41716
  • Sanyix
    #34555
    lol végigvinni nem belépni, már beléptem rég. Azt kérdezem, hogy azt a küldetést ("the purification") amikor meg kéne ölnöm mindenkit a cheydenhal-i szentélyben, mert egy áruló van köztük, azt hogy lehet máshogy végigcsinálni, úgy hogy nem ölöm meg őket, mert elvileg van egy "jó" befejezése is.
  • Fantusz
    #34554
    Amikor Lucien megkeres, hogy köztük van a helyed, hisz te is gyilkos vagy, megölheted (Black Hand öltözék van rajta, szuper enchantos cucc, de nem páncélozott) - ha megölöd Lucient, vége a küldetésnek, a Dark Brotherhood-hoz ezután nem csatlakozhatsz, nem is igen hallasz róluk később.
    Amennyiben hagyod Lucient elmenni, vagy nem látod többet (he nem lépsz be a DB-ba), vagy koronás NPC lesz.
  • SaGa
    #34553
    Nem értem. Ha beléptél a testvériségbe, akkor meg kell ölnöd, akire kiadják a megrendelést. Ha nem akarsz belépni, nem gyilkolsz le senkit orvul és nem keresnek föl. Vagy felrakod a DB Refusal modot, azzal mondhatod a hírhozónak, hogy nem szeretnél velük dolgozni, és simán elmegy...
  • Sanyix
    #34552
    A dark brotherhoodot hogy lehet máshogy végigvinni? Régen megcsináltam úgy, hogy mindenkit megöltem amikor kellett. De haver mondta, hogy nemkell, máshogy is lehet. lucien lachancet nem lehet megölni, se nemet mondani, se elmondani a többieknek hogy mivel bízott meg.
  • obe
    #34551
    igy már világos, köszi szépen
  • SaGa
    #34550
    Felkelnek, a közelükben lévő, veled ellenséges entitásokra rátámadnak, majd a hatás elmúltával összerogynak ismét, ahol vannak...

    A nekromancia varázslatai a már elhalálozottak újra felhasználásval foglalkozik. Pl így...
  • obe
    #34549
    ok, megpróbálom, köszi
  • obe
    #34548
    köszi...de akkor az mire jo?.. nem támadnak fel csak egy helyben rángatóznak?
  • koschwarz
    #34547
    staff of worms csak hullákon működik.
  • koschwarz
    #34546
    játék közben elő kell hívni a konzolt, begépelni: start franmenu, enter, konzolból kilép, és akkor felugrik a francesco mod menüje. ne ebben az egyik menüpontban ( a loot elnevezésüekben) van egy olyan, hogy reset ... (valami), arra kell nyomni egyet.

    mielőtt ezt megteszed, el kell menni a saját házadba, vagy egy helyre, ahol nincsen és nem is lesz senki más, menteni, megcsinálni, várni 3 napot (vagy annyit amennyit a francesco telepítésénél beállítottál respawn időnek), és akkor elvileg megjavul, lesz mindenkinek cucca.


    sokat toltam a francesco-val, nagyon jó mod, de vannak furcsaságok. pl. egy másik jellemző dolog, hogy hiába van fegyvere az ellenfélnek, mégis puszta ököllel támad rám.
  • SaGa
    #34545
    A reanimate a hullák zombiasítása... Nem támadnak fel, de úgy mozognak, mint ha élnének. Necromanta varázs...

    Lejjebb volt valakinek hasonló gondja francesco modjával. Van rá valami konzol parancs, ami reseteli a cuccokat. max 3-4 oldalt kell visszamenni érte a topikban..
  • obe
    #34544
    srácok, most vettem észre hogy a banditak az utakon fegyver nélkül, szinte ruha nélkül támadnak rám, holott a hullájára nézve azt irja ki hogy bandit bowman..a dungeonokban viszont rendes ruházatban mászkálnak, városokban is, szal nem értem, legalább 7-8 level óta nem került fel ujabb mod a meglévőkhöz..:

    aws
    francesco
    illumination (esti város fények)
    new loading srceens
    midas spell (uj varázslatok)
    symphinic violence (zene, uj hangok)
    phinix water (szebb viz)
    color map
    quarl pack 3

    valamint arra szeretnék választ hogy nem tudjátok mire való ez a mágusbot? : staff of worms (reanimate of target)..a confront of king (utolso magusküldetéskor találtam )..hiába lövök rá a támado ellenre semmi hatást nem vélek felfedezni

  • SaGa
    #34543
    Hát igen. A terpentin hasznos a festett trollok ellen. One shoot one
    kill...

