41716
  • koschwarz
    #36875
    továbbra sem értem :)


    viszont a korábbi gyengébb géphez képest először én sem láttam javulást, amikor egy erősebbet újítottam. aztán mégis...tulajdonképpen az oblivionnál nehéz észrevenni, mert az isten gépe sem elég hozzá, hogy ne swappoljon. de persze az új géppel pl. eleve mindent maxra tettem, míg a korábbinál nem tudtam ezt megtenni. tehát futni ugyanúgy fut, csak kicsit szebb beállítások mellett :)
  • steweee
    #36874
    gondoltam hátha ugyanaz a probléma és ugyanúgy lehet is orvosolni...
  • koschwarz
    #36873
    gears of war?
  • steweee
    #36872
    problémám a következő
    vadiúj gép, 4830 kari legújabb driver
    mégis ua hibát produkálja mint korábban, hogy a távoli dolgoknál fekete a textúra
    ráadásul alig látom hgoy javulás lenne a korábbi gépemhez képest, pedig az sokkal gyengébb volt
    vmi tipp?
    de am sztem a driverrel van gond

    http://gearsofwarweb.extra.hu/

    egyébként ez miket javít ? lehet telepíteni kéne
  • Lobsterman
    #36871
    Általában nem szoktam ezt mondani túl sűrűn, de igen: vedd meg. Most már elég olcsó a játék ahhoz hogy ne lehessen azt mondani hogy drága és elég régi ahhoz hogy ne kelljen tesztelni hogy fut :)
  • jackcsabi
    #36870
    Megvan a megoldás, marhára bonyolult: MENJ BOLTBA ÉS VEDD MEG! -.-
  • supersheep
    #36869
    Cső.Van egy kis problémám.
    Letöltöttem a The.Elder.Scrolls.IV.Oblivion-RELOADED verziót.Működött is,deafult grafikán szaggatás mentesen futott,csak az volt a baj, hogy félóránként kiírt valami hiba üzenetet és kifagyott.
    Úgyhogy letöltöttem egy másik verziót mégpedig a The Elder Scrolls 4: Obliviont (ez is reloadedes).Ez is működik de ez már nem fagy ki, viszont ugyan olyan grafikai beállítás mellett mint az előző szaggat mint állat.
    Az első verzióban csak egy .iso fájl volt (próbáltam fölrakni c-re d-re, powerISO-val, daemon tools-al, de így is úgyis kifagyott félóránként.)a második verzióban meg egy csomó tömörített fájl volt. az utolsót ki csomagoltam amibe a .iso volt utána letöröltem az összeset.(ezt is próbáltam c-re d-re rakni mindig ugyanugy szaggatott deafult grafon,de ha lehuzom annyira minimumra a grafikát hogy már tovább nem lehet még mindig ugyanúgy szaggat)
    Mi lehet a baja?
    Válaszokat előre is kössz.
  • Carmang
    #36868
    Töröld le a problémás játékokat, futtass egy regisztri tisztítást (pl CCleaner), indítsd újra a gépet, és ekkor telepítsd újra őket.
    Hátha valami problémás bejegyzés marad bent, ami miatt nem tudsz regelni.
  • PiszkosFred
    #36867
    Hat en behuztam isoba a dvdt ahogy megkaptam, es ugy jatszottam mindig, barmifele krekk nelkul. Igy ertettem :) Mas eredeti jateknal ha csinaltam bekkapot - hogy ne a dvd/cd-t porgesse folyamatosan a meghajtoban - akkor kellett egy krekk mindig, mert nem mindig tetszett neki.
  • Jagi
    #36866
    ja főleg ha eredeti a game xD
  • SaGa
    #36865
    Hogyne lett volna. Kell neki a dvd a futáshoz, vagy a minidvd image, mountolva...
  • Lobsterman
    #36864
    Hát épp ez a vicc hogy nem warez. Amikor megjelent warez volt fent jó sokáig a gépen, minden hiba nélkül futott. Pár hónapja láttam olcsón Media Marktban, megvettem, most jutottam el addig hogy felrakom, erre nem tudok vele játszani :P
    Érdekes hogy a szintén eredeti Spore-t egy hónapja nem tudom felrakni, mert a netes aktiválást nem hajlandó megcsinálni. Ezek szerint a gépem nem szereti az eredeti játékokat, csak a warezt xD
  • PiszkosFred
    #36863
    Oblivionhoz nem kellett sosem krekk, nem volt benne vedelem.
  • koschwarz
    #36862
    elvileg eredeti.
  • tomcsa4
    #36861
    Exe hiba általában wareznál szokott előfordulni. Próbáld másik crackkel. Esetleg a kodekkeknél nézz szét. Mivel az intrót már kihagyja neked. Vagy egyszerűen nevezd át a videók mappáját a játék mappájában.
  • koschwarz
    #36860
    #1 Prior to Installing the Game
    Before attempting to install Oblivion, please verify that your computer meets system requirements. We also recommend that you prepare your hard drive for installation by running ScanDisk and Disk Defragmenter prior to installation. These utilities are part of Windows® and can identify and resolve problems with your disk drive which could hinder installation and/or playing of the game. To launch these programs and optimize your hard disk drive:

