41716
  • Fantusz
    #32635
    A te döntésed lesz
    Az OOO után a Francescoval lényegesen könnyebb lesz a játék (bár a nehézségi fokon lehet állítani), az OOO átformálta az egész játékot, most majdhogynem visszatérsz a gyökerekhez, ami az OOO-val nehezen elérhető volt (enchantolás, oktatók megfizetése) a Francesoval gyerekjáték.
    Az OOO sokkal életszerűbbé, ugyanakkor nehezebbé varázsolta a játékot, tilos volt a guildok, városi tárolók többségének büntetlen kirámolása, a kedvenc kereskedő pénze is elfogyott időnként, stb. Mindezek a korlátozások a Franceconál nincsenek meg.

    (Gondolkozom rajta, hogy újra kellene nekem is telepítenem az Obliviont, picit unom a Franceco-t, ezért is érdekelne, hogy áll ez az fcom convergence, de elég elrettentő volt a látvány számomra, ahogy belenéztem, félő, hogy valamit elrontanéka modolással)
  • koschwarz
    #32634
    hehe, loller, 2 éve tolom már lassan az obliviont, de egyszer sem jutottam el a főküldetés végére, d még a közepéig sem...

    most el akarom úgy kezdeni, hogy tényleg azzal az egy karakterrel viszem végig az összed küldetést...csak azt nem tudom, hogy melyik moddal tegyem, vanillával biztos nem akarom játszani.

    bár én nagyon csípem az ooo-t, de mégis a francesco féle lesz valószínűleg, mert az az SI-re is kihat. viszont az ooo-ban meg van ez a varázslat-tweakelés meg a plusz küldetések.
  • haxoror
    #32633
    Francescoban a legnehezebb találkozásom egy barna medve volt 1-es szinten, fejlődött az athletics rendesen! magasabb szinten meg tökmindegy hogy mit csinálnak a modderek a játék úgy is könnyű lesz, tudom, mindnkinek az a problémája hogy egyre erősebb ellenfelek jönnek de ez tökmindegy ha az embernek 85% páncélja van.

    Bugokkal nem találkoztam de Kvatch-ig nem jutottam el de ez még egy korábbi verziója lehetett a modnak mert nem tegnap volt, általában 30-as szint alatt még az amulettet sem adom le.

    Új vinyó -> újrarakott obli és a nagy modokat már fel sem raktam, engem nem zavar hogy magas szinten mindenki daedricben mászkál és goblin warlordok vannak minden barlangban :)
  • koschwarz
    #32632
    mondjuk van egy másik vonzó tulajdonsága az ooo-nak: néhány plusz küldetés, amiből az egyik kifejzetten kiba**ott nehéz, egy vámpírlord megölése.


    egyébként a francescóban mennyi buggal találkoztál?? amíg én toltam, addig én nem vettem észre semmi szembetűnő hibát, bár a hivatalos fórumon egyesek valami AI-bugot emlegettek kvaccs ostrománál...meg a másik legsűrűbben emlgetett hiba hogy egyes npc-knél mittomén 100 darab caliper, vagy túl sok fegyver volt.

    én mondjuk ezekkel sem találkoztam, bár kvaccsig nem jutottam el a francescoval.
  • haxoror
    #32631
    Hát ez nem győzött meg, maradok a vanillánál.
  • koschwarz
    #32630
    nem próbáltam még, kell egy nagy lélegzetvétel a telepítéshez...
  • koschwarz
    #32629
    rengeteget. többek között kevesebb manával indulsz, viszont kisebb a varázslatok manaszükséglete és tovább tartanak. több manát kapsz ha az intelligenciát fejleszted, illetve gyorsabban töltődik, ha a willpowert fejleszted, mint alapból. gyorsabbak a távolra szóló varázslatok. összeségében sokkal potensebb lehet egy tiszta varázsló, és egy harcos pedig soha nem lehet annyira jó varázsló.

    nincs drain health varázslat, amit eléggé lehetett exploitolni, úgyszintén nem lehet annyira kihasználni a kaméleont és a láthatatlanságot, illetve még több mana kell egy normális hosszúságúhoz.