    Íjászoknak ajánlott modok:

    Adrenaline fuelled Combat - bow sway: (imbolyog az íj célzás közben, mint a valóságban)
    Adrenaline fuelled combat - locational damage: érvényesülnek a célzás hatásai. A fejlövés hatásosabb, mint a láblövés...

  • SaGa
    #34542
    Szerintem is. A tolvajom csak az íjhoz értett, meg tudott adni pár fülest puszta kézzel. 25. szint környékén már gyakorlatilag bármit el tudott intézni maximum 2 lövéssel, távolról. Mágikus képessége egyáltalán nem volt, egyetlen spelt sem ismert, az alapjáték kezdőit sem. gyógyításra a megvett, ellopott, vagy maga főzte létyókat használta...

    A mágusom csak varázsol. végszükség esetére van nála egy kis ezüst tőr, de sokra nem megy vele. Inkább a leech health varázst veti be közelharcban, ha a távoli spellek (weak valami és a hozzá tartózó "labda", meg a summon skeleton)nem rendezték le az ellent. Futni ellenben igen gyorsan tud már...

    Az este egy barlang mélyén befordultam egy kiszögelés mögé és 4 maci (3 barna 1 fekete) vártak vigyorogva. Majdnem csak Bruma kapuinál álltam meg, közben a restore fatigue varázy elég sokszor elcsattant...
  • Fantusz
    #34541
    Pedig ott a festő adott mérgeket, használhattad volna...
  • bardocz
    #34540
    Fú köszi,ez sokat segített,majd azt a zombis helyet felkeresem,és tréningelek egyet.Amúgy tényleg minden elől el tudok futni szinte,egyedül trollok elől nem tudtam,de azok festve voltak,egyik küdetésben,azt fel is adtam,mert végülis éppenhogy elfutok előlük,de nem tudom megölni nyíllal.
  • haxoror
    #34539
    Korábban írtad hogy 84-es a Speed-ed, ennyivel gond nélkül ki tudod már pucolni a marauderes romokat mivel SOKKAL lassabbak mint te, annyi a trükk hogy ne állj le velük verekedni hanem csak lődd őket, ha közel érnek akkor fuss hátrább és lődd tovább őket amíg meg nem halnak, akár 1-es szintű íjászként is mindent meg tudsz ölni aminél gyorsabb vagy maximum sok időbe és nyílvesszőúbe kerül, ami nem tud utolérni az nem tud megsebezni sem.

    Akár ki is csalhatod őket a rom elé hogy több helyed legyen futkározni vagy felmászni valami kőre és onnan lenyilazni őket, ez persze időigényes, egyszerre csak egy marauder figyelmét vond magadra.

    Marksman szkill fejlesztésére használj zombis romokat (Culotte ideális ott mindig csak zombik vannak) a zombik lassúak és sok HP-jük van, edzéshez iron íjjat és vesszőket használj, minél több lövésből halnak meg annál többet fejlődik a marksman szkilled és közben legalább gyakorolhatod azt is hogy mikor kell hátralépni az ütések elől és mikor kell futni.

    Ha íjjász vagy és sarokba szorítanak akkor NE ránts kardot és NE állj le verekedni, nepánikolj hanem blokkold az ütést az íjjaddal (igen, azzal is lehet blokkolni :) a blokktól az ellen 1-2 másodpercre megtántorodik, ez bőven elég idő hogy elfuss mellette biztonságos távolságra.
  • bardocz
    #34538
    Nyílveszből még nem tudok nagy menyiségben acél fölöttit venni,az ezüstel meg ugyan anyit sebzek,most egy glass bowom van,mérgket meg nem tudok csinálni,csak ilyen dmg fatigue szerüeket,mert alchemy is alacsony szintü még.Sneak meg most lépett szintet,expert lettem,ez a legjobban felnyomott skillem eddig,nem is csoda,anyit lopakodtam már,sokszor még viszafele is így mozgok:)
  • Fantusz
    #34537
    -100-as Sneaknál már nem számít az ellenfél páncélzata, ha lesből támadsz rá (nem tudom íjjal is , vagy csak közelharci fegyverekkel érvényes)
    -ahogy koschwarz is írta: használj mérgezett nyílvesszőt
    -tanulj trénerektől (Anvilban Pinarus Inventius-t keresd)
    -lehetőleg erős íjat, nyílvesszőt használj (lehet mágikus, az plusz sebzés)
  • bardocz
    #34536
    Nordic frost eléggé jó spell,arénában jól jött,meg néhány harcnál:)
  • Fantusz
    #34535
    Akármelyik fajból lehet bármilyen irányba specializálódni, a mágikus bónuszok azok, amik a játékban végig előnyt jelentenek (pl a Breton +50 manája), a többi előbb-utóbb kiegyenlítődik.

