41716
  • SaGa
    #36915
    Az üzenet az elején azt jelzi, hogy a korábbi és a jelenlegi verziód között van némi eltérés, valamilyen komponens most hiányzik neki. Szerintem nyugodtan tedd föl a teljes GOTY verziót, abban benne van a SI és a többi DLC is. Xbox-on tudtommal más modokat nem tudsz használni, így csak azok közül hiányozhat neki valami...

    Az NCP-k ácsorgása is arra enged következtetni, hogy valamely scriptek (amelyek a mozgásukat vezérlik) hiányoznak, amik esetleg egy korábban fent volt patch-ben benne voltak, most meg az alapjátlkban nincsenek.
    A GOTY (legalábbis PC-n) azt jelenti, hogy a legutolsó patchre felhúzott SI plusz az egyéb DLC-k, de csak akkor, ha a teljes verzió felkerül. Az SI mindaddig nem okoz semmit, amíg meg nem keresed azt a bizonyos ajtót, így ha előbb a fő küldetéssort akarod végigcsinálni, akkor is tedd föl az egészet.
  • sambauer
    #36914
    Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni a játék Xbox 360-as verziójával kapcsolatban. Elég rég toltam már az Obliviont, ám a tegnapi nap folyamán beszereztem a Game Of The Year kiszerelést. Mivel még a main questet nem játszottam végig, a második lemezről nem raktam fel a kiegészítőket. Ám a lényeg: beteszem a GOTY-os Oblivion lemezt minden rendesen betölt, ám ha a mentéseimet használom (ami az előző NEM GOTYos Oblivion lemezről származnak) akkor egy figyelmeztető üzenettel fogad miszerint néhány object nem lesz elérhető. Másrészt amit még furcsának találtam hogy a legtöbb NPC olyan Morrowind stílusban egy helyben állt nem a megszokott stílusban sétáltak normális emberek módjára (az őrök még úgyanúgy mászkálnak, a sima civilek vannak néha beragadva) Nos mivel ilyen már az előző sima lemeznél is előfordult új játékot kezdve, tiszta 1 órás mentéssel megoldódott a probléma. betöltöttem a játék elejét majd utána az én 120 órás mentésemet. Ám ez most itt sem segített. Valami tanácsot tudna adni valaki ? ELőre is köszönöm.
  • Ombika
    #36913
    De en pl meg alapot se nyomtam vegig, pont emiatt, mert nem magyar !
  • SaGa
    #36912
    Amennyiben a magyarítás bármikor is eléri a 100%-ot, akkor sem lesz "kész", mert a modok továbbra sem lesznek lefordítva... Attól kezdve ismét csak ott tartunk, ahol most...
  • SaGa
    #36911
    Eddig jó. Igaz, oblit még nem tettem rá, X3 Reunion csont nélkül megy, nem gyorsabb, de nem is lassabb, mint XP alatt...
  • koschwarz
    #36910
    nincs beépített, gondolom fraps-et vagy más hasonlót használnak.
  • qwertrt
    #36909
    Üdv! Létezik a játékban beépített benchmark? Csak mert látom sok helyen az Oblivion méréseket, gondolom ezt nem a tdt paranccsal mérik le.
  • jackcsabi
    #36908
    Jajj bocsi, most nézem kevertem a topicot :D Azthittem a Guild Wars topicba írok, akkor semmi lényeges amit írtam.
  • Lobsterman
    #36907
    Hát akkor érdekes lenne hogyan csináltam 26os karaktert, de oké :)
    Amúgy a kezdő skillek nagyságától függ, de 50 fölé szerintem már csak nagyon nagyon max szint elérésére megtervezett karakterrel lehet menni.
  • Fantusz
    #36906
    Majorban lévő skillektől függően változhat a max. elérhető szint (45-53), de jelentősége nem igazán van, 40-es szint fölött már szinte legyőzhetetlen a karakter, a legerősebb ellenfelek 25-ös szintűek.
    Persze olyan moddal, ahol tömegesen támadnak magas szintű lények (pl. Oscuro) jól jön a szintlépésekkor kapott plusz HP.
  • jackcsabi
    #36905
    20.. vajon mennyi lenne?:d
  • int
    #36904
    mi a max szint a hősöknél?
  • int
    #36903
    Lehet hogy nem a legújjabb driverrel kéne próbálkoznod
    Sajnos nekem agp-s hd2600xt van ami csak omegadriverrel megy simán /úgy hogy nem jön kékhalál/ a procim sem olyan erős de ha felrakom esetleg a catalistot akkor 8.10 8.12 volt szimpi csak a többiek furcsán lapolták az asztal
  • Ombika
    #36902
    Jah arra emlekszem en is, de okor aki felteszi azt!
  • Fantusz
    #36901
    20-as szint fölött érdemes néhányszor átruccanni Oblivionba, begyűjteni néhány Sigil követ, de a loot is elég jó lehet.
    Alkímiához érdemes lehet gyűjtögetni a szúrós gazokat, ha van hozzá ambíciód, tárolókból is kerülnek elő értékes cuccok, no és persze a daedrák, xivilaik sem rozsdás páncélban, vasfegyverekkel pózolnak.

