41716
  • wesker24
    #34435
    Mert a save mappa nem is ott van nem ott kell keresni !!

    A save mappa a Dokumentumok\My Games\Oblivion mappában van !! Arról csinálj másolatot !! És nyugodtan újrarakhatod mikor végeztél csak másold vissza és már megy tovább !!
  • bardocz
    #34434
    A save mappa hol van?nekem a játék főkönyvtárában nincsen,se a data mappában.
  • bardocz
    #34433
    Köszi!
  • zsilike
    #34432
    save mappábol lemented az aktuális mentést,ha ujraraktad bemásolod,ennyi
  • bardocz
    #34431
    Hogyan tudom úgy újrarakni a játékot,hogy a mentéseim megmaradnak?2 perc,és kidob asztalra,rohadt idegesítő :S
  • zsilike
    #34430
    ok!megvan Bravil nem volt végig,most megvan köszönöm segítségeteket!kicsit ügyetlen voltam.
  • Fantusz
    #34429
    Teljesen mindegy, hogy melyik ajánlást szerzed meg utoljára, az ottani céhvezető küld tovább Polushoz (nálam általában Bravil, vagy Leyawiin marad a végére).
    Egyetlen egyszer kerültem hozzád hasonló helyzetbe, de gyorsan kiderült a hiba, nem volt meg a skingradi ajánlás.
  • zsilike
    #34428
    hol chorollban?takeeaus -t?megkérdeztem párszor!vártam napokat...de megoldom,nem lehet bug,valami van!
  • Fantusz
    #34427
    Amikor az utolsó reccomandation küldetést teljesíted (ha jól emlékszem)a helyi céhvezetőnél rá kell ismét kérdezni az Arcane egyetemre, akkor irányít Raminus Polushoz.
  • zsilike
    #34426
    sztm nem mert 6+choroll van,de átnézem azért,valami baki van itt,meg h aktiv questnél ott van az a duma,azt végképp nemértem,mert feladatot nemad igazából,különben meg akkor miért aktív?
  • bardocz
    #34425
    Lefuttatok majd egy CCleanert,hátha az segít,kipucol az mindent:D Újrarkni meg nem szeretném,azt sose szerettem:)
  • Fantusz
    #34424
    Nem lehet, hogy esetleg valamelyik másik reccomandation-küldetést még nem csináltál meg?
  • recon12
    #34423
    Szerintem tegyed föl újra.Pucold ki a registry-t.A DirectX újra telepítése.Felesleges dolgok (pl.rég nem használt játékok) letörlése.
    Töredezettség mentesítés.A legújabb patch felrakása.Nekem ezek segítettek.És a két kiegészítő fent van nálam(Knights of the nine,Shivering isles).
  • bardocz
    #34422
    Miért van az,hogy a játék pár perc után kifagy,a szokásos windows hibát észlelt és leállt dumával?Nem raktam fel semmi újat pedig,se modot,se a gépre cuccost.
  • DunczyMaster
    #34421
    Már megoldottam köszi
  • DunczyMaster
    #34420
    Hali! A kémek nevü küldetésnél tartok. Megöltem a jearl nevű tagot, elloptam a kulcsait, beszéltem Captain Burdel, lementem a pincéjébe elraktam a "Jearl’s Orders" nevü kis papirost, elvittem Martinnak... az dumált nekem picit és most nemtudok mit csinálni... semmi jel a térképen de még mindig az aktív küldik között van... mit csináljak???? Pls HELP!!!
  • zsilike
    #34419
    Na ez már nem vicces!visszaloptam a gyíknak a könyvet-elvileg megkaptam a recomendationt,persze nem fogadtak az egyetemen!Activ questeknél a következő szerepel(nyil nélkül)cím-fingers of the mountain,part2---I have delivered the book"F of M"to Teekus,who has agreed to send a recomendation to the arc.university!Na most ez az én fordításomban azt jelenti,h leszállítottam a könyvet a gyíknak,aki ajánlást küld az egyetemre!????akkor miért nem fogadnak,ja és miért van ez a duma az aktiv questeknél??vártam,beszéltem...minden mi lehet ez az ügy?
