64
egy utópia
  • remark #64
    Ha neked ez kell, akkor a te sorsod az kell legyen, hogy megtapasztald, hogy milyen az, mikor örökké élsz...
  • drevil666
    #63
  • Koppixer
    #62
    A megoldás: IDDQD
  • EnxTheOne
    #61
    Ezzel foglalkozik a gerontologia, vagy tévedek?
  • drevil666
    #60
    Én a techonológiában hiszek. valami szintetikus nano robotok cserélgetik ki a sejtjeinket újra meg újraújra meg újraújra meg újraújra meg újra.
  • EnxTheOne
    #59
    Biologiai halhatatlanság. Nem lenne rossz, ha naponta kéne valami gyógyszert szedni, de cserébe nem öregednék. Hajrá mikrobiólogusok. :D
  • Desiderata #58
    Fagyasszatok le! (angol dokumentumfilm, 2006)
    Emberek százai fizetnek egyre többet, hogy felkerüljenek a hibernálandók listájára - melynek értelmében évekre lefagyasztják a testüket - szembeszállva az utolsó emberi akadállyal: a halállal. A műsor bemutatja a végső kísérleteket ebben a hihetetlen jelenségben, valamint felfedezi, hogy napjainkban hogyan készítik fel a pácienseket a hibernálásra, és hogy a tudósok hogyan vetítik előre jövőbeli feltámasztásukat.
  • Locutos
    #57
    http://learn.genetics.utah.edu/features/telomeres/
  • Locutos
    #56
    #50: "A születéssel együttjár a halál."
    Ez HÜLYESÉG :)
    már elnézést, de most komolyan na.
  • patiang
    #55
    Örök életnek akkor lenne értelme, ha nem csak a hogy, hogy a fa*ba éljük meg ezt a hónapot.
    Mondjuk az azért frankó, hogy aki kipurcant nem filózik azon: mi a fenének kellett hanyattvágni magam.
  • patiang
    #54
    Az a baj, hogy az igazi köztes idő igencsak behatárolt. Gyerekkorban nem Te döntesz / így helyes /, öreg korban más döntenek helyetted / szomorú tény /. Tehát nem sok marad.
  • patiang
    #53
    Nem Te veszed magad körbe. Azt készen kapod minden síkon, esetleg csak rásegítesz.
  • sz4bolcs
    #52
    Szerinted csak a mérgek befolyásolják az öregedést?
  • mikike
    #51
    nem jár együtt, ezt mondom
    nem KELL meghalni, testileg sem
    az is tökéletesre lett teremtve

    persze, ha mérgekkel veszed magad körbe...
  • HUmanEmber41st
    #50
    A születéssel együttjár a halál.
    Az a nem mindegy, h a köztes időt hogyan töltöd el?
    Boldogan, vagy csak úgy cél nélkül vánszorogva, még a nyugdíjas éveket sem várva meg?
  • sz4bolcs
    #49
    Nyissak másik topicot a fiatalon megdöglődőkér?
  • Locutos
    #48
    Én meg azt nem értem itt most miért az örök értelmezgetésén rágódunk. Mit számit most ez? A téma az kéne legyen hogy milyen (sajnos csak) elméleti lehetőségek lennének hogy ne dögöljünk meg öregen(vagy fiatalon).
    Sose fogom megérteni ez miért csak engem zavar.
  • sz4bolcs
    #47
    se eleje se vége miben különbözik az öröktől?
  • Locutos
    #46
    Ezekszerint neked mindegy hogy megöregszel és meghalsz.
  • mikike
    #45
    ez nem igaz
    volt idő, amikor a test is csak akkor pusztult el, ha a tulajdonosa azt AKARTA (tehát nem csak a lélek "örök")
    (bár ez most is így van, elvégre mi másért fogyasztanánk mérgeket, ha nem akarnánk elpusztítani a testünket?)
    és "most" is vannak ilyen társadalmak
  • HUmanEmber41st
    #44
    Sztem itt 1 kis problema van az "örök" szó jelentésével.
