282
  • dez
    #122
    "Nem a tudósok ragaszkodnak ahhoz, hogy semmi sem gyorsabb a fényél, hanem maga a természet."

    - A fizikusok (többsége által) aktuálisan elfogadott teóriák szerint.

    "Ezt pedig millió+1 kísérleti bizonyíték igazolja."

    - A fizikusok számára. Attól a kozmológusok azt állítják (és persze megfigyelésekkel és hozzájuk kapcsolódó számításokkal támasztják alá), találtak már fénysegességnél gyorsabban mozgó objektumokat. Na persze a fizikusok nem hisznek az ő bizonyításaikban. (Mint ahogy azt sem fogadják el, mert szintén "sok bonyodalmat okoz", hogy gyorsulva tágul a világegyetem, pedig ez már kozmológiailag többszörösen igazolt.)
  • dez
    #121
    Hát persze. Ha valóban ismernéd, nem mondanád ezeket a sztereotípiákat. Természetesen a hiszékenyebb emberek is inkább ide csatlakoznak, de ez nem jelenti azt, hogy csak erről szól az egész.

    Meg tudod, a túlracionalizálás is eltávolít a valóságtól, mert a racionalizmus emberi kreálmány, eszmerendszer.

    Mellesleg, engem is rég óta érdekelnek pl. az UFO-k, de UFO-rajongó, mint te, sosem voltam... Talán nem magadból kellene kiindulni...
  • PetruZ
    #120
    A perui elefántszobrokhoz kis kitérő: kb. tíz éve Ausztráliában találtak óegyiptomi hieroglifákat, istenábrázolásokat egy nyugati parti félreeső barlangban. Ráadásul a jelek a korai dinasztiák időszakából származnak, alig van tudós, aki ezzel a korszakkal foglalkozik (a Középbirodalom sokkal népszerűbb). Végül volt egy egyiptológus, aki rászánta az időt és megvizsgálta a jeleket. Kiderült, hogy a III. dinasztiából származnak és egy Djes-eb nevű vezető végzetes kutatóútjáról szólnak, és aki valószínűleg fia volt annak a Djedef fáraónak, aki a híres Khufu (Kheopsz) után uralkodott. A szövegek szerint két évszakon át utaztak, egyre csak nyugatra, végül hajótörést szenvedtek és egy kiszáradt, víztelen parton értek földet. Az expedíció célja a titokzatos Nagy Déli Föld felfedezése lett volna - ami végülis sikerült, de nem volt, aki hazaért volna a hírrel. A megfejtés lavinaszerűen gördült végig az egyéb ausztrál lelőhelyek - addig - megmagyarázhatatlan, egyiptomhoz köthető felfedezésein (főleg sziklarajzok és szobrok) és ma már elfogadott tény, hogy kb. 5000 évvel ezelőtt az egyiptomiak eljutottak Ausztráliáig, sőt, nem csak egy kis darabkáján voltak jelen, hanem elég nagy részeket ismertek már belőle.
    Mindezt csak annak érzékeltetésére mondtam el, hogy lehet, holnap már a perui elefántszobrokról fogunk hasonlót olvasni...
  • PetruZ
    #119
