41716
  • bardocz
    #34515
    Gray Fox-ság vámpírsággal is jár?:D
  • GamerAdams007
    #34514
    Ne próbálj menekülni a sorsod elől!
  • Sanyix
    #34513
    pff lol, gray fox lettem. Lemegyek az új házba, körülnézek, alszom hogy szintet lépjek. Megharap egy vámpír. Reload, újra, megint megharap reload.
    Fölmegyek a lakosztájba, az ottani ágyba ott is megharap. Kimegyek a fa viskómba, ott is megharap. WTF?
  • bardocz
    #34512
    Köszi,így már tudom mit csináljak:) Reflect dmg cuccaim még nincsenek,legötbb bónyuszt adó ruhám az,amit bérgyilkosoknál kaptam.Elven Gardenben megkeresema csatornát és kicsit feltornászom:)
  • Fantusz
    #34511
    Csalás: lemászol IC-ben a csatornába (Elven Garden), keresel egy patkányt, leszedel meghadról minden olyan cuccot, ami Reflect Demage, és a patkánnyal szétrágatod a páncélodat.

    Figyelem, miket írogatol, lesből támadós-lopakodós a karaktered, közelharcra alkalamatlan (jelenleg).
    Magasabb Endurance érték (több HP) is jól jönne, de a közelharci sebzésed nem fog egyik pillanatról a másikra megugrani, min. 50-es Illusion skillel viszont már képes vagy Paralyse varázslatra (touch), ami ugyan nem sebez, de mozgásképtelenné teszi az ellent elfutva távolról lehet nyilazni.
  • bardocz
    #34510
    Tegnap értem el az ötvenes szintet benne,csak az abaj,hogy harcon kívül más módot nem tudok a fejlesztésére,amúgy meg az az atribute,ami a light armourtól is függ aszem 84.
  • haxoror
    #34509
    Gyúrj rá a light armor szkilledre, magas szkill nélkül a könnyűpáncél semmit sem ér.
  • bardocz
    #34508
    Hát,én meg két banditával nem tudok megküzdeni,nem hogy három,és 13 vagy 14-es vagyok:D Érdekes,hogy mithril meg elven páncélzat nekem ugyan anyit véd,és max 7-es sebzésű fegyverem van csak.
  • recon12
    #34507
    Hhhmmm...Akkor meglessük a Gothicot(ámbár nem sok jót olvasni róla,de képek alapján Oblivion szerű).
    A Witcher a videók alapján annyira nem volt tetszetős,de ott a demo.
    Gabo:Ha minden igaz sejtem milyen játékra gondolsz.Gondolom milyen jó lehet,de Én azért nem vagyok akkora szerepjáték fan,meg a társaság is hiányozna hozzá.És valaki próbálta a Two worlds-ot?Arról tudna valaki véleményt írni?Mert az ami nagyon hasonlítani látszott az Obli.-ra.
    Viszont kezdek félni.Elértem a 10-es szintet kicsit táposabbak az ellenfelek...3 bandita elől egy fekete medve mentett meg.
    Persze a maci is elvátávozott az örök vadász mezőkre.
  • bardocz
    #34506
    Amikor a bérgyilkosoknál meg kell ölni egy orcot,aki kétkezes bárdot használ,fú azzal menyit szenvedtem mire sikerült:D
  • Gabo
    #34505
    Ha hasonló vagy jobb játék élményt szeretnél, próbáld ki valamelyik hagyományos (pen & paper) szerepjátékot egy jó társasággal. Szerintem felülmúlhatatlan. ;o)
  • sevendoor
    #34504
    A Gothic 3 megvolt. Nekem tetszett is a harcrendszere nagyon jó, rengeteg küldi. rosszul van megirva, soxor akad meg kifagy, de érdemes foglalkozni vele.
  • Daffit
    #34503
    Tegnap poénból elindítottam egy ork harcos karaktert, mert sose játszottam még szimplán harcossal. Nem is sejtettem, hogy kétkezes fegyverekkel ilyen nagyokat lehet sebezni.
    A The Witcher-t én meguntam sajnos, még mindig ott van a gépemen, hogy folytatom, de nagyon csőszerű játék. Esetleg még a Never Winter Nights 2 ami jó, aki szereti a dnd világot. Annak idején a Baldur's Gate volt még nagyon jó. Lehetne valami hasonló megint...
  • bardocz
    #34502