    1. Open "My Computer".
    2. Right-click the disk drive you wish to install the game onto (usually C:).
    3. Click on "Properties".
    4. Select the "Tools" tab.
    5. Click "Check Now" to launch Scandisk.
    6. When Scandisk has completed, follow steps 1-3 and click "Defragment Now" to launch Disk Defragmenter. Note that defragmenting your disk drive can take a long time. It's a good idea to start disk defragmenter and let it run overnight.



    #2 Error messages when launching Oblivion
    This will appear as a missing dll error similar to "d3dx9_27.dll not found."

    This can be corrected by Exploring the Oblivion DVD. On the disk there is a folder named DXREDIST. Open the folder and run the DXSETUP.exe. This will install the version of DirectX required to run Oblivion.


    szerintem szedd le, csináld meg a #1 alatt lévő dolgokat és tedd fel megint.
  • Lobsterman
    #36859
    Hát ettől sem akar indulni.
  • Lobsterman
    #36858
    Xp 32 bites
    DirectX most márciusi van fent, de megpróbálkozom h felrakom újra. Hátha.
  • PiszkosFred
    #36857
    DirectX frissítés?

    Melyik oprendszer egyébként? XP v Vista?
  • Lobsterman
    #36856
    Megtörtént, nem segített :S
  • SaGa
    #36855
    Töröld le a régi oblivion.ini-t a dokumentumok mappádból...
  • koschwarz
    #36854
    ott tényleg meg kell ölni 3 blekvúd kámpáni tagot.
  • Dick Riddick
    #36853
    Egy problémával találkoztam a harcosok céhének utolsó küldetésénél. A blackwood company épületében kellene megölnöm a bent tartózkodókat, és elvenni az egyikük kulcsait. A gond az hogy nem meghalnak, hanem eszméletüket vesztik, és egy rövid idő után felélednek. Szinte biztos hogy programhiba, nem tudom találkozott-e vele már más is. Újratelepítettem, de ugyanaz az eredmény.
  • Lobsterman
    #36852
    Hi. Problémám lenne. Újra felraktam a játékot, játszanék vele, de egyszerűen a főmenüig nem jut el. Bethesda logó->töltéscsík->kidob exe hibával.
    Mi lehet az oka? Semmi nincs fent még hozzá, mod sem, patch sem, csak az alap játék, és mégis kidobál. A játék eredeti amúgy.
    MSI Radeon 4830as vidkártyám van, és az vetődött fel bennem hogy azt nem szereti, mert amikor a loader options menüjébe belépek azt mondja nem ismeri fel a hardvert(mondjuk ennek ellenére jól írja ki a menüben hogy 4800 series)
  • Carmang
    #36851
    "Ö" gomb?
  • supersheep
    #36850
    Heló.
    Lenne egy kérdésem
    Oblivionba hogy lehet a konzolba 0át írni?
    valamiért numpaddal nem tudok bele írni.
    Előre is köszi a választ
  • Palinko
    #36849
    köszi a tippeket. mostmár lehet nem igazán akad ellenfelem, a főküldi megoldva, shivering isle úgyszintén, a céhek befejezve, most még kapok mellék küldiket aztán kész is a game :( reméljük a következőt jobban össze tudják majd hozni a fejlesztők, mert ez sztem elmarad a morrowindtől.
  • Fantusz
    #36848
    Egy 50 pontos restore healt varázslat 119 mana 50-es skillel, ami a skill emelkedésével csökken, ha már képes vagy legalább kétszer gyorsan elcastolni, akkor hagyatkozhatsz a gyógyító varázslatra, itóka pedig mindíg legyen nálad végszükség esetére.

