3757
  • DragonKnight
    #3637
    Hmm ez idáig nekem nem volt ismert de nem nem fogom választani. Amikor tripla bonusz volt akkor vettem egy 100 ojrós pakkot az egy ideig elég lesz.
  • DragonKnight
    #3636
    Én most éppen egy WF wizardot TR-ezek ebből a célból de FVS- életeket erősen meggondolom mert ultra szopás ez igy is.
    Sajna az epic drow mobok SR-je valahol 50-52 magasságában van szóval rendesen meg kell a wizardot csinálni hogy a kiegben életképes legyen. (Van még egy hónapom és még 2 életet meg kell csinálni :/)

  • wardogzombie
    #3635
    per pill egy wf wizarddal 49 intet tudok elérni egy órán át ez elég korrekt
  • onono
    #3634
    52 Int csak a completionist-el jöhet össze fenntarthatóan. 50 reálisabb, mert a yugo poti az 1 órás és a completionist az odébb van...
    Érdemes az első életben kiszedni minden olyat, ami kell a TR-hez, hogy az gördülékenyebben menjen. Gs (ami ML11-es), rakhir set, litany, stb.
  • Sinsyne
    #3633
    "ˆ DragonKnight | ma 13:32 | privát | válasz | #3627
    "A premiumon gondolkodtam már. Hogyan lehet telefonon fizetni? A kártyám nem kompatibilis vele."

    Telefonon sehogy, vagy dombornyomott bankkártya, vagy pedig PayPal."

    ...

    DDO store, kiválasztod a pontcsomagot, more payment options, Pay with mobile. 200 TP 762Ft. (Drága.)
  • Sinsyne
    #3632
    Vannak elvetemültek, pl. aki a guild bónusz napok alatt csinált egy 1 fős guildet, és lvl 100-ra feltornázta (ill. akarta, lvl 85-ig figyeltem a progresszét) vagy akár az a magyar csávó, aki 62xTR-ezett.

    Gondolom ez az óránként 15+ token se épeszű dolog, de az tény, hogy 300 epic komponensért (pl. Jade Scorp.) kapsz 1 dungeon tokent, vagyis casual playereknek is szépen szaporíthatók ezek.
  • wardogzombie
    #3631
    Jut eszembe akarok csinálni egy castert lehetöleg wizardbol 3 tr a dc miatt és 3 tr sorci a mana miatt a végén drowból az 52 int eléréséhez.vélemény ötlet esetleg?
  • kubin
    #3630
    Hát igen ez egy drow sorcerer (18), neméppen szólózásra termett, majd talán reinkarnáció után erősebb lesz.
  • wardogzombie
    #3629
    hát ha ott elvérzel mi lesz veled cannithba vagy amrathba?
  • kubin
    #3628
    "A Cannith favor összeszedése az igazi epic szopás ebben a játékban"

    Ezt jó tudni. A reavers refugee pakknál is az a bajom, hogy normalnál nehezebb szinten még egyiket sem sikerült teljesíteni. Meg sokan nem is törekednek rá. Meg van armor ami kellett, és ennyi. Szitjükjöz képest azért szerintem kicsit túl nehezek azok a küldik.
  • DragonKnight
    #3627
    "A premiumon gondolkodtam már. Hogyan lehet telefonon fizetni? A kártyám nem kompatibilis vele."

    Telefonon sehogy, vagy dombornyomott bankkártya, vagy pedig PayPal.
  • DragonKnight
    #3626
    "Cannith challenge-ekből egész jól farmolható az epic token (az ügyes gyerekek azt írják, óránként 16-20 token)"
    Ebben elég erőteljesen kételkedem... Ki az az ügyes gyerek aki letol egy óra alatt akárcsak 10 epic challenge-t(ami nem 16-20)? Főleg úgy hogy a challenge időtartama viszonylag kötött. Ráadásul nem token esik legtöbbször hanem csak fragment....
  • DragonKnight
    #3625
    "aztán jön a secrets of the Artificers. A küldik 99 pntja mellett napi chellenge-ekből összejön 51, azzal meg kinyitom a szerveren az artificer classt."

    A kis naív :D A Cannith favor összeszedése az igazi epic szopás ebben a játékban :D De sok sikert hozzá....
    Az arti-t pénzért akarja a Turbine adni. Persze volt nagy parasztlázadás ezért beletették a favor unlock opciót, de vigyáztak rá hogy ne legyen olyan egyszerű.
  • kubin
    #3624
    A devil assault-ot az elsők között megvettem. Isteni pakk. Amint elérem a lvl-5-t már toborzok is egy raid partyt normal-ra. Azon kívül megvan a Red Fens, aminek tudtommal szintén van epic szintje. A vale-hez kell 200 tp, amit még nagyon várok, aztán jön a secrets of the Artificers. A küldik 99 pntja mellett napi chellenge-ekből összejön 51, azzal meg kinyitom a szerveren az artificer classt.