    ami a legfontosabb: nem lehet "fillérekért" encsantolni, rohadt sokba kerül az encsantolás, és így nagyobb értéke van egy talált encsantos fegyvernek is.
  • Fantusz
    #32628
    Csillagjegyeken módosít (mágikus csillgjegyeken is), de ide lehet sorolni pl. hogy az OOO-ban nincsenek Healing potionok, helyette a Restore Healt van, ami ugye nem azonnali max hatású, folyamatosan tölti vissza az életerőt, ki kell számolni mikor kell meginni, nehogy belehaljon a kari a gyógyulásba
  • Fantusz
    #32627
    Kipróbáltad?
    Mi a vélemény róla?
    Ahogy látom még csak 0.8.8 béta verzió...
    Angolból gyenge vagyok, ha jól értem fel kell telepíteni a Francesco, OOO, Martigen, és WarCry, Bob'S Armory modokat és ez a FCOM optimizálja, hogy ne akadjanak össze.

    "Beta 8 requires all the latest versions of the source mods integrated here -- i.e., you will need full installs of OOO 1.32 RC3, Fran's + Fran's Optional Items (3.3d or 4.x), WarCry 1.08b, Bob's Armory 1.1, and MMM 3.1 RC if you want to use the latest support files for these mods."

    A csomagolt fájlt megnyitva elég ijjesztő a látvány, 5 mappa, plusz rengeteg esp fájl, infoba semmi, hogy mit is kell ezekkel pontosan kezdeni - ebből így nem lesz próba
  • haxoror
    #32626
    Miért, mit módosít az ooo a magic-en?
  • koschwarz
    #32625


    zsírúj gépem van. újrakezdem a gammát, most gondolkozom, melyik mdoot tegyem fel. ooo jó, csak si-t nem támogatja, francesco van még, egyszer próbáltam pár szintig egy karakterrel, szintén jó volt, csak sajnos a magic-et nem módosítja, az pedig az ooo-ban nagyon jó, illetve van a martigen's monster mod, ami viszont nem nagyon tetszik alapból.

    többek között ezt a hármat egyesíti ez az fcom is, csak ebben is benne van a martigen, és főleg erre és az ooo-ra épít.
  • haxoror
    #32624
    A francesco tetszett a legjobban de most csak vanilla van a gépemen és csak egy-két kisebb mod, vissza a gyökerekhez :)
  • koschwarz
    #32623
    van, létezik, fcom convergence a neve.
  • Fantusz
    #32622
    Volt szó róla, hogy készül egy mod, amelyikben a három nagy gyűjteményt (Francesco, OOO, Martigen Monster) "összegyúrják".
    Erről van valami hír?
  • koschwarz
    #32621
    haxoror!

    végülis melyik modot használtad a legszívesebben? francesco, ooo, martigen?
  • Fantusz
    #32620
    Persze, hogy nem tud tanítani 70-es skill fölött, de elárulja hol találod a mestert, aki tovább tud tanítani.
    Bralsa Andaren hajlandó ezek után oktatni?
  • retek683
    #32619
    kösz szépen a segítséget:):):)meg van:):) csak ezen a szinten má nem tud taníttani:):)
  • Fantusz
    #32618
    Futás Anvilba!

    A sneak-mesterrel jártam hasonlóan, tőle egy érmét kellett ellopni, azért, hogy tanítson, hát én loptam is, csak az érme nem volt nála, amíg nem beszéltem egy oktatóval, aki elárulta, hogy ő a mester, beszéljek vele

    Imperial Cityben bolyong jónéhény mester (blunt, sneak, spechraft, mercantile, stb.), de mindaddig csak békés városlakóknak tünnek, amíg egy oktató fel nem hívja rá a figyelmet, hogy kitől lehet tovább tanulni.
  • retek683
    #32617
    már 36 os szintű vagyok eddig közép nehézséggel vittem nem rég felvettem a szintet oan 80%ra így már aízért van fillingje iszonyat nehéz így !! is szeretnék fejlődni egy két jobb varázslatot megtanulni mer így kicsit kemény bezárni egy kaput!!:D:D de Én nem beszéltem egyik mesterrel sem netről lestem le!!hogy hol van a laster képző:):) akkor lehet ez lez a baj mi?
  • Fantusz
    #32616
    Nem tudom, elég furcsán vislekednek olykor az NPC-k