    A Föld lapos vagy gömbölyű kérdését nem a tudósok hallgatták el, hanem egyházi dogma volt. Már a görögök is tudták, sőt, matematikailag be is bizonyították, hogy a Föld gömbölyű (kiszámolták a kerületét, sugarát, mindent, és alig tévedtek a legmodernebb eszközökkel végrehajtott mérésekhez képest). Később az egyház nyomott el minden, az alaptézisektől eltérő véleményt, pedig voltak tudósok, akik próbálták felemelni a hangjukat. Többségük igen rosszul járt...
  • bandia
    #118
    Sziasztok! Az egy dolog, hogy a legtöbb tudós mit állit. TÉnyleg nagyon sok beszükült agyu van, aki csak azt hiszi el amit lát, illetve meg tud magyarázni. Az üstökös csak egy magyarázat, mivel azt ismerik...Én nemvagyok olyan okos ember mint ők. De sokszor pont az egyszerü fantázia juttatja elöbbre a világot. Pl sokáig a föld is állitólag lapos volt, és senki nem akarta elhinni, hogy az gömbölyü(vagyis majdnem) Valószinű ezek a tudósok csupán szenzációhajhászok, de akár egy idegen ürhajó is lehetett. Ki tudja......
  • Kelta
    #117
    Hm, olvastam irásaid a dinos témánál....légyszives nézz be oda. Gondolom jol esne olvasni az ottani reagálásokat. Meg kell mondjam nagyot nöttél a szememben.Persze ,gondolom neked ez nem sokat ér.De szivesen beszélgetek veled, látom hiába vagy a másik oldalon, értelmes emberke vagy.Vannak érveid, jol gondolkodsz, tudsz is valamit:)))
  • Kelta
    #116
    Nos, pl légyszives magyarázd már el a mágnesességet...
    vagy mondjuk egy megkövesedett dino lábnyom által széttaposott emberi lábnyomot ugy párszáz millio évvel ezelöttröl.
    (Egyébként mértek már fénysebbnél gyorsabb dolgokat.gázfelhök stb. szerintem max.2x fénysebet tudok elképzelni, meret ugye, fény=idő)
    vagy Peruban talált elefánt szobrocskákat, ugye mennyi elefánt élt arra ugy 2000 évvel ezelött??
    Vagy Tesla egy polusu dinamoját? vajon mért égett le a mühelye, minden anyaggal együtt?
    Persze, véletlen, én meg összeesküvéseket gyártok.
    csak az vele a gond, hogy sok ilyen véletlen baleset volt-van! tul sok. de persze mint hihetetlen pech, vagy véletlen.
  • kukacos
    #115
    Sajnos nem tudok mit mondani azoknak, akik Nemere-könyveken meg ufómagazinon szocializálódtak, és minden szavát betű szerint elhiszik. Én speciel olvastam azokat is, meg a "hivatalos" álláspontot is, nálam az utóbbi nyert. Legalább ismerjétek meg a hivatalos álláspontot is, mielőtt fikázni kezditek. A forrásoknak meg alaposan járjatok utána, mert a világ sajnos tele van komolyan előadott szédítő baromságokkal.