    Egyébként most az egész ddo project a vizsgák miatt most szünetel nálam.

    A premiumon gondolkodtam már. Hogyan lehet telefonon fizetni? A kártyám nem kompatibilis vele.
  • Sinsyne
    #3623
    Cannith challenge-ekből egész jól farmolható az epic token (az ügyes gyerekek azt írják, óránként 16-20 token), de ha még azt nem is kedveli valaki, a könnyebb epicekből casual játékkal 2-3 token/nap simán kihozható.
    Sok hülyeségért adtam ki turbine pointot, de tr heart of woodért még nem. :)
  • DragonKnight
    #3622
    Nekem is van Béta friend key-m. Ha valaki a Thelanison van akkor írjon egy ingame mailt Horluc-ra és kapja a kulcsot.
  • DragonKnight
    #3621
    Igen lehet venni epic tokenért is Szivet. De én személy szerint még nem találkoztam olyan elvetemült játékossal, aki ezt megtette volna...
    Persze lehet hogy vannak hardcore f2p játékosok akik elvből nem fizetnek érte DE epic tokeneket farmolnak.
  • wardogzombie
    #3620
    oda azért karakter is kell hogy ne hulljon el a parti,f2p cuccokkal ott nem sokra megy az ember
  • sajoati
    #3619
    Küldd Sinsyne-nak, mivel mi ugyanazok vagyunk, csak ez a szimes accom, az meg az rpg-s, és ált. keverem a kettőt. :)
  • onono
    #3618
    Esetleg megoldás lehet a Devil Assault pakk. 350 TP: 1 küldi és 1 raid.
    Epic DA két dungeon tokent dob és kis eséllyel DR átütő fegyvereket-handwrappet, gs-hez meg boot of anchoring-hoz ingredientet.
  • wardogzombie
    #3617
    Jé egy földi én igényt tartanék rá kinek küldjem a mailt?
  • sajoati
    #3616
    @kubin: A kiegészítő csomaggal még inkább megnő az f2p-only-k lemaradása (se epic levels, se epic destiny-k), de ha mindenáron ezt az utat akarod járni, akkor is legalább egyszer, pl. telefonról fizesd be a legkisebb ddo pont csomagot, onnantól premium leszel, sokkal kevesebb megkötés vonatkozik majd rád, pl. nem lesz AH limit.

    És valóban: 20 epic dungeon tokenből megvehető a true reincarnation heart of wood, de nekem pl. kínlódás lenne a 3 f2p epic questből meg a napi 1 challenge tokenből epicet futva ezt összegyűjteni.

    @ollie: Lamannián megy az Underdark beta. Ha valakinek kell friend key és sarlonai, egyet adhatok, inworld mailt pls.
  • onono
    #3615
    Ne tévedjünk el emberek. A játék erősen pack orientált, de erre majd lvl 12-13 után rájönnek akik f2p-k. Freeként szépen el lehet lavírozni egy darabig, de a lényegesebb neves itemek meg a raid-ek mind a fizetős pakkokban vannak...( kivéve: Tempest Spine; HOX/VOD )
    A megunásról annyit, hogy új pakk új kihívás/tanulnivaló és akkor a raidekről még nem is volt szó :) Az Epic szinthez pedig elengedhetetlen, hogy megfelelően feszerelt karaktered legyen, mert az durva :)
    True druidic heart of wood-ot 20 epic dungeon tokenért is lehet venni. link: http://ddowiki.com/page/True_Druidic_Heart_of_Wood
  • wardogzombie
    #3614
    Hát ezen jót röhögtem
  • DragonKnight
    #3613
    eppen most vagyok level 1 kohrtosban Thelanis. Horlucra irj ra ha itt vagy ezen a szerveren.
  • kubin
    #3612
    Mintha azt olvastam volna, hogy 20 epic tokenért lehet venni egy true heart of woods-ot.

    A fő segítség az lenne, hogy egy vipes, vagy valaki, aki ki tudja nyitni korthost és harbort elite fokozatban, fogadja a megosztásaimat én meg végig szólózom őket.