    Beszéltél gondolom valamelyik oktatóval, úgy találtad meg a mestert (minden meseterre vonatkozik, mielőtt nem küld hozzá valamelyik okatató, addig titok, hogy valaminek a mestere az illető).
    Disposition nem hiszem hogy kizáró ok lenne, különben nem veszi el a medvebőrt (ha nem 100-as, charm varázslattal lehet javítani, de alighanem fölösleges)
    Lehet, hogy bekattant valami miatt - zárd be a kaput, legalább fejlődik valamennyit a skilled, mielőtt tanulhatsz
  • retek683
    #32615
    persze vagyok 70 es szintű!! már 3napot is vártam óránként odametnem hozzá de nem akar velem beszélni !! ien témáról hogy trainerezgetés!! az lehet baj hogy egy oblivion kapu van közvetlen melette szinte? !! vagyaz egyéniség? bára viszony maxon vanm szal nem értem már az elején elkezd vmi hülyeséget beszélni hogy ne zavarjam mer vmi bizniszt csinál!!!
  • Fantusz
    #32614
    Jelenleg hányas szintű a pusztító mágia tudományod?
    Meseterekhez 70-es szint fölött mehetsz (gondolom ez megvan, úgy mentél oda)
    Vannak időpontok, amikor a mesterek sem hajlandók okatatni - többek között ez a medvegyilkos-mágus is, volt, hogy este nem oktatott,(hello és már aludt is) hajnalban meg elszaladt vadállatokkal küzdeni, két napot vártam rá, mire megszánt.
  • retek683
    #32613
    sziasztok az lenne a gondom hogy szeretném masterre fejleszteni a pusztitásomat na most elis mentem Bralsa Andaren-hez de vitem medve prémet is!! de eccerűn ahogy beszélek vele nem jelenik meg a training gomb csak annyi hogy rumors is kész meg alul a vigyor fej az maxon van meg a close is nincs más!! pls helpp!!!!!!!!
  • rayP
    #32612
    Jeah! Sikerült. Volt a vízben egy másik alagút fentebb. Azon kellett továbbmenni. Kösz a segítséget Fantusz.
    Csak azt nem értem, hogy ott volt a varázsló velem szemben, a szeme láttára nyitottam ki a ládát és vettem ki a cuccot, és mégse csinált semmit...kedves tőle :)
  • Fantusz
    #32611
    Eltévedtél...
    Nem kell kimenni a faajtón, másik irányban kell továbbhaladni, elég könnyű eltévedni.
    A vízből kilépve is az algútrendszerben kell továbbhaladni, a külső területen bolyongva esetleg megtalálhattad már a mágus tornyát, de oda kívülről nem lehet bejutni csak az alagúton keresztül - kijutni már egyszerűbb, ha megszerzed a mágus kulcsát
  • zsilike
    #32610
    asszem a folyo egy sziklának torkollik,és van vizalatt vm ajtó,de nagyon régen csináltam(én is szoptam az uccs thief küldivel,nem update-lt!
  • rayP
    #32609
    Grayfox megbízott a Bavil-i mágus nyilának ellopásával. Van egy lakrésze a kastélyban, nem volt ott a keresett tárgy. Volt a szobában egy titkos átjáró, ot volt egy kisebb vizi utam lefelé, megküzdöttem azzal a "turbo" hallal, majd megtalálta egy átjárót, ami a városon kívüli folyóba vezetett. Nem frissült a küldetés, nem jelez semmit, szabad ég alá kerültem, és fogalmam sincs, merre van a mágus városon kívüli romos tornya. Tudna vki segíteni?
  • Fantusz
    #32608
    Amíg nem volt a battlehorn castle a skingradi házat lehetett a legszebben berendezni, abban volt a legtöbb "élet" a bejárónőtöl lehetett italt-ételt kérni, bár a környezet és az épület valóban nem szép, én is jobban szerettem Chorrorban és ImperiaCutyben otthon lenni, mint Skingradban.
    A kastély megöröklésével kicsit faramuci helyzet állt elő - nem kell fizetni a kastélyért, biztonságosan lerakható a felesleges cucc, idővel kerül berendezés, személyzet a kastélyba, így nincsen a játék elején az a kényszer, hogy kell egy ház minél előbb.