    Restoration varázslatok között vannak Absorb lehetőségek, amelyekkel az ellenfél életerejét, manáját lehet elszívni, de ezek hatékonysága nagyon alacsony, talány fegyverbe érdemes enchantolni.
  • Palinko
    #36847
    köszi az infókat, a restorem jól kéne álljon, mert acrobaticset szoktam nagy zuhanásokkal növelni és akkor jól jön a gyógyítás. bár lassan kúszik a 300 as élet a 80as manához képest :(

    most vagyok 24 level környékén, lassan lesz időm az inteligenciára és a willpowerre gyúrni, de az erőt szeretném még maxra hozni.
  • Fantusz
    #36846
    Ez ismét csak olyan terület, ahol karakterenként változhat, hogy italokkal, vagy varázslatokkal hatékonyabb a gyógyítás.
    Ha nem hanyagolta el az intelligenciát, és a restoration képessége is legalább 50-es, gazdaságosabb varázslatokkal gyógyítgatni, de kevés intelligenciával hamar kifogy a manából, alacsony skillel pedig a gyógyítás mértéke lesz minimális.

    Ugyanez elmondható a saját készítésű Restore Healt italokról, alacsony alchemyvel kevés HP-t, rövid ideig visszatöltő potionokat lehet készíteni.
    Az életerőt folyamatosan visszatöltő, saját készítésű, maximális hatású lötyik: másodpercenként 13 pontot, 43 másodpercig - mester készlettel, és tudással.
    Kezdő alchemistaként kotyvasztott 2-3 pontos HP-visszatöltéssel egy harcos nem sokat ér, a skill gyorsan fejleszthető, de mester készletet nehéz összeszedni.
    Egy 15-ös szintű mágus, 100-as alchemyvel, teljes apprentice készlettel egyetlen növényből képes 23 másodpercig ható, 6 pontos HP-vissztöltő potiont készíteni, egy 50 pontos restore healt varázslat kb 100 mana (kb. 60-as skill).
    Varázslónak van elegendő képessége a gyógyításra, de csupán spellekre hagyatkozni veszélyes játék, ha bekap egy 20 másodperces silence-t.
    Dispel, retore magicka, restore healt alapfelszereléshez tartoznak.

    Visszatérve a harcosra, náluk a megszerzett képesség függvénye, hogyan célszerűbb gyógyítani, teljesen mágiára hagyatkozni náluk is veszélyes lehet.
  • haxoror
    #36845
    A lélekfogdosáshoz a Soultrap varázslat kell.
  • haxoror
    #36844
    Bal gombot tartsd lenyomva miközben előre/hátra/oldalra mész.

    Lötyik helyett egyszerűbb a gyógyító varázslatokat használni, ingyen van, hatásosabb és soha nem fogy el.
  • Palinko
    #36843
    van valami táblázat arról, hogy ezeket a combo harcokat hogy kell kivitelezni?

    van egy azura csillagom, hogy tudok bele lelket fogni? elfelejtettem már morrowindben hogy volt, ha jól emlékszem varázslat kellett...
  • koschwarz
    #36842
    venni, találni, készíteni (alchemy)

    a bénítás vagy megtántorítás sem automatikus, % esélye van, hogy megtörténik, sok mindentől is függ, pl. ellenfél agilityétől. egyébként meg gombok megfelelő sorrendjét kell nyomni hozzá.
  • Palinko
    #36841
    élet töltőket csak venni lehet meg találni? mert kéne egy nagyobb mennyiség kezdek kifogyni. a mages guild küldetés alatt összeszedtem 50net, most 20 van... nagyon megcsappant mert az szigeteken mikor gyilkoltam a hercegnőt nem lehetett pihenni, és aztán mikor a sok lovag támadott rám ott is fogyott, most megyek az obelikszhez és nem tudom túl fogom-e élni :D

    a bladem 100 az acrobatics is 60 felett, de mégsem tudok forogva nagyobbat ütni :( 2 dolgot sikerült eddig, az elugrálást tudom, meg volt mikor valahogy megbénítottam az ellenfelet, sajna csak ennyi :(
  • steweee
    #36840
    istállós modhoz linket adnál ? vagy a nevét?
  • Fantusz
    #36839
    Az alapállás az, hogy lehet több lova is a karakternek, de csak az utolsónak megült állat követi, a többi visszatér a megvásárlás, esetleg megöröklés helyére (Shadowmere).
    Lótolvajlás, vagy Unikornison nyargalászás után is "hazamegy" a saját hátasod, ebben van jó is, aki nem különösebben szeret lóval közlekedni békésem parkolópályára tudja állítani.
  • PiszkosFred
    #36838
    Barmennyire is lovas nemzet vagyunk, azert egy fenekkel nehez ket lovat megulni :) De van istallo mod, sot olyan is amikor "csorda" szeruen kovetnek teged a lovak. Meg meg kismillio megoldas a menes kezelesere.
  • tomfucius
    #36837
    ez a lost paladin egy mod????
  • steweee
    #36836
    csak egy lovunk lehet 1xe? nincs vmi istálló mod?