  • zsilike
    #34418
    köszi+fantusznak is!
  • royaltom
    #34417
    Hello
    Bocs hogy itt írom ezt meg de a Morrowind fóruma eléggé kihalt.
    A Morrowindben,a tolvajcéhben van egy küldi ahol 4fémhulladékot (scrap metal) kell szállítanom de nem tudom hoonan szerezzek?bár azt írták a Morrowind HQ-n hogy ott Ald Ruhn-ban a helyi kereskedő árul de nem tom melyik kereskedő??
  • Fantusz
    #34416
    http://www.gamebanshee.com/oblivion/spells/destructionnovice.php
  • haxoror
    #34415
    Skingrad Mage Guild, Druja -> "Shocking Touch" illetve "Spark", mindkettő novice szintű szpell.
  • zsilike
    #34414
    Sziasztok!segítsetek-azt a szemét"villámvarázslatot(lighting)nem tudom beszerezni,tekercs kéne(nem tud vk egy jó tekercs árust?vagy nagyon alap szintű varázs is jó lenne,Skingardban megnéztem,semmi(vk irta)bolyongok...mondjuk ez jellemző h pont az nincs ami kell!már gondoltam lemegyek vachanenbe a tekercsládához,de később kellhet tehát nem szivesen-Weynon-ban simán nincs már a ládában!egy név kéne,ahhol biztos!köszönöm
  • Fantusz
    #34413
    Skingradban lehet venni alacson szintű destruction varázslatokat a mágusoktól, de azt nem tudom novice stintű spell van-e náluk, vagy minimum appentrice tudás kell.
    A sziklánál többnyire használhatatlan spellt kapni, alacsony szinten gyenge, később meg előfordul, hogy egy hatalmas területre ható villámvarázslatot ad, amit szinte csak teljes Fortify magicka szerelésben lehet elsütni.
  • zsilike
    #34412
    ok köszi,csak az van h odapakoltam a cuccaimat,amig nincs házam,remélem h megvan!ez már Mr.Bean-elf lesz ugynézki.
  • Fantusz
    #34411
    Minden céhtagságnál csak a többi céhtaggal szemben elkövetett vétség számít.
  • bardocz
    #34410
    Ha belépek a mages guildbe,és valamikor körözés lesz rajtam,akkor rugnak is ki rögtön,vagy akkor már nem baj,csak belépésnél?
  • haxoror
    #34409
    Weynon Priory-ban amikor leadod az amulettet Jauffre kinyitja a ládáját, abban mindig van egy lightningos tekercs.

    IC-ben a Mystic Emporiumban (Market Distric) Calindil-től is lehet venni egyet elég olcsón.
  • zsilike
    #34408
    tudna valaki egy tekercsest?lighting spell kéne!tekercs kéne,mert alacsonyak a szintjeim"...kösz
  • bardocz
    #34407
    Akkor lehet belépek,tolvaj meg bérgyilkos küldetések kezdenek nehézzé válni már,mondjuk ettől max a hp-m lesz több,mondjuk ha megtanulok pár új jó méregreceptet,meg alkémia szintem is elérné már a 25-ös szintet az hasznos lenne bégyilkoláshoz,meg esetleg lopáshoz is.
  • Fantusz
    #34406
    Minden guildba be lehet lépni, ha nem ellenkezik a játékelveiddel.
    Máguscéh tagként újabb küldetések várnak, amikor eléred a szintet, hogy beléphetsz az egyetem területére, ott lesz egy szép virágoskert az alchemiához, és két oltár.
    Az egyik oltáron saját varázslatokat lehet fabrikálni, a másikon tárgyakat mágikussá tenni.
    Sokan csak ezért lépnek be a mágusok közé.
    Nem kötelező varázsolni, de ha kevés a manád, és szándékodban áll spelleket használni Intelligenciára, Willpowerre kell gyúrni, Fortify Magicka enchantos cuccokat magadra aggatni.
