41716
  • MerlinW
    #36955
    Akkor használd egészséggel amit letöltöttél...:)
  • jackcsabi
    #36954
    -.- Nincs... csak tervbe vették de semmi se lett belöle, szóval ne kérdöjelezd meg amit mondott Saga.
  • KaszaN
    #36953
    á badarság! Tudom hogy van vagyhogyha nincsa kkor MÉG nincs mert én már le is töltöttem valami online módot csak nemtudom hogyan használjam.
  • tothi01
    #36952
    SaGa nagyon szépen köszönöm :D
  • SaGa
    #36951
    Nincs.
  • KaszaN
    #36950
    szevasztok
    Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Valami olyasmit olvastam hogy az Oblivionnak van mmo-s változata. Találtam is ilyen izét de nemtudom milehet. Ha val télleg mmorpg-változata valaki ossza meg velem mert én egésznap azon nyomnám a haverokkal. :D
  • sambauer
    #36949
    nah ha nem gond megint próbálok itt tájékozódnni Tamriel világa iránt :D írtam egy kis prolológust karakteremnek ami ha érdekel titeket megosztanám itt, meg majd az Oblivion HQ-n is. Viszont mielött hülyeséget publikálnák, biztos szeretnék lenni abban hogy jól vettem le egy-két dolgot a wikipedian látható Black Marsh leírásból:
    - Igaz e hogy Black marshon emberi lények nem élnek, mert volt valami infulenza pontosabban a Knahaten Flu ami kiírtott minden embert aki letelepedni próbált ?
    - A Hist tulajdonképpen egy Fa ami végülis egy drog amit az Argonianok nyalogatnak ? :D
    - Fizetési eszköz Black Marshon mi lehet ?
    Asszem ennyi, előre is kösz a felvilágosításért :)
  • SaGa
    #36948
    Keresni kell egy fogadót, kibérelni egy szobát és aludni... Szintlépés alvás közben lehetséges, a begyüjtött pontjaid alapján..
  • tothi01
    #36947
    Sziasztok!
    Hogyan lehet itt az Oblivionban gyorsabban fejlődni? Már csomó farkast meg Goblint meg sok más élőlényt megöltem, de még mindig 1es vok...
  • sambauer
    #36946
    erre gondoltam, blessings of akatosh upon ye.
  • PiszkosFred
    #36945
    http://www.morrohun.hu/esl/Elder_Scrolls_Lapok

    Itt nezz szet :)
  • Morlan
    #36944
    köszönöm!
  • sambauer
    #36943
    az alap, de én valami bővebbre gondoltam :D
  • SaGa
    #36942
    Megnyomod a "MAKRÓK" gombot itt a beíró ablak alatt és részeletesen le van írva. Két "tag"-et (<spoiler> </spoiler>) kell berakni, csak nem kacsacsőrök, hanem szögletes zárójelek közé kell rakni...
  • Morlan
    #36941
    Hogy kell SPOILER - EZNI?
  • Morlan
    #36940
    Ja, ez mindenki másnak aki nem játszotta le ezt a küldit - Forlorn Watchman - , spoiler lesz : A leírás szerint, jó, ha elolvasod a kapitány naplóját - ez frissíti a küldit.( De persze abban nem számít, hogy eltűnik a szellem ektoplazmája. Egyébként, mi van akkor, ha átfolyik a hajópadlón keresztül? Mert ugye ektoPLAZMA... )
    Aztán leérsz az alsó szintre - bocsi hajótanból nem vagyok jó...- hajófenékre, ott vár Rád elvileg Gable the Traitor. Na, és a maradékából kell elvenni a kulcsot - small key - . Utána be tudsz menni a szobába, ott lesz kitkötve a kapitány csontváza, eloldozod, és mejelenik a szellem újból.
    Elvileg, jó ha úgy csinálod, ahogy mondja neked a quest az instrukciókat - először hallasz róla, majd beszélsz a szellemmel, aztán Gilgondorinnal, elmész a roncshoz, elolvasod a hajónaplót, aztán mész le az alsó szintre. Szóval mindig frissítsen a küldi képernyőd!
    Még azt néztem, hogy ebben nem írt bugról semmit. Úgyhogy, ha tényleg nincs ott semmi, akkor nem tudom mi van...
  • koschwarz
    #36939


