71
  • Cat #71
    néha muszáj, régi alaplapoknál, hogy felismerje a 32 gigánál nagyobb vinyot, vagy az olyan procit, ami megjelenésekor még nem is létezett
  • Tetsuo
    #70
    Én meg soha nem frissítettem BIOSt s megvagyok nélküle..
  • Laalee
    #69
    biosbol le kell tiltani az fdd vezerlőt és nincs a: sem
  • Cat #68
    én már BIOSt csak online frissitek, iszonyat egyszerü lett
  • SuD
    #67
    egyb. a BIOS-t nem csak floppyval lehet helyrehozni... itt vannak az új Dual-BIOS -os alaplapok
  • Mice
    #66
    ilyenkor már kevésbé lepődöm meg amikor bejelentik hogy Mo.-ra 200x-edik évig még nem jön be a 9 gigás disc.

    nem azt mondom, hogy akinek csak 900KB mentenie valója van az írjon dvd-t csak röhej hogy pont a 900kb-os csákók miatt kell mindig max 4.7-ig nyújtóznom
  • Mice
    #65
    én még a win98as hardverdetektek idején szedtem ki mert hiába volt, hogy első driver telepkor sem telepeltem onnan, mégis mindig megvakkantotta. végül kiszedtem, mert a badblockok is húzták az agyam
  • Mice
    #64
    meg ha masszívabbra gyártanák a csati részét

    hiába használtam hosszabbítóval megadta magát

    nekem az rw-s minidisc bejött:)
  • Mice
    #63
    xp telepdisccel :)
  • Taybore
    #62
    Hát nemtom, nekem ugyan még van FDD-m meg floppy-m is, de az FDD-m már kb másfél éve működésképtelen, floppyt meg előtte egy évvel se használtam már :D Adathordozásra: CD, memóriakártya, telefon, ftp.
    Ennyi ... :D
  • fonak
    #61
    Télen vettem zsírúj kismeghajtót az új konfigomba:) Azóta használtam vagy 2x. "Megérte" az a 3 ezer Ft.
  • Axon
    #60
    Amikor én akartam venni A-Drive-ot rögtön azt kérdezték külsőt vagy belsőt? Árlistákban is sokszor láttam. A munkahelyre vettem mivel a mentéseket floppy-ra raktuk és már egy kupaccal kellett használnom a növekvő adatbázisok miatt. Ma is az A-Driveot használom a mentésekre és nagyon meg vagyok vele elégedve. Sokkal gyorsabb mint a floppy viszont olvassa/írja a floppy lemezeket is.
    Lentebb valaki azt írta, hogy az A-Drive lemezek 30-40 megásak. Nos az én A-Drive lemezeim 120 megásak és még nem is hallottam enél kisebbekről.
    Amíg nem volt cd íróm a nagyobb mennyiségű adatot lementettem néhány lemezre, majd fogtam az A-Drive-ot és hazavittem a lemezekkel együtt, hogy otthon is le tudjam menteni a cuccost.
  • Piscator
    #59
    A floppy..hát igen, régi szép idők.
    Én a floppyra egyfelől úgy emlékszem, nagyon kezdő jkorokmban a NortonUtilitiest azon csempésztem át egy ismerőstől, kb 40 floppy kellett hozzá, de csak 20 volt.
    aztán a honlapomat is kezdetben floppyn vittem hálóuatos géphez.
    Minden 10 másolásnál hiba volt, valóban idegesítő volt sok szempontból floppyn adatot vinni.
    Na ez votl a kisiskolás felhasználási módóm.
    Sok munkahelyen - bár a hálózat, net majd mindenhol van - azért bármely pénzes gépfejlesztéssmániás gyerek érve ellenére fontos adathordozó, igen, inkább azon viszik a word, excel dokumentumokat.
    Arra szerintem megfelel, bár a mindent - még az agyat- is behálózás korszakában biztos kihalnak.
    Ezt a hordozhatós pendrive megoldást kurva jónak tartom, csak fogod--lassan egy fél cd kapacítását magaddal viheted!
    Szóval már elmúlt a floppy korszaka, azért olyan "becsmérlően" nem írnám le, mint előttem csomóan.
    Mérföldkős eszköz volt, lejárt az ideje, de nem szabad elfelejteni, egykori Ti is azon kezdtétek.
  • [HUN]PAStheLoD
    #58
    amúgy ezek a szép piros floppyk nagyon dekoratívok ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #57
    "szinte" .. win flash meg maradjon a jövő tekknológiája .. neked biztos túl új :D

