni, de aztán ismét ott lesz a térképen.

    Nálad nem tudom, hogy valóban bugról van-e szó, vagy csak elértél ehhez a küldetéshez...
  • Raptor 2
    #32585
    Ne keverd Cyrodiil-t Oblivionnal, Oblivion a pokol a játékban, nem pedig a sima halandó világ! :)
  • zsilike
    #32584
    shiveringben eltünt a kijáratom,tehát bennragadtam,nem tudok visszamenni oblivionba!remélem ez a shiveringes küldi része!vk megnyugtatna!HELP
  • Fantusz
    #32583
    1. tanulsz valamelyik mestertől 5 skillt (pl Rhano Anvilban Blade-t oktat)
    2. alvó ember körül lopakodol (csalás)
    3. I.C.-ben lemászol a csatornába, megkeresed az első patkányt és szétrágatod vele a könnyűpáncélodat (hát ez is csalás)
    3. Ugrándozol (az athletics sokkal nehezebben fejlődik, mint az acrobatics)

    Nem éri meg siettetni a szintlépést, ha a fő attributokra kevés a pont.
  • Fantusz
    #32582
    Shivering Isles?
    A főküldetés során lesznek olyan helyzetek, amikor lehet páncélt lootolni, illetve ajándékba is kapol egyet, de a legtöbb esetben nincsen loot.

    (a saját karakteremen nagyon hülyén mutatott az egyébkén "csinosnak" mondható arany-páncél, a kovácsoknál készíttethető amber, illetve madness páncél, fegyver inkább elviselhető)
  • Nuke1988
    #32581
    Még egy kérdés. Hogyan lehet orgyilkos típusú karakterrel gyorsan szintet lépni? Fő tulajdonságok: Blade, light armor, Sneak, Security, athletics, acrobatics asszem ezeket adtam meg. mondjuk athleticsnél sejtem.
  • Nuke1988
    #32580
    Hi! Egy gyors kérdésem lenn. A kiegben az őrök páncélját meg lehet szerezni vagy van olyan mod ami ezt lehetővé tesszi? Csak mert eddig ezek néztek ki a legjobban.
  • Fantusz
    #32579
    Nem is tudom lehet-e drain healt-ot enchantba rakni (elképzelhető), a demage healt sokkal hatásosabb sebzés, de nem méreg.
    A burden valóban teher, de mérgezésként hat.
    Nem biztos, hogy jó válaszás mérgezett fegyvet enchantolni, alchemy-vel rengeteg mérget lehet gyártani, amit csak egyszerűen a fegyverre kell kenni, ha méregre érzékeny az ellen (ogre).
    Az élőholtak többsége immunis a mérgekre, azok ellen felesleges a mérgezett fegyver.
    Tűz, vagy villám enchant+ alakalmanként méreg...

    Az Oblivion HQ nagyon hasznos portál, de sajnost talán az éppen ott olvasott végigjátszás hatására sokan esnek abba a hibába, hogy az Azura Start odaadják Martinnak, pedig ő beéri bármelyik deadráktól származó ereklyével - az Azura Star és a Skeleton Key minden kalandornak hasznos, a többi közül bármelyiket oda lehet adni Martinnak (pl valamelyik mágusbotot, úgyse sok hasznuk van, csak a móka kedvéért érdemes esetleg kipróbálni)
  • oszitheace
    #32578
    má tudom hogy lehet dodge olni, de a burden az nem a nehezítés? mert én azt hittem, ho az a drain health, vagy a woundos
  • oszitheace
    #32577
    késő hallod, odaadtam. a fenébe, pedig jól jönne egy aksi :)
  • oszitheace
    #32576
    thx
  • Fantusz
    #32575
    A Black soul gemekbe fogható lelke mindíg Grand (legnagyobb).
    Méreg - Burden.
    Sajátkezűleg enchantolt fegyvereknél van egy határ, amit nem tudsz átlépni, lehetőleg mindíg Grand-kövekkel enchantolj, az a legerősebb, lootban találni fegyvereket, amikenek jóval nagyobb a töltése, illetve a Sigil kövek is erősebbek a Grand köveknél, de ezeken nem tudsz variálni, fix tulajdonságokkal bír.