    A fénysebesség túllépésének elvi gondjai vannak. Talán a legfontosabb, hogy egy fénysebességnél gyorsabban mozgó jellel üzenetet lehetne küldeni a múltba, egyfajta időutazást hozva ezzel létre. Természetesen elképzelhető, hogy a világ törvényei bizonyos esetekben speciális módon megváltoznak engedélyezve ezzel fénysebességnél gyorsabb információterjedést, mint mondjuk az inflációs Univerzum elméletekben (bár nem tudom mit is mond ez az elmélet pontosan).
  • FtranX
    #114
    "Most a tudósok ahhoz ragaszkodnak, hogy semmi sem gyorsabb a fénynél. És ha ez nem igaz ? vagy nem mindig?"

    Nem a tudósok ragaszkodnak ahhoz, hogy semmi sem gyorsabb a fényél, hanem maga a természet. Ezt pedig millió+1 kísérleti bizonyíték igazolja.

    "Hátha a gravitáció gyorsabb? Mert azt sem tudjuk igazából micsoda. Miért vonzzák egymást a testek? Mert csak. No és hogyan?"

    A gravitáció sebességét már sikerül megmérni és bizony kiderült, hogy fénysebességgel terjed. Einsteinnek igaza volt.
    Egyébként nagyon is gőzerővel keresik a gravitáció mibenlétét. Pontosabban nagyon szeretnék kísérletileg igazolni a Standard modell által már megjósolt Higgs-részecske létezését. Ennek érdekében pedig 4 milliárd (!)dolláros költséggel most építik át a svájci-francia határon lévő CERN részecskegyorsítót.
  • FtranX
    #113
    Hát jó! Pontosan milyen kérdésekre is szeretnéd tudni a választ?
  • FtranX
    #112
    Tévedsz, mert pontosan ismerem, hogy mit támadok: a hihetetlen hiszékenységet és a racionalitás gondlokodás teljes hiányát.
    De erről én nem tudlak, és soha nem foglak tudni meggyőzni benneteket. Erre mindnekinek magától kell
    rájönnie, ahogyan azt UFO-rajongóként én is tettem.
  • FtranX
    #111
    "Ha nincsenek ipari lobbyk, akkor miért nem lehet leváltani a szar benzin motort hidrogén/ox. motorra?"

