41716
  • torrente111
    #34475
    sziasztok.ez az első órám az oblival.de sajna nem jöttem rá hogyan lehet felvenni dolgokat.pls segitsetek.köszi
  • SaGa
    #34474
    Azért az sem árt, ha Te magad is igyekszel kijátszani a karakterosztályt, amit választottál magadnak... Amúgy 25 szint környékén valóban kezd viszonylag egyszerűvé válni a dolog, de azért ott is bele lehet halni néhány véletlen találkozásba.

    Pár napja újra kezdtem egy High Elf varázsló tanonccal... Na vele aztán szenvedés a dolog, főleg, hogy felére vettem a szintlépési tempót. 3 nap alatt sikerült elérni a 4. szintet, így már egyszerűbb vámpírok ellen is van némi esélyem...

    Rájöttem, mi hiányzik a játékból. A Fallout "random encounterei". Gyorsutazás közbeni véletlenszerű összecsapások. Így sokszor el lehet játszani azt, hogy egy kellemetlen helyzetből egyszerűen elugrom máshova...
  • SaGa
    #34473
    Ennél azért kicsit több a Guard Overhaul...

    Alapvetően a Regional bounty bevezetése a legfontosabb, illetve az őrök lefizethetősége. Az, hogy emellett a No Psichyc Guards dolgait is bepakolta, mellékes.

    Mi a modjaid sorrendje? A Thieves Arsenal és a Rens Guard Overhaul tökéletesen érz magát kb 180 egyéb mod mellett is, így nem hsizem, hogy azok okozzák a bajt. A Wrye Bash-t használod? Az elég jól megmutatja, mi az ami esetleg hiányzik a jó működéshez...
  • SovereignX
    #34472
    Az elgondolás szép. De azt hiszem a legtöbb emberhaz hasonlóan az adott lehetőségeimet én is igyekszem kihasználni. Még ha egy darabig működik is az ember fejében csak ott motoszkál, hogy menne ez egyszerűbben is ha hirtelen elfeledkeznék a sazbályaimról. :)

    Én amondó vagyok a játék szabja meg a korlátokat ne a játékos.
  • SovereignX
    #34471
    Én fegyverek terén mindig inkább a saját készítésűt kedveltem. Persze koránt sincs benne akkora töltése de...
  • Fantusz
    #34470
    Hiába 100-as a skilled, ha a páncélzatod minősége csökken (kopott, törött) egyre kevesebb védelmet ad.
    Paradox, hogy amikor már a legerősebb Sigil kövekből lehet felruházni tárgyakat egy sima mellényre+nadárgra rakott enchanttal 50-es védelmet lehet elérni, ami viszont állandó, a szövet nem kopik, csak a páncél.

    Daedra küldetések jutalmai között vannak hasznos, és haszontalan tárgyak is (karaktertől is függően kinek mi hasznos, vagy haszontalan), Namira gyűrűje értékes tárgy, bár később lehet találsz jobbat is, de pl. a Goldbrand az egész játék kegjobb tűzsebzésű kardja, igaz a megszerzéséhez legalább 20-as szint kell.

    (A Duskfang/Dawnfang változós-hullaszámlálós fegyver nem igazodik a karakter szintjéhez, ráadásul pl. szellemek ellen nem sokat ér, ha éppen jégsebzése van - formás bicska , de 30-as szint alatt kár érte mennim, addigra meg a Goldbrandot megkedveled, nehéz megválni tőle)
  • recon12
    #34469
    Ááá gyerekek...100-as armorer szintnél nem mindegy,hogy kopik?:D
    Amúgy ezek a daedra küldetések tényleg nagyon mókásak...Namiránál egy dungeonban fáklyás faszikat kellett megölni,mert Talos követői zavarták Namira követőit...
    Viszont piszk jó gyűrűt kaptam érte.12%-os reflect damage és 12%-os reflect spell.
  • bardocz
    #34468
    A küldetésről még nem is hallottam:D A light armour skillem meg ugyebár a kevés csatázás miatt eléggé alacsony:)
  • Fantusz
    #34467
    A glass páncélt a harcoscéhtől loptad, mondtam, hogy meglepi lesz
    Az alap könnyűpáncélok közül a glassnak van a legmagasabb védelme, 100-as light armor skillel ugyanannyi mint a deadric nehézpáncélzatak (ugyancsak 100-as skillel).
    A különbség a kopásállóságban nyilvánul meg, az üveg is gyorsan rongyolódik a deadrichoz képest.