    A farmolás egyébként sokszor kudarcba fullad: nemrég 100 pontot akartam elérni egy cleric-el. jelenleg 9-es szintű és eldöntöttem, hogy a kellő tp-ot ezzel a karakterrel fogom megszerezni(lehet, hogy le se törlöm). Mostanában nem is farmolok hagyományos értelemben, mert megkedvelem a karit. Az ilyen hosszú farmolások alatt viszont direkt olyan klasszot vagy fajt használok, amit amúgy nem szoktam. Ez is szintén elég tanulságos tud lenni. Persze nem akarok az f2p mellett agitálni, ezek csak a személyes tapasztalataim, mert én így is maximálisan élvezem a játékot, sőt kicsit félek is, hogy lankadna az érdeklődésem, ha egy csapásra minden elérhetővé válna.
  • DragonKnight
    #3611
    Tegyük hozzá azt hogy VIP játékosok az alacsony vagy középszintű questeket mint pl az emlitett Delera csak akkor tolják ha éppen TR-eznek egy karaktert. Én éppen tegnap cappeltem wizardom és lehet hogy már ma megint újjá fog születni. Ha összeszokott emberek csinálják a dolgot, akkor a 4.3milla XP ami legendary TR-hez kell egy hét izzadásmentes questeléssel megvan. Persze itt csak azok a questek játszanak ahol az xp/perc arány megfelelő. Delera egy ilyen quest, tehát ott sok TR-es VIP-el lehet találkozni, meg a voice of masters end reward is kötelező a TR-es karaktereknek az xp bónusz miatt.

    Valamint a VIP azért se foglalkozik az általad említett kérdéssel mert sose kell azon gondolkodnia hogy egy quest megvan-e neki vagy nem. Mi nem gondolkodunk adventure packokban, számunkra egy adventure pack van a DDO.

    Persze sok egyéb előnye van a VIPnek, pl. az hogy egyből eliten lehet bemenni a küldibe. (Ez elég fontos ha valaki TR-ezi karaktert).
    És számunkra sincs minden ingyen, sőt a a Turbine egyik fő bevételi forrása pont a TR. Hiszen az ahoz való True Heart of Woods a shop-ban kapható elég szép mennyiségű pontért.

    Abban viszont igazad van hogy a játék questjei megérdemlik az odafigyelést és én se ajánlom senkinek hogy csak úgy átzergeljen rajtuk. A f2p karakterek a favor farmolás miatt rá is vannak kényszerítve hogy oda figyeljenek az alacsony szintű questekre is.

    De neked milyen segítség is kellene a favor farmoláshoz? A fő segítséget ott tudod megkapni - ami ingyen van - hogy beveszel a partyba egy vipet, aki kinyitja neked a questet eliten. Így azonnal meg van a max elérhető favor abból a questből. Én is nem egyszer csináltam már ezt f2p játékosoknak, csak bemenetem eliten és már ki is léptem a partyból, a többi már az ő dolguk volt.
  • kubin
    #3610
    Köszönöm a tippet!

    Viszont a favormolásos részt nem értem. Nekem jórészt abban kellene a segítség.

    Az f2p és p2p viszonyáról nekem meg az a véleményem, hogy a vip megvásárlásánál az ember gyakorlatilag időt vesz, mert f2p-ben is elérhetőek a megvásárolt dolgok a korlátlan aukció kivételével, és ahogyan a szerver jutalmak kinyitásának is, a favorfarmolásnak is megvan a maga varázsa. Azzal, hogy ezerszer többet szenvedsz egy pakkért, mint aki megveszi, egyrészt jobban megbecsülöd, másrészt a játékismeret is jobban fejlődik. PL.: voltam olyan vip játékosokkal egy csapatben, akik a kiegészítő pakkokkal szinte egyáltalán nem voltak tisztában - pl hogy a Delera kiegészítő csak az első négy küldetésből áll, meg ilyenek.
    De ez természetesen nem törvényszerű - én egyszerűen élvezem az f2p játék lassúságát.

    Azzal viszont egyetértek, hogy a játék tényleg nem drága, az amúgy nem akármilyen színvonalhoz képest.
  • ollie
    #3609
    Tényleg offline Lamannia, vagy csak én nem tudok csatlakozni (ez a beta Underdark server)?
  • Sinsyne
    #3608
    Sziasztok! Sarlonán két magyar guildről tudok:

    http://hungarianasylum.com]Hungarian Asylum

    meg azt hiszem Szkiita harcosok néven van egy egyszemélyes guild.

    Az Asylum is kis létszámú, és a tagfelvétel is korlátozott, leginkább a favor farmolók miatt, viszont segítünk, ahol tudunk.