    Elsősorban azért, mert egy ilyen autó (üzemanyagcella+villanymotor) előállítási költsége még sokszorosa a hagyományos benzinesének, így csak nagyon kevesek vennék meg.

    idézet: "A tüzelőanyag-cella valóban jó hatásfokú energiaátalakításra képes, ez az előny azonban a tüzelőanyag előállítása közben elvész.
    Ma még nem áll hidrogén kellő mennyiségben rendelkezésre, infrastruktúrájának kialakítása óriási ráfordításokat igényel, előállítása rendkívül energiaigényes. Csak atomerőművekben
    lehetne kellő mennyiségű hidrogén előállításához szükséges villamos energiát többé-kevésbé gazdaságosan előállítani. A környezetbarát nap-, szél vagy vízenergia felhasználása elvileg nem irrealitás,
    de egyelőre sem mennyiség, sem gazdaságosság szempont-jából nem reális lehetőség."

    Az összeesküvés elméletekről meg annyit, hogy ma már szinte az összes nagyobb autógyárnak vannak prototípusai és óriási pénzeket ölte eddig bele. A Shell pedig az év elején nyitotta meg az első hidrogén kútját Izlandon és októberben fogja Washingtonban.

    Most őszintén: utánanéztél egyáltalán, vagy csak kapásból hangoztatod az ehhez kapcsolódó összeesküvés elméletet?
  • PetruZ
    #110
    A fénysebességnél félreérthetőt írtam: a "mozgó tömeg"-es mondat hülyeség, kihúzható. :)
  • PetruZ
    #109
    -Glozel: Tudomásom szerint ma ott tart a történelemtudomány, hogy a korábban ie. 1600-ra datált írásbeliség kezdetét jócskán hátrébb tolták más, egyéb leletek alapján is és jelenleg a glozeli írásjeleket a főniciai jelek közé sorolják. Hogy értelmes írás-e, vagy csak másolat, még nem dőlt el. Egyébként a leletek között nem csak agyagtáblák vannak, hanem sok egyéb is (pl. kezdetleges szobrok, maszkok és ilyesmik is) és elég nagy időintervallumot, kb. 3-4000 évet ölelnek át. A táblák korát már 1974-ben megállapították radiokarbon vizsgálatokkal és többször, több helyen is ellenőrizték. Ezzel kapcsolatban vaskalaposság már nincs.
    -A fény sebességéhez senki sem ragaszkodik. Jelenlegi ismereteink szerint nincs olyan mozgó tömeg, amely elérné ezt, de az einsteini relativitáselmélet nem zárja ki a lehetőségét. Mindössze az igaz, hogy jelenlegi ismereteinkkel nem lehetséges. Ez csak annyit jelent, hogy mi, emberek, nem tudunk ilyen eszközt alkotni. De a világon sehol sincs leírva, hogy ez lehetetlen... Ez baromi bonyolult téma, a világ legnagyobb koponyái agyalnak rajta folyamatosan, de a vaskalaposság kizárt. Már a fény abszolút fotonelmélete is megdőlt. Ugyanide tartozik a gravitáció is, amelynek csak most kezdik megsejteni a viselkedését.
    -piramisok: Már hogy ne tudnák megemelni a köveket? Komplett piramisokat, sziklatemplomokat helyeztek már át az ország egyik végéből a másikba. Aztán folytatva a témát: a piramisok igen nagy része egyszerű téglaépítmény és nem is különösebben nagy, ráadásul többségük félkész. A három nagy csak a híre miatt nagy, ezekből csak egy nagy igazán, a másik kettő kifejezetten átlagos méretű.