    a lényeg hogy elmormolsz 1 imát .. rányomsz a flash gombra .. majd köv. rebootnál új biosz fogad..
  • h4x0r
    #56
    En hasznalok meg floppyt, a router oprendszere azon van. Ha konfiguralni kell, akkor csak kirantom, configuralas, img keszitese, vissza, ujracsizma es kesz.

    Persze nem WinXP a router.
  • arty
    #55
    installáláskor hol keresi, na
  • arty
    #54
    Erről is a köcsög MS tehet... vajon, a storage vezérlők drivereit ALAPESETBEN hol keresi mindenki kedvenc oprendszere?

    igen, A: ...

    be lehet neki más helyet tallozni? nem. köszönöm, MS.
  • dez
    #53
    Aúúú, dehogy Rock Ridge. Amire gondoltam, az a Mount Rainier. Nem tudom, ugyanaz-e, mint az UDF.
  • Benoke
    #52
    Nem is annyiraa magán felhasználók használják a Floppy -t hanem cégek. Egyszerűbb és gyorsabb egy pár K -s filet hucolászni mint Pendrive -al.
    Mert ott ugye nem tesz jót a memónak, ha csak úgy kirántod a gépből :) A Floppy -mondjuk magától is meghal. De ez csak a kislemezre igaz. Az ősrégi 5,25 -s lemezeim a mai napig működő képsek. A kicsiből már 2x annyit kivágtam a kukába :)
    Vagy mondjuk sok esetben ugye ha telepit valaki egy gépet, akkor Kap egy Floppy lemezt amin rajta vannak a RAID vezérlő driverei. Ha egyből arra akarja telepiteni, akkor biza muszáj telepités közben használnia lemezt :) Persze egy kis kecsöllésel ki lehet kerülni, de azért ez is gáz egy picit :D Szerintem még sokáig elérhető eszköz lesz eme csoda.
  • dez
    #51
    Az "1980-as évek"-ben benne van az 1983 is... :)
    De '88-ra tenni az iMac-et... LOL.
  • dez
    #50
    Az nem ugyanaz? Az én Teac cd-íróm tudtommal csak ezt a Rock Ridge-et támogatja firmware szinten.
  • Macc
    #49
    Az 1988 az 1998 akart lenni, mivel akkor jelent meg az iMac. Az 1980 meg valoszinuleg 1983 akart lenni, mert az Apple Lisa 2-be mar 3,5" Floppy volt (400KB). Viszont sztem is oskovulet. En nem hasznalom evek ota, es ha kell is rogton ideges leszek, mert tudom, hogy egy csomo ideig kell szerencsetlenkedni, hogy talaljak egy jot. Meg gyors is, biztonsagos is... Pendrive rulz, FW vinyo rulz!
  • Cobra.
    #48
    Kár, hogy az A-Drive és a Zip Drive nem tudott elterjedni a lemezek árai miatt, ezek tudták volna már rég nyugdíjjazni a floppyt. Csak hát 3-4e Ft-ért már 8 évvel ezelőtt is lehetett több CD-RW-t venni, amikre több adat fért. Meg érdekes módon én magyar árlistában nem is nagyon találkoztam A-Drive-val.
  • DW
    #47
    Amire te gondolsz az az UDF.
  • DW
    #46
    Akárhányszor próbáltam floppyt formázni az utóbbi időben XP alatt, mindig elszarta. Mondjuk 100 éves lemezek voltak (na jó csak 2-3 évesek:D).
  • Power
    #45
    A 3,5-est már vagy 3 éve nem használtam, akkor is csak 1x kellett. Egy valamit bírok benne a méretét, kár hogy a CD/DVD nem ebben a méretben terjedt el(persze van ilyen méretű is, de az marginális).
  • Power
    #44
    Az 1988 biztos, hogy nem az 1998.
    Az 1980 meg inkább 1984, legalább is ekkor kezdte beépíteni a gépeibe.
  • Laalee
    #43
    létezik usb hosszabbító kábel :D a legtöbb pendrive hoz adnak pont ezért. :D
  • pite
    #42
    lusta dög. miattad nem halt ki ez a technikai szörnyeteg
  • Laalee
    #41
    a normálisabbak évek óta minidiscet
  • HerrKiss
    #40
    Én még ma is szoktam használni floppy-t, pedig van PEN drive-om is, meg CD-RW is van a gépemben. De pl. Öcsém gépén nincs előlapra kivezetett USB, és ha kisebb állományokat viszek hozzá, akkor inkább floppyt használok, mintsem hogy bemásszak a gép mögé USB portot keresni... :-)
  • Thrawn
    #39
    Amíg adnak el hardvert úgy, hogy a driver floppyn kap helyet, addig van létjogosultsága. Barátom vett egeret, floppyn van a driver hozzá. Aki nem, vagy nehezen tud nethez jutni, annak a letöltés sem egyszerűbb.
  • pafi
    #38
    Bizony jó, nekem van ilyen gépem. (Illetve az utódja az 512-es)
    ?It came with a keyboard and mouse, and had a floppy drive that took 400 kB 3.5" disks--the first personal computer to do so. It originally sold for $2,495.?
    http://www.apple-history.com/frames/body.php?page=gallery&model=128k
  • RelakS
    #37
    93-ban, mikor középiskolába mentem, akkor kezdett itthon terjedni a 3,5-ös floppy, sazl a suli gépeihez egy doboz 5,25-ös floppy-val rohangáltam :)