    A Nord alapból harcos, de ez nem zárja ki, hogy ne lehessen tolvaj.


    Skill bónuszok:

    - Armorer: +5
    - Blade +10
    - Block +5
    - Blunt Weapons: +10
    - Heavy Armor: +10
    - Restoration: +5


    Specialitások:

    - Nordic Frost
    - Woad
    - Resist Frost


  • bardocz
    #34534
    Sajna egy lövésből nem igazán tudom megölni,hiába sneak attack,börtönben,meg kisebb lények ellen még megy,de ezek sajna eléggé jól páncélozott fiatalemberek:)
  • bardocz
    #34533
    Íjászatot kéne nekem növelni,csak nem tudom hogy hol tudnám hatásosan,egyik vársoban van egy tábla,amire hat a varázslat,arra küldtem egész éjszaka,és fejlődtem jópár szintet,úgyhogy lehet az a tábla segítene:)
  • Fantusz
    #34532
    Leyawiin?
    Amikor a céhvezetőenk kell visszaszerezni az amuletet...
    A kulcs ott van az ajtó előtt álldogáló marudernél, de ketten vannak, úgyhogy, ha nem tudod rögtön egy lövésből az egyiket kicsinálni szorult helyzetbe kerülsz.

    Lesből lősz egyet - Invisibility - új helyet keresel, lősz - Invisibility - stb.
    Ezt persze csak akkor tudod megcsinálni, ha a többi marudert is eltakarítottad előbb.
  • koschwarz
    #34531
    azért el lehet képzelni tiszta harcmodort is:

    mágus: erős szörny idézése, majd láthatatlanság, vagy erős destruction spell és shiled spell.

    tolvaj: magas marksman skillel a mérgezett nyilak igen hatásosak, még akkor is ha esetleg el kell viselni néhány ütést. egy tolvajnak is illik ilyen szinten már nagyon gyorsnak lennie és akkor nem érik utol, illetve magas light armor skillel rendelkeznie, ha máshonnan nem, akkor trainer-től.

    harcos: egyértelmű.

    szóval meg lehet oldani szerintem.
  • bardocz
    #34530
    Én mg nem tudtam mi legyek,ezért kinézetre választottam a nordot,úgyhogy most egy nord tolvaj vagyok,thief csillagjegyel,eléggé érdekes párosítás...Majd ha lesz következő karakterem,kipróbálok egy harcos orkot,kétkezes bárdal:)
  • Fantusz
    #34529
    Kipróbáltam már jónéhány fajt, legjobban a breton tolvaj-mágus karakterrel boldogultam (Mages csillagjegy).
    Nem könnyű a kezdés, mert a breton Endurance levonással indul, első szinteken nem mászkált dungeonok mélyén, inkább éjjelente lopni járt a csóró, nappal az útmenti banditákkal azért felvette a harcot, s kb 10-es szintre megedződött annyira, hogy lemerészkedhetett a dungeonokba.
    Tolvajnak a Wood elf sokkal előnyösebben indul a bretonnál, de őt valahogy egysíkúnak érzem, jól bánik az íjjal, kiválóan lopakodik, de mágiában gyenge, ugyanúgy, mint a közelharcban (a macskákat nem tudom szeretni, pedig ők a legjobb tolvajok).

    A játék úgy van összerakva, hogy kizárólag egy irányba specializálódott karakterrel jónéhány küldetést nem lehet megcsinálni.
    Vannak küldetések, ahová nélkülözhetetlen az íj, de zárt térben csatába keveredve nem árt valami közelharci tudomány sem, nem mindíg lehetséges a lopakodás.