    Persze,hogy értelmetlen öszehasonlítani,szerintem mindkettő játék fantasztikus,bár én oblivionban sem használom ki anyira a nagy szabadságot,így witcherben sem zavart,de annak szerintem jobb a harcrendszere mint oblivionnak,az nekem jobban tetszik,persze itt a lesből lövős is nagyon bejön:) Csak a közelharcal vannak gondjaim:D
  • Fantusz
    #34501
    Elismerem, jó játék a Witcher, az meg egy plusz, hogy magyar szinkronnal játszható, de engem sem tudott hosszútávon lekötni.
    Mindazonáltal nem szabad játékokat egymással összehasonlítani, teljesen más a Wither, mint pl. az Oblivion, kérdés csupán az hogy egy-egy játék önmagához képest hogyan teljesít, miben lehetne jobb.
    A Witcherből nekem egyetlen dolog hiányzott: a szabadság.
    Viszonylag kicsi az a terület, amit egyes fejezetekben be lehet járni - nem lenne ezzel gond, a legtöbb RPG ilyen, a Morrowind, és az Oblivion kényeztetett el bennünket?
  • bardocz
    #34500
    Amúgy lemerészkedtem egy dungeonba Bruma mellett,el is jutottam egy ideig,de miután két barbár megtámadott feladtam:) Kirohantam,aztán valami leölte őket odakint,mert a hullájukat megtaláltam:) Szereztem mithril páncélt,csak sisakot is találnék hozzá már.Elvenhez is jó lenne találni sisakot,hogy rendes egyenruha legyen:D
  • G18XM8
    #34499
    Nincs még egy olyan mint az Oblivion ebben a műfajban... Én nem nagyon szeretem ezt a műfajt, fps rajongó vagyok, de az Obliviont imádom...
  • bardocz
    #34498
    Pedig nagyon jó játék!:)
  • Flora2
    #34497
    The Witcher, helyesen. Bocsánat az elírásért.
  • Flora2
    #34496
    Én kipróbáltam a The Witch demóját, mert az nézett ki annak a műfajnak, mint ami az Oblivion, de... hááát nem tudom, hagytam a fenébe és visszatértem az Oblivionhoz. :)
  • recon12
    #34495
    Elnézve eszmecseréteket a mennyire könnyű a játék,eszembe jut a régi harcos karakterem....Daedric-ebony-orcish páncél keverékem volt 80%-os reflect spell és egyéb nyalánkságok...Na azzal tényleg könnyű volt bárkit leölni.Arénában nevetve győztem le az ellenem küldött 3 minotauruszt.Olyan 35-ös szinten voltam akkoriban.
    Amúgy nem tudtok ajánlani az Oblivionhoz hasonló játékot?
    A Two worlds-ról tudok csak,meg talán a Gothic de egyikkel se játszottam.
  • bardocz
    #34494
    Nem használok semmi más modot,felül van rens guard,alatta meg thieves arsenal,de szerintem obse loaderrel lehetett valami.
  • koschwarz
    #34493
    többek között ez sem tetszett az OOO-ban, úton-útfélen jobbnál jobb cuccokat találtam. sokszor többször fordultam mire egyetlen dungeon-ben talált holmikat kicipeltem...

    és ez az ami többek között tetszik a TIE-ben, sokszor az egész dungeon-ben alig találok egy-két potiont vagy néhány aranyat. valakit ez biztos frusztrálna, de nekem bejön: minek is lennének rég kifosztott, szörnyek lakta barlangokban, romokban annyi értékes cucc?

    már néhány szintet léptem, de még mindig a jó kis bőrpáncélomban feszítek egy ezüst tőrrel és egy fine iron bow-val...
  • Daffit
    #34492
    Szerintem lopakodásnál csak a skill mértéke számít. Most 75 fölött volt, hogy a fákly alatt álltam (guggoltam) szemben az ellenféllel és nyilaztam rá, de észre se vett...
  • Daffit
    #34491
    Én is hasonló problémával szembesültem az OOO-val, hogy 25 fölött már nincs kihívás. Szerintem ott is elrontották a modot, hogy sok mágikus fegyvert raktak bele. Egy olyan világ sokkal jobban bejönne, ahol a mágia igencsak "drága" dolog és nem engedheti meg minden útszéli rablóbanda, hogy ilyenekkel mászkáljanak.
  • SaGa
    #34490
    Vannak ilyen célzatú modok. A chameleont pl az OOO erősen redukálja, ha jól emlékszem. De van pl a Chameleon Rebalanced mod, ami erősen redukálja a chameleon varázslatok létrehozhatóságát és hatásosságát.