    Chameleont szerintem felejtsd el, semmi érdekes nincs úgy pofozni ellenfeleket, hogy azok meg sem mozdulnak.
  • Fantusz
    #36900
    Létezik egy régi részmagyarítás a játékhoz (sőt, talán nem is egy) - pontosan arról beszéltem, hogy egy kb. 40%-os fordítás értelmezési gondokat is okozhat (mert vannak, akik próbálnak játszani vele)

    Tisztában vagyok vele, hogy amikor az ObliHun átvette a projectet közölték, hogy csak 100%-osan adják ki a kezükből a magyarítást (most 95%), a korábbi verzióról szokásom lebeszélni emberkéket...
  • int
    #36899
    Ja és ajánlott egy chameleon szettet beszerezni mert ha a ruháid enchantja eléri chameleonból a 100-at össz akkor nem fognak látni és nyugodtan laposraverhetsz egy csomó szörnyet meg rablót, csak van néhány mint a fagygólem meg ilyenek amiket kézzel nem érdemes mert te is sebződsz
  • int
    #36898
    Hát "tápolni", enchantolni másként bűvölni lehet velük fegyvert öltözéket páncélt pénz befektetés nélkül
    pontosabb felvilágosítás végett javaslom látogass el az www.oblivionhq.hu ra ott találsz végigjátszást meg leírást
  • sambauer
    #36897
    pontosan mire jók ezek ? mert én ahogy tudom kerülöm a kapukat, de ha valami NAGYON értékes dolog lapul bennük talán kivételt teszek :) (nomeg sok questben külön elkell menni, és ha azkon keresztül is elérhető akkor noproblemo)
  • int
    #36896
    de meg ám az összes bezárul
    sajna akkor vége a finom sigil köveknek amik 24-25 szint fölé oly kellemesek
  • Ombika
    #36895
    DE nincs is kiadva konyorgom reszmagyarositas, akkor mirol beszelunk? Pont emiatt lesz csak fullos kinnt!
  • Fantusz
    #36894
    Majd, ha 100%-os lesz a magyarítás, le lesz tesztelve, biztosan új lökést ad a játéknak, de a jelenlegi részmagyarítással nem lesz könnyebben érthető a játék.
    Figyelmen kívül hagyva azt a nem mellékes dolgot, hogy előfordulhat játék-bug is a magyar-mod miatt (tesztelés után remélhetőleg nem lesz ilyen), most még lehetnek szövegértelmezés miatt is gondok.

    Például megkér egy NPC, hogy vigyél neki Shadowbanish wine-t... ilyet nem találsz, kezedbe akad viszont néhány üveg Árnyékűző bor - most vagy rájössz, hogy ezt kérték tőled, vagy sem (ez csak egy példa, sok ilyen lehet a részmagyarítással)
  • koschwarz
    #36893
    spoilermentesen :)

    megszűnnek. nem kell.
  • sambauer
    #36892
    Üdv. Valaki valamennyire spoiler mentesen elmondaná hogy a main quest végigjátszása után megszűnnek e az Oblivion kapuk, vagy mindegyiken átkell szenvednem magam ?
  • Ombika
    #36891
    PEdig en varom mar nagyon, ugy ertheto lesz minden!
  • SaGa
    #36890
    A magyarítást felejtsd el. Megoldást nem ad semmire, ellenben jól összezavar...
  • KaszaN
    #36889
    Nemhasználok semmiféle módot. De szeretném majd rátenni a magyarosítást.
  • SaGa
    #36888
    Oblivion patchek...