    Az f2p-ről: ez egy álca, ez a játék nem ingyenes, cserébe viszont nem is drága. A megfelelő akciókat kihasználva premiumként - havi átlagra levetítve - jóval a nagy MMORPG-k előfizetési díja alatt lehet kijönni, és az f2p formula miatt, ha az alapok nem tetszenek, ki lehet szállni a kvázi demo verzióból.

    Btw aki mégis favorfarmolásból akar megélni, az egy nagyon beszűkült, rengeteg gründolással járó változatot fog megismerni, a rendes játékosoktól teljesen eltérő dimenzióban. Persze, ha valakinek ennyit ér a szabadidője, akkor hajrá.
  • DragonKnight
    #3607
    Mától indul a a kieg closed beta-ja. Aki megvette a kieget az kapott egy levelet, hogy honnan lehet letölteni a klienst valamint kapott egy un. Friend Key-t amit odaadhat a barátjának. Ezt a kulcsot ha a haver beírja a DDO accountjába (akármilyen account jó, nem kell VIP) akkor ő is elérheti a bétát.
    Minden béta résztvevő között értékes ajándékokat sorsolnak ki. a fődíj egy lifetime VIP előfizetés. A második harmadik helyen pedig különböző összegű TP pont kódot lehet nyerni.

    Sajnos Magyarország megint kimaradt a sorsolásból, vagyis a magyar játékosok nem nyerhetik el ezeket az ajándékokat (nem a Turbine akar velünk kibaszni, hanem az adótörvényeink nem teszik lehetővé a dolgot)

  • kubin
    #3606
    korrekció: magyr guild?
  • kubin
    #3605
    Az elv az, hogy sajnálom rá a pénzt, f2p favorfarmmal meg az a helyzet, hogy így van rá a legkisebb esély, hogy megunom a játékot. Bár a +2 character slot, meg méginkább a korlátozatlan aukció csábító, mégiscsak gondolkozom még rajta, végülis alig kétezer forint egyszeri alkalommal talán megéri. Köszönöm a megerősítést a Vale-t illetően.
    És mégegy kérdés: Gallandán van magyar szerver?
  • sotetpapa
    #3604
    Üdv Uraim!

    Majd egy éve alakult egy magyar játékosokat tömörítő guild a khyber világban/szerveren neve LEGIO (coRDHA multigaming DDO tagozata). Várunk minden kulturált magyar játékost sorainkba, akit érdekel jelentkezzen [email protected] címen vagy a játékban keresse cippola-t vagy Maraxusss-t. És igen a coRDHA BF2-e, BFBC2-es csapat, BF3-as squad-unk a 2012-es BF3 Maygar kupa első helyezettje.

    További jó játékot!
  • wardogzombie
    #3603
    tuti nem sarlonán tanyáznak amugy ez a coRDHA ez a bf2es csapat?
  • DragonKnight
    #3602
    Mondjuk ha a szerver nevét kiírod az nagyban segíti azokat akik esetleg meg akarnak keresni.
  • sotetpapa
    #3601
    Üdv Uraim!

    Majd egy éve alakult egy magyar játékosokat tömörítő guild a khyber világban neve LEGIO (coRDHA multigaming DDO tagozata). Várunk minden kulturált magyar játékost sorainkba, akit érdekel jelentkezzen [email protected] címen vagy a játékban keresse cippola-t vagy Maraxusss-t

    További jó játékot!
  • DragonKnight
    #3600
    Itt egy nagyon jó leírás az elérhető Adventure Pack-okról és javaslat arra hogy érdemes-e megvenni őket vagy sem.
    Adventure Packs Guide

    A Vale-ban van a legfontosabb raid aminek segítségével GreenSteel itemeket craftolhatsz magadnak. Ha nem veszel meg más packot akkor is a Vale-t kötelező. (Ami amúgy látszik az árán is)

    Amúgy pedig aki f2p játékkal játszik és komolyan gondolja hogy ő nem fog belerakni egy petákot sem, az szerintem eléggé el van tévedve. Pont az f2p az ahol sok pénzt kell/érdemes költeni ha nem fizetsz elő.
    Ez abból is látszik hogy mióta f2p a DDO a Turbine-nek elég jól meg, a szerverek népesek a shop jól pörög és végre kiegre is futja.
    A kieget meg ha nem veszed meg valahogy (a shopban is lehet majd a részeit megvenni), akkor végkép lemaradsz.
    Nagyon ki van ez találva.
  • ollie
    #3599
    Mi ez az elvi dolog, és miért?
  • wardogzombie
    #3598
    jó döntés