    Az örök az sztem azt jelenti, h se eleje se vége.
    Tehát nem lehet azt mondani, h : mostantól örök.
    Az örök mindig volt, van és lesz megszakítás nélkül .

    Az örök élet a fizikai világban nem lehetséges, hiszen itt minden születik, egy ideig egybenmarad, majd felbomlik. Ez igaz az Univerzumra is.
    Örökélet csak a Mennyországban van, a lelkek számára:D
  • bugócsigabiga
    #43
    Létezik,hiszen mindannyian abban élünk.
  • mikike
    #42
    igen
    nemrég még épp te voltál az egyik, aki kiröhögte azt, aki azt állította, hogy lehetséges az örök élet
  • Locutos
    #41
    Na én örülök hogy valaki írt még ehez a témához.
    Azt mondod hogy nincs örök élet. Persze hogy nincs a szó szoros értelmében. Semmi sem örök, még az univerzum se, az is lett az ősrobbanásból(jelenlegi tudásunk szerint), most meg tágul, és lehet valamikor szétesik(valami mássá) Az örök életet úgy kell érteni hogy fiatalásg öregség nélkül ami tart ameddig közbe nem jön valami. És mindenki aki ezt most olvasta, hatalmasat legyint, hogy képtelenséget beszélek. Pedig csak egy kicsit kellene utánaárdeklődni, vagy az utunkba kerülő információkra odafigyelni, és nem biztos annyian lehetetlennek látnák.
    Sokan azon aggódnak, hogy ha lehetséges lenne az "örök élet","örök fiatalság" akkor katasztrófa következne be, túlnépesedés, stb. Nem olyan biztos. Már most előrehalad az elöregedés, ma inkább kutyát tartanak az emberek, mint gyereket, és ez nem fog megállni. Egy megoldás lehetne az örök élet. A fejledtebb országokban. A fejletlenekben ott más a helyzet ott sok gyerek születik, ha ők is ilyen hallhatatlanok lennének valóban általuk lehetséges lenne a túlnépesedés. És az is igazságtalan lenne hogy nyugati emberek örökké élhetnek(a gazdagok) a szegény népek meg halandóak maradnának. De szerintem ezt a dolgot nekik kellene bevállalják, és az országuk vezetése segítse a kevesebb gyerekeket, hogy eltörölhető lehessen az élet legnagyobb igazságtalansága: a halál
  • blackgamer
    #40
    ezen az örökélet társadalmi nyomoron kár elmélkedni hiszen nincs örökélet
    hosszú élet van, és bár tovább tartana, na nem magam miatt, csak jó lenne ha nagyszüleim még élnének
    az a gond hogy a mai társadalomnak rossz a hozzáállása az idős emberekhez
    elég nagy probléma hogy sokan élősködőnek nézik a nyugdíjasokat, miközben egy egész életen át gürcöltek, adóztak
  • Vlala #39
    Hát, kívánom, hogy legyen Neked igazad, bár az én példám tapasztalatból jött. Sajnos.
  • nemcsakfeel
    #38
    ". a saját unokáid várják, mikor fordulsz már föl, hogy megkaphassák a biztosítást, és eladhassák a házadat."

    én nem teljesen így vélekedek.. igenis a 60-65 fölött is lehet társadalomnak hasznára lenni. saját tapasztalat.
    viszont ellenpélda is van, aki 30 évesen már szenilis, szar, ... egy 0.
    jha és attól hogy vki nehezen kap levegőt, még lehet szellemileg termékeny.
  • Vlala #37
    Most a #34-esben mi volt Neked agresszív? Legfeljebb lehangoló, borúlátó, szókimondó volt. Ja, és az erről-t két r-rel kellett volna írnom.

    "márha nagyjából egészségesek" nah erről beszéltem. 60-65 éves korban az ember már nem "nagyjából egészséges", mert szenilis lesz, kopnak/ritkulnak a csontjai, meszesedik az agya, a tüdeje is egyre nehezebben bírja már, nem beszélve az ízületi fájdalmakról...