    Goblin sámánok utálatos lények, a zombi-idézőket alapból nem kedvelem(Lich), legellenszenvesebbek mégis vámpírok, igaz ez nem azt jelenti, hogy a legkeményebb ellenfelek is, a tüzet nem igazán bírják
    A vámpírvadászatnak vannak veszélyei, de egész jó lootok vannak, s a vámpírhamunak is jó ára van, ha a The Order of the Virtuous Blood küldetést megcsináltad.
  • bardocz
    #34466
    Jah tényleg baszus,glass páncélom volt,de ugyebár nem védett semmit,és daedra pajzsom is volt,de lecseréltem súly miatt mithrilre:)

    Amúgy dungeonok:bruma melletti goblinos dungeon nem lehet semi,amikor a sámán-t 3x-ra sikerült megölnöm:D
  • Fantusz
    #34465
    Light:Fur, Leather, Chainmail, Mithril, Elven, Glass
    Heavy:Iron, Stell, Dwarven, Orcish, Ebony, Daedric

    Shivering Isles-ben lehet csináltatni a kovácsoknál Madness, ill. Amber páncélokat, fegyvereket is.
  • bardocz
    #34464
    Milyen páncélok vannak még?Van elven,meg gondolom van még dwarven vagy milyen,mert olyan fegyvereket is árulnak.Amúgy az nem zavarja az őrséget,ha az ő egyenruhájukban mászkálok?:)
  • haxoror
    #34463
    A játék függetlenül attól hogy milyen modokat használsz csa akkor nem lesz unalmas ha saját szabályok szerint játszol pl. steel-nél jobb páncélt nem használsz, csata közben nem használod az inventoryt, ha meghalsz törlöd a karaktert stb.
  • haxoror
    #34462
    bármelyikbe, a dungeonok mindig a te aktuális szintedhez vannak igazítva így tökmindegy melyikbe mész le.
  • bardocz
    #34461
    Tényleg,kezdőként melyik dungeonokba érdemes lemenni,és ezek hol vannak?
  • Fantusz
    #34460
    Az alapjátékban is mefvannak azok a tárgyak, amelyekkel szinte legyőzhetetlenné tehető a karakter magasabb szinten. (resist magic, reflect demage, reflect spell, stb).
    Max. 25-ös szintű ellenfelek vannak a játékban, a kari lehet 40-45-ös szintű, ez már mágia nélkül is jelentős előny, ráadásul gyűrűkkel, páncélokkal jelentős Reflect Demage-t magára tud szedni, az ellen lényegében a saját ütáseibe dögölhet bele.

    Az OOO szigorúbb a Francesconál, de kiszámítható a lények megjelenése.
    Oscuroban tilos pl. a guildok, ládák kirámolása a játék elején, ezzel életszerúbb is, mindez a Francescoból hiányzik, ennél a modnál a maghasabb szintű lények megjelenése viszont random.
    Elvileg bárhol megjelenhetnek, le lehet menni alacsonabb szinten is a dungeonok mélyére, nem feltétlenül vannak ott legyőzhetetlen lények, de lehet egy út meni bokor mögül ugrik elő egy werewolf, guar, vagy grizzli...
  • SovereignX
    #34459
    Az alapjáték ennyivel volt jobb! Egy cuccba max 10% valamit tehettél!
  • koschwarz
    #34458
    szerintem nincs olyan mod, ami a 25 szint után is izgalmas tud lenni, legalábbis ha ilyen 100%-os resistance-os cuccaid vanank, akkor mindegy milyen szintű szörnyek jönnek...
  • SovereignX
    #34457
    Nem tudom ki, hogy van vele de az OOO magasabb szinten 25 felett vagy talán egy kicsit korábban unalmassá válik. Abban az értelemben, hogy nem jelent túl nagy kihívást a szörnyek NPC-k legyilkolása. Amiben azt hiszem negy szerepet játszik, hogy túlságosan is fasza cuccokat készíthet magának az ember. Pl csináltam egy olyan páncél kollekciót minek a végén Magic Resisitance 100%. Onnan nevettem a markomba ha rám varászoltak mert semmi bajom nem lett tőle lényegében. Ha még Shild-et is tettem a cuccaimba akkor meg nagyon leütni sem tudtak. Így már csak menni kell előre és hentelni. Ami unalmas. Ha az embernél van némi gyógyital akkor majdnem mint az isten mód. A cuccok ára is túl nagy szerintem. Ami az elején jó mert lehet pénzt keresni de egy idő után...