    Erősebb ellenfeleket elviekben a Francesco mod rak be, bár nem tudom, hogy miben merül ki a stronger creatures és stronger bosses opció...
  • sevendoor
    #34489
    Ja, a lopakodás az megvan, már jó ideje képzem a harcimágusomat tolvajjá :)
  • koschwarz
    #34488
    szerintem három dologgal lehetne 50 szint környékén is kihívássá tenni a játékot:

    1. egyértelmű: magas hp-jű és magas skillű ellenfelek (de úgy, ahogy a TIE is csinálja: kezdetektől fogva benne vannak a játékban, és szerintem az sem baj, ha ezek csak pl. 25 szint elérés után jelennének meg, ugyanazok az ellenfelek, csak magasabb szintten)
    2. néhány kihasználható spellt ki kellene venni vagy jelentősen redukálni, vagy max skillhez kötni (pl. kaméleon, láthatatlanság)
    3. enchantot is jelentősen redukálni is NAGYON drágává tenni (mégse lehessen már naponta hatalmas erejű varázsfegyvereket csinálni...)
  • SaGa
    #34487
    Próbáld ki, ez akkor is így van, ha fényes nappal osonsz el valaki mellett, vagy csak lapulsz és ők mennek el melletted. Semmi más nem kell hozzá, csak 50 körüli stealth...

    Kicsit lejjebb is emlegette valaki, hogy egyenesen rámeredt egy npc és nem vette észre, pedig ott volt pár lépésnyire. A játék motorja nem foglalkozik a sötétség rejtő hatásával, vagy nem vettem észre, hogy hogyan teszi...
  • sevendoor
    #34486
    Nálam zavarja, ha sötét van és én guggolok simán elmennek mellettem, asszem a lények viszont nem.
  • SaGa
    #34485
    Mi van? A sötétség az NPC-ket nem zavarja az észlelésben sajnos, csak téged, mert Te nem látsz semmit. Ők kb ugyanúgy, mint addig...
    Nem érzem könnyítésnek, sőt...

    Harc közben nem lehet elugrani, de el lehet bújni, és úgy elugrani...
  • sevendoor
    #34484
    Akkor ez is csak könnyit a játékon, olyan mint egy cameleon varázslat, ha meghúzod magad nem vesznek észre...
    Én is enchantoltam magamnak 100% cameleon ruhát (25% minden ruhadarabon)
    ha nincs kedvem átvágni magam 30 minotauruszon felhúzom magamra :)
  • sevendoor
    #34483
    Szerintem harc közben (elég ha az a zene szól) nem lehet "elugrani". Én legalább is nem tudtam.
    A daedra küldik tényleg jók, bár én az uccsót nem tudom megcsinálni, mert nem vagyok hajlandó megválni Umbrától.....
  • SaGa
    #34482
    Kissé túllőttem a célon egy moddal, bár nem baj.

    Az alapjátékban a barlangok és a romok nem igazán sötétek. Ezen segített a darker dungeons valamelyest.
    Pár napja felraktam az All Natural modot. Ez egybefog pár időjárás és világítás modot

    Atmospheric Weather System 2.1
    Natural Environments 2.1.3
    Weather Inside [seasons] 1.2 (optional)
    Real Lights 0.7.2 (optional - HIGHLY RECOMMENDED)

    Ennek eredményeképp a barlangokban korom sötét van, az Ayleid romokban csak itt-ott dereng valami, ahol a megfelelő kövek vannak, éjszaka a holdak állásától és a felhőktől függően akár egy fámnak is neki lehet gyalogolni. Ahhoz, hogy észleljek valamit, vagy night eye, vagy lámpa, vagy fáklya kell. Kötelező hozzá a dungeon actors have torches és az exterior actors have torches mod, mert ez legalább jezi, hogy valaki mocorog a sötétben. Amíg a khajjit állando night-eye képességével mozogzam, fel sem tünt. A High Elf mágusnak az első cucc, amit meg kellett venni egy night eye spell, majd egy ilyet tudó köpeny...