    Ha már harcolunk, ne 10-20 éves források alapján harcoljunk már és vegyük a fáradtságot, hogy utánaolvassunk több forrásnak is. Ne Nemere és a Titkok könyve legyen már a mérce...
    Ne értsd félre, nem a tudósokat védem. Semmi közöm hozzájuk és engem is zavarnak bizonyos megfogható, fizikai tények, amelyek rendszeresen kívül maradnak az általános tudomány által elfogadott tények közül, de azért a ló másik oldalára átesés is pontosan ugyanilyen vaskalaposságot eredményez.
  • Kelta
    #108
    Csak érdekességképp. Az un. "konverter" ha nagyban megépitenék..és mondjuk a paksi erömü után kötnék (kijövö energiára) számitások, és!!modellezések szerint (MTA) ugy kb megduplázná azt!! tehát képes lenne ellátni majd az egyész országot.Ebböl két dolog következik.
    1:baromi olcson lehetne adni az áramot kis hazánkban, és a többi erömü áramát pl: eladni külföldre..
    2: oriási kampány törne ki külföldön, hogy hasonlokat épitsenek oda is, és legyen ott is olcsobb az áram..
    A többit a képzeletedre bizom.....
  • Kelta
    #107
    nagy igazságokat irtál le. De ne hidd hohy egy pillanatig is a válaszokon fogják a fejüket törni.ááááá , a lényeg a te lehülyézésed lesz, vagy csak lesajnálásod...a kis tudatlan, "New Age"-s. persze igy is lehet...de meddig??, kérdem én...
  • HUmanEmber41st
    #106
    Azért még a hivatalos tudomány adós maradt a válasszal, hogy ugyan az egyiptomiak hogyan fedezték fel a piramis-hatást? véletlenül építettek egyet és jéééé hát itt ezer évekig nem romlik meg semmi...Akkor gyorsan építünk 3 nagyot meg sok kicsit...igaz, hogy a köveket még ma sem tudnák megemelni, de mindegy...amíg mindenki nagyon-nagyon racionális, addig ez így is fog maradni...és szívni fogjuk a jó kis benzingőzt, míg el nem fogy a földből az összes kőolaj...
  • HUmanEmber41st
    #105
    Ha nincsenek ipari lobbyk, akkor miért nem lehet leváltani a szar benzin motort hidrogén/ox. motorra? Vagy a benzinkutak helyett akkutöltőket rakni? Nincs lobby... szegény Teslának is eldugták az éteri energiát hasznosító készülékét..
    Ha a fizikában nem is lehet eltitkolni a zigasságot, azért a
    történészeknél ez nem igazán van így.
    Glozel: egy paraszt szántás közben egy addig ismeretlen írású kultúra nyomára bukkant a földjén. csak az volt a baj, hogy az agyagtáblák kora ie 14000-9500 körüli . De akkor Európában még kőbaltával hadonásztak az emberek !
    A közeli város orvosa és a paraszt közösen 1 cikket akartak megjelentetni egy tudományos lapban. A véleményező tudós ( Capitant prof.) azt mondta az orvosnak, hogy a paraszt helyett az ő neve kerüljön a szerzők közé. Ezt az orvos megtagadta, erre a prof. kijelentette, hogy a glozeli leletek hamisítványok. Mindez 1924-25 között történt...
    És mi van azokkal a lábnyomokkal, ami friss vulkáni hamuban megmaradt: több kilométeren kersztül egy emberi és egy dino lábnyom van egymás mellett. A tudomány mai állása szerint akkor még nem léteztek emberek....
    Én nem akarok általánosítani, de a legtöbb tudós az általa ismert és tanult alapokból indul ki. Míg a Föld lapos volt az erre alapuló számítások is rosszak voltak.
    Most a tudósok ahhoz ragaszkodnak, hogy semmi sem gyorsabb a fénynél. És ha ez nem igaz ? vagy nem mindig? Hátha a gravitáció gyorsabb? Mert azt sem tudjuk igazából micsoda. Miért vonzzák egymást a testek? Mert csak. No és hogyan?
    És miért látnak tapasztalt piloták és veszik fel műszerek az
    Azonosítatlan Repülő Tárgyak jelenlétét, tevékenységét...
    Mitől keletkeznek a gabona-alakzatok?
    Az a "vaskalaposság",hogy úgy akar a legtöbb tudós ezekre a kérdésekre választ találni, hogy az általa ismert tövényszerűségeket és szabályokat megpróbálja ráerőltetni a "rejtéjes" jelenségekre. Ha ez nem sikerül, akkor a rejtéjes jelenség nem is létezik . És az említett vaskalapos
    professzor úr kijelenti, hogy a tudomány mai állása szerint nem létezhet a fénynél gyorsabb utazás, ergo az Ufok nem lehetnek földönkívüliek. Aki pedig mást állít, az hazudik, vagy csak szimplán hülye.
    Kukacos én elhiszem, hogy előbb utóbb minden kiderül, bárhogy titkolják pl az új találmányokat, de azt az embert aki olyan dolgot talál fel, ami a vaskalaposok szerint nem működik, az belefeketedik mire bebizonyítja az igazát.lásd víz alatti villanymotor meg a + 30%ot termelő "mágneses erősítő". És sajnos legtöbbször olyan emberek találnak fel dolgokat, akik nem professzorok....
  • Kelta
    #104
    Ahelyett hogy a személyt fikáznátok, talán a kérdésekre kéne válaszolni, nem?
    érveket sorakoztass fel, ne gunyoros válaszokat adj.......
  • dez
    #103
    Te is azok közé tartozol, akik nem is ismerik igazán, amit támadnak, de azért támadják, mert "okos emberek" azt mondták nekik, hogy "Támadjátok őket, mert ők csak a babonák és a butaság terjesztői!". Tisztára mint az iszlám fanatizmus.
  • FtranX
    #102
    "Na látod, neked most azt tanítják, hogy hülyeség az UFO, meg a tunguz dolog, meg emberek építették a piramisokat kedvtelésből. Készülj fel a változásra, barátom."