    Itt válaszd ki a neked megfelelőt. 1.2.0416 a verzió, de függ a nyelvtől és attól, hogy a SI kiegészítőt használod-e vagy sem...
  • KaszaN
    #36887
    Szevasztok valaki betudná nekem linkelni a legújab lejobnak mondható petchet? Ha nem akkor csak a verzióját meg a nevét a patchnek. Előre is köszi.
  • koschwarz
    #36886
    jó ez a win7rc?
  • tomcsa4
    #36885
    Tippelj :) Én tudom.
  • koschwarz
    #36884
    nem tudom miért lenne neki jó vistával, win7-tel meg pláne...
  • tomcsa4
    #36883
    Használsz látványjavító modokat? Ugyanis sok látványjavító mod lyn tlejesítményt kér, ami a tiedénél jóval erősebb gépeket is megfekteti, illetve nem fut 100 fpsel rajtuk.

    És kíváncsi lennék az operációs rendszeredre is, remélem minimum Vistát használsz vagy Win 7-et. Az agp-s 2600XT-het a hivatalos sapphire driver volt a jó, az omega szar. De ez már téged nem érint.
  • koschwarz
    #36882
    jaja, ooo-val jobb arra gyúrni, amit használsz is, szükség van rá
  • hapi
    #36881
    Újra feltettem ezt a szuper kis gamet!

    -OOO 1.33
    -Qarl TP3
    -deadly reflexes 5.0

    Kemény orc Fightert indítottam és jobban élvezem mint amikor először játszottam végig. Végre van kihívás a harcok élvezetesek, nem működik a "major is minor" power tápolás. Szal jó lett kellően nehéz.
  • Lobsterman
    #36880
    Nekem ugyanezzel a konfiggal tökéletesen megy(mondjuk swappol rendesen).
  • steweee
    #36879
    bazmeg, el se olvassátok ami le van írva. korábban 2600 xt-m volt, előtte gef 7600gs
    geforcéval vígan ment csak lassú volt néha terepen, 2600xt meg már akkor driver gondok voltam. mondták hogy biztos azért mert agps
    van is hozzá hotfix. de a mostani rendszer 4 giga rammal, athlon 64 x2 7750-es procival és 4830as kártyával igenis bika, legalábbis ehhez a játékoz, simán mindenféle + textúra moddal jól kéne vinnie. ennek ellenére a legújabb driverrel kint fekete textúrák vannak....
  • koschwarz
    #36878
    mindenesetre sem atiban, sem amd-ben nem vagyok otthon. a fekete textúrás hibát meg én még sosem tapasztaltam nvidiával, intellel. lehet hogy pont egy régebbi drivert kéne megpróbálni.
  • Ombika
    #36877
    DE a mostani configod se nevezheto bika gepnek! :O C2D-vel es min 4850 vagy inkabb 260 GTX-el gond nelkul futna!
  • steweee
    #36876
    akkor még 1x
    hiába modok nélküli telepített játék, meg bivalyerős gép, lassan fut ahhoz képest. a gef 7600gs el ment így, látszikk hogy néha hogy begyorsul, aztán marad a lassú futtatás, most 4830 radeonom van +amd proc

    a távoli objektumok némelyike fekete egy az egyben, és közelebb érve válik normálisra. vadiúj driverrel persze

    mivel a gears of warnál látom hogy volt ilyne amd radeon probléma és hozzá driverek, ezért gondoltam hogy talán ide is jól jöhet. de feleslegesen kár telepítgetni bármit, így inkább rákérdeztem hogy valóhjában mit is orvosolnának ezek a kis progik