    (főköldetésben van ugye, amikor az összes felszerelést elkérik a Mythic Dawn rejekhelyén, így békésen oda lehet sétálni Mankar Camoran közelébe.
    30-as intelligenciával, 100-as Marksman skillel, íj nélkül, csukjásokkal körülvéve meleg lehet odabent a csata)
  • SaGa
    #34528
    Alapból a marauderek meglehetősen barátságtalanok és erősek is, csak a Join to marauder faction mod lehetővé teszi, hogy belépj közéjük. Ez után már nem bántanak, csak ha te kezdesz ki velük, akkor viszont ugyanúgy elintéznek. A "sima" banditák ettől még helyből ellenségesek, meg a vámpírok is...
  • bardocz
    #34527
    Hát,én meg megpróbáltam odafutni egyhez,hogy beszéljünk,de a kardjával elütasított,aztán gondoltam a többi is hasonlóan lehet barátságos:D az a baj,hogy itt nem tudok úgy elbújni,hogy ha lövöm őket ne vegyenek észre.
  • SaGa
    #34526
    A kulcs az biztos, hogy valakinél van, így legalább azt az egyet le kell csapni...

    Nekem szerencsém volt. Egy fort-ba kellett bemenni, ahol egy marauder csapat várt. Egy mod miatt korábban beléptem a marauderek közé, így nem bántottak, csak a főnöküket kellet orvul elintézni, hogy a szükséges kulcsot megszerezzem (ez volt az amulet visszaszerzős küldetés). A marauderek nagy tragédiája, hogy a zárt ajtó mögött ődöngő 3 savage troll, az ajtó kinyitása (és az én gyors elfutásom) után ledarálta őket, közben a számuk egyre csökkent, azt meg már egyedül is el tudtam intézni...
  • bardocz
    #34525
    Az a baj,hogy világos helyeken vannak,és sokan,remélem nem fognak újrateremni banditák,és akkor megpróbálom újra,merthát meg kell tudnom egyszer csinálni,vagy majd beszerzek sok-sok health,meg láthatalansági potiont,és megpróbálok bemenni,csak az a baj,hogy a hylre kéne keresni egy kulcsot is...
  • SaGa
    #34524
    Ha van affinitásod az osonáshoz, akkor el is lehet köztük sunnyogni, nem kell feltétlen legyilkolni mindenkit.
    Láthatatlanság varázslatok, italok beszerzése is segíthet...
  • koschwarz
    #34523
    vagy választhatod azt is, hogy az eddigi játékstílusoddal próbálod legyőzni őket. most már nehezebb lesz váltani, legalábbis természetes úton (tehát nem patkányokkal haraptatod magad).
  • bardocz
    #34522
    Heh,dejó,nem tudok még egy ideig mágus egyetemre bejutni,mert egyik ajánlás küldetése eléggé nehéz,nem tudom magam banditákon átverekedni:S Namostmár tényleg bele kell húznom közelharcba...Kipróbáltam light armour növelő technikát,és egyszercsak eltünt a patkány,elszublimált,vagy nem tudom,nem volt sehol:D
  • bajgunar
    #34521
    Harapás utánn 3 napig ne aludj, és vért ne igyál naon soha!
    És Skingrad meg Bruma templomában imádkozz sokat minden nap, egyszer csak elmúlik!
  • Fantusz
    #34520
    Még egy próba: menj be valamelyik guildba, s aludj nappal, amikor vannak körülötted.
  • Sanyix
    #34519
    Ez egy bugos szar, bárhol alszom bármikor, megharap. Akár délben is az az egyik csöves helyén kint, akkor is.
  • Fantusz
    #34518
    Alvás közben harapott meg, azonnal vámpír lettél.
    Templom oltár csak a fetrőzést gyógyítja (Skingrad), a vámpírságtól csak egy hosszadalmas küldetéssel lehet megszabadulni (illetve van rá mod is)
  • Fantusz
    #34517
    Érdekes, sőt meglepő.
    Dungeonokban, fogadókban aludva megharaphat vámpír ezzel tisztában voltam, de eddig meg voltam győződve róla, hogy a guildok, vagy a saját házikó biztonságos, azokban nem kell tartani a vámpírharapástól.
    Ki lehet vajon a titokzatos rajongód?
    Délben kell aludni kint a napon!
  • Sanyix
    #34516
    LOL és nem szedi le a templom oltár se, se a mandrake root.