    Ezért gondoltam, hogy felrakom a Francesco modját. Olvasgattam itt róla de nekem úgy tűnt az OOO jobb. Nem tudom bele vágjak e a Francesco modba . Ha nem jön be akkor újra kezdeni hát...
  • bardocz
    #34456
    Valami novice alteration skillt hol tudok venni?Kéne küldetéshez a 25-ös szint
  • bardocz
    #34455
    Az őrök nem látnak át a falon,de szerencsére még semmi hasznom nem volt egyik modból sem,vagy amelyik cuccokat ad na abl nem,rans guard overhaul meg enyit segített eddig lopásoknál,meg gyilkosságoknál:)
  • recon12
    #34454
    Na!Mi annak csak örülni tudunk.
    Bár,gondolom kicsit zavaró,hogy a modok által elnyert fegyverek és egyebek elvesztek...Rens guard overhaul mod mire való?(Kíváncsiságból kérdezem.)
  • bardocz
    #34453
    Kikapcsoltam rens guard overhaul modot meg thieves arsenalt,és most érdekes módon jó,pedg előtte a kettő nem zavarta egymást meg a Játékot...szerintem a thieves arsenallal vana gond,mert most így nem obse loaderel,hanem rendesen indítottam a játékot,és jó.
  • Reelex
    #34452
    Szevasztok aki tud mondjon mar nekem biztos flawless gem lelőhelyeket plxplxplx! vagy valami árust aki mindenféle gemeket árul köszi előre is ;p
  • bardocz
    #34451
    Oké,kipróbálom,csak az a baj,hogy nem tudom mi eszi meg akkor a maradék erőforrást,mert eddig játék közben oblivionhq-t is tudtam nézni:S
    Remélem segít majd,köszi!
  • recon12
    #34450
    Nos,lenne még egy ötletem.Nálam bevállt,szóval remélem Neked is javít a problémán.Miközben játszol legyen kikapcsolva minden olyan alkalmazás ami erőforrást vesz el a játéktól.(Gondolok itt torrentre,msn,ha 2 vírusírtód van az egyiket nyugodtan kikapcsolhatod stb.)
    Próbáld meg!
  • bardocz
    #34449
    Még újrarakás után is kilép:S
  • zsilike
    #34448
    xp prof.-1.8p4-fx 5900-2g ram-200gig vinyo és primán muzsikál,persze visszavéve a graf
  • Ombika
    #34447
    Ezzel en is igyvoltam elejen,de 4 gb ram es dx10 miatt muszaj voltam 64 bites Vistat feltenni es semmi kompatibilitasi problemam nemvolt egyetlen 1 jatekkal sem eddig................
  • donpedro
    #34446
    OFF

    Azok a DX10-es kártyák, amiket felsoroltál már azért lényegesen jobbak. A két Ati kártya pl dx10.1-et is tud, nem mintha használná bármi, ellenben lassúnak egyik sem lassú, bár a 3850 azért 20-30%-kal lassabb, mint a másik kettő. A Crysis DX10-es verziója is egész szépen elfutkos rajtuk (30-40 FPS körül), a 9600GT-n és a HD3870-en processzortól függően akár komolyabb felbontásban is.

    Egyébként az Oblivion 1600*1080-ban full detail mellett kb. 80-90 FPS-sel szalad ezeken a kártyákon - feltéve, hogy van mellé egy jobb, vagy húzott dual-core is.