    ott a bannerben az oblivion HQ linkje, bal oszlop lejjebb van "könyvtár"
  • sambauer
    #36938
    Üdv. Magyarul esetleg egy könyv vagy honlap nincs a játék világával kapcsolatban ? Ami szép részletesen elmagyaráz valami előtörténetet a fajokról, Cyrodillról stb, hogy ne mindent a könyvekből kelljen ki derítenem játékon belül.
  • shee
    #36937
    higgyétek el, a hajó minden egyes négyzetcentiméterét átnéztem de nem találtam meg a szellem hulláját.. és igaza van annak, aki írta, hogy a szellemek hagynak maguk után ektoplazmát vagy leplet, láttam már, ahogy lehullott a földre, DE ez a szellem annyit csinál, hogy ordít egy nagyot, aztán köddé vált. Direkt elmentettem a küldetés előtt a játékot, már számtalanszor újra megöltem, de soha semmit nem találtam:( egyszer volt, hogy egy feljebb lévő emeleten maradt egy szellem leple, de annál csak ektoplazma volt.. sőt valami hiba folytán a lepel lesüllyedt a padlóba, azaz eltűnt.. de a lenti szellemnél semmi ilyesmi nem történt:( teljesen kétségbe vagyok esve. Egyelőre félreteszem ezt a küldit:) azért köszi mindenkinek:)
  • koschwarz
    #36936
    elvileg maradnia kéne a földön egy foltnak :)))
  • Morlan
    #36935
    A lepelre gondoltam, amiben a Wraithok ( jól írtam? ) kísértenek...
  • Morlan
    #36934
    De a szellem "hullája" nem tünik el... vagy ektoplazma, vagy egy "lepel" marad utána... ezért a lepelért kapni fogok, de vállalom...:)
    Szóval, marad ott valami a földön...de biztos ott van? Én bevallom már nem emlékszem...
  • jackcsabi
    #36933
    De miért használsz kódot? ha nem megy éppen akkor elmész csinálsz mást, és máskor visszanézel és megpróbálod újra. Ez a csalás annyira elveszi a játék hangulatát.
    Egyébként nekem semmi gondom nem volt ezzel a küldivel, annyi biztos hogy ottvan a közelében a kulcs...
  • shee
    #36932
    az a gond, hogy a halott kapitány egy zárt szobában van, az ajtó kulcsa pedig elvileg az áruló szelleménél van, ráadásul azzal a kulccsal is kéne kiszabadítani a halott kapitányt (igaz már kóddal -unlock- kinyitottam az ajtót, mert beleuntam a szellem hullájának keresésébe, márha a szellemeknek vannak hullái de sajnos ez a kód csak ajtók nyitására jó:( ). Szóval ezért nem értem, miért tűnik el a szellem hullája, ha nála van a kulcs. Mert felőlem eltűnhet, de adja oda a kulcsot xD
  • Morlan
    #36931
    A halott kapitány csontjai közt van...azt hiszem. Vagy a térkép van ott? vagy a térkép a ládában van? Na mindegy, valahol ott...
  • shee
    #36930
    sziasztok én a "The Forlorn Watchman" küldetésben vagyok, az a gond, hogy ezen az oldalon (http://www.oblivionhq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=243) azt írják, hogy a hajóban a legalsó szinten van az áruló szelleme, és miután megölték elvették tőle a kulcsot. Namármost, ha én megölöm akkor egyszerüen szublimál! Akkor mégis hogy vegyem el tőle a kulcsot?! Valaki tudna segíteni? Előreis köszönöm!
  • Morlan
    #36929
    Koschwarz , SaGa, köszönöm a válaszokat. Én is ettől féltem, de reméltem, hátha azt mondjátok, persze, nyugodtan tedd fel, én is így csinálom... Akkor marad csak a CUO... Köszi szépen mégegyszer!
  • sambauer
    #36928
    Xboxra én 4-ért vettem itt az SG-ről, PC-re meg csak olcsóbb lehet ha használtan veszed
  • jackcsabi
    #36927
    576ban mindig van. (Pécs)
  • davidka003
    #36926
    Én is így vagyok. Akárhol néztem mindenütt az van írva, hogy elfogyott.
  • AC2
    #36925
    Én még mindig nem találtam sehol GOTY-t Magyarországon, se online shopban se rendes áruházban. Amazon.com-ról rendelve pedig dubla a kiszállítási költség, mint maga a termék ára.
  • SaGa
    #36924
    DLS=DLC... bocs...
  • SaGa
    #36923
    A GOTY (Game of the Year) verzióra keress rá, abban benne vannak a DLS-k is, ha jól tudom...
  • SaGa
    #36922
    A CUO deklráltan nem kompatibilis az OOO-val. Kb egy éve, hogy Giskard elunta a folyamatos cseszegetést, illetve valamiképp összeakadt Sotobtratos-szal (ő az OOO készítője), így leállt a modok összehangolásával. Állítása szerint az MMM-el megy, OOO-val biztosan akad...

