968
..minden ami benned van.
  • sz4bolcs
    #528
    Igen mester. Te már megteheted, hogy beszélj :) Akkor mégiscsak elérted a célt.
  • sz4bolcs
    #527
    Na igen. Ha mások megértik ezt az előre elrendeltetettséget, hogy nincs szabad akarat, az egészet amiről írtál, akkor nyilván más lesz az igazság ugye? :) Itt van a kutya elásva.
  • mikike
    #526
    nem hiszem, hogy a célnál vagyok
    csak hogy jó irányba megyek
    ...
    és nálad előrébb
  • sz4bolcs
    #525
    #510
    nem várok lehetetlent
    hogy valaki ezt megértse - neked mégis sikerült a lehetetlen ugye? :-)))
  • mikike
    #524
    szerintem nem annyira erőszakosan, de ahogy gondolod
    azért teszem, mert szeretném ha eddig mások is eljutnának, utána talán ők mehetnének előre
  • sz4bolcs
    #523
    Az meg, hogy kinek mi az igazság, igenis hit kérdése. Te erőszakosan hajtogatod itt a magad igazát, de úgy, hogy közben legtöbb emberen próbálsz áttaposni. Ha ennyire meg vagy győződve az igazságról, miért teszed? Segíteni akarsz?
  • sz4bolcs
    #522
    De az igazságot nem tudod kimondani, nem írhatod le. Mindenkinek megvan az igazsága.
  • sz4bolcs
    #521
    Mégis elhiszed, hogy okosabb vagy a legtöbb embernél, akinél nem azt meg majmolni próbálod, anélkül, hogy belegondolnál miért tud többet a világról, mint te.
  • mikike
    #520
    az igazság nem hit kérdés
  • sz4bolcs
    #519
    ó persze.. nem hiszel :) szegénykém
  • sz4bolcs
    #518
    És ez tényleg már csak hit kérdése, amiről most érvelsz. De remélem tiszteletben tartod, hogy mások másként látják a világot.
  • mikike
    #517
    ja, csak én nem hiszek
  • sz4bolcs
    #516
    És te is azt hiszel amit akarsz. Ebben legalább egyetértünk. :)
  • mikike
    #515
    hát jó

    nekem fontos az őszinteség, de ha másnak nem, nem tudok mit tenni
  • sz4bolcs
    #514
    Hát mikikém így jártál :-)

    mikor? minden pillanatban.
  • mikike
    #513
    jól van szabika, azt hiszel amit akarsz

    azért arra kíváncsi lennék, és megkérdezném (de nem csak tőled, hanem mindenkitől), hogy
    mikor hoztatok utoljára önálló döntést?

    vagyis nem éltétek a megszokott sorsotokat, bejárni a munkahelyre, stb. hagyni hogy sodorjon tovább az életetek, hanem valami egyedi, váratlan döntést hoztatok, ami aztán meg is változtatta az életeteket (egy időre)

    én nem emlékszem az utolsó ilyen "döntésem" időpontjára
  • sz4bolcs
    #512
    vagy, hogy nincs szükség rá :)
  • sz4bolcs
    #511
    így van :) a te igazságod. Nehezebb kimondani, hogy nem tudod a választ :-)
  • mikike
    #510
    nem várok lehetetlent
    hogy valaki ezt megértse

    tőlem azt hisztek amit akartok, ha úgy gondoljátok a föld lapos és a nap jár körbe körbe körülötte gondoljátok azt

    ettől az igazság nem változik meg

  • sz4bolcs
    #509
    persze persze ;-) ezt magadtól találtad ki nem? hát nem. Mert nincs szabad akarat ;] jaj boccs
  • mikike
    #508
    leírom ezredszer is:
    nincs szabad akarat