    Érdemes minél hamarabb megszerezni az Azura Start (és nem odaadni Martinnak!), csinálni néhány soul trap-koktékos destruction varázslatot, s a mágikus fegyverek újratöltésével nem lesz gond.
  • oszitheace
    #32574
    dodge olni hogy lehet? elméletileg tudok, de eddig nem sikerült
  • Nuke1988
    #32573
    thx
  • PiszkosFred
    #32572
    TES CS letoltes

    TES CS wiki
  • Nuke1988
    #32571
    Oblivionhoz mivel lehet modot csinálni mert nekem annó Morrowindhez attak 1 TES Editort de oblivionhoz nincs vagy csak nem tudok róla. Vagy esetleg le kell szedni?
  • oszitheace
    #32570
    ja, a black soul gemnek több energiája van, mint a többinek? mert ami nagyon akadályozza az enchantot, az az energia, de még inkább a teherbírása.
    meg néztem, ho a paralizáló bot, amit egy fehérruhás tag csinált nekem, annak 8000 energiája van!!!! ez hogy lehet?
  • oszitheace
    #32569
    na jó fiúk, eldöntöttem, ho, nem fogok cheatelni, mert az tényleg elrontja. sztem alchemy t fogok tolni.

    ja, és melyik varázslattal, lehet enchantban mérgezést tenni a fegyóba?

    na azon kívül milyen modokat, patcheket, stb-t. érdemes leszedni?
  • PiszkosFred
    #32568
    Ezert van a forum :)
  • Nuke1988
    #32567
    Köszönöm és sorry hogy itt zaklatok mindenkit. Csak 2 napja van meg a game azt nem vágom még nagyon.
  • haxoror
    #32566
    A falon kívül van, ha körbejárod a várost hamar meglesz, asszem a Talos Plaza kapuján ha kimész és jobbra kanyarodsz akkor hamar megtalálhatod.
  • Carmang
    #32565
    Járkálj a fal körül, és megtalálod.
    Asszem amint kilépsz a városból a főkapun, jobbra kell elindulni, az istálló után van, közvetlen a fal tövében álldogál.
  • Nuke1988
    #32564
    Nem tudjátok hogy a Potion of Lycanthropy-t hol lehet beszerezni? Mert azt olvastam hogy vmi Shady Sam-et keressek közel az "Imperial City walls" de nem rég van meg a játék és nemtom hogy ez 1 konkrét hely vagy járkálja az imperial city falai körül?
  • Fantusz
    #32563
    Vámpírvadászat: általában Temple District-ben sétálva kapod az Order of Virtuous Blood küldetést, s, ha jól döntesz (kitalálod ki a vámpír valójában, s azt ölöd meg)a megérdemelt jutalmon túl bevesznek a vámpírvadászok közé, minden egyes vámpírhamuért 250 aranyat fizetnek.
    Nem jelöli a játék a küldetést, észben kell tartani, vámpírhamut nem kell bekeverni a lütyikbe, inkább itt eladni
    Jó bevételi forrás a vámpírvadászat, de szerintem az alchemy-nél nem hoz több pénzt, bár kétségtelenül izgalmasabb (a vámpíroknál lootban is jó cuccok vannak)
    A vámpírharapásra érdemes odafigyelni, ha nem akarsz élőholttá válni - visszagondolva, nem is találkoztam eddig khajit-vámpírral

    (Nem játszom ogame-mel)
  • zsilike
    #32562
    küldibe kapod valakitöl!
  • oszitheace
    #32561
    vámpírra hogy lehet pénzért vadászni?
  • oszitheace
    #32560
    ja, alchemy re én es gondoltam. egybként khajiit vok

    te fantusz, te játszol ogame mel? me ha ott benn vagy a WW klánban, akkor sztem én ismerlek
  • haxoror
    #32559
    Én inkább a vámpírvadászatot használom korai pénzszerzésnek, 250 arany minden vámpírért szinttől függetlenül
  • Nuke1988
    #32558
    Köszi.
  • Fantusz
    #32557
    Alchemy-vel lehet a legkönyebben pénzhez jutni csalás nélkül. (persze, ha beraktad majorba nem tudod korlátlanul használni a játék elején, 100-as skill után mindegy)
    Rengeteg dudvát be lehet gyűjteni, de még a fogadókban, boltokban megvásárolt alapanyagokból is érdemes potionokat gyártani, ha kell a sok pénz...

    A játék időigényes, de csalással meg nem játék...
  • zsilike
    #32556
    felgyurom magam arénában kicsit'dark elf 47es karim van,elég zord,Necromorto néven fut.