    megjegyezném: a CUO eleve sok mod, így érdemes azt és annak részmodjait a többi overhaul nélkül használni. Az MMM-et se tenném föl hozzá. Már ez is nagyon komoly változást hoz a világba. Kvatch újjáépíthető, a Mages Guild teljesen újraszabható, van egy vámpírváros a föld alatt, egy elf város szintén a föld alatt, az Elder Council is kissé átalakul. Bravil is alaposan megváltozik, és belefér a Lost Spires is, illetve az összes DLC...

    Emellé maximum a grafika módosító és/vagy test-ruha cserélő modok, meg valami értelmes időjárás modot tennék föl. Esetleg még az Umique Landscapes a szükséges patchekkel, meg talán a TIE...

    Ezeket ha összeszeded, kb 50 modot pakolsz föl (minimum) és úgy 8-10 giga lesz a telepített könyvtárad...

    A modok összeolvasztása nem lehetetlen, de sokat kell vele dolgozni. Kell a tescs, pár külső tool, és sok szabadidő...
  • davidka003
    #36921
    Hol lehet megvásárolni a játékot a kiegészítőivel együtt?
  • koschwarz
    #36920
    csak így simán nem fog menni a kettő együtt, illetve működik majd a játék, de az a mod lesz előnyben, ami később töltődik be. ugyanis mindkettő főleg az ellenfelek szintjével (van erre egy jobb kifejezés, hogy mit csinálnak ezek a fajta modok, de most ha megfeszülök se jut eszembe) babrál. "össze kell olvasztani" őket valahogy, de ehhez saga jobban ért, én sose csináltam ezt (nekem mindig elég volt egy ilyen overhaul).
  • Antiga
    #36919
    köszönöm a gyors választ :)
  • tomcsa4
    #36918
    Knights of the Nine-t ha jól tudom digitálisan is megveheted. Ha kell az eredeti. Vagy dobozos formában. Ha nem kötelező az eredeti, akkor warez.
  • Antiga
    #36917
    na szervusztok
    utánnanzétem egy-két dolgonak, modnak az Oblivionnal kapcsolatban és talátam egy ilyet : Oblivion Giga Patch, nos ennek a felrakásához kell a knights of the Nine.... azt honnan lehet leszedni ? vagy csak warez ? :)
  • Morlan
    #36916
    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy használta már valaki MMM-t és a CUO-t együtt? Illetve, lehet egyáltalán akadás nélkül használni szerintetek? Cyrodiil Upgrade Overhaul (azt hiszem ez a neve) is tartalmaz új lényeket, -és sok minden mást is- és a MartsMonsterMod is.
    Még arra is gondoltam, hogy a CUO 7zippes, az MMM meg létezik OMODban is. (mondjuk, nem tudom, hogy van ennek valami köze hozzá,de a OBMM-ben nekem úgy tünt,hogy van. Ugyanis egy másik modnál,ami ugyanúgy rakott bele új NPC-ket, arra nem jelzett akadást-konfliktust, amikor felraktam az OMOD-os verzióját.)
    Tudom, most azt mondjátok, ne kérdezgessek itt, próbáljam ki, de hátha van már valakinek tapasztalata e téren, és akkor nem kell újra raknom a játékot...ismét :).
    Illetve, ha használok 2 modot, amiknél "piros színű akadást-konfliktust" jelez az OBMM-ben a "új konfliktus keresése", akkor az fog érvényesülni, amit később tölt be? Így van, vagy egyáltalán nem fog megjelenni a játékban semmi?
    Szívesen küldtem volna privibe is Neked, Koschwarz, de megfogadtam a tanácsod... meg különben sem dolgozol hétvégén...:) azt hiszem...