19716


Világbajnok: Olaszország

  • pilboy
    #7684
    eddig azt hittem, h csak Pippo Inzaghi született lesen, de tegnap rájöttem, h az olasz csatárok többsége ott születik
    nagyon gyengék voltak az olaszok, nem is érdemeltek győzelmet
  • [Jakuza]
    #7683
    Az en velemenyem szerint sem szabadott volna golt itelni az U.S.A golnal, ha erdekel , pedig rolam aztan nem mondhato el, hogy szeretem az olasz focit az alattomosaga es szinhaziasaga miatt igazan ellenszenves szamomra.
    Viszont amugy amit a biro muvelt az egyszeruen szanalmas volt.
    U.S.A-ra visszaterve pedig 8 mezonyjatekossal es az eros szembeszellel,amit a biro okozott is teljesen egyenrangu ellenfele volt a digoknak, sot nehol lenyegesen jobbak is.
    Igazsagos eredmeny akkor szuletett volna ha ok nyernek, de mint tudjuk a foci nem az igazsagrol szol.
  • fradista91
    #7682
    Adom amit mondasz, ugyanis én sem szeretem az amcsikat, semmilyen szinten, csakhogy tegnap jobbak voltak az olaszoknál. Megérdemelték volna a 3 pontot, az itáliaiak pedig kaptak egy pofont az élettől, hogy nem szabad lenézni az ellenfelet!
  • IMYke2.0.0.0
    #7681
    S jut eszembe: nem védem és nem szeretem az Amerikai Egyesült Államokat, annak fellépését, fociját.
    Úgy érzem, tényeket állapítok meg. Nem szentírás, de rajtam kívül mások is észrevették: az olaszok tegnap nem érdemeltek még 1 pontot sem.
  • IMYke2.0.0.0
    #7680
    Te más meccset néztél, most már látom, s csak később mesélték el neked, hogy mi volt az USA vs ITA meccsen...
    Donovan etette a jobb oldalt, Bensley is simán elfutott bal oldalon, kapura is veszélyesek voltak az U.S.A.-beliek, ha szegények eljutottak odáig.
    S bizony, beszéljünk arról, hogy mit művelt De Rossi - s remélem, VB-eltíltást is kap. Az olasz foci amúgy is maga alatt van, köztársaság elnöki "kegyelem" ide vagy oda, 8-asból nem jutnak tovább. Mélyrepülés.
    Az amerikaiak elleni meccs azt mindenképp megmutatta, hogy az olaszok is abba a hibába estek, mint a Franciák '98 után: arccal mentek ki a gyepre, hiszen ők a "nagyobbak"... A jenkik meg alaposan megzargatták őket. Ezt a meccset nem fogják elfeledni, az biztos.
    A bíró pedig az olaszoknak fújt - a végén már nem mert, mert akkor bíróverés lett volna, 1000%.
  • Petyus_
    #7679
    "Sőt, ha vesszük a tétlen / akadályozó gólt is, akkor az amcsik rúgtak is!"

    Olyat Gattuso is rúgott.

    Amit a meccs elején az amcsik produkáltak, az a tipikus meddő mezőnyfölény gólveszély nélkül, az olaszok ellen ez édeskevés, hamar meg is lett az olasz gól. Utána amit Zaccardo meg De Rossi művelt, arról ne beszéljünk. :P Az emberelőnyüket követően pedig egyértelműen olasz győzelem érett.
  • Csesza
    #7678
    455 új üzenet

    nah a meccsről:

    az elején még az olaszoknak drukkoltam, de láttam a lélektelen játékukat és az amcsik hatalmas teljesítményét már láttam hogy ezek az olaszok nem érdemlik meg a győzelmet, és amit De Rossi művelt a peches bekapott gól után az undorító és onnantól kezdtem el remélni hogy az olaszok kiapnak (és akkor legalább a köv. meccsre összeszedték volna magukat)(De Rossi-t meg etiltanám a köv. VB-től is)
    és amit az Amcsik 9emberrel műveltek
    megérdemelték volna a győzelmet

    remélem az Olaszok a köv. Csehország elleni meccsüket szépen-szép játékkal sok góllal hozzák és akkor mindenki elégedet lehet
  • IMYke2.0.0.0
    #7677
    Elég szelektív az emlékezeted. Az amerikaiak is "rúgtak volna" gólokat. Nem is egyet.
    Sőt, ha vesszük a tétlen / akadályozó gólt is, akkor az amcsik rúgtak is!