    belülről a saját ösztöneid, gondolataid és érzéseid irányítanak, ezek alapján hozod meg minden döntésed
    kívülről pedig ott a karma törvénye, amely szerint minden tettednek megvan a következménye, vagyis ha valamit teszel (akaratadtól függetlenül), annak hatásait te is meg fogod tapasztalni...
  • bandia
    #507
    Minden úgy van ahogy Te akarod:) Tényleg mindenen lehet változtatni, csak akrani kell, és kitartani, na meg ügyesnek lenni;)
  • mikike
    #506
    A karma működése a gyakorlatban - Palásti László előadása
  • DecenS
    #505
    Szerintem gebasz mindig van az ember életében. Mindig van olyan dolog, amin lehetne még alakítani, formálni, vagy akár megváltoztatni, hogy jobb legyen. Ilyen formán szerintem nem létezik a tökéletes boldogság - amikor minden yo. Nem hiszek a tökéletességben. De a boldogságban igen. És úgy érzem, alapvetően boldog ember vagyok. Kibékültem magammal - legalábbis a fontosabb dolgokban. De mint fentebb mondottam, mindig van, amivel elégedetlen vagyok, amin yo lenne változtatni, alakítani még.
    A változás számomra maga az élet.
  • DecenS
    #504
    Te most miről is beszélsz?
  • Astaroth
    #503
    Ha most jönnének és azt mondanák neked hogy viszünk téged Szibériába hogy ott dögölj meg,melyiktek lenne boldog?
    Vagy teszem azt (durva dolgot mondok) meghal a családod valamilyen balesetben,te boldog maradsz?
  • Ginever
    #502
    mikike, szenvedtem én már eleget, most is azt tenném, ha foglalkoznék a problémás dolgokkal, de nem teszem, mert rájöttem, hogy attól, hogy rágódom rajtuk, semmi sem lesz jobb, csak a maradék életkedvemet veszítem el. Nem is beszélve arról, hogy depresszív alkat vagyok, és ha egyszer belesüllyedek a problémáim tengerében, bele is fogok fulladni. Most még épp időben kaptam segítő kezet, ami kirántott. Szóval igenis boldog vagyok, és tudom hogy lesz rosszabb is de nem törődöm vele.
  • sz4bolcs
    #501
    de mi ez a dolog? amitől boldog vagy?
  • sz4bolcs
    #500
    Nem hiszem, hogy a lányod sem tud boldoggá tenni... hihetetlen vagy.
  • mikike
    #499
    örülök neki
    de vajon meddig tart?
  • sz4bolcs
    #498
    Boldog vagy attól a jó dologtól? :)
  • mikike
    #497
    a nevelt lányom hiszi még azt, hogy minden úgy van, ahogy ő akarja

    ki tud akasztani vele
  • sz4bolcs
    #496
    én már csak ilyen gyermek vagyok :) Beperelsz?
    Mi az az egy jó dolog?
  • mikike
    #495
    egy jó dolog van az életemben most
    csak nem tudom meddig

    ugyanakkor én meg a te marhaságaidon mosolygok
    ez a "mindenen lehet változtatni, ha akar az ember" nagyfokú gyerekességről tesz tanúbizonyságot

  • sz4bolcs
    #494
    első kérdéseden csak nevetni tudok. Tényleg ilyen vagy. Makacs, és képtelen látni, de mindenen lehet változtatni, ha akar az ember. Hogy nem akarsz, EZ a te utad.

    Én tudom milyen a boldogtalanság, képes vagyok boldogságra.
    De te hogy a faszba lehetsz boldogtalan, ha még életedben nem voltál boldog? Mihez viszonyítasz? Talán mégiscsak létezik benned a boldogság?
  • mikike
    #493
    nem érted meg, hogy ilyen a személyiségem ebben az életben?
    nem tudok rajt változtatni, de legalább racionálisabb vagyok

  • sz4bolcs
    #492
    félreértettelek egyébként, ha arra gondolsz, hogy van-e most szar dolog az életemben, akkor azt mondom, nincs. Volt is lesz is, alázattal kivárom, állok elébe.
  • sz4bolcs
    #491
    Hát ha mindenben a rosszat veszed észre attól nem leszel boldogabb. Nem is próbáltál szép dolgokat észrevenni?
  • sz4bolcs
    #490
    Elég furán nézne ki, ha ciánt raknék a levesembe, nem? Nem voltál még boldog? Tényleg?
  • sz4bolcs
    #489
    nem feledkezek meg róla, de annak is megvan az ideje.