    Természetesen mindezt alapórajelen, tuning nélkül kell érteni, márpedig a 9600GT elég tisztességesen húzható is.

    Más kérdés, hogy a Vista rosszabb annyival az XP-nél, hogy ne érdekeljen a dx10...
  • PiszkosFred
    #34445
    "Előbb-utóbb leváltja a Vista az XP-t,"

    Nem lesz ra ideje...
  • bardocz
    #34444
    Igazából ma már csak dx10-es kártyák jönnek szóba,mert elvileg mind tudja azt,gyakrolatilag meg 80%-a kevés hozzá,majd új gépemben szerintem hd3850-70,9600gt lesz,etek aszem mind tudják dx10-et,csak diavetítésben.
  • Fantusz
    #34443
    Vannak gondok, és nem csak az Oblivionnal.
    A Vista nem egy játékbarát OP rendszer, alakítgatják, pofozgatják (az XP-vel sem kevés gond volt az SP2 előtt) rengeteg a kompatibilitási hiba, telepakolták csili-vilikkel, amiknek igazából semmi haszna nincsen, mindössze annyit értek el vele, hogy az XP-hez képest másfélszer annyi memóriát kér egy-egy program futtatása.

    Előbb-utóbb leváltja a Vista az XP-t, de szerintem most még nem kell eröltetni, az újabb játékoknál lehet előny, ha van directX10-es videokártya, a régebbi gamek biztosabban futnak XP alatt, s a memóriamegtakarítás az Oblivionnál sem jön rosszul.

    Kb. 3 hónapja raktam fel a Vistát, 2 napig volt a gépen, azóta biztosan sok hibát kijavítottak, de én egyenlőre fölöslegesnek tartom a használatát.
    Játéknál a DirectX10 támogatás lenne előny, de az is bugos volt (Hellgate London), azt pedig tudni kell, hogy nem a DirectX9 továbbfejlesztése, azzal nem kompatibilis, így pl. az Oblivionhoz is fölösleges.

    Negy dilemma új gép vásárlásakor, hogy kell-e DirectX10-es videokártya?
    Attól is függ, ki, milyen játékkal játszik, ma még nem lehet igazán kihasználni a Dx10 előnyeit, de mi lesz fél, vagy egy év múlva?
  • bardocz
    #34442
    Windows újrarakás tuti nem lesz,mert nincs meg a cd-je,meg nem akarok vele pöcsölni,tudom,hogy nyárn lesz új gép majd,tényleg,vistán vanak gondok a játékkal vagy fut rendesen?
  • Fantusz
    #34441
    Legyen szerencséd, de az ilyen szapora kifagyásoknál többnyire nem a játékban, van a hiba, a Windows, DirectX galibázik.

    Játék újratelepítésnél a mentéseid meg is maradnak, de az eddig használt modokat is vissza kell rakni, hogy ugyanabból a helyzetből folytatható legyen a game.
    Modok nélkül is betölthető, olyankor figyelmezetet, hogy megváltozott a mentésed tartalma, s a modokkal játékba került dolgok eltünnek.

    Windows telepítéskor kell az Oblivion - Save mappát kimenteni, s az új rendszeren sem kell előröl kezdeni a játékot.
  • bardocz
    #34440
    Nah,2.5 giga helyel már elkezdi patchelni,rmeélem ma még játszhatok:D
  • bardocz
    #34439
    Pedig anyi ez előtt sem volt,amikor multkor patcheltem...Nem értem én ezt...
  • Carmang
    #34438
    Asszem 6 giga kell neki (mire azt a 100 megát kicsomagolja...)
  • bardocz
    #34437
    Nah,patchelni akarom,van 1 giga szabad helyen,erre ezt írja:insufficient storage space to aply patch.you need at least 1217817848 bytes free,márpedig ha jól számolom ez csak 100 mega körül van
  • bardocz
    #34436
    Fú köszi,megvan,kerestem ott is,csak nem vot oblivion nevü,mygames meg régebben is ottvolt,és nem néztem meg:D