    Sajnos egyre jobban terjed a "New Age" hívők tábora!
  • dez
    #101
    A "szerintem"-ek helyett talán inkább a tényeket kellene nézned. Megismétlem: több száz felfedezés lett titkosítva csak az USA-ban, nemzetvédelmi érdekekre hivatkozva. És ezeknek csak igen kis része volt haditechnikával kapcsolatos dolog.

    Na jó, én befejeztem, egyre nyilvánvalóbb, ki akar is körmeszakadtáig hinni valamiben.
  • dez
    #100
    Minek? Hiszen te már mindent tudsz...
  • FtranX
    #99
    az érdekes terület
  • Kelta
    #98
    ez a legföbb hibád..egyszerüen nem olvasod el amit irok! na mégegyszer!!
    ÉN NEM HISZEK!!
    és bizony sokszor ugy van ahogy irod, nem mindig ez igaz ,de soxor:))
  • kukacos
    #97
    Hm, szóval a hivatalos tudomány úgy táncol, ahogy a cégek fütyülnek. Érdekes. Lobbik vannak, de jelentős felfedezések nyilvánosságra hozatalát szerintem nem képesek csak ideig-óráig hátráltatni. Kivéve az amerikai összeesküvős filmeket persze. De többször már nem akarom elmondani. Higgy amiben akarsz és én is hiszek amiben akarok.
  • Kelta
    #96
    Kösz hogy lehülyéztél, jolesik az lyen elfogulatlan vélemény:)))
    Einstein: ismerem munkásságát, de te nem értetted mért nem jo a példéd..mindegy.
    Tesla: hát persze hogy elismerték, ezt! és soroljam hányat nem??? pedig azok is alátámasztott és bemutatott dolgok voltak. Csak éppen nem volt hajlando megosztani néhány komoly céggel akik levették volna a nagy zsét!!
    mint ahogy te is irod,"hatalmasat kaszálni" akarnak itten..ezért két dolog lehet: vagy átadod, vagy hivatalos tudosokkal, egyszerüen közröhej tárgyává tesznek.
    Uygyis kiderül az igazság??? ez még viccnek is röhejes:)) soroljak fel ugy hirtelen 1000 kérdést amire mély titok a válasz??!!
    tény, ezt nem cáfolom, sok-sok jo tudos van akik komoly munkát végeznek mindenki örömére, és a nagy többség tisztességes.
    De bezony vannak lobbik..mást ne mondjak az energia lobbi. tudod te mennyivel olcsobban lehetne áramot,energiát elöállitani, ha akarnák??
  • kukacos
    #95
    Dez egy picike morzsát azért csepegtethetnél mérhetetlen tudásodból nekünk, szegény halandóknak (bár tudom, szupertitkos területen dolgozol, amire mi szemünket sem emelhetjük fel). Mondjuk kezdésnek konkrétumokat is mondhatnál ahelyett, hogy a személyemmel foglalkozol :)
  • kukacos
    #94
    Kelta abból amit írtál, azt látom, hogy nem ismered Einstein munkásságát és a fizikára gyakorolt hatását, de valahogy nem lepődöm meg ezen. A váltóáram ott van a konnektorban, akkor most elismerték Teslát vagy végképp kiátkozták a tudományos közéletből? Mint ahogy #79-ben írtam, IGEN, számos alkalommal vargabetűkön át vezet a felfedezés útja, igen, számos alkalommal van rá példa, hogy valamit elhallgattak, félreértettek, nem fogadtak el. (Legtöbbször prezentációs problémák miatt, a jó tudósnak sajnos nem csak felfedezőnek hanem előadónak is kell lennie.) Ezt senki sem vitatja, én annyit állítok, a tudomány szerkezete olyan, hogy a végén úgyis kiderül az igazság. A beidézett történelmi példákból szépen tanult a tudományos közélet is, ma reneszánsza van az "őrült" elméleteknek, a publikációs nyomás óriási, a K+F-be ölt pénzek óriásiak, a legnagyobbak a történelemben, ha tudnád, az USAF milyen hülye témákat támogat, csak legyen benne valami ötlet, a cégek sokszor úgy szórják az ösztöndíjakat, mint bolond gyerek a zizit. Teszik ezt azért mert minimális befektetésekkel hatalmasat kaszálhatnak ha mégis bejön.
  • dez
    #93
    Ne akard úgy beállítani, mintha a korukat megelőző zsenik eseteiben merülne ki az egész dolog. (Mellesleg nem zavar, hogy folyamatosan ferdítesz? Bár ez is "divat" manapság.)
  • dez
    #92