    Mellékhatás: a házakban is sötétebb van esténként. Csak a gyertyák közelében dereng valami...

    Amúgy vicces, hogy égő fáklyával, korom sötétben lehet lopakodni észrevétlenül. Automatikusan dugom el a lámpát, ahogy hallok vagy látok valamit, pedig nem kéne. Ez a stalker-ban jobb, ott reagálnak az npc-k a lámpára...
  • torrente111
    #34481
    köszi
  • koschwarz
    #34480
    jól hangzik, de egyelőre szívok a TIE-jal is. hasonló assasin npc-k vannak benne...
  • SaGa
    #34479
    Honnan vagy hova felvenni?

    A földről, vagy polcokról elvenni a kurzort oda mozgatod a tárgy fölé, míg kéz formája nem lesz. Ha piros, akkor lopni készülsz!!! Megnyomod azt a gombot, amit a "use" funkcióhoz rendeltél a beállításoknál (alapértelmezetten ez a Space). Bekerül az Inventoryba.

    Ha "magadra akarsz venni" valamit (ruha, vagy fegyver), akkor az inventoryban rá kell bökni az egérrel. Ha színt vált a tárgy ikon és kiírás háttere, akkor hordod/használod...

  • SaGa
    #34478
    Ha növelni akarod a kihívást, tedd fel a Player Hunters, Fame and infamy modot.

    Ha a fame-d növekszik, kapsz egy (majd egyre több) Morag Tong bérencet a nyakadba, a legváratlanabb helyeken, ha az infamy-d, akkor az Imperial Trackerek erednek a nyomodba...

    Jópofa dolog egy vámpírokkal teli barlangban sunnyogni, amikor kapsz 3 Morag Tongot is hátulról. Igaz, ha ügyes vagy, a vámpírokkal egymásnak esnek...
  • haxoror
    #34477
    Akkor nem fogsz megoldást találni a problémádra hacsak nem csinálsz saját magadnak egy nehezítő modot.

    full daedric = 85% védelem = halhatatlanság = unalom
  • koschwarz
    #34476
    pont az ilyenek miatt mondom, hogy ennek a játéknak csak nehezítés kell, übercsíter fegyvereket, páncélokat, spelleket betenni...amatőrség. illetve a saját játékát rontja vele el az ember.

    akárhogy is próbálják hangsúlyozni a hivatalos fórumon, meg a mod honlapján az OOO-készítők, hogy milyen nehéz a mod, szerintem nem az, egyanis ha egyszerűen nem mész oda, ahol erős szörnyek vannak, akkor nem lesz semmi bajod (mivelhogy az OOO hely-centrikus: minél lejjebb mész, annál erősebbek az ellenfelek).

    a francesco a véletlenszerűségével szerintem ilyen szempontból valahogy sokkal kiegyensúlyozotabb, igaz, nehezebb erős szörnyekkel találkozni, bár az is igaz, hogy pl. vilverinben 1-es szintűként találkoztam skeleton championnal is, aki kb. 3 ütésből kicsinált úgy, hogy az első találat után esélyem sem volt magamhoz sem térni.

    az MMM reklámozza magát úgy, hogy kihívás egészen 50-es szintig...nem tudom, hamar leszedtem mert nem jött be.

    most a TIE-jal nagyon jól elvagyok, erősek az ellenfelek, kezdetektől fogva - rendkívül random módon - lehet találkozni BÁRMIVEL, ami a vanilla oblivionban van, plusz egyedi NPC ellenfelekkel is, amik nagyon izgalmas harcokhoz vezetnek. a legjobb benne, hogy nagyon kicsi esélye van annak, hogy acélnál jobb cuccot találj (legalábbis ha nem lopni akarsz magadnak). eddig elven kesztyűt meg csizmát úgy sikerült találnom, hogy egy assasin által megölt felbérelt őrről (minden shopban van egy) húztam le, miután a legyengített assasint sikerült kicsinálnom.

    elvileg ebben sincsenek 25-ösnél nehezebb ellenfelek, de a mod készítője azon van, hogy 25 szint után is nehéz legyen (több ellenfél, magasabb szintű ellenfelek...majd kiderül).