    Manapság, mióta a melóban tudok memkártyát használni, már nem is hordok floppyt magammal. Mondjuk az röhej, hogy a bútcd is egy floppy image-et indít, igaz, ott a floppy mérete elvileg nincs korlátozva (heggesztettem már össze 8 floppyt egybe ilymódon).


    Mindenesetre a cikkben biztosan jó az 1980 és az 1988-as dátum?
  • Razgon
    #36
    Pocket CD, Direct CD, InCD... és máris floppyként használható az RW..

    Néha azé' jó a floppy. Halott BIOS-t csak floppy-ról lehet helyreozni, kivéve azt a pár alaplapot, ahol nem kell floppy a frissítéshez.

    Azért nosztalgiával gondolok a 10-20 floppy-s játékokra... Amikor szurkolt az ember, hogy nehogy az utolsó legyen rossz...
  • dez
    #35
    Érdekes, hogy ahhoz képest, hogy odavannak sokan a floppy-ért, a Rock Ridge fájlrendszer egyátalán nem terjedt el. Ezzel kb. ugyanúgy lehet használni egy CDRW-t, mintha egy floppy lemez lenne - egy 3/4 GB-os floppy... Talán itt nem is hallott róla a többség.
  • duke
    #34
    Szerintem is az a helyzet,hogy az atlag felhasznalonak sokkal egyszerubb flopira masolni,mint megirni egy cd-t.A flopit vegre mar megszoktak az elmult 10-15 evben,semmi szukseguk erre az uj "csucs" technikara mint a cd.Ezert aztan nem lepodnek meg,ha 10-20 evig meg megmaradna a flopi.
  • Mike at home
    #33
    az olyan gep, amiben nincs usb, az max konyvtamasznak jo
  • Mike at home
    #32
    a nagy floppy dobozok arra jok, hogy priman belejuk fer a cd. a floppyzacsiban meg omlesztve lehet tarolni a sok rohatt CD-t