  • [Jakuza]
    #7676
    Igy van.
    De pont ezert, hiaba az amerikai eronleti edzo, ha nem hozza magaval az injekciostuket.
  • [Jakuza]
    #7675
    Nem veletlenul csupaszitottam le ilyen egyszerusitett valtozatra.
    Igy erezheto igazan a kulonbseg.
  • Petyus_
    #7674
    Tényleg jól játszottak, egész pályán letámadtak a meccs elején, és 9 emberrel is derekasan küzdöttek, de gólokat az olaszok rúgtak volna, és a döntetlen (az előzményektől függetlenül) az amcsikra nézve hízelgő.
  • G_ArchAngel #7673
    oké, mindenki szedi a szart a sportvilágban, csak nem mindegy milyet - hülye magyar bedobja a kalapács és sarló dobás előtt a házipálinkát, aztán megbukik a pisiszondán, az amcsi cuccot meg nem mutatja ki az sem, aki kitalálta...
  • Petyus_
    #7672
    "az afro-amerikaiak kozelebb allnak az allatvilaghoz"

    Szerencsésebb lenne úgy mondani, hogy genetikailag erősebb fizikumúak.
  • [Jakuza]
    #7671
    Feltetelezes, en meg azt mondtam, hogy az Olaszok lesznek az elsok, akik beegnek es bucsuznak.
    Az is feltetelezes, de ha a te logikad menten haladnank, akkor az is igaz lehetne, mert honnan tudod, hogy nem az en szavam szentiras, nem pedig a tied ?
    De nem ettol fog eldolni, hogy te mit mondtal, vagy en mit mondtam.
  • fradista91
    #7670
    Jó, ilyenkore szokás mondani: előbb gondolkodj, aztán cselekedj... Rossinak elszállt az agya, hirtelen felindulásból lekönyökölte az Amerikait, megérdemli ha eltiltják jópár meccsről.
  • IMYke2.0.0.0
    #7669
    Kiegészítem:
    Még 9 emberrel is olyan játékot - támadó focit - mutattak be, amit az olaszok ilyen helyzetben [racionális gondolkodásuk miatt] nem mertek volna megkockáztatni, tudván, hogy kinyílik a védelmük. Helyette hát szépen behúzódtak volna, és kontrára vártak volna.
    Ehhez képest, Donovan úgy etette meg jobb oldalon a védelmet még a második félidőben is, ahogy csak akarta.
  • [Jakuza]
    #7668
    Koxolnak is Arc_angel rendesen.
    Azert annak is oriasi szerepe van, hogy dollarmilliardokat tolnak bele az ilyen kiserletezgetesbe.
    Meg van meg egy nem elhanyagolhato szempont, az afro-amerikaiak kozelebb allnak az allatvilaghoz, mint az europaiak es a sportoloik tobbseget ok alkotjak.
  • 9csöves9
    #7667
    hát azért vigyázzunk az ilyenekkel,én a csoport elején azt mondtam hogy 4 pontunk lesz és továbbjutunk.ilyen játékkal egy feltüzelt csehek ellen nem sok jó várható
  • fradista91
    #7666
    Egyetértek ezen már nem érdemes vitázni, foglalkozzunk a mai meccsekkel. Japán-Horvátország, Brazília-Ausztrália és Franciaország-Korea. Ha minden igaz ezeken már több lesz a foci. :)
  • Petyus_
    #7665
    "durva lesz az utolsó kör"

    Olaszok sima 2:0-val hazaküldik a csehszlovákokat, Ghána, USA egymás között eldönti, ki akar kiesni a brazilok ellen. Nem lesz itt semmi izgalom. =)
  • 9csöves9
    #7664
    csúnya volt az tény,De Rossi viszont pont az ellentéte az ilyen megmozdulásoknak

    akik követik az olasz bajnokságot,láthatták hogy volt egy meccs ahol x-re állt a Roma,és egy szögletet követően De Rossi kezéről pattant a kapuba a labda.a bíró megadta a gólt indultak a középkezdéshez,De Rossi odament a bíróhoz és mondta hogy kézzel ütötte a labdát a kapuba így annulálták.