    (Nemrég kezdtem egy új karakterrel a játékot, eldöntöttem, hogy 20-as szintig a kastély közelében se megyek, jelenleg Imperial City-béli kalyibámban éldegélek, csóró vagyok, jelenleg a lopástól, és más gonoszságoktól sem riadok vissza, majd ha gazdag leszek megváltozom - szerepjáték )
  • BBird
    #32607
    Igazából nem tudom mennyire koronás a bácsi, de ahogy olvasztam uesp -n, van nála idővel egy küldi, meg ugye a 25e -es házat rajta keresztül vehetem meg. :-)
    Mondjuk azt nem fogom, nem tetszik. ;-)
  • Fantusz
    #32606
    Nem tudom mennyire stabil az a battlehorn castle mod, alkalmanként nálam a kastélyban szokott hullani az örség, egyszerűen leesnek a várfalról - de azok nem koronásak.
    Nem is a leesésen volna a hangsúly, hanem koronás NPC hogyan halhat meg?
  • BBird
    #32605
    Továbbra sincsenek modok a gépen, csak a shiv, meg ez a battlehorn castle cucc. :-)
    Na majd ha visszatérek a városba egyszer, ránézek az öregre, hogy feltámadt -e. Lehet csak sok volt neki a finom bor előző este. ;-)
  • Fantusz
    #32604
    Bizonyos idő eltelte után (főküldi: megvilágosás útja) a Mythic Dawn tagjai kezdenek megbolondulni, rátámadnak a békés pogárokra, no meg ránk, mire az örök, városlakók rögtön fegyvert ragadnak, s előfordul, hogy nem csak a Mythic Dawn katonája marad ott a porban.
    Legjobban akkor lepődtem meg, amikor I.C.-ben Ontus Vanin nekem rontott (addig köztiszteletben álló mágusnak véltem).
    Skingradban az egyik fogadóban is szédeleg Mythic Dawn tag, az egyik játékom során le is verte az ott sokat szédelgő orkot, de nem hiszem, hogy azonos lett volna a skingrádi intézővel a zöldbőrű.
  • PiszkosFred
    #32603
    Nem lehet hogy valamelyik mod miatt fekszik ott a porban? Mert ahogy Koschwarz is emlitette, koronas npck a foldon fekve max napozhatnak, de nem szabadna halottnak lenniuk :)
  • koschwarz
    #32602
    én ilyennnel még nem találkoztam, de ha meg koronás az npc, akkor is csak elkábulnai kellene, vagy mi...
  • Duby
    #32601
    azigen!
  • BBird
    #32600
    Az úgy mennyire funny, ha egy "fontos" szereplőt holtan találok csak úgy az út mentén?
    Shum gro-Yarug orc-ságáról lenne szó. Skingrad város polgára, kitől később vehetném a házat, meg valamiféle küldetés is fog kapcsolódni hozzá.
    Véleményem szerint lezuhanhatott szegény arról a hídról, ami a várba vezet. (Mivel rendszeresen oda járt, városon kívül nem is láttam csavarogni) :-)
  • koschwarz
    #32599
    mod kell és van hozzá, de ne kérd hogy megkeressem. láttam hogy van ilyen.

  • Nuke1988
    #32598
    A Golden Saint-ek armorja viselhető? Halomra öltem őket de nem engedi elvenni tőlük? vagy valami mod kell hozzá?
  • Fantusz
    #32597
    Hasonlóra gondoltam - nincsen komoly jelentősége annak, ha egy skill nem 100-as hanem 110-es, sokkal előnyösebb mondjuk 93-ról 103-ra növelni egy másik skillt, a 100-as attributoknál pl a 20 plusz mana sem egy jelentős plusz, az erőnél se nagyon számít már hogy akár 550 kiló teherrel lehet futkosni 500 helyett.
    Talán érdemesebb másra rakni a jutalompontokat, ha a fő képességek már ki vannak maxolva (én pl. a varázslós karimmal a combat skillkre raktam)
  • koschwarz
    #32596
    igen, így az alapból max asszem 53-as szintről akár 56-ra is lehet ugorni, bár nagy jelentősége ilyen szinten már nincs. legfeljebb egy kis plusz hp.