  • nemcsakfeel
    #36
    te agresszív állat!
    én nem teljesen a 60-65 évre gondoltam. igenis van szerepük az idősebbeknek is márha nagyjából egészségesek..
  • Vlala #35
    Oops, ez egy icipicit borúsra sikerült. Azért az élet szép, nemsokára Karácsony és virágzik a szerelem...
  • Vlala #34
    Eről van szó, 60-65 fölött az élet már csak haldoklás... a saját unokáid várják, mikor fordulsz már föl, hogy megkaphassák a biztosítást, és eladhassák a házadat.
  • nemcsakfeel
    #33
    az örökéletnek ( vagy nagyon meghosszabbított életnek ) egyértelműen negatív hatásai lennének ha általánosan elterjedne a társadalomban
    inkább ne álmodozzunk ilyenről :(
  • Vlala #32
    húha... én depis koromban gondolkodtam ezen.
    De jó lenne örökké élni, vagy csak beletekerni a Nagy Videóba, hogy lássam, melyik részt érdemes átélnem. Mert ha egyszer meghalok, akkor semmi sem lesz, többé nem jöhetek vissza, nem nézhetem meg, mi lett az unokáimból, és az úgy cakkpakk nagyon rossz lesz.
    (azóta ezt már áthúztam, mert van egy barátnőm, akivel mindent együtt élünk át, együtt öregszünk, és nélküle - vagy Vele, de látva, hogy szenved - nem lenne kedvem élni.
    A világ így jó ahogy van, nemhiába áldjuk az Urat érte.
  • nemcsakfeel
    #31
    talán nem húzódna íyg szét a dolog hogyha a létbizonytalanság nem ilyen mértékű lenne. itt mo.n hogy tudsz a bizonytalanságra gyereket vállalni, amikor még az se biztos hogy hónapról hónapra meg tudsz élni..
    persze nyugaton ahol ez talán annyira nem is lenne gond ott talán a mentalitás / karrier építés miatt csúszódik el sajnos :(
    a fiatalság egyre növekvő része is nálunk is a szegényebb rétegeból kerül ki, amelynek egy jó része generációk óta a családi segélyekből él.
    ez az ördögi kör..
  • magus
    #30
    Szerintem nem jó ötlet, de akkor ezzel egálban az adók iszonyú mértékű csökkenése lenne elvárható, ami nem következne be.
  • Dzsini
    #29
    az elöregedő társadalomért nem az öregek a hibásak, ez természetes. - a gond igazából a nagyon kevés fiatallal van, és hogy a családok nagyon későn vállalnak kevés gyereket, így széthúzódik a dolog.
    amúgy emiatt IS vált (és válik) egyre sürgősebbé az EU további bővítése (Törökország, a volt Jugoszláv államok, Románia... később esetleg Ukrajna - Oroszország nem valószínű, hogy jópártíz éven belül elszánná magát egy ilyen lépésre) - mert szükség van a plusz emberanyagra... de hol van ennek a határa? meddig lehet ezt játszani? - pár évre megoldás lehet, de valahogy érdemes lenne távolabbra is gondolkodni.
  • Punker
    #28
    a legnagyobb baj hogy itthon a bevándorlók nagy része feketén dolgozik, tehát nem fizet be semmit :(
  • Cat #27
    most is tologatják a nyugdijkorhatárt, szóval az nem lesz ujdonság
    de a legfontosabb, mert itt egyesek igyekeznek beállítani az öregeket bünbaknak: nem velük van a baj, hanem hogy nincsenek fiatalok a rendszerben! Éppen ezért Európát a bevándorló friss munkaerő fogja megmenteni, sokszázezer adó és TB fizető fiatalra lenne szükségünk - ha szerb, ha török, ha kinai, akkor is!
  • Kaszi46
    #26
    ezen viszont nagyon jót röhögtem!! képzelsétek csak el vizuálisan:DDD
  • Kaszi46
    #25
    ez miez? bővebben kicsit