    Óhh, tehát csacsiság arra gondolni, hogy nemzetvédelmi érdekeket sért egy olyan felfedezés, ami azonnali gazdasági káoszt indítana el? Hát inkább foglakozz a saját kis területeddel, ne hidd azt, hogy mindent olyan jól átlátsz.
  • kukacos
    #91
    Dzson idézek magamtól, lásd #79: "Akarja a fene jobbnak bemutatni a tudományt, mint amilyen, azt is emberek csinálják, számtalan klasszikus példát tud mindenki mondani, ahol egy zseni munkáját esetleg csak évtizedek múlva értettek meg, Mendeltől Nobel-díjakig bezárólag, de a lényeg az, hogy a végén a munkájuk igazsága legyőzte az összes kétkedést, ellenállást, kishitűséget." A további szövegedből azt látom, hogy nem érdemes Veled vitatkozni, minden tiszteletem a Tied, de kímélj meg a profétikus látomásaidtól. Köszike.
  • kukacos
    #90
    dez olvasd vissza azt a topikot, ott leírtam a véleményem a dologról: minden ország titkosítja a katonai célra is használható felfedezéseit, és ebből a lobbik mindehatóságára következtetni finoman szólva is csacsiság.
  • Kelta
    #89
    és nem csak a fizikában, hanem a történelemben, öslénytanban, meg minden másban is.Egyszerüen ami nem illik bele az elfogadott teoriákba, az nem létezik, és kész! ennyi az álláspontjuk.
  • Kelta
    #88
    és még hány de hány példát lehetne felhozni mikoris a hivatalos tudosok, ellenezték, keresztbe tettek, és szó szerint kiröhögték az esetleges feltalálot, kutatot.
  • Ratty
    #87
    Hát végig olvastam az eddigi hozzászólásaitokat és nem nagyon akarok belekeveredni a vitába, de azért eléggé dúrva h eggyes emberek miket nem feltételeznek a tudósokról! Jó én még közvetlenül nem találkoztam olyan esettel h a "vaskalaposak" eltusoltak volna valamit, de az tény h előbb vagy utóbb úgyis elismerik...bár eddigi esetek alapján inkább utóbb!
    Valamiylen szinten természetes dolog az h nem fogadják el egyből az új elméleteket, akár bizonyíva van akár nem (persze akadnak kivételek)! Talán ez is egy nagy problémája a tudománynak...Fejlődni kell, és folyamatosan fejlődünk mi is! Az egész tudomány forradalmasító felfedezéseket, meg hiába alkotják meg fiatal tudósok sajna amíg nincs nagy nevük a szakmában addig nem is nagyon hallgatnak rájuk (lásd akár az utóbbi Hawking eset)!
    Az h eddig semmi olyat nem találtak ami egyértelműen bizonyítan bármit is szerintem köszönhető annak is h kedvves kommunista barátaink ki tudja hány iratot semmisítetek meg még anno! A politika mindig is befolyásolta a tudományt! Ki tudja h mikor, de biztosan lesz még egyértelmű bizonyíték is erre! A robbanás teória nem hülyeség szerintem, de tudtommal még nem találkoztunk ilyen nagyságú haonló esettel! Persze vannak még felrobbanó üstökösmagok, de ennek magyarázata és modellezése túl bonyolult! Bár ugye msotanság egyre inkább elterjed az a bizonyítási módszer h modellezik az esetet! Persze elismerem ennek is van hibálya, de lassan 100 évvvel később jobb alternatívát nem nagyon találhatnánk ennek megválaszolására (esetleg időutazás :D)!
    A szibériai eset egyekőre relytéj marad, de azért nem kéne egyből leszólni a "tudósokat"! Meg kéne próbálni átgondolni teljes mértékben az ő alternatívájukat is! Jó mondjuk az nekem sem szimpatikus h bizonyítékok nélkül állítanak valamit! És talán itt is előjön tényelg az "azt látom amit látni akarok" szindróma! :)
  • Dzson
    #86
    kukacos, nagyon rontod az amúgy sem rózsás helyzetedet. Látszik, hogy fiatal vagy, vagy pedig nem voltál ott töri órákon. Tanulhattad volna, hogy Galilei és Kolombusz például milyen tortúrán ment keresztül, és hogy mikor más tudósok hazahozták ausztráliából az első kacsacsőrű emlőst, a TUDÓSOK kiröhögték őket hogy hamisítvány, mert ilyen állat NEM LÉTEZHET. És rengeteg példa van még arra, hogy az általad támogatott VASKALAPOS, BESZŰKÜLT AGYÚ tudomány milyen mértékben hátráltatta a valóban tudományos fejlődést.