    amint megcsinálta a könyöklést tudta hogy mekkora hülyeséget csinált
  • IMYke2.0.0.0
    #7663
    Nem jó kísérlet.
    Del Piero 2 helyzete nem mérvadó annak tükrében, hogy az ameriakiak 9 emberrel is - mondhatni simán - tartották az olaszokat.
  • [Jakuza]
    #7662
    Nem beszelve a 2. kiallitasrol.
    Amugy az olasz fociba szerelmes lenni, szerintem kb olyan lehet, mint "szerelmes lenni Quasimodoba".
  • G_ArchAngel #7661
    egy előnye lett a dolognak: már nem a Hollandok csoportja a halálcsoport, hanem az olaszoké - durva lesz az utolsó kör...
  • Petyus_
    #7660
    Ki tett rád tegnap nagyobb benyomást, Buffon, vagy Keller? Ha ezt megválaszolod, ott lesz az igazság. =)
  • IMYke2.0.0.0
    #7659
    Tette volna egy amcsi azt a könyöklést, akkor mit mondanál...
    Hipotetikus az egész, szerintem hagyjuk.
  • 9csöves9
    #7658
    egyébként,mi akik az olasz fociért szorítunk,azt mondjuk nagy szar volt a csapatunk tegnap,mert tudjuk hogy tudnak játszani. ettől függetlenül nem kell két napon keresztül rinyálni hogy szemét olaszok stb stb
  • IMYke2.0.0.0
    #7657
    Te se láttad a meccset ember?!
    Az olaszoknak közel sem volt annyi gólhelyzete, mint az amerikaiaknak - igen, még Del Piero 2 nagy helyzetével együtt sem!
    Mert ugye a 4 emberes és rossz lestaktikás gólhelyzeteiket ugye nem számolod...?
  • IMYke2.0.0.0
    #7656
    Gondolom, te olasz szemüveggel nézted a meccset...
    Akkor nem vetted észre ugye, hogy már az első másodperctől az USA dominált a pályán... s ezt nem csak a "nagy usa fan léderer" vette észre ugye, hanem itt - értsd: a topikban - is írtuk / írták...
  • G_ArchAngel #7655
    Az USA nem játszik (még) hatásos focit, de egy dolog mellettük szól: nem véletlenül hoznak át erőnléti szakembereket az Államokból - a sportiskoláik legendásak, fizikálisan messze a legjobbak az amerikai sportolók - ha megtanulnak focizni átbillenhet a mérleg nyelve a javukra...
  • Petyus_
    #7654
    LOL. Az igazság viszont az, hogy gólhelyzetük nem volt az amcsiknak. Nagyon meddő és nagyon enyhe mezőnyfölény, utána olasz vezetés, utána meg egy Zaccardo gól a semmiből. 9 emberrel nem "kellett" játszaniuk, hanem Pope beszedett 2 sárgát, Pirlo lemészárlásának kísérlete meg szintén mindenképpen piros, és IGEN, ilyenkor esetleg még azt is mérlegeli a bíró, hogy a másik csapat ráadásul emberelőnyben ragadtatja magát ilyenekre.
  • forzajuve
    #7653
    hahahaha
  • IMYke2.0.0.0
    #7652
    Jól elvagytok...
    Tudom, az európai és főképp olasz fociért rajongóknak nehéz elfogadni, de tegnap - s a "ha"-val kezdődő mondatoknak valóban nem sok értelme van - ha nem 9 emberrel kell játszania, akkor USA leiskolázza / lemossa / lefutja / lejátsza [tessék választani] az olaszokat.
    Ez van.
  • Petyus_
    #7651
    Jók ezek a közhelyek, gondolom a "sportszerű angolok" legendájában is hiszel, teljes mellszélességgel. =)
  • fradista91
    #7650
  • fradista91
    #7649
    Figyu az olaszok eggyel többen voltak így sem tudtak gólt szerezni a 9 emberrel játszó amerikaiak ellen, sőt néha még ők vezették a támadásokat.
  • djemba-djemba
    #7648
    Léderer...

    USA diktálta (9emberrel), ITA meg próbálta követni (10 emberrel)...

    Lényeg, ami lényeg ez kevés volt most az olaszoktól! USA egyszerűen jobb volt!
  • 9csöves9
    #7647
    nyilván valamilyen szinten kompenzálni akart

    én mondjuk az összes ilyen durva belépőért pirosat adnék,egy ilyenbe tönkremehetett volna akárki bokája,csodálkoztam hogy Pirlo tovább játszott
  • fradista91
    #7646
  • forzajuve
    #7645
    az olaszoknak nem volt levegő a végén? lol én pont fordítva láttam
    a nagy usa fan léderer is mondta, h: szerintem a amcsik már kiegyeznének egy döntetlenel