  • bardocz
    #34405
    Nem akartam visztölteni,amúgy nem a lopás lopást vette észre,hanem amikor a ládájához odamentem,de mind1,ösze-visza ugrálás,egy lánggolyó nem talált el,aztán kifutottam az épületből,de még valamikor tuti viszamegyek,mert szerintem vannak még ott dolgok,amiket érdemes elhozni.
  • Fantusz
    #34404
    Ha nem vagy tagja a máguscéhnek nem lényeg, hogy észrevette a lopást, bár elég égő egy tolvajtól
  • bardocz
    #34403
    Mágus céhbe érdemes úgy belépni,hogy eddig teljesen tolvaj karater voltam bérgyilkos beütéssel?(mana most 82...)
  • Fantusz
    #34402
    Bug.
    Meg lehet csinálni úgy is, hogy előbb az elfnek adod a könyvet, de az a bonyolultabb út, az egyszerűbb az lenne, ha a gyíknak adod oda.
    Miután az ajánlást megkaptad beszélhetsz az elffel, de ennek az akciónak már nem kellene, hogy köze legyen a reccomandationhoz, a varázslat a jutalom.
  • zsilike
    #34401
    köszi,az elfet elhajtottam,most már nem beszélget!load again lesz.
  • bardocz
    #34400
    Ajtón keresztül lenyilaztam,igaz 60 nyíl volt,mert sok volt a lénye,így mire őt öltem meg sokáig tartott de sikerült,bennt meg elloptam a varázsltól a kulcsot,aki észrevezte,odaugrottam a ládájához,kiloptam a cuccost,leugrottam a másodikról(úgy,hogy ne haljak meg),és kifutottama toronyból
  • haxoror
    #34399
    Pont tegnap csináltam meg:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. gyík adja a küldetést
    2. beszélsz az elfel
    3. megint beszélsz a gyíkkal -> ad map markert
    4. elmész a könyvért és visszahozod az elfnek
    5. vársz 24 órát és beszélsz az elfel, visszamész cloud tophoz egy velkynd kővel és egy lightning varázslatot nyomsz az oszlop csonkra (lehet scroll is) és megkapod a finger of the mountain varázslatot
    6. visszalopod a könyvet az elf ládájából (Grey Mare emelet)
    7. elviszed a könyvet gyíknak, az lebasz amiért az elfnek adtad :)
    8. rögtön újra beszélsz a gyíkkal, megbocsájt és kész a recommendation
  • zsilike
    #34398
    sziasztok!az lenne a kérdésem,h most a Choroll-recomendation=fingers of the montain part1-2?már sokszor megcsináltam,de most valami van,pedig megvan az a nagy obli könyv is(leírások 368oldalas!ráadásul nem is akarok mágus lenni,csak bejutnék az egyetemre,h felhúzhassam a cuccaimat!
  • koschwarz
    #34397
    ja, ez francesco-hiba.

    aki kihívást és garantáltan kevés hibalehetőséget akar, az használja a TIE-t. egyszerűen k***a jó! és különösebb hibát még nem vettem benne észre (illetve még semmi olyat nem vettem észre, amit hibának lehetne nevezni). persze csak a vanilla tartalmon alapul, ami nekem most már kifejezetten tetszik, ugyanis az összes overhaulban néha olyan elborult fegyverek és péncélok is voltak, amit nem bírt bevenni a gyomrom (pl. kiegyenesített kasza, embernyi méretű warhammer...lol).

    a másik pozitívuma, hogy új szörnyeket ugyan nem tesz be, de NPC-kből egy csomó új, és sokkal érdekesebb ellenfél van, sokkal jobban bejön, mintha nem tudom milyen elborult szörnyek lennének.
  • koschwarz
    #34396
    viccnek jók ezek, de én sosem használok olyan modot ami megkönnyíti az életem, sőt, csak olyat, amitől nehezebb lesz. az ilyen uber-csíter-fegyvereknek semmi értelmét nem látom, sőt, gyerekes.