    "Dzson mit is csinálnak pontosan az egyiptomi dolgokkal? Van valami zűr a piramisokkal és a szfinxszel?"
    - Igen, rengeteg zűr van velük, de csekély rálátásod miatt inkább nem mennék bele.


    "Szerinted a tudományban nincs haladás... Akkor ki kell hogy ábrándítsalak, mert bár Neked nyilván még ezt tanították, de kapaszkodj meg: a Föld nem lapos."
    - Ez az én szövegem, tőlem loptad, még saját gondolatokra sem telik?

    "Bizony, ezt a buta tudósok maguktól látták be..."
    - Ez igen jó hasonlat, mert a te általad "képviselt" tudományban azóta (800 év?) szinte semmi sem változott.

    "és bizony, sokszor ugyanazok a tudósok, akik korábban azt hitték, a Föld lapos, mert nekik még azt tanították, de aztán rájöttek, hogy mégsem."
    - Na látod, neked most azt tanítják, hogy hülyeség az UFO, meg a tunguz dolog, meg emberek építették a piramisokat kedvtelésből. Készülj fel a változásra, barátom.

    "Bizony, ilyen furmányosok ezek. Szoktak gondolkodni."
    - Nem, elvakultan ellene vannak mindennek, ami nem fér bele az ő IDEOLÓGIÁJUKBA.
  • kukacos
    #85
    Így van, ne CSAK a tekintély számítson, sőt talán épp ez az a terület ahol a tekintély a lehető legkevésbé számít (pl. sok újságnál egy cikk anonim kritikán esik át, tehát a cikk szerzőjének neve nem is ismert a cikket bírálók előtt), de könyörgöm ha a hétköznapi életben elfogadjuk, hogy a tévészerelő jobban ért a tévészereléshez mint Te, a tudományos kérdésekben miért nem lehet ugyanezt?

    Egyáltalán nem abból mérik le valaki hozzáértését, hogy az általánosan elfogadott véleményt hangoztatja. Az kétségkívül kell hozzá, hogy ismerje alaposan, töviről hegyire az általánosan elfogadottat IS, és ha erről tanúbizonyságot tesz és még mindig ragaszkodik az új felfedezéséhez, akkor nézzük meg.

    Kíváncsi vagyok, miért titkolódzol. Einsteint miért kellett volna elfogadni? Kidobatta kétszáz év klasszikus mechanikáját, elvetette az egyidejűség és az éter fogalmát. Ahol vita van, ott köztudott a vita léte, természetesen. A Tunguz-meteorról se tudjuk micsoda volt, ahogy azt itt végig állítottam is. De valahol a lista legalján van a felrobbanó idegen űrhajó.
  • Kelta
    #84
    Épp te vagy aki féligazságokkal takarodzik... Einstein?? hát ez baromi rossz példa, az ö elmélete nem zavarta meg különösebben az akkori tudos társadalom nézeteit, persze érdekes volt, ésuj, de nem gyakorlati! és ez a lényeg.Egyébként is ugy igazábol a 20 években lett vele hires.Én nem HISZEK,csak kérdezek, de sokszor nem kapok válaszokat, vagy csak fölényeskedö legyintést(lásd magadat)nem tudos nem tekintély!! nem lényeges, mit mondd vagy kérdez. és valahogy Tesla-n lazán átsiklottál, mert ugye ö bnagyon régota szálka sok sok tudos szemében...akkor is és most is, annyira hogy sok tankönyvben!! benne sincs! sicc, a váltoáram feltaláloja:)) ennyit a hivatalos tudosokrol.
  • dez
    #83
    "Ha hiszel a lobbikban, az agyonhallgatott találmányokban, én is azt mondom, csak nyugodtan, úgy sem tudlak meggyőzni arról, hogy nem így működik."

    Hmm, kissé mintha szelektív lenne a memóriád. Épp nemrég volt itt szó róla (és te is részese voltál), hogy majd' minden országban törvény írja elő, hogy a honvédelem is megvizsgálja a beadott szabadalmakat, és ha bármi kifogása van ellene, titkosíthatja azt, a feltaláló még csak nem is beszélhet róla. Az USA-ban több száz ilyen eset volt már, és egy tudományos szövetség csak most mert felszólalni ez ellen. A másik, hogy a lobbikat, és azok hatalmát csak az nem látja, aki becsukja a szemét. Ez nem hit kérdés.

    Mondogatjátok, hogy "minket" nem lehet meggyőzni. Hát titeket sem, a tények, érvek rátok ugyanúgy nem hatnak, ti ugyanúgy hisztek valamiben (tudomány "szentsége").